sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
.:Maturita:.
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 94, 95, 96, 97  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mariposa
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 8306
Location: u něho...

PostPosted: Wed 20.6.2007 16:25    Post subject: Reply with quote

Neahoo: Gratuluju Exclamation Nechci nic říkat, ale mně to bylo jasný..Tvé depky dlouho předtím už tomu nasvědčovaly

Nells: Tuším že ze 4
_________________
věřím
Back to top
View user's profile Send private message  
Neahoo
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9409

PostPosted: Wed 20.6.2007 16:33    Post subject: Reply with quote

shannon Arrow No to mas pravdu Laughing Ale tesim se jen na ustni (to budou dva predmety a dam si bud chemii a fyziku nebo chemii a matiku). Silene me bavilo si s tema ucitelema povidat a videt, jak jim dela radost, ze to vim. Embarassed
Ty pisemky uz budou horsi, protoze ty jsou vzdycky postrach a vsem zkazi celkovej vysledek Sad Fakt dopadaj nejhur... Ja ji budu psat z matiky, chemie a fyziky a treba z matiky a fyziky letos nebyla vubec zadna jednicka a tri petky...

Tim jsem vlastne odpovedela i Nells Wink Jen pro ujasneni - nedela se zadny prumer z ustni a pisemne, jsou to dve ruzne znamky (ty predmety se ani nemusi kryt), ono i to uceni na pisemnou a na ustni je uplne jiny, takze je to jako kdybych maturovala z peti ruznych predmetu. Jinak ta pisemka je ctyrhodinova. Z matiky jsou to priklady, z fyziky a z chemie je to vzdycky nejaky problem, ktery se musi resit, pak neco na zpusob protokolu z laborek, pak je tam test na a,b,c,d, pak clanek a na nej otazky (neco jako porozumeni odbornymu textu). A vsechno je to ve francouzstine, myslim, ze to i odpovida maturitnim pisemkam Francouzu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Marfuschka
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 469

PostPosted: Wed 20.6.2007 16:35    Post subject: Reply with quote

Neahoo Arrow Taky gratuluju!! Wink Ale všichni to tady stejně už věděli předem. Very Happy
Jinak ještě něco.. nechci bejt pesimistka (a neber si to špatně), ale dávej si na tuhle velkou cílevědomost pozor; mohlo by se ti stát, že místo užívání si prosedíš svoje "mládí" nad učebnicema a pak budeš třeba litovat, že sis víc neužívala, když jsi mohla.. Hlavně až budeš na VŠ - tam máš takovou maturitu každej semestr, navíc z víc předmětů. Tak pozor na to; navíc když tam přijdeš s tím, že chceš bejt ve všem nejlepší, jak tomu bylo i na SŠ, tak to bude šílenej nápor; nejen na učení, ale i na nervy.. Sad A hlavně neplatí vždycky rovnice perfektně naučená = 1.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nells
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2205

PostPosted: Wed 20.6.2007 16:37    Post subject: Reply with quote

Neahoo, to vše slyším poprvé... To je nějaký speciální gympl? Furt nevím... a ještě jsem ti zapomněla pogratulovat k dnešnímu výkonu - super! Nejlepší je, když si to tam užíváš Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Wed 20.6.2007 16:37    Post subject: Reply with quote

Neahoo - jo, já se to učila na jedničky hlavně proto, abych je před rozloučením potěšila... a hrozně pro mě znamenalo, že se to povedlo Embarassed
a Ty jsi tak svědomitá, že se to budeš učit dlouho dopředu a i písemky budou ok Wink

jinak jsem ten případ, co tu popisuje marfuschka.
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.


Last edited by Shannon on Wed 20.6.2007 16:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Neahoo
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9409

PostPosted: Wed 20.6.2007 16:38    Post subject: Reply with quote

marfuschka Arrow Mas uplnou pravdu. Ale tak myslim, ze kdyz na tu skolu prijdu a nenasadim si hned tu latku tak vysoko, tak to pujde. Kdyz jsem prisla na gympl, tak jsem tam taky sla s tim, ze chci mit tak dvojky. A pak jsem zjistila, ze to jde na jednicky a pak uz mi bylo vzdycky lito ty lidi zklamat tim, ze se zhorsim. Ale chapu, co rikas. Proto taky trochu vaham nad studiem mediciny, protoze se bojim my povahy, toho, ze bych tam sama sebe znicila.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Wed 20.6.2007 16:39    Post subject: Reply with quote

neahoo - ehm, medicína? Laughing to mi fakt něco připomíná... Cool
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
Neahoo
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9409

PostPosted: Wed 20.6.2007 16:42    Post subject: Reply with quote

Nells Arrow Studuju bilingvni cesko-francouzske gymnazium a tam jsou ty maturity holt trochu jinak... Nevim, jestli je to dobre nebo spatne, ale jednou uz jsem si tuhle cestu vybrala, tak to dotahnu do konce Very Happy

Shannon Arrow Koukam, ze jsme si docela podobny Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Neahoo
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9409

PostPosted: Wed 20.6.2007 16:52    Post subject: Reply with quote

A jinak jak jeste rikala marfuschka s tim uzivanim si zivota, mne treba to uceni naplnuje... I kdyz teda snazim se to skloubit s pritelem, s kamarady a tak. Vsichni me znaj jako tu chytrou holku, ktery to jde, nejsem uplne uzavrena v knizkach, taky chodim mezi lidi, ale je videt, ze si me ty lidi vazi za to, co umim, a to mi dela obrovskou radost. Ale taky zastavam nazor, ze by se clovek nemel uplne zahrabat a nechat pohltit ucenim, nejlepsi je najit takovej ten kompromis. Ja musim uznat, ze mi to zatim vychazi, ale bojim se, az prijde moment, kdy se to treba zborti a uz to skloubit nepujde. Presto porad doufam v to, ze to mi tenhle zpusob zivota vydrzi co nejdyl.

Mimochodem jsem strasne rada, ze delam jako brigadu na leto pruvodce, protoze se ted do 30.cervna musim nadrtit celej ten text, takze mam aspon co se ucit Laughing Jsem asi trochu nemocna, co Myslik Laughing


Last edited by Neahoo on Wed 20.6.2007 16:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Marfuschka
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 469

PostPosted: Wed 20.6.2007 16:52    Post subject: Reply with quote

Neahoo wrote:
marfuschka Arrow Mas uplnou pravdu. Ale tak myslim, ze kdyz na tu skolu prijdu a nenasadim si hned tu latku tak vysoko, tak to pujde. Kdyz jsem prisla na gympl, tak jsem tam taky sla s tim, ze chci mit tak dvojky. A pak jsem zjistila, ze to jde na jednicky a pak uz mi bylo vzdycky lito ty lidi zklamat tim, ze se zhorsim. Ale chapu, co rikas. Proto taky trochu vaham nad studiem mediciny, protoze se bojim my povahy, toho, ze bych tam sama sebe znicila.

ed.


Last edited by Marfuschka on Sat 25.8.2007 18:48; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Neahoo
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9409

PostPosted: Wed 20.6.2007 16:59    Post subject: Reply with quote

Marfuschka wrote:
Když tě to bavit nebude a nebudeš tomu ani moc rozumět (v mým případě dřív na VŠ třeba matika), tak asi budeš ráda, že to uděláš (i kdyby to bylo na trojku), protože dost lidí to ani udělat nemusí.. ale když budeš naopak studovat školu, která tě bude bavit a zjistíš třeba hned při prvních zkouškách, že se to dá zvládat i na jedničky, tak si pak těžko budeš laťku snižovat.. Sad


Ano, to je presne ono. Latku si zasadne nikdy nesnizuju, to muj "problem".

Jinak prihlasky si budu delat na 1.LF, na 2.LF (na tu bych chtela nejvic - prej tam tolik nevyhazujou, protoze uz je sito u prijimacek, tak by to nemel byt ani takovej napor na psychiku) a pak mat-fyz - financni matematika (nechtela jsem jit na ekonomku, ale lakala by me nejaka podobna prace a tenhle obor je prej hodne zadanej) a pak asi VSCHT.

Jazyky jsem zadny nechtela, i kdyz je pravda, ze mi asi jdou (coz se docela dokazalo i dneska Embarassed ) ale zase nevim, co pak s uplatnenim. A asi bych nemohla studovat jen jazyky...

Moc nevim, jeste nejsem uplne rozhodnuta, netusim, na jakou skolu bych se nejvic hodila Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Wed 20.6.2007 17:00    Post subject: Reply with quote

marfu Arrow praha
neahoo - no až na ten matfyz budeš mít i stejné přihlášky jako já Laughing
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.


Last edited by Shannon on Thu 21.6.2007 6:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nells
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2205

PostPosted: Wed 20.6.2007 17:05    Post subject: Reply with quote

trochu ot - jaky je rozdil mezi 1.lf a 2.lf (je jeste 3.lf?) - je to o prestizi, nebo o cem? tam by se melo studovat prece totez, ne?
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Wed 20.6.2007 17:07    Post subject: Reply with quote

Nells - 3.lf taky existuje, rozdíly jsou hlavně v počtu přijatých, řekla bych. a v historii, 1. byla dřív klasická medicína, 2. pediatrie, 3. hygiena. ale to už dneska uchazeče moc nezajímá Cool
nevím, říká se, že 2. je nejlepší, ale nevím, jak se to dá srovnávat. leda podle počtu vyházených od zkoušek.
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nells
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2205

PostPosted: Wed 20.6.2007 17:11    Post subject: Reply with quote

Shan, díky, ja jsem si vzdycky myslela, ze nejlepsi je 1.lf
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 94, 95, 96, 97  Next
Page 95 of 97

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms