sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
vysoké IQ
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13664

PostPosted: Mon 10.6.2013 16:54    Post subject: vysoké IQ Reply with quote

holky (kluci), nemáte zkušenost s někým, kdo má nadprůměrně vysoký intelekt?
moc mi záleží na někom, kdo asi (určitě) je vysoce inteligentní... a nikdy bych neřekla, že by to mohl být problém, kdybych nezažila, to co teď s ním.

mám pocit, jako by vnímal svět úplně jinak než já a mám pocit, že to bude souviset s jeho intelektem.
podle jeho reakcí, jakoby vůbec nechápal vtip, jakoby neměl smysl pro humor (resp. možná ho má, ale totálně odlišnej a nějaký jeho fyzikální vtipy nechápu zas já)... někdy zareaguje, že je jasný, že to pochopil v úplně jiným smyslu (blbě). taky mám pocit, že mu úplně nerozumím. mám pocit, že i lásku projevuje jinak... něky ani reakci nerozumím (třeba do telefonu jsem mu řekla, že jsem unavená dneska, ale co dělá zítra a v úterý, že bych ho chtěla hrozně vidět. a on, že see you v úterý a bye. pak jsem ho teda zaržela, protože jsem si s ním chtěla ještě povídat). píše mi hrozně moc smsek denně, ale všechny jsou takové suché. mám ale pocit, že mi tím projevuje lásku.

prostě si nemůžu pomoct, ale jakoby žil na jiné planetě.. někdy mám i pocit, že nedokáže úplně reagovat na některé situace. nemám to ověřený, ale taky se mi zdá, že je něky takovej stydlivej (ani ne ke mně... i když teda když jsme se ještě neznali, tak když si na to vzpomenu, tak i to se mi zdál takovej trochu nesmělej a i když se s náma všichni bavili, tak on byl jedinej, kdo "utekl".

někdy hodně jen tak blbnu a říkám si, jestli mu to připadá vtipný nebo jestli mu to nepřipadá trapný nebo to vůbec nechápe, co to dělám (třeba když jsem tancovala s mopem nebo mi byla zima a oblíkla jsem si na sebe prázdnou krabici, kterou jsem měla zrovna v ruce (jen tak ze srandy, prostě někdy dělám takovýhle kraviny).

nemáte prosím někdo s někým takovým zkušenost?

nevím proč, ale nějak mi na něm začalo fakt záležet a po dlouhý době jsem dostala pocit, že se chci snažit a že s ním chci být. přišlo to rychle (i když teda se mi líbil i předtím, ale to bylo takové spíš ze srandy a do toho se mi líbilo dalších x lidí a neřešila jsem to a nebrala jsem to ani vážně).. ale to se všechno změnilo a prostě ... když mě obejme, cítím naprosté bezpečí. je mi u něho strašně strašně dobře, potřebuju se ho pořád dotýkat, být co nejblíž, úplně neuvěřitelně mě fzicky přitahuje a voní (sex jsme spolu neměli a ta přitažlovist není ani primárně sexuální povahy, jako spíš že prostě potřebuju jen objímat ho, bejt u něj, co nejblíž to jde).

vím, že to je všechno tak krátce... ale tohle teď cítím a strašně intenzivně. dokonce jsem schopná se vzdát i svého cestovatelského snu, úplně jako by se ve mě všechno rázem převrátilo... hrozně bych si přála, aby jsme si rozuměli a milovali se a byli spolu šťastní. a ta touha je strašně silná.

jen jsem nějaká zmatená z těch reakcí. ale říkám si, že i když jsme každej úplně jinej, tak že by to mohlo bejt dobrý právě proto, protože se můžeme obohacovat něco nového...
musím říct, že další citové zklamání by mě už asi odrovnalo. a nevím proč mi na něm teď tak nějak záleží. je tak divnej a mě to i možná přitahuje. i když teda bych chtěla, aby byl aspoň trochu vtipnej anebo chápal trochu ironii, dvojsmysly a vtípky (nechápe totálně Sad )

zajímal by mě i názor Ester, Lolity a holek, co se zajímaj o psychologii..
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11403

PostPosted: Mon 10.6.2013 17:24    Post subject: Reply with quote

Člověku, a co by tě přesně zajímalo? v praxi jde v podstatě jen o to, jestli si schopná se na něj naladit a překousnout to, nebo je to pro tebe velká překážka, třeba ten nedostatek smyslu pro humor, který zmiňuješ několikrát Smile

jestli tě zajímá, jak to souvisí s intelektem, tak může i nemusí. může se to vyskytovat u lidí s Aspergerovým syndromem, u kterého je oproti ostatním poruchám autistického spektra inteligence nenarušená, ale pořád jim zůstává nějaký deficit v sociální komunikaci a mívají specifické zájmy a stereotypní vzorce chování. celkově se taky u lidí, kteří jsou výrazně talentovaní, objevuje nerovnoměrný vývoj v různých oblastech, tzn to, co jim někde přebývá, jim může jinde chybět, ale to ne nemusí nutně týkat jenom intelektu. nebo tak mohl být vychovaný třeba a rodiče smysl pro humor taky nemají. ať je příčina jakákoliv, v praxi je to opravdu jenom o tom, jak moc ti to vadí a jestli se s tím umíš vyrovnat.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Mon 10.6.2013 19:52    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Mon 10.6.2013 21:35    Post subject: Reply with quote

Podle me to uplne nesouvisi s IQ, ale jeho charakterem. Myslim si, ze hodne nadprumerne inteligentnich lidi ma vyborny smysl pro humor, i kdyz takovy 'svuj'. (a ja se teda v jejich spolecnosti hodne bavim)

Mozna je to tim, ze pochazi z jine kultury - je z Brazilie? - a taky jak rika Ester, mohla na to mit vliv rodina a prostredi, ve kterem vyrustal. Mozna taky neco vypozorujes z toho, jak se chova k pratelum a jestli ma stejny postoj k tobe, treba se opravdu jen stydi.. pokud ne, tak to je jeho natura a s tim moc nenadelas.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13664

PostPosted: Tue 11.6.2013 1:28    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13664

PostPosted: Tue 11.6.2013 1:39    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13664

PostPosted: Tue 11.6.2013 1:46    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26083

PostPosted: Tue 11.6.2013 5:50    Post subject: Reply with quote

Taky bych řekla, že to nemusí souviset s IQ, ale spíš s povahou. Třeba je to prostě jen suchar... Nepřišívala bych mu hned nějaký syndromy.
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Tue 11.6.2013 7:41    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Tue 11.6.2013 8:06    Post subject: Reply with quote

já to vidim spíš tak, že se to nebude líbit tobě, protože je podle mě hrozně důležitý, aby si partneři sedli a rozuměli a dokázali se spolu smát
asi nějakou dobu to jde vyvážit něčím jiným, ale já bych si třeba hned představila společný život a to by nejspíš nešlo, kdyby to bylo tak, jak popisuješ
je možný, že se nějak sladíte a všechno se to urovná, ale pokud ne, tak to asi na dlouhodobější trvání nevypadá

a taky bych řekla, že to nesouvisí s IQ, prostě každý jsme nějaký, každopádně je celkem jedno, jaký to má důvod, důležitý je, abyste spolu nějak uměli fungovat
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13664

PostPosted: Tue 11.6.2013 10:34    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Askari
Geronimo


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5862

PostPosted: Mon 18.1.2016 0:39    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
šunka
Alunka


Joined: 26 Feb 2011
Posts: 2407
Location: Awesomstow

PostPosted: Mon 18.1.2016 8:53    Post subject: Reply with quote

Askari, kámo ... dle času toho příspěvku tomu Člověk už čas dala. Laughing Laughing
_________________
Život není pes, yes!
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13664

PostPosted: Mon 18.1.2016 14:57    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Askari
Geronimo


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5862

PostPosted: Wed 20.1.2016 0:32    Post subject: Reply with quote

šunka wrote:
Askari, kámo ... dle času toho příspěvku tomu Člověk už čas dala. Laughing Laughing


Jo, data, sakra. Mr. Green


Last edited by Askari on Wed 20.1.2016 0:36; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms