sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Jak se formoval váš hudební svět?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Balet
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 436
Location: Česká Lípa/Praha

PostPosted: Mon 20.8.2007 16:28    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:
Já si vždycky říkal, jak takový sračky jako Kelly Family, Hanson a Lunetic můžou prosperovat a teď koukám, že to poslouchaj asi všechny holky na světě... tak nic Laughing

Já začínal s muzikou ještě za komančů a přestože ke mě pronikaly takový věci jako Depeche Mode, Europe a podobně, vždycky jsem tíhnul ke starý muzice. Poslouchal jsem už od základky Beatles a posléze i klasickej Rock'n'Roll a když se dalo sehnat, tak Rockabilly. Časem jsem přešel k Bluesovkám. "Popové" období ve mě zaplnili Beach Boys Laughing a nějakou dobu jsem docela poslouchal i Bee Gees. Pak už jsem se orientoval na Yes a podobně, samozřejmě klasika typu Rolling Stones a pod...
Na střední škole jsem dost sjížděl Deep Purple a Pink Floyd, ale taky jsem si procházel punkovým a undergroundovým obdobím (a to nemyslím ty neopunkový vyměkliny, ale Zónu A, Visáče, DG307, Pražskej Výběr, Plastic People a podobně). Sem tam jsem si ale poslech třeba i Tichou Dohodu a nějaký další porevoluční záležitosti.
Vkus na zásadně kytarovou rockovou muziku mi zůstal, proto taky v autě zapínám kromě BBC zásadně rádio Beat. Doma si ale spíš pouštím jazz, kromě klasiků jsem si hodně oblíbil třeba Courtneyho Pinea...


Zkus taky Oldies Radio... frekvence je 103.7 (bez záruky) a hrajou tam fláky z 80. let... Jinak samozřejmě radio Beat nemá konkurenci.
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 21.8.2007 10:11    Post subject: Reply with quote

Tornado_Lou wrote:
Matyldo a co tohle?

http://www.youtube.com/watch?v=FuHzTh5g06k&mode=related&search=

Laughing


Mně se to nezobrazuje Sad
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13816

PostPosted: Tue 21.8.2007 21:16    Post subject: Reply with quote

Tangerine wrote:
Jasně a teď jejich písničky učím zpívat na táboře holky Smile To víš, mezi skautama se všechno šíří jak mor Mr. Green

Hej, tvůj táta je jejich zpěvák? Shocked To je super Very Happy

Nebudou hrát třeba teď někdy v okolí Brna?

jéjej, já na tohle téma nějak zapomněla a nestihla jsem reagovat... no už to není aktuální dotaz Laughing ale naposled hráli na Veveří na Lughnasatu a příště budou hrát v Brně až v prosinci
nj, táta je jeden z jejich zpěváků už hodně let
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Mon 26.5.2008 14:41    Post subject: Reply with quote

Ja sa pridám Very Happy
Predškolský vek Arrow The Beatles !!! A potom to čo bolo ešte doma a bolo pre mňa počúvateľné: LPčka ,,Stars Of 45", ,,Ottawan 2", ,,ABC" a ,,Arabesky" (detská láska), to bol tuším nejaký Sandrin projekt, hoci Sandru som inak vždy neznášala Laughing

Prvý stupeň ZŠ Arrow v podstate to isté, naši doma ale vždy omieľali Elán a Petra Nagya.

Druhý stupeň ZŠ Arrow hudobné vákuum až do 11-12 rokov, kedy som začala spolu s bratom počúvať hitparády čo frčali (,,Horeháj" Wink ) a následný vzťah k Spice Girls Laughing V podstate som však celkovo sledovala ten rádiový mainstream. Pripomínam si Beatles, ale zakladáme hip-hopové duo Laughing

13 rokov Arrow kamarát mi pred blokom na lavičke púšťa svoju hudbu. Prvý x si domov nesiem Sepulcturu (ten projekt s indiánmi) a AC/DC. otec sa mi vyhráža, že mi vyhodí z okna magnetofón.

13 rokov (rok 1998) Arrow 1x vidím Aerosmith v TV a nasleduje bezkonkurenčná štvorročná láska Love Jediné čo okrem 95% Aerosmith posluchu pripúšťam, sú v neskoršom veku Led Zeppelin, The Rolling Stones, The Beatles, možno Nirvana a lokálne kapely zo záujmu. Deprimuje ma slovenská (neprešovská) hudba.
Arrow kupujem fúkacie harmoniky
Arrow pohybujem sa medzi prešovskými rockovými kapelami

15 rokov Arrow objavujem Led Zeppelin, Robert Plant vyzerá ako jeden gitarista v našom meste, čo ho naháňam po uliciach
Arrow kupujem akustickú gitaru

16 rokov Arrow moje Aerosmith obmedzenie búra sám Steven Tyler ktorý v rozhovore pre Rolling Stone priznáva, že vždy chcel mať v kapele saxofonistu Shocked

17 rokov Arrow vo vlaku mi kamarát núka maďarských Másfél, ,,bude sa ti to páčiť, je tam saxofón...."
Arrow nástup na novú strednú školu, spolusediaca zaprisahalá pankáčka do mňa tlačí Zónu A, Davovú psychózu, Punkreas, Konflikt, Visací zámek, Gaťe, Pištole a jej jedinú rockovú lahôdku The Doors
Arrow 1. festival (Hodokvas) po troch rokoch vidím konečne Chiki Liki Tu-A = Love Love Love, Másfél, Babylon Circus (!), objavujem alternatívnejšiu scénu
Arrow masová návštevnosť koncertov všetkých druhov, nasávam čo som počas ,,Aerosmith love" stratila

18 rokov Arrow trpím depresiami z rockového pózerstva, dostáva ma z nich chlapík s dlhými čiernymi vlasmi čo si vraví Žiarislav a žije staroslovanským spôsobom života...moje slovanské obdobie

19 rokov Arrow koncerty a obroda rockového obdobia, bez pózy, vyrovnávam sa sama so sebou
Arrow na radu Alunky kupujem flautu, lebo mám pocit, že keď raz.....budem mať saxofón, tak mi to pomôže

20 rokov Arrow spoznávam Janis Joplin, po prvom zhliadnutí jej vystúpenia na Youtube, plačem celý deň a nasledujúce dva dni nie som schopná jesť ani piť
Arrow započínam moju zbierku perkusií
Arrow prestávam s alkoholizmom, zdravotné problémy
Arrow chodím s bubeníkom, vďaka ktorému spoznávam celoslovenské kapely, (nielen)koncertný život jeho kapely
Arrow prvý stop po Európe, na ceste spoznávam, hudobne, napr. Air

21 rokov Arrow von zo strednej ! Rozchádzam sa s bubeníkom, míňam sa konečne jeho vplyvu. Chýba mi kamoška pankáčka, znovuobjavenie The Doors a punkovej muziky plus všetká nová hudba. Prestáva ma deprimovať reggae. Minimálne 4 koncerty týždenne Shocked Festivaly, rozbíjačky, na pódiu ležím častejšie ako kapela Laughing

22 rokov Arrow striedavo skĺzavam k starej rockovej a novej alternatívnej hudbe
Arrow objavujem experimentálnu hudbu, píšem SMS speváčke z poľskej psychedelickej elektro-akustickej kapely Projekt Karpaty Magiczne, stretávame sa a kecáme na (T)urban feste
Arrow 1x vidím slovenské legendy Mariána Vargu a Bez ladu a skladu

23 rokov Arrow vidím Karola, chlapca na festivale, ktorý po niekoľkých hodinách šialenej gitarovej improvizácie trhá struny a nasledujúce dve hodiny hrá aj na zvyšných dvoch ako Hendrix Shocked
Arrow všetko čo predtým plus návrat ku swingu a klasike. Kupujem ságo za 20 000,- a učím sa hrať.
Arrow pracujem v kaviarni s umeleckým životom, spoznávam (aj pre mňa) významných ľudí a dostávam ponuky hrať....žiaľ bez toho aby ma počuli Laughing
Arrow kupujem djembe Very Happy
Arrow snažím sa obnovovať koncertnú tradíciu

Pardón za dlhý príspevok Embarassed urobila mi tá sumarizácia takto inkognito dobre Embarassed
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.


Last edited by Alseri on Mon 26.5.2008 14:59; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Mon 26.5.2008 14:49    Post subject: Reply with quote

Veskrze se můj vývoj shoduje s Hansem. S tím, že jsem teda začínala u vyloženě klasické hudby, protože u nás doma se nic jiného neposlouchalo, vlastně ještě jazz.
No ale vývojem se to snad ani nazvat nedá, protože tak nějak stabilně poslouchám pořád to samé (klasika, jazz, rock, blues + nějaké nezařaditelné věci)
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Mon 26.5.2008 14:58    Post subject: Reply with quote

Alseri - ten tvůj hudební postup se krásně čte Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Mon 26.5.2008 15:00    Post subject: Reply with quote

Treošku som to ešte editla Embarassed ďakujem Embarassed

Apropo, Tang, COCOROSIE ! sú úžasné baby Wink
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Mon 30.6.2008 9:18    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Mon 4.8.2014 12:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Wed 25.8.2010 2:30    Post subject: Reply with quote

Bože, keď to tak za sebou čítam, vedela som sa vyjadrovať Laughing

A dopĺňam, že:
Arrow 24-25: do hĺbky podlieham psychedelickému rocku, acid rocku, krautrocku, acid folku
Arrow objavenie psytrance ako hudobnej alternatívy k tanečnej hudbe
Arrow návrat k blues
Arrow paralelne s tým vzťah s bluesovým gitaristom
Arrow potom vzťah s basgitaristom
Arrow práca hudobnej dramaturgičky na festivale dokumentárnych filmov
Arrow zdravotné problémy ktoré mi bránia hrať na ságo, frajer požičiava basgitaru
Arrow návrat ku klasike, rádio Devín, ako jediné rádio ktoré počúvam a zistenie, že mi vyložene prekáža mainstreamová hudba
Arrow koncert Aerosmith (Praha), aj som si na ňom od dojatia poplakala
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucie
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1868

PostPosted: Tue 12.11.2013 16:42    Post subject: Reply with quote

Arrow do puberty Nohavica a Plíhal, Nedvědi + jedna kazeta Madonny, co mi dal táta k walkmanu
Arrow 12-14 let Offspring, Green Day, Lucie, Guano Apes, Vivaldi a Mozart
Arrow 14-17 ska a reggae
Arrow do dvaceti Hip-hop, Bloodhound Gang
Arrow po dvaceti Velvet Underground, Lydia Lunch, Tool, Evelyn Evelyn, Neočekávaný dýchánek, Slavi Trifonov, punk
Arrow teď Moimir Papalescu&The Nihilists (Kill The Dandies), Bruno Ferrari... punk a tekkno + spousta podivností, který fakt neumim zařadit.
_________________
Jak říká Jirka, "Lucinka ma vzdycky pravdu a vic nez pravdu. I kdyz vim, ze pravdu mam ja, ale ona ma vetsi pravdu"
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Page 6 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms