sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Váš vztah k cestování (vs. život v ČR)
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Fri 21.9.2007 16:31    Post subject: Váš vztah k cestování (vs. život v ČR) Reply with quote

Téma o cestování už tu sice je a mám ho ráda, ale stejně mě napadlo založit ještě tohle jedno... Smile
Jaký máte obecně k cestování vztah? Teď myslím cestování do zahraničí, nejen na dovolené, ale i na delší dobu? Srovnáváte se se známými, kde jste vy/oni všude byli a nebyli, závidíte? Je pro vás v životě důležité navštívit každý kontinent, nebo klidně jednou zavřete oči s tím, že jste nedojeli dál než do "Zlomené Lhoty"?
Atd. ...vše na tohle téma.
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Fri 21.9.2007 16:38    Post subject: Reply with quote

ja zatim byla jen na dovolenych a na stredni dvakrat na vymenym obytu ve francii, jinak tem co byli vsude docela zavidim, taky bych se ruzne chtela podivat, jenze na to proste nemam, pri skole nedokazu vydelavat tolik, .........v budoucnu bych urcite chtela nekam odjet pracovat aspon na rok proste to zkusit jake je to jinde
neni to pro me dulezite navstivit kdeco, ale urcite by me mrzelo, kdybych se nedostala vubec nikam
Back to top
View user's profile Send private message  
Grape
Guest





PostPosted: Fri 21.9.2007 16:44    Post subject: Reply with quote

lambretto, tak určitě není moc těch, co byli všude Wink Ale vím, jak to myslíš, prostě takoví, co toho stihli už hodně Smile Mně sice někdy mrzí, že jsem třeba nebyla v USA nebo v Irsku jako jedna moje v tomhle směru hodně zcestovalá kamarádka, ale zase je pravda, že oproti jiným je ona extrém směrem nahoru a já patřím myslím k tomu "dobrému průměru". Že jsem byla třeba "jen" na dovolených, mi nevadí, určitě bych někdy taky chtěla zkusit být někde déle, žít tam (takovou zkušenost za sebou sice mám, ale byla jsem malá a nejde z toho žít celý život, že...)
Opravdu se teď ve mně probudila chuť na cestování, nemyslím skoro na nic jiného Embarassed A peníze...se budou muset nějak sehnat Twisted Evil
Back to top
 
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Fri 21.9.2007 16:47    Post subject: Reply with quote

ja se taky spokojim s dovolenyma,a teda aspon jednou bych chtela odjet na dyl, ale tam pjedu i neco vydelavat tak to snad tak nakladne nebude, ale treba nechapu lidi co jedou poprvy napriklad do chorvatska a libi se jim tam a uz nechteji jinam a jezdi tam kazdy rok
a do USA se asi nikdy nedostanu, ale to mi az tak nevadi
Back to top
View user's profile Send private message  
Guest






PostPosted: Fri 21.9.2007 16:52    Post subject: Reply with quote

lambretta wrote:
treba nechapu lidi co jedou poprvy napriklad do chorvatska a libi se jim tam a uz nechteji jinam a jezdi tam kazdy rok


Tak tohle já upřímně taky nechápu. Lidi, co jezdí každej rok na stejný místo Smile Je možný, že pro sebe opravdu našli to nejlepší, jsou prostě konzervativní...možná, že se tohle mění s věkem, já jsem teď ve fázi, kdy koukám na mapu světa a říkám si: "Takovejch míst, ani zlomeček z toho nestihne člověk v životě vidět, ale aspoň o něco by se měl pokusit..." Confused

A s těmi USA - proč ten pesimismus? Vím, že letenka apod. je drahá, ale za život si přece tolik vyděláš, abys tam jet mohla...jestli chceš, teda...
U tadytěch vzdálených destinací je nejlepší, když tam má člověk známý či příbuzný, u kterých může bydlet zadarmo, bohužel ne každý má to štěstí Vzteklik
Back to top
 
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Fri 21.9.2007 16:54    Post subject: Reply with quote

muj deda tam nekoho ma, ale ja nevim me to tam proste nelaka, ale treba po tom nekdy zatouzim ze jo?

jeste k tomu stejnymu mistu, me se treba libilo v recku, klidne bych tam jela znova, ale uz ne na pevninu ale na nejaky ten ostrov,
Back to top
View user's profile Send private message  
Hanicka
kytky 2, meta: 350
kytky 2, meta: 350


Joined: 16 Apr 2007
Posts: 327
Location: Pitín ;) , Olomouc, Luhačovice

PostPosted: Fri 21.9.2007 17:00    Post subject: Reply with quote

kdybych měla spousty peněz,tak bych si zbalila pár věcí a hned někam jela od všeho pryč a klidně sama
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Fri 21.9.2007 17:04    Post subject: Reply with quote

Cestovala bych moc ráda, ale momentálně na to nemám peníze. Sad A bojím se toho, že až je jednou budu mít, budu je muset investovat do bydlení a celkově do budoucnosti... a pak už budu stará Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11745

PostPosted: Fri 21.9.2007 18:14    Post subject: Reply with quote

Cestuju strašně ráda, zatím teda hlavně s rodiči. Miluju poznávání zemí, jejich kultury a lidí, užívám si každý okamžik včetně cesty a hrozně se na to těším. Ale domov je jen jeden. Smile
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18460

PostPosted: Fri 21.9.2007 18:48    Post subject: Reply with quote

cestuju ráda, ale musí to být pohodlné a návrat domů v dohlednu Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Piranha
kytky 2, meta: 600
kytky 2, meta: 600


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 583

PostPosted: Fri 21.9.2007 19:07    Post subject: Reply with quote

Cestuju strasne rada..procestovala jsem toho celkem dost,ale zaroven strasne malo... Vzdycky jen jako dovolena s rodici a ted sama poznavam Anglii... Mam stesti,ze moji rodice toho chteji hodne videt takze mi nevadi jezdit s nima....
Ted jsme se dohodli,ze me prijedou vyzvednout az budu koncit a pak zamirime nahoru do Skotska(vcera jsem mluvila s tatou a uplne me prekvapil jak je z toho vyletu strasne nadseny) Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Fri 21.9.2007 19:13    Post subject: Reply with quote

ja chci taky do anglieeeee
Back to top
View user's profile Send private message  
Piranha
kytky 2, meta: 600
kytky 2, meta: 600


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 583

PostPosted: Fri 21.9.2007 19:14    Post subject: Reply with quote

pojed...ja te tu provedu Wink Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Fri 21.9.2007 19:16    Post subject: Reply with quote

nejde to mam skolu, ale az ji dodelam tak tam urcite zajedu na nejakou dobu,
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Fri 21.9.2007 20:02    Post subject: Reply with quote

poznala jsem spousta míst. Narodila jsem se jinde, tady v čechách žiji už cca 16 let. žila jsem měsíc v praze, v německu jsem bydlela také... mám tedy možnost porovnávat mentalitu národů. A nejraději bych opravdu odjela pryč...asi se některých nacionalistů dotknu, ale byli to většinou češi kdo mi vráželi za zády kudlu do zad Crying or Very sad tak proto mam blbé zkušenosti
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms