sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Rituály
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Sat 4.8.2007 15:56    Post subject: Rituály Reply with quote

Nedávno jsem dočetla knížku Roberta Fulghuma Od začátku do konce, tak mě to inspirovalo:

jaké máte rituály? co prostě musíte v určité situaci udělat, jinak by bylo "zle" a celý den by s vámi nic nebylo?

dáváte si automaticky cigaretu ke kafi, u televize musíte mít vždy nějaké "zobání"?
je první věc, co uděláte po ránu, vždycky stejná, nebo je vám to jedno?
jdete se psem/na procházku/do školy/ do práce stále stejnou trasou nebo často měníte?

snažíte se zavádět nové rituály třeba v rodině nebo sami pro sebe?

jsou vaše rituály zdravé nebo spíš ne?

jaký máte názor na veřejné rituály? např. promoce, sňatek, křest, rozlučka se svobodou? snažíte se jim vyhnout, nebo je vyhledáváte?
co Vánoce, narozeniny, svátky?

co talismany? věříte na ně, máte nějaký?

a co mě zaujalo nejvíc - máte občas nutkání přerovnat skříně a šuplíky, vyházet nepotřebné krámy, prostě uklidit si - souvisí to u vás s potřebou "vyčistit se" vnitřně, s nějakým přelomem?
Back to top
View user's profile Send private message  
spooon
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1308

PostPosted: Sat 4.8.2007 16:04    Post subject: Re: Rituály Reply with quote

Jen tak BTW:
Ochu wrote:
...a co mě zaujalo nejvíc - máte občas nutkání přerovnat skříně a šuplíky, vyházet nepotřebné krámy, prostě uklidit si - souvisí to u vás s potřebou "vyčistit se" vnitřně, s nějakým přelomem?
takovéhle nutkaní jsem měl naposledy asi před 5-ti roky...taky to tak vypadá u mě vypadá Very Happy
_________________
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."
Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Sat 4.8.2007 16:10    Post subject: Re: Rituály Reply with quote

spooon wrote:
Jen tak BTW:
Ochu wrote:
...a co mě zaujalo nejvíc - máte občas nutkání přerovnat skříně a šuplíky, vyházet nepotřebné krámy, prostě uklidit si - souvisí to u vás s potřebou "vyčistit se" vnitřně, s nějakým přelomem?
takovéhle nutkaní jsem měl naposledy asi před 5-ti roky...taky to tak vypadá u mě vypadá Very Happy


Já jsem si takhle uklízela včera....Hlavně si u toho vždycky začnu prohlížet předměty, který jsem třeba od někoho dostala, nebo dopisy...všechno si to přerovná, vzpomínám a přemejšlim u toho...jaký to bylo v tý době a v čem to je nebo bude teď lepší.

Jinak ráno první co udělám je, že si uvařim kafe...ať jsem kdekoliv..doma, na koleji...prostě moje první kroky po ránu vedou k rychlovarný konvici:)

Každý den musim mít nějakej pohyb, jinak jsem z toho nervózní...takže když nejdu třeba na squash nebo tenis, tak doma cvičim na orbitreku.

Dál mě zatím nic nenapadá. Možná ještě připíšu.
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Sat 4.8.2007 16:31    Post subject: Reply with quote

Nemám ráda veřejné rituály jakéhokoli druhu, snažím se jim vyhnout, jak to jen jde (týká se i Vánoc a narozenin).

Mezi své soukromé rituály se snažím vecpat běh ráno před prací - jde to ztuha Laughing ale je to super pocit, ráno si pěkně provětrat hlavu (kdybych si tak na ten pocit vzpomněla, když ráno v posteli mžourám na budík Pisknik ).

Ráno moje první kroky vedou na toaletu, pak vyčistit zuby a vypít hrnek vody s aloe. Pak už je mi pořadí jedno.

V práci první co udělám, zapnu počítač, odnesu jídlo do ledničky a uvařím si do konve vodu na čaj. Musím mít svůj pruhovanej hrneček.

Co mi chybí, teď chodím na jogu k jinýmu lektorovi, který neříká závěrečnou prosbu Confused
A chybí mi každotýdenní semináře s K. Embarassed Dogeyes

Rituály u mě hodně souvisí s vnitřním zklidněním, snažím se o ně, když jsem "rozhozená" a potřebuju se nějak ukotvit. Frekvence očistných úklidů se u mě pořád mění (teďka stoupá Myslik ).
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Sat 4.8.2007 16:44    Post subject: Reply with quote

Teď si asi na moc věcí nevzpomenu, ale ranní káva, to je klasika. Další takový můj rituál je, že když si půjčím nějaký film, tak si k tomu musím taky koupit dobrůtky Mr. Green. Každou neděli si měním to voňavé sušené cosi za nové, protože prostě miluju tu vůni, když mi z toho voní celý pokoj Embarassed. Taky každodenní mazlení s mým pejskem a dál už asi nic, jo možná ještě, že v zimě neustále zapaluju voňavé svíčky.

A až budu mít rodinu, tak bych moc chtěla abychom vždycky všichni jedli u jednoho stolu. U nás to není zvykem, protože chodíme domů každý jinak, ale já to tak chci mít Smile. A když to nepůjde každý den, tak aspoň o víkendu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Terez1990
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8458

PostPosted: Sat 4.8.2007 17:11    Post subject: Reply with quote

- snažím se každé ráno vykračovat z postele pravou nohou .. ne, že bych na to nějak zvlášť věřila, ale prostě to dělám ..
- když chodím do školy, první, co udělám když se vzbudím je, že jdu na záchod a pak hned v pokoji svou ranní rozcvičku .. teď ji dělávám před snídaní, ale dělám ji vždycky
- když jím doma, dělám před každým jídlem 20 dřepů Laughing ... venku samozřejmě ne
- snažím se denně alespoň jednou zpotit nějakým pohybem .. může to být jen chůze, ale potřebuju mít denně nějaký pohyb

teď už mě nic nenapadá, ale určitě je toho víc Smile
_________________
it is what it is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sat 4.8.2007 17:59    Post subject: Reply with quote

jo já mám ritual, že si cestou do práce musim dát cígo, v pul šestý ráno je mi z toho blbě, ale musim..jo a taky, že nikam nevyjdu aniž bych si neumyla vlasy a neoholila nohy, ani na pivo..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 4.8.2007 18:08    Post subject: Reply with quote

ja mam ritual ze se proste rano MUSIM nasnidat i kdybych mela vstavat o hodinu driv
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14100

PostPosted: Sat 4.8.2007 18:11    Post subject: Reply with quote

moje první kroky vedou ráno k aortě Laughing
zapnout počítač, udělat snídani, najíst se a dát si kafe a cigaretu. u jídla musim číst, tak proto ta aorta. když jsem jinde, tak si čtu aspoň časopisy. výjimkou jsou pouze štědrovečerní večeře, jídlo s někym v restauraci a jídlo u dědy, který moje čtení nesnáší.
jinak mě nic nenapadá. ale rozhodně by se mnou bylo zle, kdybych se nenasnídala.
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Sat 4.8.2007 18:14    Post subject: Re: Rituály Reply with quote

Ochu wrote:
máte občas nutkání přerovnat skříně a šuplíky, vyházet nepotřebné krámy, prostě uklidit si - souvisí to u vás s potřebou "vyčistit se" vnitřně, s nějakým přelomem?


Jo to mám a miluju to, je to skvělý, pak sem celá taková nová i já Laughing

Co se týče mých rituálů, moc mně jich nenapadá, možná tak když jedu v létě na dovolenou tak si koupím pěnu na holení Laughing nemám důvod si ji kupovat, doma ji nikdy nepoužívám, ale prostě je to rituál.. Stejně tak, když jedem na nějakou chatu tak si koupím klobásu Laughing

Pak třeba když se ráno maluju, tak si musím dat trošinku lesku na rty na obočí aby mně drželo nerozcuchaný Embarassed
Poslední dobou sem si zvykla pít k snídani černej čaj, není to z žádnýho důvodu, prostě rituál Very Happy

No to sou jenom takový blbosti Smile
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 4.8.2007 18:17    Post subject: Re: Rituály Reply with quote

my mame spolecnej ritual s drahousem ze na cestach jime porad u mc donalda ....i kdyz teda kdyz vic cestujem tak to pak ani nemuzu uz videt...
Back to top
View user's profile Send private message  
Gilthoniel
Dancing in the moonlight


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4952

PostPosted: Sat 4.8.2007 18:21    Post subject: Reply with quote

Flow, to je vyborny s tou klobasou Laughing

Ja ritualy nemam moc rada, nesnasim stereotyp, takze rada vsechno neustale obmenuju...
Na talismany neverim, a tudiz zadny nevlastnim:)
Ale ten uklid, ten praktikuju rada, je to pro me opravdu takove "ocisteni", zbavit se nepotrebneho, zacit lip. Tohle prerovnavani praktikuju celkem casto:))
_________________
Victim is another name for lover.

Mé srdce děsící se prázdna, vánice
sní o minulosti a o příznivém klima!
Vrak slunce utonul v své krvi, která dýmá.
Ty ve mě zůstáváš jak zlatá monstrance!
(Baudelaire)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 4.8.2007 18:22    Post subject: Reply with quote

hm s tim vyhazovanim - ten odlehcujici pocit taky neni k zahozeni ale nekdy to stoji dost premahani neco vyhodit Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Gilthoniel
Dancing in the moonlight


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4952

PostPosted: Sat 4.8.2007 18:24    Post subject: Reply with quote

Me ani ne. Nemam moc citovy vztahy k vecem...ale treba muj tata, ten ty veci vylozene "zachranuje z kose", tomu je zase lito vyhodit cokoliv:)
_________________
Victim is another name for lover.

Mé srdce děsící se prázdna, vánice
sní o minulosti a o příznivém klima!
Vrak slunce utonul v své krvi, která dýmá.
Ty ve mě zůstáváš jak zlatá monstrance!
(Baudelaire)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Haemoglobin
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 2079

PostPosted: Sat 4.8.2007 18:24    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Haemoglobin on Sat 8.12.2007 17:43; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms