sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Sauna
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sat 17.1.2009 17:46    Post subject: Sauna Reply with quote

vsechno o saunovani sem

jestli chodite, jak casto, do jake sauny, jestli pocitujete nejake ucinky a tak, co vas napadne...
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20107

PostPosted: Sat 17.1.2009 17:59    Post subject: Reply with quote

Tak přispívejte. Chystám se příští týden poprvé tak ať tam nejdu úplně bez informací. Potřebuju trochu posílit imunitu a taky to má prý výborné účinky na pleť.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Sat 17.1.2009 18:02    Post subject: Reply with quote

Já chodím jen do páry, ale nepravidelně. Suchou saunu nemůžu, neumím tam dýchat Sad

A plet mám pak krásnější - hladší (hlavně teda za zadečku Smile ). Letos jsem si koupila permici, tak se chystáme začít chodit častěji.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sat 17.1.2009 18:02    Post subject: Reply with quote

ja chodim pravidelne asi od rijna, predtim jen nekolikrat narazove, primelo me k tomu nachlazeni dvakrat kratce za sebou, tak jsem patrala po zpusobech, jak zlepsit imunitu

chodim jednou tydne do damske sauny, na ocasy se mi nechce koukat Embarassed vetsinou chodim do te klasicke kde je 90-100 stupnu, ale zkousela jsem i biosaunu a ruzovou saunu, zajimala by me ta infrasauna, co o ni psala JjJ

ucinky co se tyce imunity nevim jestli pozoruju, od rijna jsem nachlazena nebyla, ale predevcirem me premohla chripka Rolling Eyes ale urcite to ucinkuje na celulitidu a vubec peknou kuzi, mam ji tak o dve ste procent lepsi nez pred tim

zajimalo by me, jestli nemate zkusenosti se saunovanim miminek, ja jsem byla ted dvakrat s Christiankem v te biosaune, tam je nizka teplota a vysoka vlhkost vzduchu

a jeste pro holky, co se ptaly, jak to probiha: prijdete tam, osprchujete se, nekdo si dela peeling, utrete se do sucha, jdete dovnitr, zustanete nejakych tech 10-12 minut, zalezi na saune, pak vyjdete ven, pokud je tam terasa, pak se osprchujete studenou vodu, vlezete do bazenku apod., zachumlate do zupanu a lehnete si tak na 15-20 minut na lehatka nebo si date naco k piti, pit je dulezity, ja si nosim 1,5 l a i to je mi malo, a tohle cele zopakujete bud jeste jednou nebo dvakrat. nakonec se cele osprchujete, umyjete si vlasy a hotovo. to je takovy ten zaklad rekla bych, pak se tam lidi ruzne trou masaznimi zinkami nebo kdyz vylezou tak solemi, nebo si zensky davaji hodne mastne kremy mezi jednotlivymi chody, ale to si vypozorujete.
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20107

PostPosted: Sat 17.1.2009 18:23    Post subject: Reply with quote

Tak jsem si zjistila, že je u nás dámská sauna v úterý a stojí 90 Kč na hodinu. Tak to půjdu vyzkoušet. Půjčení županu a osušky tam stojí 60 Kč, tak si vezmu svoje. Jsem na to zvědavá, pak napíšu jaký to bylo.

A díky Choco za info.
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37695
Location: Praha

PostPosted: Sat 17.1.2009 18:26    Post subject: Reply with quote

ja chodim posledni mesic vcelku pravidelne, bud jednou nebo dvakrat tydne. a mame tam sauny dve-jednu klasickou a jednu s min stupnema, obe mi prijdou dobry. akorat ja mezi tema cyklama neplehavam v ty chladny mistnosti na tech lehatkach, ale vzdycky jdu z te studene sprchy zase rovnou zpatky a takhle tak trikrat a tim vetsinou koncim. a ja byvam zabalena v prosteradle, jenom kdyz tam nikdo neni a je uz treba pozde vecer, tak se vybalim a jenom na tom prosteradle lezim Laughing a kuzi mam pak taky krasnou, hlavne kdyz z toho fitka odchazim, tak se mi vybavi veta, ze podle finu je zna hodinu po saune nejkrasnejsi Laughing sauna je uzasna proste po vsech strankach, ja zase nesnasim paru, jak je to "mokry", tak mi to prijde nehygienicky nebo jak to rict Embarassed
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sat 17.1.2009 18:44    Post subject: Reply with quote

ups, spanish, rika se tomu cesky cyklus? ja prave nevedela a jen hloupe doslovne prelozila z nemciny (Gang). tak omluva Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 17.1.2009 18:45    Post subject: Reply with quote

saunu miluju Embarassed ale momentalne nikam nechodim, samotne se mi nechce Embarassed Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37695
Location: Praha

PostPosted: Sat 17.1.2009 19:01    Post subject: Reply with quote

myslim, ze rika, ale ruku do ohne bych za to nedala. ale sama bych to nevymyslela, tak jsem to musela nekde cist Laughing ¨
ja saunu taky miluju, jedinou nevyhodu vidim v tom, ze se mi pak vetsinou chce strasne spat a jak musim ven do toho hnusu, tak vzdycky desne nadavam
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26456

PostPosted: Sat 17.1.2009 19:03    Post subject: Reply with quote

Jo, tak s tím hnusem venku to mám stejně, spanish.
Samotné by se mi do sauny taky asi nechtělo. Pro mě je to strašný relax + pokecat s někým. Dřív jsem tam taky neuměla dýchat, ale teď jsem si nějak zvykla. Už jsem dokonce 1 min i v tom studeném bazénu nebo venku Smile
Pára je pro mě trochu horší, vždycky mám pocit, že omdlím.
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37695
Location: Praha

PostPosted: Sat 17.1.2009 19:15    Post subject: Reply with quote

a to ja naopak rada sama, vubec, kdyz se vypravuju do fitka a tam pak jdu do virivky, sauny a solarka za odmenu, tak se prave nejvic tesim na to, jak budu sama a nikdo na me nebude mluvit Embarassed
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26456

PostPosted: Sat 17.1.2009 19:18    Post subject: Reply with quote

Fakt? Tak cvičit chodím taky ráda sama, ale do sauny ne. Ale teda nemám ráda, když někdo kecá moc nahlas, to mě strašně ruší.
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Sat 17.1.2009 19:21    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sat 17.1.2009 19:30    Post subject: Reply with quote

já v sauně byla jen jednou a bylo mi to hrozně nepříjemný...blbě se mi dejchalo a celkově to vedro mně nějak nesedělo. Ale na pleť to bylo parádní (to asi ale člověk může udělat i doma a nemusí kvůli tomu chodit do sauny Very Happy ).
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28435

PostPosted: Sat 17.1.2009 20:36    Post subject: Reply with quote

ja moc do sauny nechodim, nemam to moc rada, ale v prosinci jsem byla v mandarinkovy saune, je tam pomerne "zima" asi jen 35-40° a ty lavice byly z mramoru a to bylo proste dokonaly! lezela jsem tam asi dvacet minut a klidne bych tam byla hodinu, strasne prijemny, jak ten horkej mramor prohriva...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 1 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms