sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Ukončení vztahu - z rozumu
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sun 25.2.2007 17:52    Post subject: Reply with quote

Shar- wrote:
Někdy je asi lepší být s někým kdo nemá moc peněz, než s někým, kdo peníze má, ale chová se jak**** (tak mám pocit že to vypadá že si tímhle vyloženě snažím zdůvodnit proč s ním zůstat Laughing Dogeyes )


Ale uplne nejlepsi je byt s nekym, kdo penize ma, resp. umi s nimi hospodarit a jeste navic se umi chovat Twisted Evil . Je jasny, ze kazdej ma nejakou tu chybu, ale zalezi hlavne na tom, jak je ta chyba zasadni, nakolik prudi protejsek...
V podstate se na to divam podobne jako Byzzy. Na tvem miste bych se snazila pritele motivovat k dalsimu seberozvoji, k rozumnejsimu nakladani s prostredky,... Je mi ale jasny, ze to neni uplne lehke a pokud se zatvrdi, jen tezko s nim pohnes Confused
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19599

PostPosted: Sun 25.2.2007 18:04    Post subject: Reply with quote

Rose Madder wrote:

V podstate se na to divam podobne jako Byzzy. Na tvem miste bych se snazila pritele motivovat k dalsimu seberozvoji, k rozumnejsimu nakladani s prostredky,... Je mi ale jasny, ze to neni uplne lehke a pokud se zatvrdi, jen tezko s nim pohnes Confused


NO další věc je podle mě ta, jaký smysl má "je" do toho nutit, přemlouvat je. Pokud třeba nechtějí sami studovat, tak je můžeš maximálně "donutit" si podat přihlášku, ale to pak stát nad nima s holí a hnát je do školy Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Sun 25.2.2007 18:21    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Shar- on Tue 26.6.2007 7:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Crazy girl
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7214

PostPosted: Sun 25.2.2007 18:28    Post subject: Reply with quote

Shar Arrow kazdy vztah ma sve pro a proti..ja mam stejny problem,ale nechci ho tady rozpitvavat.Mela by sis uvedomit,co je pro tebe v zivote dulezite,jake hodnoty.Jsem mozna naivni,ale porad si rikam,ze laska prekona vsechno(to jsou ty romanticky filmy Very Happy ).pokud mate i vroubky ve vztahu,uz bych nad tim premyslela.Pokud vase problemy nejsou tak velke jeste,pockala bych a treba se opravdu objevi nekdo dalsi.Ale necekala bych,kdyz pritele nenapadlo do ted neco delat,nejak se nechat motivovat,ze ho to napadne ted. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Sun 25.2.2007 18:49    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Shar- on Tue 26.6.2007 7:49; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sun 25.2.2007 19:35    Post subject: Reply with quote

Byzzy wrote:
NO další věc je podle mě ta, jaký smysl má "je" do toho nutit, přemlouvat je. Pokud třeba nechtějí sami studovat, tak je můžeš maximálně "donutit" si podat přihlášku, ale to pak stát nad nima s holí a hnát je do školy Sad


Je jasny, ze pokud fakt studovat nechce, asi jen tezko se s tim da neco delat. Nemelo by to pak smysl. To mas pravdu Confused . Teoreticky by ho mohlo motivovat uz jen to, ze se jeho partnerka posouva "vys", je cilevedoma apod., ale tak to byt taky nemusi.
Jako vetsi problem bych ale videla ty penize, resp. dluhy. Zit s takovym clovekem by jednou mohlo byt narocne, mohly by se dostat diky tomu do problemu,...Na druhou stranu nevim, nakolik tady pomohou rozhovory, snaha primet ho k tomu, aby k penezum pristupoval jinak...
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sun 25.2.2007 21:18    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Blondie 007
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 144

PostPosted: Sun 25.2.2007 21:34    Post subject: Reply with quote

Musim se priznat, ze kdyz jsem chodila s mym predposlednim pritelem, taky me obcas prepadaly tyhle pocity a pochyby. Ale nechtela jsem si je pripoustet, protoze jsem ho taky milovala. Bylo mi s nim moc fajn, ale vadilo mi, ze jsem ambicioznejsi nez on - a ted nemam na mysli profesne, ale tak nejak obecne.. proste jsme se postupem let zacali oddalovat a ja jsem se bala si to priznat. Ale nakonec jsem se stejne rozesli. A dneska vim, ze to bylo dobre...
Takze si myslim, ze pokud mas tyhle pochyby, tak k tomu rozchodu taky spejete... Confused treba se pletu, ale takova je moje zkusenost..


Last edited by Blondie 007 on Sun 25.2.2007 22:15; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Blondie 007
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 144

PostPosted: Sun 25.2.2007 21:38    Post subject: Reply with quote

Court wrote:
Ja si neumim predstavit, ze bych nekoho takoveho milovala. .


Court, ono je to asi trochu slozitejsi. Kdyz se do nekoho zamilujes, tak treba ty veci jeste vidis jinak a zacnes mit pochyby az postupem casu, treba i za mnoho let. Pak se do toho zamota i zvyk a spousta spolecnych veci a to uz je tezsi se rozejit.. Ale jak uz jsem napsala, taky si myslim, ze to speje k rozchodu.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sun 25.2.2007 21:44    Post subject: Reply with quote

Mně to přijde hrozně smutný, takhle uvažovat-ohledně těch peněz Sad Asi jsem moc romantická když si myslím, že opravdová láska překoná všechno, i tohle. Jestli se s ním necítíš šťastná a nedokážeš si představit jak byste takhle v budoucnu vycházeli tak si najdi někoho pro tebe perspektivnějšího, co víc poradit.
Možná časem tvůj přítel "vyzraje", ale zatím mi připadá, že se mu moc nechce svou situaci měnit.


Last edited by waxeipahdeth on Sun 25.2.2007 21:48; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19599

PostPosted: Sun 25.2.2007 21:46    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
[b]Mně to přijde hrozně smutný, takhle uvažovat-ohledně těch peněz Sad Asi jsem moc romantická když si myslím, že opravdová láska překoná všechno, i tohle.


Exi jo romantická a taky trochu naivní Embarassed (ale to já jsem taky). Z lásky se jednou nanajíš Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sun 25.2.2007 22:03    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Sun 25.2.2007 22:08    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by user_33 on Sat 1.9.2007 20:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sun 25.2.2007 22:50    Post subject: Reply with quote

Ja to vidim tak ako Court. Ja si takych ludi proste neviem vazit Embarassed Je pre mna zaklad, aby som s nim mohla pocitat, inak to straca zmysel. Sad Moj priatel je sice v urcitych veciach detinsky, tvrdohlavy, ale vie pracovat a je cielavedomy a to si na nom strasne cenim. Love No ale vyhoda je aspon v tom, ze z neho nebude workoholik (lebo to je des Rolling Eyes ), aj ked je to asi chaba utecha... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Mon 26.2.2007 1:18    Post subject: Reply with quote

U chlapa potřebuju mít pocit, že to - zvládá-. Že ví co chce, ví kam směřuje a jde si za tím. Je pro mne dležité vědět, že by byl schopnej zabezpečit rodinu. Pak je to CHLAP. Je to divný, ale pro mne je to i duležitý z hlediska sexuální přitažlivosti. A upřímně, asi by mě děsilo, kdyby nebyl schopnej peníze vydělat, ani ušetřit a musela bych všechno táhnout sama.

Jako láska je fajn, ale... muj táta mi vždycky říkal (tuším, že je to z nějakýho filmu): Láska je krásná věc, ale když lezez do peněz, je lépe být člověku samotnému. Když se člověk pak dostane do reálu a najednou si musí platit nájem, jídlo a všechno a musí být samostatný a soběstačný, tak zjistí, jak je duležitý, aby se mohl o svého partner opřít a to i finančně.

Postoj a přístup k penězum a i ke vzdělání si budujeme už od dětství a přítele prostě nepředěláš. Myslím si, že dřív nebo později k rozchodu dospějete. Možná to nebude kuli penězum, ale prostě Ti přestane stačit. Zní to asi zle, ale začnete se rozcházet názorově, v pohledu na svět a nakonec zjistíš, že si s ním absolutně nemáš co říct.

Nebo spolu zustanete a Ty budeš udřená a uštvaná ženská, která bude dřít od rána do noci, aby uživila sebe, rodinu a jeho.
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms