sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Trestní odpovědnost ve 14 ti letech
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Fri 1.6.2007 21:23    Post subject: Trestní odpovědnost ve 14 ti letech Reply with quote

Jaký máte názor na snížení věku trestní odpovědnosti?
Bavily jsme se o tom s mamkou. Ona tvrdila, že je nutné, aby nad tak mladými lidmi visela nějaká hrozba (tzn. vězení), protože se dějí čím dál tím horší násilné případy páchané nezletilými.
Na druhou stranu, jsou všichni 14 ti letí tak zodpovědní, vědí vlastně, co dělají? Chci říct, neměl by se důraz klást na výchovu a na prevenci?
Co si myslíte vy?
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Fri 1.6.2007 22:19    Post subject: Reply with quote

Jsem pro snizeni.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21360
Location: in my own time

PostPosted: Fri 1.6.2007 22:24    Post subject: Reply with quote

taky jsem pro snizeni a samozrejme pro prevenci
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sat 2.6.2007 7:41    Post subject: Reply with quote

jsem taky pro snížení a 14 je možná málo...taky by možná bylo fajn, aby psychologové trošku zapracovali a zjistili, kde se v dětech bere taková agresivita..
Troufám si přidat otázku, myslíte si, že to takhle bylo i za "nás"? Respektive myslíte si, že jsou děti pořád stejné nebo se to horší, nejde jen o agresivitu, ale všechno kolem, kouření, drogy.. chování?
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sat 2.6.2007 9:39    Post subject: Reply with quote

ja sem taky pro..jednoznacne..co si ty dnesni parchanti dovoli,to je neunosne Evil or Very Mad


hope: rozhodne je to horsi a pride me ze rok od roku...a taky ma na to vliv vychova..co tak kolem sebe vidim,dost jedinacnu byva rozmazlenych,muzou secko a mysli si ze muzou secko....tim nechci rict ze kazdy Smile
kdyz si vzpominam,kdyz my sme nastoupili na gympl, na oktavany sme hledeli jak na svate,bali sme se jenom ceknout,natoztak n a ne drzkovat..ted? ti mali smradi nas klidne poslali do p**e a podobne a jeste nam malem vynadalio ze sa ozyvame Shocked
dale se dost decka nudija a vymyslaju hovadiny...taky ty nasilne hry delaju urcite svoje,mysliaj si ze to muzou delat i v realu... Confused
no,sice nevim jak byse dala udelat nejaka naprava..ale pokud to tak pude dal,za chvilu decka budu nebezpecnejsi nez nejaci normalni vrazi (prehanim jo) Confused
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Sat 2.6.2007 9:40    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 2.6.2007 10:40    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sat 7.6.2008 9:46; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sat 2.6.2007 10:49    Post subject: Reply with quote

..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...


Last edited by hope on Wed 10.10.2007 18:12; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 2.6.2007 10:53    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sat 7.6.2008 9:46; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 2.6.2007 11:00    Post subject: Reply with quote

jenze na treti nebo ctvrtou stranu je dost blby vychovat dite jako ve vaticce .. protoze pak se stretne s realitou a bude to tvrdy..

a myslim ze vychova deti se da dost ovlivnit skolou.. proste dite z nejaky podruzny zs budemit jinou uroven nez z vybornyho gymplu.. sice je to i o uceni ale ono tech blbu je podle me ve skutecnosti malo, spis jsou to lajdaci a kdyz nekdo bude od mala vedenej k tomu se ucit tak podle mit problemy nebude i kdyz to premiant treba nebude Smile

a krouzky.. ten krouzek v prvni rade to dite musi bavit .. ja prosel vsim mozny a nedalo mi to nejspis nic Smile

taky si myslim ze muze bejt fajn vyrustat jinde nez ve meste...
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sat 2.6.2007 11:03    Post subject: Reply with quote

jo to já taky přemýšlím jak svoje dítě ochránim, před šikanou, drogama, sexem ve 13ti..
Tak nějak doufám, že moje dítě bude akční po mě a nebude ho bavit televize a válení se venku po lavičkách s krabicovým vínem.. podle mě to neovlivníš s kym se tvoje dítě bude stýkat, ke komu se připlete, ale mužeš ho ovlivnit výchovou, teda nevim jak se to dělá, zeptám se svých rodičů..
Vždycky jsem měla možnost brát drogy, stačilo natahnout ruku, mě to nelákalo.. mý kamarády třeba jo..

Taky mi připadá, že dneska sahaj po drogách "děti", který mají od rodičů všechno, jen ne pozornost a lásku..a co si budem povídat myslim že tohle potřebujem at jsou nám 3 a nebo třeba 22..
Taky si myslim, že je duležitý aby dítě vědělo, že muže za rodičem přijít a říct pravdu, at se stal sebevětší průser, dítě by mělo vědět, že rodič za nim bude stát a zachrání ho..Nechápu lidi který lžou rodičum..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18460

PostPosted: Sat 2.6.2007 12:56    Post subject: Re: Trestní odpovědnost ve 14 ti letech Reply with quote

Aduška wrote:
Jaký máte názor na snížení věku trestní odpovědnosti?
Bavily jsme se o tom s mamkou. Ona tvrdila, že je nutné, aby nad tak mladými lidmi visela nějaká hrozba (tzn. vězení), protože se dějí čím dál tím horší násilné případy páchané nezletilými.
Na druhou stranu, jsou všichni 14 ti letí tak zodpovědní, vědí vlastně, co dělají? Chci říct, neměl by se důraz klást na výchovu a na prevenci?
Co si myslíte vy?

Já myslím, že by se rozhodně mělo NĚCO dělat - prevence a tak, ale ne stylem "děti, krást je špatné, nedělejte to", ale spíš je zaměstnat jinak, třeba by mohly školy nabízet různé brigády, kde by si děti 10-15let mohly něco málo vydělat a zároveń se něco naučit.
Jinak souhlasím se snížením věku trestní zodpovědnosti, ve 14 každý ví, co dělá, není mimino.
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13381

PostPosted: Sat 2.6.2007 19:58    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:

Kdyz ma nekdo moc volnyho casu, jde to zakonite z kopce.

přesně. a jsem taky pro snížení.
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Sat 2.6.2007 21:15    Post subject: Reply with quote

Rozhodně pro, nikdo mi nebude říkat že 14ti letej "neví" co dělá.... Rolling Eyes maximálně si nemusí být vědom určitých předpisů a tak, spíš jde o to že škola ho to do 14 asi naučit nestihne. Ale tolik se toho ve škole zase neprobere ohledně zákonů a neznalost prej neomlouvá...
Vědomí o činech má přeci i 12ti letý dítě.
Tvrdě na ně na spratky Bicovnik když vidim tu dnešní mládež Rolling Eyes Laughing btw. strašně se bojim že budu mít nějaký zlý neposlušný dítě Confused doufám že se tak nestane Cool
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 2.6.2007 21:18    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sat 7.6.2008 9:46; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 1 of 7

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms