sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Váš vztah k jídlu
Goto page 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Tue 13.5.2008 11:09    Post subject: Váš vztah k jídlu Reply with quote

Jaky mate vztah k jidlu? Jste vybiravi nebo snite vsechno? Hlidate se nebo jite co chcete(s vycitkama nebo bez?)?

Piste cokoliv vas napadne..
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Tue 13.5.2008 11:21    Post subject: Reply with quote

Ja jsem strasne vybirava, proto mi maximalne vyhovuje varit si sama. Varim si jen to, co mi chutna a co odpovida mym predstavam o dobrem a vetsinou zdravem jidle.

V podstate jim co chci, ale myslim, ze je to zdravy zpusob stravovani. Treba uplne nesnasim smazena a mastna jidla. Ne kvuli postave, ale proste mi to nechutna. Hranolky jsem mela parkrat za zivot, smazak dvakrat a hamburger jednou Embarassed Sladke mam rada, ale jim spis ty zdrave formy.

Lituju lidi, kteri pro me kdy varili, protoze jsem k jidlu strasne kriticka.
A mam takovy trochu problem s restauracemi, na jednu stranu me bavi tam chodit, nechat se obslouzit a objevovat nova jidla, ale na druhou stranu me depta, ze nevim, co presne v tom je.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nefertite
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 10 Sep 2007
Posts: 10074

PostPosted: Tue 13.5.2008 11:25    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Nefertite on Fri 20.8.2010 23:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Tue 13.5.2008 11:27    Post subject: Reply with quote

Můj vztah k jídlu je určitě kladný Smile, ale hlídám si, co jím.
Sice chuťově mi chutná snad všechno (krom žemlovky a sladkýho rýžovýho nákypu), ale do pusy všechno nestrčím..

Kontroluju hlavně složení jídla a snažím si všechno připravovat sama, abych měla jistotu, co v tom jídle je, snažím se jíst spíš jednoduchá ne moc upravovaná jídla, ani moc nekořením.

Další, co je možná ještě důležitější než složení je pravidelnost. Snažím se jíst každé 2,5 - 3 hodiny, tzn. okolo 6-7 jídel denně.
Ppravdě řečeno... z tohohle troch panickou hrůzu mám Embarassed Jak cítím, že mám hlad a nemůžu se najíst (a vím, že už bych měla), tak jsem hodně nervózní, připadá mi, že mi zmizí všechny svalíky, které jsem doteď budovala a vážně nejsem ve své kůži.. Embarassed

Protože se snažím nabírat, množství jídla nekontroluju (resp. kontroluju jenom aby toho bylo dostatečné množství), složení ale ano. Sem tam si něco dám i "nezdravého", ale to tak 1-2x týdně, víc ne. Kdyby to bylo častěji, asi bych černé svědomí měla.. takhle vím, že to nevadí.
Každopádně když (někdy!) ujedu, rozhodně se z toho nijak nehroutím, protože vím, že se nic nestane a za pár dní se to dá zas do pořádku.

Není mi jedno, co jím, protože chci být na soutěži nejlepší, jak jen můžu být a nemohla bych tam jít s pocitem, že jsem mohla udělat víc a neudělala..
Dalším důvodem je můj osobní pocit.. když jím zdravě a hlavně pravidelně, cítím se mnohem líp! Když mám období, kdy žeru samé sladké a žádné pořádné jídlo, cítím se "špinavě" a nedobře.

edit:
A co se týče konkrétních jídel, tak musím říct, že i když mi to třeba chutná, mívám už po některých jídlech dost střevní potíže - hlavně po mastném, smaženém a hodně tučném. Ale myslím, že to je tím, že moje tělo na to už není zvyklé (sice taky smažím na oleji maso, ale oleje dávám jen trochu a hlavně to smažím na kvalitním oleji), protože když jsem byla malá, tak mi to problémy nedělalo (byla jsem zvyklá).
Stejně ale často neodolám a i když vím, že mi blbě bude a prosedím půl dne na záchodě, tak si to jídlo dám... (mám tyhle problémy po pizze, všech omáčkách, smaženém sýru, atd.)
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Tue 13.5.2008 11:31; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Tue 13.5.2008 11:27    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Nikky on Fri 4.7.2008 12:11; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Tue 13.5.2008 11:31    Post subject: Reply with quote

Nefertite wrote:
nejim kralika, nastesti uz ho babicka ta casto neposila protoze jim vychcipali a ja jsem z toho mela hroznou radost Embarassed kdyz jsem byla mensi tak jsem taky casto premyslela ze bych jim neco narvala aby pochcipali a my je nemuseli jist Embarassed


jee, to strasne rada ctu Mr. Green jak ja nesnasela ty nedelni kraliky Rolling Eyes Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Tue 13.5.2008 11:32    Post subject: Reply with quote

Nef: To je jak ve Slunce, seno s tema kralikama... Laughing

_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲
Back to top
View user's profile Send private message  
Nefertite
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 10 Sep 2007
Posts: 10074

PostPosted: Tue 13.5.2008 11:35    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Nefertite on Fri 20.8.2010 23:53; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Tue 13.5.2008 11:37    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Nikky on Fri 4.7.2008 12:11; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Tue 13.5.2008 11:38    Post subject: Reply with quote

nas deda je vzycky mlatil klackem za usi a kdyz se netrefil presne a oni hned neumreli, tak vzdycky strasne kvikali, na ten zvuk nikdy nezapomenu Embarassed a pak kdyz je stahoval, tak to delal nad pilinama, ktery pak nasakly tou krvi, ale zametal to az druhej den, az ty piliny uschly...takze tam byla ta krev celej den Bojik ne, kralika fakt ne.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nefertite
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 10 Sep 2007
Posts: 10074

PostPosted: Tue 13.5.2008 11:39    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Nefertite on Fri 20.8.2010 23:53; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Tue 13.5.2008 11:40    Post subject: Reply with quote

Offtopicnik

Prosím stop! Fakt mi tohle nedělá dobře (obzvlášť teď, když zrovna jím..)
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Tue 13.5.2008 11:41    Post subject: Reply with quote

Embarassed Embarassed Laughing Laughing Já věděla, že u někoho nepochodím s mýma zážitkama. Omlouvám se Mobíku Love
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Tue 13.5.2008 11:41    Post subject: Reply with quote

To si taky pamatuju, když jsem byla u babi na prázdninách a zabíjeli slepice, jak šíleně řvaly. A já si zacpávala uši, abych to neslyšela Bojik Nikdy jsem to potom nejedla...
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Tue 13.5.2008 11:42    Post subject: Reply with quote

Miluju jídlo. Ve velkém množství. Často Laughing Nejím maso, ale jinak téměř cokoliv, miluju hlavně italskou kuchyni, těstoviny můžu jíst týden v kuse a pořád na ně budu mít chuť Embarassed Jím ale hodně nezdravě, samé smetanové tučné omáčky, chipsy apod Embarassed Zelenina mi jede v jídle, ale syrová moc ne, navíc jsem líná si salát udělat. Dřív jsem hodně jedla sladký, ale to už mě docela přešlo, teď mám spíš chutě na slané věci a na celá jídla. No přešlo, dřív jsem jedla více než jednu čokoládu denně Embarassed Teď už je to tak tak 3x do týdne. Snažím se trošku zlepšit a jíst líp a hlavně míň, děsím se až budu starší, že budu jak koule Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
Page 1 of 12

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms