sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Paleo (split)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25533

PostPosted: Thu 9.2.2012 15:23    Post subject: Reply with quote

Tak to se právě obávám, že je něco, co mi dost chybí Confused Je to teda hrozný, ale fakt je znát to, k čemu je člověk vedenej od dětství..a čeho se horko těžko zbavuje..
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Thu 9.2.2012 15:41    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Thu 9.2.2012 16:04    Post subject: Reply with quote

těžký to vůbec není, ono to jde fakt pak samo, já na pečivo teď chuť vůbec nemám Smile
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Thu 9.2.2012 20:33    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25533

PostPosted: Thu 9.2.2012 20:33    Post subject: Reply with quote

Možná bych mohla začít tím, že bych přestala s tím bílým pečivem a začala to odbourávat tmavým..a nakonec bych to třeba zvládla i bez..
Přitom mám období, kdy pečivo nejím vůbec a nechybí mi..ale prostě ty soboty jsou pro mě zabijácký, a to hlavně teď s J., protože my se ráno obložíme vším dobrým a snídáme ve velkým.. Embarassed
A jak to děláte s chlapama? Ten můj si třeba omáčku asi nedovede představit zahuštěnou něčím jiným, než je mouka Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Thu 9.2.2012 20:42    Post subject: Reply with quote

kika wrote:
Možná bych mohla začít tím, že bych přestala s tím bílým pečivem a začala to odbourávat tmavým


celozrnný pečivo je škodlivější než bílý

viz
Quote:
Kyselina fytinová je skladištěm fosforu mnoha rostlin. Hlavně ve slupce obilovin a ostatních semen. Problém s kyselinou fytinovou je, že okamžitě reaguje s ostatními minerály, jako je vápník, hořčík, železo a zinek, a snižuje jejich vstřebání do těla.
Kyselina ale nejen váže minerály, zároveň také znehybňuje enzymy nutné k trávení našeho jídla, včetně pepsinu (ten je potřebný k rozložení bílkovin v žaludku) a amylázy (je potřebná k trávení škrobů).
Kyselina fytinová je v velkém množství v semenech a slupkách, to je důvod, proč klasická rada jíst cereálie bohaté na vlákninu a ostatní celozrnné produkty je recept na řídnutí kostí, podvýživu a ostatní problémy spojené s nedostatkem minerálů.


chlapa nemám, takže tohle fakt neřeším Smile

Geike, vajíčka jsou zdravý (navzdory těm bludům, co se tu šíří), pomáhají snižovat cholesterol, víc tady: http://www.nutritionandmetabolism.com/content/5/1/6
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Thu 9.2.2012 20:59    Post subject: Reply with quote

willow, díky, to je fakt zajímavé =) myslíš, že může být v něčem "nezdravé" (hormony a nevím co) konzumovat hodně obyčejné vajíčka, a ne ty z podestýlky nebo bio? nebo se tam jedná spíš jen o etickou záležitost, ale vliv na ty pozitivní věci to nemá? ( i když u vajíček je zrovna ten rozdíl ve žloutku fakt velký).

kiko, já bych to viděla tak, že uvaříš omáčku jen pro chlapa. nikdy jsem tak nevařila, ale moc složité mi to nepřijde, prostě to, co by jedl chlap (omáčku a knedlík) si pro sebe nahradíš něčím jiným. ale třeba ten kluk, co na jeho blog dávala willow odkaz, jedl svíčkovou, a vypadala normálně, tak třeba tam má recept. zase když se omáčka udělá ze smetany a propasírované zeleniny, může být tak hustá, že se tam nic přidávat nemusí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Thu 9.2.2012 21:13    Post subject: Reply with quote

jannie dělá paleo svíčkovou, ale ještě mi nedala recept Vrazdik

vajíčka kupuju jen z volného chovu nebo bio, klecová mi nesmí přes práh. rozdíl v kvalitě tam rozhodně je - tu http://www.gaia-health.com/articles201/000223-eggs-comparison-between-factory-farmed-and-free-range-.shtml
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9574

PostPosted: Thu 9.2.2012 23:01    Post subject: Reply with quote

Pro mě to bylo třeba dost neuvěřitelný, že může celozrnný pečivo škodit, a to ještě víc než bílý. Ono tak nějak paleo celkově popírá všechno, co nám cpou v posledních letech různí odborníci na hubnutí. Že se po tucích tloustne, vejce zvyšují cholesterol a celozrnný pečivo je zdravý, to jsou názory v lidech hodně zakořeněný. Nějakou dobu jsem si četla všechno možný co jsem o Paleu našla, až jsem došla k pocitu, že to musím vyzkoušet. Mě se už delší dobu hnusí všechny ty chemický hnusy co jíme, jenže jsem si nemohla pomoct, tolik mi to chutná Embarassed třeba Colu jsem pila po litrech, tak není divu že jsem ztloustla. Jsem na ní prostě závislá.

Mě akorát vadí, že mi to rodina různě komentuje a připadá jim to jako nějakej rozmar. Ani bych jim to neříkala, ale to je otázek, proč si nedám ten zákusek co mi mamka koupila a proč si nedám ty fazole k obědu, co mamka uvařila. Tak jsem jim radši vysvětlila, že přílohy a těstoviny jíst nebudu, tak aby toho mamka kupovala míň.

Vajíčka z klecového chovu jsou prostě humus. Hlavně jsem tam i několikrát byla a není to nic pěkného ty zvířata takhle vidět. Navíc se na pohled, ani chuťově nedají srovnat s domácími. Přítelova babička, ta si ty slípky tak hýčká a na první pohled je vidět, že když ty vejce rozklepnu, žloutek je velikej a sytě oranžovej. Narozdíl od těch bledulí z klecovýho.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 31158

PostPosted: Fri 10.2.2012 6:25    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
jannie
SMALL CRIME


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1959
Location: ARCHER reality

PostPosted: Fri 10.2.2012 7:55    Post subject: Reply with quote

Willow Arrow ja se k ty svickovy dostanu, neboj:)
Ja teda nikdy do svickovy mouku nedavala, bohate staci hodne zeleniny a trochu min vody a ono se to samo zahusti tou upecenou/udusenou zeleninou
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Franchise
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 24 Aug 2008
Posts: 8433

PostPosted: Fri 10.2.2012 8:05    Post subject: Reply with quote

My teda doma taky děláme svíčkovou bez zahuštění, jen hodně zeleniny a to jí zahustí samo.
Jinak v téhle zimě miluju husté krémové polívky - dýňová, brokolicová, pórková. Razz
_________________
Zítřek Ti nikdo neslíbil ...
Back to top
View user's profile Send private message  
Koblih
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 982

PostPosted: Fri 10.2.2012 9:05    Post subject: Reply with quote

Svíčková je právě jedna z mála omáček, která se dá perfektně zahustit tou zeleninou. Takhle podobně dělám i maso na celeru ( dám hodně celeru, mrkve a cibule ) a zbytek jídel zahušťuju rozmixovanou cuketou.
Blbý je, že já si zase nedokážu představit svíčkovou bez knedlíku ( klasického kynutého ).

Ještě bych měla připomínku k zelenině. Chodím k paní, co léčí čínskou medicínou a ta mi řekla, že my všichni, co žijeme ve středním pásmu bysme měli jíst v zimě minimum zeleniny syrové. Kromě tepelně opracované je pak nejlepší v zimě jíst zeleninu kvašenou ( třeba kyselé zelí ).
Back to top
View user's profile Send private message  
Franchise
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 24 Aug 2008
Posts: 8433

PostPosted: Fri 10.2.2012 9:13    Post subject: Reply with quote

Na tom asi něco bude, já teda v zimě ani moc chuť na čerstvou zeleninu nemám. Radši si dám lehce povařenou v páře, nebo grilovanou. Smile
_________________
Zítřek Ti nikdo neslíbil ...
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12000

PostPosted: Fri 10.2.2012 9:28    Post subject: Reply with quote

Koblih, jj, to mi moje "cinska" doktorka rika taky, protoze syrova zelenina v zime telo ochlazuje a je vic zimorive a nachylne na nachlazeni... a neco na tom bude.. ja v zime taky nemam chut vubec na syrovou..
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Next
Page 11 of 17

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms