sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Whole30 / Paleo / Lowcarb
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18380

PostPosted: Sat 16.2.2019 19:00    Post subject: Whole30 / Paleo / Lowcarb Reply with quote

Delam tohle tema zamerne obecnejsi, pac W30 tu asi odjelo jen par lidi... Ja mam za sebou dneska 4.den. Tevi to myslim dala cele, Willow taky... mate nejake tipy, oblibene recepty? Smile
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Sun 17.2.2019 10:40    Post subject: Reply with quote

Já dělám zrovna teď Whole 28 (únor) Smile

Jak ti to zatím vyhovuje?
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18380

PostPosted: Sun 17.2.2019 10:53    Post subject: Reply with quote

Anny, je skvely, jak mi pres den drzi energie. Vysadila jsem odpoledni kafe. Rano se mi mnohem lip vstava, nejsem prastena po hlave. Je to hrozny nezvyk. Dlouhe roky jsem byla zvykla na sladkou snidani. Pecivo k veceri bylo celkem bezne. Ale to byl vlastne jeden z duvodu, proc jsem do toho sla. Ze jsme v posledni dobe jeli pecivo 1-2x denne.

Jsem fakt zvedava, jak to zvladnu. Chybi mi mliko. Ale da se to. Kdyz jsem detem delala livance, nebo byla s Etou na zmrzline, dala byh si. Laughing Ale uz jsem zvladla dve jidla venku, to je uspech. Laughing
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Sun 17.2.2019 11:01    Post subject: Reply with quote

S jídly venku je to blbý, v podstatě si můžeš dát jen salát s nějakým masem a stejně pořádně nevíš, jestli do toho nedávají cukr nebo neco jiného zakázaného.

Mně zatím nic konkrétního moc nechybí, možná jen s výjimkou rýže, kde navíc ani nejsem přesvědčená o tom, že je vůbec nějaký důvod ji vyřadit, pokud w30 nemá být přímo low carb.

Ale oblíbila jsem si dělat květákovou rýži, třeba včera jsem takhle dělala "fried rice" a bylo to super, to budu určitě dělat i po w30.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18380

PostPosted: Sun 17.2.2019 11:14    Post subject: Reply with quote

Palanda a Podolka jsou Paleo-friendly. V Palande delaji nahaty burgery na salatku a Podolka ma v menu vylozene znaceny paleo jidla. Wink
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29872

PostPosted: Sun 17.2.2019 11:26    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19328
Location: vedle blázince

PostPosted: Mon 18.2.2019 8:59    Post subject: Reply with quote

Leňulo, tak moc držím palce. Prvních pár dnů je nejhorších, pak si to sedne. Myslím, že to "nejhorší" už máš za sebou Smile . Já jsem se ještě trýznila tedy tím, že jsem každý den koukala na Prostřeno Laughing

Jediný můj tip je ten - nepít kávu po obědě, nespala jsem pak celou noc Laughing . Takže jsem si ji pak musela dávat jen dopoledne s kokosovým mlékem. Lidi všude psali, jak krásně při W30 spali, mně to moc nepřišlo teda, i když jsem vysadila tu kávu (a měla jsem docela i energetický výdej), tak jsem prostě nelehla na polštář, vzápětí usnula a probudila se až se zazvoněním budíku, jak jsem často četla Smile .

Recepty asi žádné nemám, snažila jsem se jíst co nejjednodušeji. Ale poprvé jsem dělala domácí majonézu (a rovnou jsem udělala coleslaw), zamilovala jsem se do mrkvových hranolek. Nevím, jak to máš Ty, ale já jsem vysadila i brambory, i když podle nových pravidel to není nutné (samozřejmě ne v podobě hranolek).

Občas jsem si dala špekáček z Lidlu (ten, který vyhovuje složením). Kromě šunky z konzervy už tam jsou i normální balené šunky, které se hodí do W30, za mě to ještě bohužel nebylo Smile .

A po večeři jsem si vždycky dávala jako sladkou tečku nějaké ovoce, na to jsem se vždy těšila. A klidně banán.

W30 jsem držela někdy v loni na jaře a nějaké návyky mi zůstaly. Hlavně jezení pouze 3x denně, které si nemůžu vynachválit a působí na moji postavu a chutě nejlépe.

Jo a zhubla jsem podle mě aspoň 5 kg, oblečení na mně plandalo a všimli si i ostatní, že jsem zhubla. Břicho jsem měla na svý poměry plochý Smile . Teď jsem na tom váhově asi stejně jako po skončení W30.

Hodně jsem o tom napsala ve Zdravém jídelníčku.
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18380

PostPosted: Mon 18.2.2019 9:10    Post subject: Reply with quote

Lenore, kvetakova ryze je taky muj favorit. Muz to odmita jist, ale ja treba chutove nevidim moc rozdil mezi touhle a normalni ryzi. Je to skvely podvod na deti, ktere do sebe dostanou spoustu zeleniny a ani o tom nevi. Laughing

Tevi, ja brambory jim, ted jsem sesty den a mela jsem je dvakrat. Jednou v kari (ale to mi jich vetsinu vyzral Bert) a vcera pul na pul s batatovymi hranolky k masu (a uz vim, ze kdyz si dam jako prilohu jen brambory a bataty, mam pak driv hlad Mr. Green ).

Ovoce si prikladam spis k snidani. Zatim jsem jedla vicemene vajicka na sto zpusobu, ale vcera jsem byla v Lidlu a dneska si s neuveritelnou chuti dala parky s horcici (v dm maji skvelou celozrnnou bez cukru). Laughing Ja, ktera nebyla schopna fungovat bez sladke snidane. Laughing

Pres den si obcas mlsnu nejake ovoce, kdyz svaci deti. Ale je to spis automatika, nez ze bych to potrebovala na hlad. To jidlo trikrat denne je desne super.
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19328
Location: vedle blázince

PostPosted: Mon 18.2.2019 9:14    Post subject: Reply with quote

Jo, tu hořčici z DM jsem měla taky Very Happy .

Já si myslím, že brambory špatné nejsou. Oni je prve zakázali kvůli tomu, že se jima Američani přežírají v podobě smažených hranolek Smile
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29872

PostPosted: Mon 18.2.2019 9:38    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Mon 18.2.2019 23:52    Post subject: Reply with quote

Já jsem brambory zatím měla asi jen jednou, když jsme bohužel byli v restauraci, kde jediné w30 jídlo byl tatarák s pečenými brambory Laughing

Jinak teď už třetí den jím super věc. Kešu, koriandr, citronová šťáva a garam masala se rozmixuje, dá se do toho marinovat kuře na malé kousky, pak se to dá na plech a upeče na nejvyšší teplotu do zlata. Jestli někdo máte SaSaZu kuchařku, tak je to tam jako bombajské kuře, ale se smetanou a jogurtem. A k tomu jsem smíchala dva saláty dohromady (zbytky) a je z toho jeden skvělej. Je v něm červené zelí, mrkev, mango, koriandr, rukola a pár zelených fazolek, sezamový olej, limetka a chili.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19328
Location: vedle blázince

PostPosted: Wed 20.2.2019 9:00    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29872

PostPosted: Wed 20.2.2019 9:07    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Franchise
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 24 Aug 2008
Posts: 8381

PostPosted: Fri 22.2.2019 11:07    Post subject: Reply with quote

Nestravuji se teda podle whole 30, ale LC.

Mám docela ráda zapecenou brokolici s vajíčkem, kuřecí maso a sýrem.
A pak pečený stehna, kuřecí nebo kachní na zelí.
_________________
Zítřek Ti nikdo neslíbil ...
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18380

PostPosted: Mon 4.3.2019 9:05    Post subject: Reply with quote

Den 20. Jsem fakt zvedava, co prijde, az zacnu zarazovat.
Za tu dobu mi uplne prestaly chybet klasicky prilohy. K michanym vajickum mam proste nakrajenou zeleninu a nijak mi to neprijde divny. To si myslim, ze budu drzet nadale. Dala bych si jogurt. S lesnim ovocem a drcenymi orisky. Na to se fakt tesim. A kdyz prede mnou vcera ostatni dlabali cokokokosky, to jsem je chtela zabit. Ale jinak je to fakt celkem v pohode. Smile

Annysku, ty uz jsi skoncila, vid? Jake jsou vysledky? Smile
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms