sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
,,Zlá" psychika
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Sun 4.2.2007 14:52    Post subject: ,,Zlá" psychika Reply with quote

Mám jednoduchú otázku: čo by ste robili, keby ste už dlhší čas cítili že ste hlúpy, škaredý, nezábavný a navyše neschopný zaradiť sa do života Laughing
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21241
Location: in my own time

PostPosted: Sun 4.2.2007 15:01    Post subject: Reply with quote

snazila bych se zjistit, v cem je problema neco s tim udelat Arrow nikdo neni hloupy, skaredy a nezabavny dohromady (aspon nikoho takoveho neznam)
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13970

PostPosted: Sun 4.2.2007 15:01    Post subject: Reply with quote

Tak to vím přesně, co bych robila. Odmítala bych vycházet z domu a furt bych se jenom litovala Laughing

Ne Smile Na tohle mám takovej recept, kterej ale asi jiným nepomůže Embarassed Když mám tyhle pocity, jdu za mámou, všechno jí vypovídám, vypláču se jí na rameni, a pak podle její nálady následují dva různý scénáře:
    a) všechno mi vyvrátí, řekne mi, že jsem chytrá a šikovná a mam spoustu kamarádů, protože je se mnou sranda (nebo něco takovýho), a já mam lepší pocit, protože "to je přece máma, ta mě zná nejlíp"

    nebo b) mi to všechno potvrdí, vynadá mi, že nemam co fňukat, ať si nestěžuju, protože to a to a to, tak já se naštvu, řeknu si "tak to teda ne, já ti ukážu, co ve mně je"

a výsledek je stejnej Laughing a je líp... minimálně odejde ten pocit
_________________
Za práva holubů.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6825

PostPosted: Sun 4.2.2007 15:08    Post subject: Reply with quote

ja si musim sepsat vsechno to hnusny na papir a pak mi je lip...proste probrat do nejmensiho detailu, vyvratit si to (nebo potvrdit) a pak s tim bojovat - v podstate to stejny co mykena, akorat mama v tom nefiguruje (to by to dopadlo Smile )
_________________
Jen lidská mysl dokáže udělat z nebe peklo a z pekla nebe.
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.2.2007 15:10    Post subject: Re: ,,Zlá" psychika Reply with quote

Alseri wrote:
Mám jednoduchú otázku: čo by ste robili, keby ste už dlhší čas cítili že ste hlúpy, škaredý, nezábavný a navyše neschopný zaradiť sa do života Laughing

hm, asi bych se šla naložit do vany, namalovat se, hezky se obléct a vyrazit za kamarády
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sun 4.2.2007 15:11    Post subject: Reply with quote

Mari Arrow Ale znáš. Aspoň z boardu Nevinnik
A co jsem udělala? Šla jsem k psychiatričce, teď chodím k psycholožce a beru AD.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21241
Location: in my own time

PostPosted: Sun 4.2.2007 15:15    Post subject: Reply with quote

exi - fakt neznam a z boardu uz vubec Wink
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Sun 4.2.2007 15:25    Post subject: Reply with quote

Exil, tak to je tá varianta ktorú by som nechcela podstúpiť Embarassed

Mykéna: mala som to podobne, lenže u nás sa to momentálne zmenilo na:
1. presne to isté čo v tvojom prvom bode, len s výnimkou toho, že už mi to nepomôže keďže viem že mamkina láska je v mnohých prípadoch absolútne nekritická a tým pádom by to u mňa docielilo opačný efekt Arrow znechutenie, mávnutie rukou, ,,dobre, dobre".

alebo

2. keďže mamka pod vplyvom svojej matky celý život trpela komplexmi (čo ja nie), tak každé naše (aj bratove) zaváhanie pripisuje ,,dedičnej zakomplexovanosti";
podľa nej je napr. príčinou komplexu aj to že sa moja bránica pri smiechu chveje tak, že mám tzv. tichý, nie hlasný smiech Laughing A z toho som znechutená ešte viac Rolling Eyes

Mari: o to sa snažím, ale ono to na teba aj tak doľahne...som z tej snahy teraz pod akýmsi stresom

Kess: jj, ale neviem či nie je problém aj v tom že ja všetko vždy strašne preberám

Shrew: tak to nie je moja šálka kávy...keď mám duševný problém ,,povrchné veci" (nie v zlom, len to neviem inak nazvať) mi nepomáhajú. A tá ,,depka" sa mi pritvrdila práve po včerajšej párty u mňa so super kamarátmi.
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.


Last edited by Alseri on Sun 4.2.2007 21:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.2.2007 15:37    Post subject: Reply with quote

tak se zkus naučit nahlas smát = otevřená bránice = kyslík do plic = okysličení těla = produkování endorfinů Laughing Cool

Wink zkusila bych třeba poslouchat muziku, mě pomáhajjí napřed se vybrečet při smutných a pak si zazpívat s veselými, někdy fakt ujetýma Smile
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13970

PostPosted: Sun 4.2.2007 15:45    Post subject: Reply with quote

Alseri, no je fakt, že někdy už mi to taky nepomůže, když vím přesně, co má následovat... hlavně když je to fakt vážný... když mám jenom "blbej pocit", tak to vychází
_________________
Za práva holubů.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Sun 4.2.2007 16:34    Post subject: Reply with quote

Shrew, s tým smiechom to občas skúšam, ale len tak zo srandy...nie je to problém, ale prirodzená vec, každý to má inak. Ale vidíš ? Ty si narážala na tie endorfíny ? Nie sú to hormóny šťastia ? Tak to potom fakt vyskúšam Smile Cool

Ad pesničky...ja si práveže spievam každú chvíľku, každý deň. Je to forma úniku, ale je to len únik Sad

Tak som nad tým premýšľala a je jasné že všetko má jedného menovateľa. Niečo spravím zle, potom ma to veľmi mrzí, snažím sa to naprávať, pri tom už kecám hlúposti, čím viac kecám tak už strácam istotu. Premýšľam nad tým a preto nedokážem zachytiť ,,humor, odľahčenie, flipy" (nestíham) a neviem byť pohotová lebo pre svoj problém nechápem. Potom nehovorím rovnakou intenzitou, nedopovedám vetu, nepodávam veci so sebaistotou a čo je vtipné už vtipne nevyznie...necítim sa dobre a odzrkadľuje sa to aj na vzhľade. Proste mimo Sad

Mykéna: tak potom sme na tom rovnako.
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sun 4.2.2007 17:02    Post subject: Re: ,,Zlá" psychika Reply with quote

Alseri wrote:
Mám jednoduchú otázku: čo by ste robili, keby ste už dlhší čas cítili že ste hlúpy, škaredý, nezábavný a navyše neschopný zaradiť sa do života Laughing


Tezka otazka. Ja to mam tak, ze se takhle vetsinou necitim dlouhobe, ale vzdycky to nejak nenapadne prijde /a pak zase nastesti odejde/.
Ja se s tim peru tak, ze se nejdriv vyvztekam, pobrecim si, cejtim beznadej, trochu se polituju,...Pak se snazim premyslet o tom, jak bych se tech pocitu mohla zbavit, jak s tim zatocit. Mam treba docela mindraky z toho, ze nejsem dostatecne chytra a schopna /nebo si to aspon o sobe myslim - je teda fakt, ze v hloubi duse citim, ze tak spatne na tom opravdu nejsem, presto mam latku nastavenou vys a zatim na ni nedosahuju/. Zvazovala jsem, jak s tim zatocit - a proste se vystavuju situacim, kterych se bojim, ve kterych muzu proverit svy schopnosti, ziskat nove znalosti atp. Proto jsem se ted treba pustila do toho dobrovolnictvi.
Podle me jde hlavne o to vymyslet si nejakou strategii reseni...je jasny, ze s nekterymi vecmi clovek zatocit nemuze, ale s radou veci si v pohode poradi.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Sun 4.2.2007 17:38    Post subject: Re: ,,Zlá" psychika Reply with quote

Ešte pred tým než odpíšem, ďakujem všetkým že to so mnou pomáhate riešiť !

Rose Madder wrote:
Tezka otazka. Ja to mam tak, ze se takhle vetsinou necitim dlouhobe, ale vzdycky to nejak nenapadne prijde /a pak zase nastesti odejde/.
Ja se s tim peru tak, ze se nejdriv vyvztekam, pobrecim si, cejtim beznadej, trochu se polituju,...Pak se snazim premyslet o tom, jak bych se tech pocitu mohla zbavit, jak s tim zatocit.


Potiaľ to mám úplne rovnako. Ale táto ,,depka" je asi o to horšia, že necítim žiadne extra emócie (nedá sa vyplakať, nič...). Akurát mám neustály pocit nervozity ktorý ma núti robiť neuspokojujúce činnosti, ktoré mi nepomáhjú.

Rose Madder wrote:
Mam treba docela mindraky z toho, ze nejsem dostatecne chytra a schopna /nebo si to aspon o sobe myslim - je teda fakt, ze v hloubi duse citim, ze tak spatne na tom opravdu nejsem, presto mam latku nastavenou vys a zatim na ni nedosahuju/.


Vlastne toto mi je tiež veľmi podobné Embarassed Premýšľala som, či to nie je jeden z dôvodov...ja som človek ktorý sa veľmi nedokáže držať pri zemi a možno si niektoré veci beriem príliš práve preto, že mám vo svojích predstavách ,,Alseri" ktorá všetko zvláda dokonale a je skvelá (pre mňa).

Asi by som mala skôr konať ako najlepšie viem, spontánne, uvoľnene a nepremýšľať ,,nad niekým" kto ,,som/budem/chcela by som byť"...ale zase ma z toho chytá akási nervozita. Celý deň je mi veľmi na vracanie.

Rose, môžem sa spýtať ako dobrovoľníčiš ?
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
Bodie.CI5
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 227

PostPosted: Mon 5.2.2007 21:09    Post subject: Re: ,,Zlá" psychika Reply with quote

Alseri wrote:
Mám jednoduchú otázku: čo by ste robili, keby ste už dlhší čas cítili že ste hlúpy, škaredý, nezábavný a navyše neschopný zaradiť sa do života Laughing

Nic, protože jsem toho naprostý opak... Laughing Cool
_________________
Matouš, 7.kapitola:
Nesuďtež, abyste nebyli souzeni. Nebo kterýmž soudem soudíte, týmž budete souzeni, a kterou měrou měříte, bude vám zase odměřeno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 5.2.2007 22:21    Post subject: Reply with quote

Alseri : tyhle mindráky mám taky..když to na mě přijde a já si připadám jak největší lůzr co nic neumí a nechápe, pokusím se donutit se a jít něco dělat (něco efektivního a jednoduchýho, o čem vím, že se mi to podaří - třeba si uklidím, koupím si něco hezkého, vezmu foťák, něco co má vždycky efekt, co se podaří a můžu se za to sama pochválit - jé, tady je najednou uklizeno, jé to mi vyšly hezký fotky, jé to vyleštěný zrcadlo září, jé, ten moučník se mi ale poved Laughing já nevim, ale docela to funguje Laughing Embarassed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms