sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Portugalština
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Tue 1.2.2011 19:54    Post subject: Reply with quote

coko, mate v Porto nejaky vyzkum? Mr. Green nejvetsi problem mi dela gramatika, obzvlaste konjunktivy a s tim spojeny casovy souslednosti, to je mor pro me Embarassed a ted tim spis, jak jsem zacala mluvit brazilskou portugalstinou, tak uz to vubec nedavam Rolling Eyes
momentalne nezvladam pouziti 2. osoby v singularu, uz mi to nejde pres pusu Laughing
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
coko
kytky 1, meta: 300
kytky 1, meta: 300


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 261

PostPosted: Tue 1.2.2011 20:05    Post subject: Reply with quote

Diky Smile no výzkum mám jen já, ještě z minulého semestru Laughing
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
rohypnol--ka
kytky 3, meta: 1650
kytky 3, meta: 1650


Joined: 27 May 2008
Posts: 1589

PostPosted: Sat 26.2.2011 17:29    Post subject: Reply with quote

Já se portugalštinu učím čtvrtým rokem, ale studuju španělštinu, takže jsem to měla "usnadněné", teoreticky bych už měla ovládat celou gramatiku, ale největší problém jsou pro mě konjuktivy a složené infinitivy (teda jestli to píšu dobře) a taky nejsem schopná vyslovovat to jejich krásné "r"... při mluvení jsem ráda, když zvládám používat přítomný, minulý a budoucí čas a přítomný subjuntiv a tím končím Very Happy
_________________
Sebelítost v nešťastné lásce ja úžasná, fantastický pocit. Jen v tom člověk nesmí zůstat dlouho, to pak sám sebe ničí.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Sat 26.2.2011 17:35    Post subject: Reply with quote

rohypnolka - co se tyce r, tak ho muzes vyslovovat i jako vicekmitovy (ale ne tolik, jako je ve spanelstine), popr. je jeste jedna varianta krome toho uvularniho....a to zni proste jak klasicky americky "r" Smile - tak mluvi v oblasti kolem Guimaraes
nebo po brazilsky (zejmena ale v RdJ), kdy je to uz uplne hrdelni a zni to spis jako nase "h" Laughing
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
rohypnol--ka
kytky 3, meta: 1650
kytky 3, meta: 1650


Joined: 27 May 2008
Posts: 1589

PostPosted: Sat 26.2.2011 19:43    Post subject: Reply with quote

greenwood wrote:
rohypnolka - co se tyce r, tak ho muzes vyslovovat i jako vicekmitovy (ale ne tolik, jako je ve spanelstine), popr. je jeste jedna varianta krome toho uvularniho....a to zni proste jak klasicky americky "r" Smile - tak mluvi v oblasti kolem Guimaraes
nebo po brazilsky (zejmena ale v RdJ), kdy je to uz uplne hrdelni a zni to spis jako nase "h" Laughing


Very Happy jj já si pomáhám tím vícekmitovým, na to jsem holt zvyklá ze španělštiny, ale mě se to ráčkování tak líbí a nejde mi to Wink
_________________
Sebelítost v nešťastné lásce ja úžasná, fantastický pocit. Jen v tom člověk nesmí zůstat dlouho, to pak sám sebe ničí.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Sat 26.2.2011 19:56    Post subject: Reply with quote

jo to chapu, mne to taky trvalo, nez se to povedlo....nejlip jsem se to naucila na slove rapariga, i kdyz to neni zrovna dobry slovo na konverzaci Laughing
dobry je si predstavovat, ze to opravdu rikas pres cipek, mne to tak hodne pomahalo si to predstavit v hlave....stejne tak i zavreny e apod... Smile
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Gilthoniel
Dancing in the moonlight


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4952

PostPosted: Fri 11.3.2011 8:49    Post subject: Reply with quote

Me to rackovani prijde strasne divne, protoze na to vubec nejsem zvykla. Ani se o to radsi nebudu pokouset Laughing
_________________
Victim is another name for lover.

Mé srdce děsící se prázdna, vánice
sní o minulosti a o příznivém klima!
Vrak slunce utonul v své krvi, která dýmá.
Ty ve mě zůstáváš jak zlatá monstrance!
(Baudelaire)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Orsej
wants to break free
kytky 6, meta: 8250


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8142
Location: Bohemian Kingdom

PostPosted: Thu 9.6.2011 11:43    Post subject: Reply with quote

Jee, takova pekna skupina! Mr. Green
Ja jsem spanelstinu nikdy nemela a ucim se rovnou portugalsky, ale dokazu pak z toho spanelsky slovicka / vety vetsinou odvodit. Kazdopadne portugalstinu zboznuju, jen nevim, jak na tom budu zase po prazdninach a nebudu to pouzivat. Confused Chtela bych jet nekdy na magisterskym studiu na semestr do Brazilie, ale trochu se bojim, ze ta vyslovnost je tam dost silena a ze nas fakt ucej tu evropskou, tak by mozna bylo lepsi nejdriv navstivit Lisabon. Razz
Jinak s tim R, ja ho rackuju trochu jako francouzsky, trochu skoro k tomu "h" .. a rapariga je taky moje oblibeny "slabikarovy slovo" na zkouseni. Mr. Green .. a jeste "morro" jsem se ted ucila ke clanku na zkousku a tam to fakt sklouzavalo spis k "h", ale slo o ten vrch, kde je Cristo Redentor, takze jsem se i trefila do spravny oblasti Laughing
_________________
Open your eyes, look up to the sky and see...
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Thu 9.6.2011 12:58    Post subject: Reply with quote

Orsej, tak ted mas moznost - na akcnich letenkach je nabidka na letenky do Lisabonu z Vidne za 2790, to je zadarmo uplne! Smile lety od pulky zari do pristiho kvetna snad....

Chces jet na FGV do Sao Paula? Tam byla kamaradka a je tam ted druha, myslim, ze je to dobra volba, sice je Sampa hnusny mesto, ale ma neco do sebe Razz

co se tyce "r" skoro k "h" - to bys mela jet spis do Ria, tam je to fakt h, echtovni Laughing v Sampe ani tak ne...

a vyslovnost brazilska a evropska...to je fuk, stejne pokud pojedes do Brazilie a stravis tam aspon mesic, tak si tu evropskou uplne poseres (pardon) a je pak strasne tezky se vracet zpatky k evropsky, vcetne gramatiky a tak (ja uz toho skoro nejsem schopna v mluveny portugalstine, musim se pekelne soustredit)
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Page 18 of 18

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms