sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
bez internetu?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 5.2.2008 23:41    Post subject: bez internetu? Reply with quote

to, že žít v dnešní době bez internetu je možné, ale ne moc pohodlné, je fakt.

jaký máte na to názor vy?
nepřipadali byste si bez internetu trochu chudí? nebo byste si připadali naopak bohatší?
myslím, kdybyste se do styku s počítačem dostali tak maximálně párkrát v rámci nějaké výuky ve škole a pak už nic...ale ostatním by se život nezměnil, všichni by stále net používali, jen vy byste jej neměli ani na něj neměli přístup... nevěděli byste, že existuje internetové bankovnictví, neměli byste svojí mailovou adresu, neměli byste ani kam stáhnout věci, takže byste neměli kameru a fotky fotili a nechávali vyvolávat, v práci byste se také s internetem nesetkali...atd atd

asi bychom si všichni zvykli, ale připadali byste si ochuzeni nebo naopak obohaceni?
internet e zdrojem zábavy, poučení a i spousty informací, příležitostípoznat nové lidi...

ale je to i zabíječ času a ničitel páteře..Smile

byl by pro vás, život bez internetu (že by ho sebrali pouze vám, ostatnímu světu ne) ochuzený nebo spíš obohacený? a proč? Smile
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 5.2.2008 23:43    Post subject: Reply with quote

Bez netu bych žít nemohla. To bych snad umřela. Můj net je moje všechno, 85% mýho života.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30298

PostPosted: Tue 5.2.2008 23:44    Post subject: Reply with quote

No tak to bych mohla jít spáchat sebevraždu Bojik Bez netu si vůbec nic nedokážu představit. Nechápu, jak bez toho dřív překladatelé mohli žít Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Tue 5.2.2008 23:46    Post subject: Reply with quote

Shocked bez internetu??
NIKDY
největší horor. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17764
Location: VePř

PostPosted: Tue 5.2.2008 23:46    Post subject: Reply with quote

rokkan Laughing nicmene jsme na tom podobne. driv jsem tohle aspon rikavala priteli, ted si to septam do notebooku. a i ten, mrcha, zklamal Vzteklik
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Tue 5.2.2008 23:48    Post subject: Reply with quote

Hlavně kdyby zrušili internet, spousta lidí by byla úplně bez práce Laughing
Lidé jsou s internetem jednoznačně bohatší, protože má obrovský informační význam.
Úvahy o tom, že to je zabíječ času a ničitel páteře - to jsou jen řeči, když má člověk vůli, stráví u toho pouze tolik času kolik potřebuje. Ti co vysedávají u netu by bez něj stejně tak vysedávali u telky.
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9941

PostPosted: Tue 5.2.2008 23:49    Post subject: Reply with quote

Internet používám při práci do školy i jinak, takže bez něj bych se asi musel zabývat něčím výrazně jiným.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Tue 5.2.2008 23:52    Post subject: Reply with quote

Wau, vy ten internet nějak milujete.
Mě by spíš zajímalo, kolik z nás ho umí využívat opravdu efektivně. A co na něm všechno lidi dělají, jestli používají různé dnešní web 2.0 vychytávky atd.
Používáte někdo třeba RSS čtečky?
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Tue 5.2.2008 23:58    Post subject: Reply with quote

Zrovna nedávno jsme četla maturitní témata z aj mé sestry. Její den mi přišel takový 'nudný', až se divím, co fakt dělala bez toho netu Embarassed - odpoledne přišla, najedla se, dívala se na televizi, někdy si přečetla knihu a pak se učila. O víkendu většinou odpočívala a pak se chystala na diskotéku. Možná nudnej život, ale určitě měl něco do sebe (něco mnou zatím nezjištěno)

Na jednu stranu se divím, že to šlo přežít ('vyděšený pohled'), ale na druhou stranu v tom vidím dost pozitiv - už jen z toho důvodu, že já se na iNetu stala docelá závislou a není mi to příjemné, vůbec. Takže dost možně si myslím, že kdybych měla přistup na net omezený (což v podstatě nemám) byl by můj (nejen) společenský život bohatější, mé známky lepší a měla bych asi víc skutečných přátel než těch 'virtuálních'.

Pořád se to snažím nějak korigovat, ale pořád to nejde - kdybych alespoň trávila něčím fakt efektivním, ale aktualizovat sfera.pravy.net 30x za hodinu je dost postavené na hlavu (byť to tu mám ráda, o tom žádný pochyb)

V určitých případech cítím, že v přemíře je internet sice dobrý sluha, ale zlý pán.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14650
kytky 7, meta: 14650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14379

PostPosted: Wed 6.2.2008 0:01    Post subject: Reply with quote

Bez internetu bych si nejspíš psala deníček do sešitu s tvrdýma deskama,
chodila bych kvůli každý kravině do banky pěšky,
jízdní řády bych si opisovala na zastávce do diáře,
informace bych prvotně vyhledávala v knihovně,
na zkoušky bych se zapisovala v informačním kiosku na chodbě ve škole,
posílala bych dopisy a protelefonovala majlant,
hudbu bych nakupovala v obchodě (loooooool),
a nejspíš bych musela vlastnit podrobný mapy celý republiky...

no to by bylo strašný Laughing
teda ani ne tak ty úkony, vždyť ještě když jsem chodila na základku, tak mi to problém nedělalo..., ale ta situace vybarvená Shrew, jako že net by měli všichni, jen já ne... no to by bylo strašný
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 6.2.2008 0:02    Post subject: Reply with quote

napadlo mě to z toho důvodu, že moje kamarádka, žije přesně takový život, jaký jsem popsala..v zaměstnání (pracuje v katalog servisu) internet nemá, u nich doma ho taky nikdo nemá, ani její rodiče, ani její snoubenec..a mě připadá na dnešní dobu strašně..jak to říct..no..omezená Embarassed protože jsem za ní psala i ten životopis,když se šla ucházet o práci, který si neměla ani kde napsat..ale žije Laughing a má se dobře, tak mě zajímalo, jak jsou na tom současníuživatelé internetu, tedy aorta taky například Laughing


co se mne týče, bez netu bych jistě žít dokázala, např. když jsem dlouho mimo, ani si naněj nevzpomenu, ale je to taková ohromná suma informací, že mě udržuje v jakémsi stálém sebevzdělání se, v rozhledu, ve všem...
pomáhámi zorientovat se ve škole, získávat kontakty, rozšiřovat rozhledy, lépe a efektivněji se s lidmi domlouvat, a učit se spoustě věcem...prostě mě přijde, že mě intelektově úžasně obohacuje..

ale může to někdo vidět i jinak, spousta(no nevim:) ) mladých lidí v dnešní době počítač prostě vůbec nemá (no, vím, že to není většina Smile) ) no a žije..Smile takže ty názory mohou být zajímavé...
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Wed 6.2.2008 0:02    Post subject: Reply with quote

honey wrote:

Pořád se to snažím nějak korigovat, ale pořád to nejde - kdybych alespoň trávila něčím fakt efektivním, ale aktualizovat sfera.pravy.net 30x za hodinu je dost postavené na hlavu (byť to tu mám ráda, o tom žádný pochyb).

Jo, to je nejhorší varianta trávení času na netu Laughing (ale je to jako neschopnost odlepit se od televize), ještě k tomu teda započítávám prohlížení si ohromně vtipných obrázků a videí, ale tak holt je to zábava. Lidé obvykle nežijí tím, že by se stále potřebovali něco učit a zdokonalovat se, dnes je kladen důraz na odpočinek a relax. A ten internet taky nabízí Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 6.2.2008 0:03    Post subject: Reply with quote

o kdž nebyl net, byla to televize a když nebyla televize, flákali jsme se venku Laughing si myslím, že nuda je přirozená vlastnost i jako lenost atd.Smile)
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Wed 6.2.2008 0:08    Post subject: Reply with quote

Nudu si člověk dělá přece sám Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Wed 6.2.2008 0:12    Post subject: Reply with quote

Suga wrote:
Nudu si člověk dělá přece sám Laughing

to ano. a navíc - ono je hrozně pohodlné sednout si k počítači a 'nechat se' bavit.

ale je pravda, že dneska je standart mít pc připojené k síti
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms