sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
praktický domov :D
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 5.10.2007 19:56    Post subject: praktický domov :D Reply with quote

dneska jsem přemýšlela, když jsem doma objevila, že naše koupelna nejde odvětrávat a potřebovala by vybourat okno, jelikož větrat se usí, a ne stříkat plísněSad( a když jsem zjistila, že nám na záchodě chybí nějaká polička na odkládání prostředků, a taky jsem zjistila, že petflašky se nám ěčně válí postávají u pračky v rohu a nepůsobí to hezky...tak jsem vlastně přišla na to, že náš byt z velké části funguje jaksi "ze zvyku", a není domyšlený, dořešený. no, je to panelák a je málo místa.

A tak jsem uvažovala - co všechno by měl mít ideální interiér, aby splnil funkčnost, aby byl PRAKTICKÝ ?? (teď nejde o barvu, tvar, kytičky, ale o věci, příslušenství a různé vychytávky.
Třeba spolčně přijdeme na dokonale vychytaný interiér bez chybičky z hlediska praktičnosti.
Takže, z vlastní zkušenosti povídejte, co byste považovali za důležité, aby nechybělo v

kuchyni
koupelně
obýváku
ložnici
hale
pokoji/pracovně
v celkovém dispozičním řešení

Teď nemyslí to, že v kuchyni je nezbytný sporák, ale nějakou praktickou vychytávku.


tak já začnu, z mojí zkušenosti:


KUCHYNĚ
Arrow do kuchyně hlavně ne plovoucí podlahu - je na ní vidět každé smítko a těch se v kuchyni nadělá opravdu dost..preferovala bych lino
Arrow určitě nějaký držák na pet lahve (nám se falšky válí různě po bytě) Rolling Eyes

KOUPELNA
Arrow určitě okýnko na odvětrávání. větrák je sice fajn, ale může se rozbít atd. a oknem se větrá rychleji a lépe, myslím, že pokud by se stavěl domek, koupelně by okno svědčilo
Arrow přes vanu by měl být 100% závěs nebo zavírací zástěna, aby se nenacákalo všude kolem. vím, že je to docela běžné mít před vanou závěs, ale my ho doma nemáme Vzteklik
Arrow určitě nějaký rozkládací věšák na prádlo. hodně věcí peru v ruce, a běhat s tímnabalkon když venku třeba mrzne je děsný. Taky v koupelně věšák nemáme a věším to na ramínka kam se dá Rolling Eyes
Arrow nedávat na zem žádné koberečky, drží se v nich voda
Arrow kamarádka radila, vykoberečkovat koupelnu karimatkou. přijde mi to jako dobrý nápad, jen bych jí nějak utěsnila u stěn - ale nevím jak, aby voda nezatékala a neplesnivěla vespod. ale prý je to skvělé - teplé a fajn.

OBÝVÁK
tady moc nápadů nemám, ale napadlo mě
Arrow mělo by tam být místo na žehlící prkno, a odkládací plochu, aby se dalo při žehlení koukat na tv a prkno aby nepřekáželo, třeba bych ho barevně sladilas potahy. dnes není ostuda mítv obýváku nechané rozložené prkno - neskládala bych ho, pokaždé když se skončí, pže člověku se pak do žehleí nechce, když musí prkno lovit ze skříně
Arrow přes sedačky bych koupila deky ve vhodné barvě - poněvadž potahy jen tak nevyperete, kdežto deku klidně můžete propotit a ona se lehce vypere(taky emáme žádnou deku a táta se diví, proč je ten semiš tak ošoupanýSad

LOŽNICE

Arrow rozhodně nemít tam počítač a žádné elektronické věci, mě to dělá blbě když s tím musím v pokoji usínat:(

Arrow mít v ložnici promyšlený systém zatahování, nejlépe závěs i žaluzie dohromady- není nic horšího, než když si můžete přispat, a letní sluníčko vás budí když prosvítá skrz zatažený závěs Evil or Very Mad

HALA
Arrow chtěla bych šatnu - tu zavírací, velkou, kam vlezete, oblečení tam dýchá, může tam být i trochu binec, obléknete se tam, a zase za sebou šatnu zavřete a bordel zůstane skryt. neboť nic u nás neudělá takový binec jako oblečení různě visící po bytě

POKOJ/PRACOVNA

tady mě toho moc nenapadá, záleží na každém. co mě se týče, tak
Arrow je to pro mě důležité místo, neboť je to moje soukromé pracoviště kde můžu mít bordel Dementnik neboť tam přeci pracuju. takžedoporučuju tuhle místnost v ideálním bytě mít, jelikož pracovat nebo dělat své hoby v ložnici, kuchyni, v obýváku v rohu je ještě větší prasárna než mít jednu místnost pro to vyhrazenou.

CELKOVÉ DISPOZIČNÍ ŘEŠENÍ

Arrow určitě je fajn, když rodiče mají ložnici a koupelnu blízko, a dál od dětí. jelikož se občas v noci sprchují po věcech, do kterým dětem nic neníSmile dokud jsou děti malé, preferuju aby měly postýlku v ložnici s rodičemi

Arrow co se týče dispozičního řešení balkonu, přijde mi vhodný tam,kde se věší prádlo a mocse nepráší = tedy naprosto nevhodný do kuchyně, naopak když prádlo na balkoně provoní ložnici, je to fajn. do dětského pokoje bych balkon nezaváděla, bála bych se o děti. Ok mi připadá balkon v obýváku


Arrow ne velikosti nezáleží, ale měla b být uzavíratelná! a zaykatelná (řed malými dětmi, třeba aby mi nesežraly barvy nebo aby tatínkovi nevymazaly něco v pc Smile
--------------------------------------
víc mě pro dnešek nenapadá, takmě můžete doplnovat svými nápady Wink Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Wed 10.10.2007 11:33; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Fri 5.10.2007 19:59    Post subject: Reply with quote

my ted mame spatny sprchovy kout tak se sprchujem ve vane a taky nemame zaves a ja nacakam tak 5kapek musis se snazit Wink
a az na par drobnosti by se ti asi libil nas dum Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 5.10.2007 20:03    Post subject: Reply with quote

lambrett, já se snažíma, ale jsem od přírody prase, a když se cachtám, tak si to chci užít Laughing tak váš dům splňuje moje kritéria??? Shocked a máte šatnu a okýnko v koupelně?? pošli foto do Naše bydlení !!! Laughing Laughing Laughing Dementnik


jinak vyzývám další, ať píšou své nápady na vychytávky v bytě.

já mám takové asi pro ostatní moc obyčejné vychytávky, ale je toproto, že máme starý byt o který se naši moc nestarají Embarassed třeba mamka za celých 25 let nemá ani odkapávač na nádobí Embarassed Embarassed Rolling Eyes Laughing no to je OT
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Fri 5.10.2007 20:06    Post subject: Reply with quote

Shrew, tak máš aspoň nějakou inspiraci na dárky Very Happy
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Fri 5.10.2007 20:09    Post subject: Reply with quote

satnu mame malinkou na chodbe, ale ta je jen na boty a bundy v pokojich mame normalne skrine
v koupelne mame dokonce dve okynka ale jedno se asi bude zazdivat kdyz se bude delat nova
misto lina v kuchyni mame dlazbu
a misto rozkladaciho susaku na pradlo mame snury ve sklepe
nemam doma fotak ma ho doma pritel takze fotky nebudou
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 5.10.2007 20:11    Post subject: Reply with quote

sl.megi wrote:
Shrew, tak máš aspoň nějakou inspiraci na dárky Very Happy


Rolling Eyes no to mi povídej. už jsem si z vlastní iniciativy koupila rychlovarnou konvici, neboť naši ji jaksi nepotřebují, když mají mikrovlnku Cvoknik

ale o mě a našem hnusném bytě to téma být nemá!!! Laughing Offtopicnik


neříkejte že u vás je všechno bez chyby, a že nemáte žádné náměty na vychytávky které pomůžou praktičnosti...teď to nemyslím, v návaznosti na mě, ale piště něco co si zas myslíte vy, že je důležité aby v bytě bylo tam a tam, a co já jsem zapoměla zmínit Wink
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Fri 5.10.2007 20:12; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Fri 5.10.2007 20:11    Post subject: Reply with quote

My máme třeba sušák normálně rozkládací a ještě natáhnuté šňůry v koupelně nad vanou. Tam se nevěší prádlo, ale většinou kalhotky, to, co se vypere v ruce a ručníky. Jinak na sušák prádlo. A vyhovuje Smile
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Fri 5.10.2007 20:14    Post subject: Reply with quote

chtelo by to lednici v obyvaku aby clovek nemusel chodit tak daleko Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 5.10.2007 20:15    Post subject: Reply with quote

lambretta: no tak to je vychytávka roku Laughing Laughing Laughing Laughing Viteznik
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Fri 5.10.2007 20:16    Post subject: Reply with quote

Mě napadly polilčky ve zdi. Nikde to nečouhá a hezky to zapadá. Jak jsme zadělávali dveře v kuchyni, tak tam teď máme udělanou poličku a vyskládané různé věci od kafe až po vařečky a uvolnilo se námhezky místo na jiné poličce, která už vším přetékala..
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 5.10.2007 20:25    Post subject: Reply with quote

sl.megi Arrow no jo vlastně! dobrý !! Very Happy
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 5.10.2007 20:25    Post subject: Reply with quote

sl.megi Arrow poličky ve zdi, no jo vlastně! dobrý !! Very Happy
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Fri 5.10.2007 20:29    Post subject: Reply with quote

Laughing

Na to uskladnění různých krámů do koupelny a na záchod je dobrý takový..jak to popsat, je to z plastu na kolečkách a nad sebou jsou asi 4 takové košíčky. Moc místa to nezabere a taky to asi moc ani nestojí. Akorát má člvoěk pak tendenci do toho strkat všechen bordel Laughing.

něco takového
ale my nemáme jenom desky, ale normálně košíky, že je to hlubší a celé z plastu Smile
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 5.10.2007 20:37    Post subject: Reply with quote

jo ty košíčky jsme měli taky, ale stalo se z toho skladiště brdelu Laughing ale možná, že kdyby se to vešlo k nám na záchod, sloužilo by to lepšímu účelu Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Fri 5.10.2007 20:44    Post subject: Reply with quote

Jak jsem byla teď na záchodě, tak jsem o tom přemýšlela, jestli by se to tam vešlo Laughing. To, co máme v koupelně asi ne, ale nějaké menší provedení(třeba jenom jednopatrový) zastrčit k míse by mohlo vyjít. Akorát my tam máme kýbl s mopem no..
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 1 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms