sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Míváte někdy "okno"?
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Mon 19.3.2007 15:47    Post subject: Míváte někdy "okno"? Reply with quote

Já v poslední době zjišťuju, že mi pořád vypadávají názvy filmů, jména lidí a podobně. Něco vím, ale nedokážu si na to vzpomenout, připadám si občas jak totální debil Confused Hlavně když s někým mluvím, chci něco říct, zjistím, že jsem to zapomněla, tak teda nic neřeknu. No musí se mnou být zábava Rolling Eyes

A z jiného soudku - míváte okno po "propařené" noci? Já když svojí už tak chatrné paměti "pomůžu" alkoholem, tak je to krize. Nikdy si nepamatuju, jak jsem se dostala domů Laughing Jinak celkem průběh večera si pamatuju, ale vzpomínky mi končí před odchodem a pak mám prostě temno. Hrozně mě to štve, fakt blbej pocit.
Teď jsme byli s přítelem na svatbě a naposled si pamatuju, že jsme šli "tancovat" (což už jsem musela být hodně namol, jinak by mě k tomu nikdo nepřinutil Mr. Green). Vůbec si třeba nevzpomínám, že bysme se rozloučili.. přítel ráno povídá - tak si dáme k snídani ty koláčky (jaký koláčky, sakra? prý jsme dostali protekčně dvě krabice). To je fakt nepříjemný, vůbec nevím, co jsem tam vyváděla, jestli jsem se nějak neztrapnila.
Nedá se tomu nějak předejít? Dogeyes Jo, já vím, nechlastat Laughing Ale když někde sedíme dlouho, tak se to prostě nastřádá Confused
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Mon 19.3.2007 15:50    Post subject: Reply with quote

Ja se ani nemusim opit a stejne se mi stava, ze si nepamatuju co jsem delala. Treba minuly tyden jsme meli jarni prazdniny a ja si za boha nemuzu vybavit co jsem delala pres ne Laughing
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Mon 19.3.2007 15:59    Post subject: Reply with quote

V tomhle ti asi příliš nepomůžu. Skleróza ve věcech názvů, jmen, případně událostí, o kterých jsem ještě ráno věděl, že jsou životně důležité a musím je bezpodmínečně zařídit (Doh!), ta s přibývajícími letokruhy funguje čím dál lépe.

Ale okna po alkoholu nemám a nikdy jsem neměl. Až na dvě výjimky - první probíhala přesně dle tvého scénáře. Pamatuju se, že nás vyhazovali z hospody, to bylo půl jedné. Pak vím, že jsem dorazil domů, to bylo půl čtvrté. Vzdálenost hospoda -> domů = 3 bloky. Kde jsem chodil, netuším. Druhé okno bylo taky moc fajn, pamatuju se na rozjetý večírek a pak jsem se vzbudil v cizím bytě a před očima záda neznámé dívky. Otočím se a záda druhé neznámé dívky. Naštěstí mám tu vlastnost, že alkohol neodbourává mé morální zábrany, takže (prý) k ničemu nedošlo, jen jsem byl roztomilý, načež jsem usnul. Ale jestli mě někdy polilo horko, bylo to tenkrát! Laughing

Jinak jsem svého času býval opilý dost, ale okna nebyla. Dnes už jsem starý, takže nepiji. (Skoro!)
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 19.3.2007 16:00    Post subject: Reply with quote

jj, ja uz pul hodiny premyslim, jak se jmenuje jedna ulice v Plzni, ale fakt znama, jsem magor Confused

uz mne kolikrat napadlo, jestli nemam nejakou pocinajici sklerozu nebo tak...

vypadavaji mi hlavne jmena - lidi, spisovatelu rano jsem si za boha nemohla vzpomenout, kdo napsal Lorelei... Rolling Eyes , hercu, ulic a nekdy i cizi slova...tuhle jsem si nemohla vzpomenout na remitendu Confused

manzel rika, ze je to kvuli mnozstvi informaci, ktere se snazim do mozku natlacit, takze mozek pak prirozene nektere info ztraci, ale mne se to nezda, spis to vidim na tu sklerozu
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Mon 19.3.2007 16:10    Post subject: Reply with quote

Chocolate, no já někdy taky mám pocit, že se mnou fakt není něco v pořádku. Vypadávají mi úplně běžný slova a fakta Rolling Eyes

A takový ty věci, že nevím, co jsem měla dneska k obědu, to mám od dětství, ale přisuzuju to spíš tomu, že to pro mě není podstatná informace. Ale na základce to bylo peklo, při klasické rodičovsko/babičkovské otázce Laughing
S roztržitostí jsem se taky nějak smířila, okolí to o mně ví, tak už to nikoho ani moc nepřekvapuje.

Ale ty výpadky paměti mi teda vadí dost Confused
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 19.3.2007 16:18    Post subject: Reply with quote

co nejaky ginkgo nebo lecitin na to? ja uz jsem si ho i koupila, ale pak jsem otehotnela, tak to nechci do sebe ted zbytecne cpat.
Back to top
View user's profile Send private message  
cooky
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 1254

PostPosted: Mon 19.3.2007 16:21    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by cooky on Tue 14.10.2008 17:02; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Mon 19.3.2007 16:53    Post subject: Reply with quote

Já si blbě pamatuju jména, třeba se mi stane, že si prostě nemůžu vzpomenout na jméno spolužačky! Shocked Confused Cool
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Mon 19.3.2007 16:59    Post subject: Reply with quote

Ja jsem taky v poslední době zjistila, že mi vypadávají různá jména apod., třeba taky dlouhou dobu dumám nad tím jak se to jmenuje. Asi bych mohla brát něco pro zlepšení paměti Rolling Eyes Myslik
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Mon 19.3.2007 17:00    Post subject: Reply with quote

No ale tobě není 14... Rolling Eyes Asi přestanu okousávat dráty... Laughing
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Mon 19.3.2007 17:03    Post subject: Reply with quote

Já se spíš neorientuju v čase. Někdy mám pocit, že něco bylo minulej rok a přitom to bylo před týdnem a naopak.

Ale jinak mi nic moc nevypadavá. Jména si pamatuju a třeba nazvy filmů, co se mi libíly a co mám zažitý taky.
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Mon 19.3.2007 17:04    Post subject: Reply with quote

cooky wrote:
Nebo když jdu pro něco do ledničky, tak tam dojdu a za boha si nemůžu vzpomenout co jsem chtěla Mr. Green

Tak to se mi nemůže nikdy stát Shocked Laughing

Jinak, okna mívám (někdy spíš výkladní skříně Rolling Eyes ), a podle mě na té teorii s množstvím informací něco bude. Když jsem do sebe tlačila učebnici fonetiky, tak jsem téměř hmatatelně cítila, jak mi to jednou stranou do hlavy leze a druhou se to sype zase ven Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
cooky
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 1254

PostPosted: Mon 19.3.2007 17:05    Post subject: Reply with quote

Daimler wrote:
No ale tobě není 14... Rolling Eyes


To vyznělo, jako by metti byla nějaká stará babka
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Mon 19.3.2007 17:05    Post subject: Reply with quote

mě se pletou jména dvou spolužáku, protože oba se jmenují stejně a začátky písmen jejich přijmení je U a V, jenže tady bych nenaražela na sklerozu, ale na vrozenou demenci Laughing .

Jinak jsem zjistila, že čím míň čtu (taky něco jiného než Yellow nebo Spy), tím se mi zmenšuje slovní zásoba a fakticky zapomínám na takové slova jako hromosvod, kšandy, poklička ... teď nedávno jsem si nemohla vzpomenout, jak se řekne "to dírkovatý, kde se lejou nudle s vodou" - ano, cedník.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Mon 19.3.2007 17:06    Post subject: Reply with quote

cooky- Roflnik no tak stará zase nejsem Laughing
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms