sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Osmdesátky
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Thu 5.4.2007 16:03    Post subject: Reply with quote

Jana, přesně, jednou se nám budou naši děti/vnoučata smát, co jsme nosili a uctívali teď Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Thu 5.4.2007 17:10    Post subject: Reply with quote

Grape Arrow ja sem mimo...tak to je v poho...schovej si ten bicik, prosim te Wink Laughing
mela sem dojem, ze si tam psala, ze si sla do skolky...z cehoz sem vydedukovala (mylne), ze je ti tak 20,21...to nic...

no jinak souhlasim...tedka se nam to zda vsechno priserny, ale kdo tenkrat nemel aspon potitko, tak byl totalne "out" Laughing ...i tedka sou trendy...a nektere se nam libi, jine ne...

...nevim proc...ale prave se mi vybavil R. Hrusinsky nejmladsi pejici hlasem M.Davida Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Thu 5.4.2007 18:09    Post subject: Reply with quote

Grapefruita wrote:
do 1. třídy jsem šla ve školním roce 89/90, takže to bylo jen půlrok.

Tak to jsme stejný ročník Wink Tzv. pokusný. Po nás se to vždycky všechno lámalo.
Já si z toho půlroku pamatuju docela dost Laughing V říjnu jsme měli ve škole nástěnku s Aurorou. Na diácích nám paní učitelka promítala čs. a sovětskou vlajku, měli jsme je popisovat a porovnávat. Pak jsme taky dostali za úkol donést do školy všechno, co nějak souviselo se SSSR. Takže jsem bráchovi prohlížela podvozky angličáků a sbírala ty s nápisem USSR, taky jsem měla nějakou knížku ruských pohádek. Každý jsme přinesli něco a pak to měli ve třídě ve skříňce za sklem. Včetně samovaru Laughing
Na revoluci si taky docela pamatuju. A taky jak se mi líbilo, že si můžu vybrat, jestli budu říkat "soudružko" nebo "paní" učitelko.
A taky si pamatuju, jak jsme se s děckama v šatně bavili, čí rodiče budou koho volit (hrozně letělo OF Cool ), a jeden chlapeček prohlásil, že jeho rodiče budou rozhodně volit komunisty Laughing


Dokázala bych vám vyjmenovat spoustu věcí, co se mi líbí na všech možných dekádách. Na osmdesátkách mám ráda ale akorát netopýří rukávy a Hříšný tanec (což byl ale koneckonců film situovaný do let 60. Cool ).
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 5.4.2007 18:25    Post subject: Reply with quote

tak to jsem asi taky stejný ročník..

já mám 80´s ráda hlavně co se týče hudby, teda tý rockový..jinak spíš ne, ale každá doba má něco do sebe..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 5.4.2007 18:25    Post subject: Reply with quote

80´s nesnáším. Ten styl a hudba...brr. Strašně se mi to nelíbí, mrkváče, vycpaná ramena, velké přívěšky, obrovské trvalé...všechno mi to připadá přehnané a legrační. A hudba by nebyla tak špatná, kdyby se v ní taky neodrážel ten jak já říkám "srandovní" styl. Nejvtipnější je tehdejší "heavy metal" ( Laughing ) typu Bon Jovi, Europe a jim podobní. Ale líbí se mi z té doby třeba Cure Cool Nejlepší jsou ale 80´s videoklipy, některý naprosto žeru, třeba Cyndi Lauper: Girls Just Want To Have Fun, Bangles: Walking Like An Egyptian nebo videa od Falca, Milli Vanilli, MC Hammera a tak Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28439

PostPosted: Thu 5.4.2007 18:28    Post subject: Reply with quote

no ja mam rada 80´s hlavne v lucerna music baru Mr. Green tam je to fakt parada, ta hudba,to si clovek vylozene uziva, kdyz vidi videoklipy, kde michael jackson byl jeste cernoch Laughing
no,leginy nosim ted, ale snad to nevypada uplne jak v osmdesatkach Laughing a tehda (nebo spis na zacatku devadesatek) jsem mela lesky cerny leginy s hvezdickama, fakt super Razz
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Thu 5.4.2007 18:29    Post subject: Reply with quote

tak jsem asi stejnej ročník. Zaboha jsem si nemohla zapamatovat, že už se neříká soudružko učitelko a pořád jsem tam tu soudružku cpala, dostala jsem černej puntík do notýsku za to Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Thu 5.4.2007 20:14    Post subject: Reply with quote

greenwood wrote:
no ja mam rada 80´s hlavne v lucerna music baru Mr. Green tam je to fakt parada, ta hudba,to si clovek vylozene uziva


tam to mam taky rada...vzdycky se tam vyborne pobavime...akorat je skoda, ze uz se mi to trosku vzdalilo
Back to top
View user's profile Send private message  
chewing_cow
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2155
Location: ano

PostPosted: Thu 5.4.2007 20:18    Post subject: Reply with quote

Jo tak já sem taky ten ročník, kterýmu po půl roce v první třídě vysvětlili že odteď se neřiká soudružka učitelka ale paní učitelka a šmitec. Laughing A pamatuju si jak sem na sebe byla pyšná že sem to zvládla nejrychlejč ze třídy řikat paní učitelka: ) A štvalo mě že nám zrušili Jiskřičky.

Ale jinak mě nenapadá nic co by se mi na osmdesátkách líbilo. Přemejšlim přemejšlim a fakt nic...
_________________
No moc nekoukejte. Chci zpátky olymp.
Back to top
View user's profile Send private message  
*Theuska*
Out of order
kytky 4, meta: 2150


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1984

PostPosted: Thu 5.4.2007 20:24    Post subject: Reply with quote

Když jsme byli někde v osmičce, tak nám naše třídní nabízela, jestli bysme nechtěli zase založit pionýrskej spolek Laughing . Ona je totiž ve straně a pořád nám to celý ty léta nutila Rolling Eyes .
_________________
***Člověk nikdy nesmí přestat snít.***
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29894

PostPosted: Thu 5.4.2007 20:30    Post subject: Reply with quote

Tož já jsem taky ten přelomový ročník, ale měla jsem to jednodušší, protože naše učitelka byla zarytá antikomunistka a kdyby jí někdo oslovil soudružko, tak by mu asi jednu vrazila Laughing (jinak ale byla hrozná, asi "díky" jejímu působení mám dodnes problémy se sebevědomím Rolling Eyes )
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Thu 5.4.2007 20:32    Post subject: Reply with quote

No asi jako plantážník (jirka), líbí se mi ta auta... Wink
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
terka.23.k
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3853

PostPosted: Thu 5.4.2007 20:37    Post subject: Reply with quote

me se hlavne libi ta hudba!!!! uplne vsechno z tech 80.let (aj z 90.) a obleceni bylo super Very Happy
_________________
hledám ticho co zastavím za chodu
za chodu ticha hledám svobodu
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Fri 6.4.2007 10:01    Post subject: Reply with quote

60. a 70. roky boli fajn (aj keď som ich teda nezažila, ale myslím si, že boli fajn), ale 80.... no neviem... Tá móda, účesy a všetko dokopy mi príde hrozne uletené Laughing . A tiež hudba... hlavne tie inštrumentálne efekty Laughing
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
terka.23.k
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3853

PostPosted: Fri 6.4.2007 10:09    Post subject: Reply with quote

no prave, takove ulitle!!!! super proste Laughing Laughing
_________________
hledám ticho co zastavím za chodu
za chodu ticha hledám svobodu
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms