sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Porce
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18438

PostPosted: Wed 11.5.2011 17:18    Post subject: Porce Reply with quote

Je tu hodně témat o jídle, ale nezvpomínám si na žádné, které by se týkalo porcí, velikostí, množství jídla a pití.
Třeba já na sobě pozoruju divnou věc. Ještě před rokem, dvěma jsem byla schopná během nějakého humus dne sníst obrovské množství jídla, mohla jsem jíst skoro bez přestání, pořád něco uzobávat, i ty velké porce pro mě byly malé, dvacet minut po obědě jsem měla buďto chutě nebo hlad. A teď mi přijde, že ani nemívám moc hlad a když jím fakt mi stačí dětské porce... Jako kdyby mi někdo ve spánku voperoval takový ten žaludeční balónek nebo tak něco... Fakt mi to přijde divné Confused
A co vy? Hlídáte si porce, nebo jíte zravé níkdokalorické potraviny v libovolném množství?
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21240
Location: in my own time

PostPosted: Wed 11.5.2011 18:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18438

PostPosted: Wed 11.5.2011 19:41    Post subject: Reply with quote

mari- to mi nepřijde, že bych si zvykla, nějak se to zlomilo víceméně ze dne na den, koupila jsem si hodně jídla a nesnědla jsem ani třetinu i když dříve bych to snědla celý a ještě bych měla pocit, že se krotím
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21240
Location: in my own time

PostPosted: Wed 11.5.2011 19:58    Post subject: Reply with quote

tak to doufám, že se mi taky někdy stane Laughing
já prostě jím a když už cítím, že jsem plná, tak buď mi to moc chutná a dojím to, nebo si řeknu, že už mi chybí jen kousek a je škoda to vyhazovat Embarassed
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Fri 13.5.2011 12:09    Post subject: Reply with quote

no, ja jim (bohuzel?) porce velke az hodne velke, potrebuju byt najezena, jinak psychicky stradam. Mam pak pocit, ze i kdyz bych treba nemela hlad (kdyz by si telo na male porce zvyklo), ze mu proste nedavam dost zivin a to me strasne stresuje Embarassed Jim fakt hodne, stejne a nekdy treba i vic nez manzel, v menze nebo v restauracich lidi vubec nechapou (polevka, poradny hlavni chod a pak velky salat, nekdy i nejaky dezertik, kdyz je neco dobreho a celkem zdraveho, hnusy ja zase nejim), ale mam vypozorovane, ze kdyz mam min. 2x tydne nejakou pohybovou aktivitu, tak je to presne vyvazene na udrzovani vahy, nepribiram ani nehubnu. Blby je, kdyz z nejakeho duvodu nemuzu jit behat, treba od ledna do konce dubna jsem mela fakt honku a ten cas na behani proste nebyl. A kdyz ja rikam ze nebyl, tak fakt nebyl, protoze jestli neco nesnasim, tak je to "na to nemam cas". Takze samozrejme par kilo nahore, protoze porce prece zmensovat nebudu Rolling Eyes Ale pozitivni je, ze kdyz se pak zacnu hybat, jde to dolu strane rychle.
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37736
Location: Praha

PostPosted: Fri 13.5.2011 12:44    Post subject: Reply with quote

ja si porce davam podle toho, jak mocmam hlad, takze je to ruzny. navic jim uplne opacne nez se doporucuje (po troskach porad), spis minkrat za den, protoze hrozne rada jim na poradny hlad, prijde mi, ze si to jidlo pak mnohem vic uziju a taky ze to memu telu vyhovuje mnohem vic nez nejaky uzobavani. ale je rpavda, ze "velka porce" je taky pro kazdeho neco jineho. ale stejne jako choco, ze jim tak akorat a ze to zkratka telu vyhovuje. lisime se az v tom rychlem hubnuti, to me teda nehrozi Laughing a celkove si myslim, ze clovek ma tendence se cpat bud kdyz neji poradny kvalitni veci anebo kdyz ho to jidlo psychicky neuspokojuje (a nejcasteji asi kombinaci obojiho), i proto se snazim jist tak, abych si to uzila a pochutnala si
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26475

PostPosted: Fri 13.5.2011 12:48    Post subject: Reply with quote

spanish.eyes wrote:
hrozne rada jim na poradny hlad
Jo! To je nejlepší! Jak jsem kdysi držela to "každé tři hodiny", tak to pro mě bylo utrpení, takovéto: "hmmm, takže nemám ani moc hlad, ale tak měla bych něco sníst, že."
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
tracy
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 25 Apr 2007
Posts: 5286

PostPosted: Fri 13.5.2011 13:47    Post subject: Reply with quote

a kdyz jite na poradny hlad, tak jak udelate, ze se neprejite? ja s tim prave mam problem, ze pokud jim, az kdyz mam hlad, tak toho snim hrozne moc. mam totiz pocit, ze toho potrebuju vic a tak nejak nevim kdy mam dost.. proto ja si musim hlidat, abych fakt jedla kazde 2-3hodiny a nedostala vubec nikdy hlad.
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37736
Location: Praha

PostPosted: Fri 13.5.2011 14:39    Post subject: Reply with quote

no ja se nekdy trosku prejim, ale ne nejak hrozne. pomaha na to asi jenom nejist rychle a nemit pocit, ze je slusnost dojidat.
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Fri 13.5.2011 16:02    Post subject: Reply with quote

já měla dnes po poradě takový hlad! šli jsme na oběd, v té restauraci měly obrovské porce! objednala jsem si guláš, přinesli obrovský talíř a osm knedlíků, lidi byli zvědaví jestli to sním....slupla jsem to jako malinu a dala si ještě dezert, pak jsem málem nedopnula sako, tohle musí skončit, jinak budu za chvíli fakt tlustá
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18438

PostPosted: Fri 13.5.2011 19:43    Post subject: Reply with quote

tak choco možná hubne rychle právě proto, že hodně jí
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Sat 14.5.2011 15:00    Post subject: Reply with quote

já nejím tak často jak bych měla, ale porce jím taky hodně velké (větší než manžel) a hlavně jím, dokud se nepřejím Embarassed, jinak mi připadá, že nejsem najezená ..
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 14.5.2011 16:00    Post subject: Reply with quote

Nemam rada pocit prejezeni, to je brrr,... citim se pak jak koule, navic zrala do postele Smile Ale bohuzel se celkem casto zadari ptz to jidlo je proste taaaak dobry, ze se mi tezko prestava Smile Ale snazim se ted jist spis casteji, abych se vlcimu hladu vyhnula.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Sat 14.5.2011 18:58    Post subject: Reply with quote

Taky jim s vetsi chuti, kdyz mam velky hlad. A porce sporadam docela slusne. Kolegyne v praci ma problem dostat do sebe druhy houskovy knedlik a ja jich snim klidne i sest.
_________________
* G O O D * V I B E S * O N L Y *
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Mon 16.5.2011 6:57    Post subject: Reply with quote

Ja som si uz zvykla jest pravidelne 6x denne, jedavam priblizne v rovnakych casoch, mensie porcie. Vela naraz nezvladnem, mam problem aj s tazkymi jedlami ako su pizza, bryndzove halusky a podobne, z toho ked si dam pol porcie uz mi je zle Rolling Eyes
A potom raz za cas moje telo potrebuje nakopnut a papam co vidim Laughing nie zas v pravom slova zmysle, ale den-dva do seba dostavam viac potravin ako obycajne, doprajem si nieco sladke, slane, pripadne biele pecivo co inak vobec nejedavam..

u mna sa to odvija najviac od programu - ked mam vela veci do skoly tak skor pijem caj a jedem viac sacharidovych jedal, ktore mi daju energiu na dlhsi cas, ked trenujem tak mam vacsie medzery medzi jedlami, ked ideme na vylet, zabalim vacsinou ovocie, nejake tycinky a podobne.

Kedysi som zvykla jedavat hlavne jedlo vecer, ale mojmu telu ani zaludku to nerobilo dobre a teraz mam vzdy hlavne jedlo na obed. Ked ideme obcas vecer niekam na pizzu napriklad, zvladnem max 3-4kusky, jednoducho som si zvykla na uplne iny system jedenia aj co sa kvality aj kvantity tyka.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms