sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Autoweb
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta
View previous topic :: View next topic  
Author Message
smain
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2060

PostPosted: Wed 28.5.2008 15:46    Post subject: Reply with quote

JonnY wrote:
- v strede ziaden diferak nieje (tam su volnobezky ci ako sa to vola) takze cele to sposobuje ten otvoreny predny diff?
hmm, nemyslim
- ja som peknych par km v aute s obdobnym nahonom najazdil, a v mode 4x4 mala podstatne vyssiu spotrebu. len to bolo tym, ze 4x4 sa jazdilo vyhradne v "terene" na jednotke a dvojke...
porovnat spotrebu ci straty (horsie zrychlenie) absolutne nedokazem, kedze po asfalte sa s tym jazdit nesmie.
ako si ju porovnal Ty ?


edit: co myslis tym "permanentní čtyřkolky" ? ja hovorim o jednom aute a rozdiely v rwd a 4x4 mode


já to porovnával v zimě na běžný silnici... ne v terénu. Protože občas bylo sucho, nebo to moc neklouzalo, tak jsem mohl jezdit jen s RWD a když bylo zamrznuto, tak jsem po těch samých cestách jezdil s AWD... a rozdíl byl cca 3-4 l/100 km... normálně to auto žralo něco přes 15 l/100 km a s 4X4 jsem se nebezpečně blížil 20 l/100 km
Back to top
View user's profile Send private message  
JonnY
kytky 2, meta: 750
kytky 2, meta: 750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 732

PostPosted: Wed 28.5.2008 16:15    Post subject: Reply with quote

smain: hmm, aky to malo nahon? tiez rwd s pripajatelnym predkom bez diferaku v strede?
ok, berem ze to je tak.

lenze ked som debatoval s jednym technicky "celkom zdatnym" clovekom, tak ten mi potvrdil "moju" verziu. taktiez nezaznamenal ziadne rozdiely v rychlosti a zrychleni v jeho mitsu (s fwd/awd/4x4 transfer case)...
tak rozmyslam v com bude ten chytak... Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
smain
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2060

PostPosted: Wed 28.5.2008 16:19    Post subject: Reply with quote

JonnY wrote:
smain: hmm, aky to malo nahon? tiez rwd s pripajatelnym predkom bez diferaku v strede?


přesně tak...

ale to Isuzu byl starej střep... polovina věcí nefungovala, nebo fungovala jinak, než by měla... takže to žralo o několik litrů víc, než by normálně mělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
bob ash
Kníže Ignor


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1388

PostPosted: Wed 28.5.2008 16:53    Post subject: Reply with quote

JonnY wrote:
- v strede ziaden diferak nieje (tam su volnobezky ci ako sa to vola) takze cele to sposobuje ten otvoreny predny diff?
hmm, nemyslim
- ja som peknych par km v aute s obdobnym nahonom najazdil, a v mode 4x4 mala podstatne vyssiu spotrebu. len to bolo tym, ze 4x4 sa jazdilo vyhradne v "terene" na jednotke a dvojke...
porovnat spotrebu ci straty (horsie zrychlenie) absolutne nedokazem, kedze po asfalte sa s tym (v mode 4x4) jazdit nesmie.
ako si ju porovnal Ty ?


edit: co myslis tym "permanentní čtyřkolky" ? ja hovorim o jednom aute a rozdiely v rwd a 4x4 mode


Jednoduše, ne všechny 4x4 jsou korejský mrdky, který neuměj jezdit po silnici na čtyřkolku Wink
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
JonnY
kytky 2, meta: 750
kytky 2, meta: 750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 732

PostPosted: Wed 28.5.2008 17:12    Post subject: Reply with quote

bob ash wrote:
Jednoduše, ne všechny 4x4 jsou korejský mrdky, který neuměj jezdit po silnici na čtyřkolku Wink
co ze to ma spolocne z korejou?
ziaden offroad/suv/pickup s obdobnym nahonom 4x4 nieje urceny na jazdu po spevnenom povrchu. alebo ranger starsie pajero, terano ci ls200 su tiez korejske mrdky? Very Happy

edit: btw najvacsi vyrobca korejskych mrdiek je USA :p
Back to top
View user's profile Send private message  
bob ash
Kníže Ignor


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1388

PostPosted: Wed 28.5.2008 17:22    Post subject: Reply with quote

JonnY wrote:
bob ash wrote:
Jednoduše, ne všechny 4x4 jsou korejský mrdky, který neuměj jezdit po silnici na čtyřkolku Wink
co ze to ma spolocne z korejou?
ziaden offroad/suv/pickup s obdobnym nahonom 4x4 nieje urceny na jazdu po spevnenom povrchu. alebo ranger starsie pajero, terano ci ls200 su tiez korejske mrdky? Very Happy

edit: btw najvacsi vyrobca korejskych mrdiek je USA :p


Já nevím, to málo off-roadů se kterejma jsem jezdil dokázalo fungovat na 4x4 i v normální rychlosti. To akorát kamarád zrušil u Gallopera čtyřkolku tím, že s ní jel po normální silnici Smile
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
JonnY
kytky 2, meta: 750
kytky 2, meta: 750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 732

PostPosted: Wed 15.10.2008 16:13    Post subject: Reply with quote

jo normalne, ze sauto.cz kopiruje / prebera novinky z autowebu?

http://www.sauto.cz/news_detail?news_id=3409

ono na spodu je
Quote:
Zdroj: www.autoweb.cz
ale prijde mi to dost podivuhodne...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Page 17 of 17

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms