sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Dospělost??
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jana
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 4639

PostPosted: Thu 10.7.2008 18:17    Post subject: Dospělost?? Reply with quote

Jak se vnímáte, dost sem o tom přemýlela, dost často mám takové stavy, že se v určitých momentech vůbec nepoznávám, jakobych to ani nebyla JÁ Confused a říkám si, bože, holka ty ses ale změnila, čím to asi bude? pište své postřehy k sobě samé
Back to top
View user's profile Send private message  
JÁjenJÁ
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7327
Location: doma :)

PostPosted: Thu 10.7.2008 18:31    Post subject: Reply with quote

tak všichni se měníme, řekla bych, že to je přirozený posun osobnosti.

Jinak k tomu nemám moc co napsat, těžko se mi reaguje na zmateně položenou otázku Embarassed
_________________
Sebeláska je jediná láska, která trvá navěky

O. Wilde
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 10.7.2008 18:32    Post subject: Reply with quote

Dospělost, rozhodně si nemyslim, že jsem dospělá.. tyhle věci mě dost děsej a dost se jim i bránim..

Ale občas se přistihnu, že nechápu humor lidí o 3 -5 let mladších.. co humor.. ani smysl jejich žití.. a to jsem prostě nebyla jiná...
Taky se třeba změnily moje hodnoty.. nebo každodenní priority.. nevim jak to mám říct.. nevim, jestli jsem dospěla, každopádně jsem zestárla..
Za dospělou se budu považovat ve chvíli kdy budu samostatná a soběstačná a budu mít auto a svýho osobního psa Laughing
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Thu 10.7.2008 18:33    Post subject: Reply with quote

Laughing

tak tiez sa obcas citim ze toto nie som ja...ale dospelost? to to asi nebude Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 10.7.2008 18:35    Post subject: Re: Dospělost?? Reply with quote

Jana wrote:
Jak se vnímáte, dost sem o tom přemýlela, dost často mám takové stavy, že se v určitých momentech vůbec nepoznávám, jakobych to ani nebyla JÁ Confused a říkám si, bože, holka ty ses ale změnila, čím to asi bude? pište své postřehy k sobě samé

Já si připadám dospělá když si čtu ty hromady teen blogííísků Laughing Z té módy mi jde hlava kolem Very Happy
A jinak to mám jak hope. Teď si ještě dospělá nepřipadám a jsem i ráda, chci si užívat mládí Mr. Green Stejně zbytek života strávím v práci a do důchodu půjdu v 70.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 10.7.2008 18:37    Post subject: Reply with quote

já se těšim až budu dospělá, až budu mít manžela, byt, budeme mít auto a LCD televizi a až budu moct spokojeně přivést na svět dítě Laughing
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8931

PostPosted: Fri 11.7.2008 8:46    Post subject: Reply with quote

tak ja treba nejsem dospela vubec. jeste jsem nevyrostla ze svych infantilnich a potrhlych sklonu. vlastne ziju a chovam se v podstate uplne stejne jako ve svych 15ti, akorat se mi meni nazory a jsem jaksi sectelejsi.

vlastne si ani nepripoustim, ze uz bych mela/mohla byt dospela. vzdycky jsem se bala, ze v 18ti ze me bude nejvetsi nudarka a najednou 19 pryc a ja necitim zadnou zmenu. a mam pocit, ze nudarka ze me uz nebude ani ve 25ti atd. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Fri 11.7.2008 9:15    Post subject: Reply with quote

Vždycky jsem byla trochu pozadu- když se sama sebe zeptám ,,kolik je ti let?" tak se mi automaticky vybaví číslo 16, ačkoliv je mi 19.
nevím ani přesně, co si mám pod pojmem dospělost představit. jsem samostatná, dělám věci tak jak je uznám za vjodné, umím se o sebe postarat, umím říct ne, umím se hádat a nevytahovat přitom věci, které nejsou příčinou hádky, zaujmout určitý názor bývá problém, protože někdy věci beru moc zeširoka. pokud je ale dospělost přizpůsobení se společnosti, tak do toho se moc nehrnu.
ačkoliv jsem opravdu trochu pozadu, někdy si připadám hodně stará a unavená životem, dny se mi zdají dlouhé, nechápu, jak do nich dokážu nacpat tolik činností. takovej...spor duše s tělem Smile
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Fri 11.7.2008 10:42    Post subject: Reply with quote

Já jsem spokojená. Přijdu si natolik dospělá a rozumná, abych si dokázala všechno zařídit a stejně tak i vycházet s lidmi a zároveň si 100% užívám jako kdybych neměla jedinou povinnost.

Tím jak pracuju, jak se zlepšila situace doma, jak se toho kolem mě hodně změnilo jsem se zas posunula mnohem dál. Nemám zatím žádné dospělácké ambice jako založit rodinu, nebo něco podobného, ale už třeba dávám nějaké prachy stranou, pravidelně chodím k doktorům, už tak zběsile neutrácím. Žiju ještě s rodiči, ale funguju už zcela sama na sebe. Co si nezařídím, to prostě nemám.

Paradoxně fakt, že jsem si vědoma toho, že nemrhám časem a dělám něco pořádného mi dává křídla pro věci, kterýma se chci bavit, takže prostě pařím, jezdím na festy, klidně jdu spát ve tři, i když druhý den vstávám, když si chci dočíst knížku. Nechám se vytáhnout ven třeba o půlnoci.

Jsem teď asi na vrcholu svý životní pohody bych skoro řekla, po té praktické stránce.
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 11.7.2008 10:45    Post subject: Reply with quote

hope wrote:
já se těšim až budu dospělá, až budu mít manžela, byt, budeme mít auto a LCD televizi a až budu moct spokojeně přivést na svět dítě Laughing

Tak tohle mě třeba neláká...zatím. Mám pocit, že tohle chtějí všichni...a já jsem vždycky chtěla něco víc. Jen vlastně nevím co Embarassed Laughing
A začínám mít depky z toho, že chci poznat svět, ale je mi už přes 20 a pořád sedím doma...Že mi ten život protéká mezi prsty a nikdy nic zajímavého nezažiju. Ale to už by patřilo jinam : )
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Fri 11.7.2008 10:47    Post subject: Reply with quote

jo, to je hodně fajn chtít od života něco víc a čekat, že to přijde odněkud zvenčí Smile
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 11.7.2008 11:13    Post subject: Reply with quote

*jiva* Arrow Víš, ale já zatím nemůžu podnikat to, co bych chtěla. Chci dostudovat školu, prachy taky nemám a tak...
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28501

PostPosted: Fri 11.7.2008 11:16    Post subject: Reply with quote

kdyz mi bylo tak 12, tak jsem si myslela, ze v 21 uz budu fakt dospela a kdesi cosi....no, tak v tech 21 jsem zasekla na svych 18-19ti, prestoze sama na sobe pocituju zmenu, ze jsem jinde nez pred tema dvema tremi roky...obzvlast po tyhle zkusenosti v zahranici, kdy jsem se dost osamostatnila. no a treba predstava, ze bych si za par let poridila dite, jak jsem si vzdycky planovala, nedesi me to ve smyslu "jezis dite, fuj", spis ze si rozhodne neprijdu na tom levelu, kdy bych byla schopna a ochotna obetovat tomu diteti prevaznou vetsinu sveho casu Embarassed


exi- pokud chces vazne "poznat svet", tak jakmile se vyskytne sebemensi prilezitost, drapni po ni. I kdyz bys z toho mela strach, coz by bylo logicky. Odvaznemu stesti preje Wink
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 11.7.2008 11:18    Post subject: Reply with quote

green Arrow Já vím. Třeba mi taky vyjde Erasmus někam : ) Ale hlavně už znám lidi se kterýma bych mohla někam vypadnout. Dřív jsem neměla ani to a samotné by se mi fakt nechtělo Embarassed
Takže kenzie se musí psychicky připravit na to, že až skončím školu nebo až prostě bude příležitost tak se k ní přivtěřím do Belgie nebo tak Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
Guest






PostPosted: Sat 12.7.2008 14:15    Post subject: Re: Dospělost?? Reply with quote

Jana wrote:
Jak se vnímáte, dost sem o tom přemýlela, dost často mám takové stavy, že se v určitých momentech vůbec nepoznávám, jakobych to ani nebyla JÁ Confused a říkám si, bože, holka ty ses ale změnila, čím to asi bude? pište své postřehy k sobě samé


kdy se ti to prihodilo, jano? kdyz jsi nechtela zeditovat nejaky prispevek?
Back to top
 
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms