sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Výživa v kostce
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Mon 21.9.2009 21:13    Post subject: Reply with quote

kenzie, hm, moje játra po mých kofeinových návalech by možná taky snesly kousek té zázračné byliny, díky za tip Smile dokonce jsem se dozvěděla, že zanesená játra můžou souviset s intenzivnějším pms a taky s nadýmáním...
jinak nechápu, proč vodu s olejem tedy, ale našla jsem to v článku na doktorka.cz
Nápoj na pročištění jater : 1 l mrkvové šťávy + 1 lžičky za studena lisovaného oleje + 1 citronu. Účinné je také pití přírodní citronády nalačno a to i v průběhu dne - voda + šťáva z citronu + event. med (nebo jiné přírodní sladidlo )

a taky se má prý jíst: sezam, pohanka, jáhly, amarant, zelené fazole, červená řepa, mrkev, listová zelenina, pórek, kyselé zelí, petržel, česnek, cibule, citrony, ředkev, křen, koření: zázvor, fenykl, máta, bazalka
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Mon 21.9.2009 21:30    Post subject: Reply with quote

pekny vycet potravin a rad, dekuji moc:)!
s tou vodou se i prece rika, ze se ma pit tepla po ranu, vycisti cloveku travici soustavu, jestli se nemylim /pokud se pije ve vetsi mire/, ale ja tohle nedokazala nikdy praktikovat. Tady v tomhle pripade jsem to pochopila tak, ze vypijes oliv. olej a citron a zapijes to teplou sklenici vody:) kazdopadne mrkev zni lip, ale kde sezenu tu stavu, kdyz nemame odstavnovac : ( .. protoze z obchodu je prilis draha.. nevim.

jeste k tem jatrum primo - pokud pozivas denne ostropestrec(rozemlety), dvakrat ci trikrat denne, (je to lepsi nez caj, tata chodil k leciteli, ktery ho tim naprosto vylecil a to mel i namale, mohl umrit) do tri mesicu mas pry vylecena jatra. a pro nas by mel stacit asi i mesic.. ale je hodne dulezite nepit alkohol, jinak to pry neni moc ucinne. ja uz se o to parkrat snazila, s tim alkoholem az takovy problem neni, spis jsem nebyla dusledna, co se tyce pravidelnosti pozivani ostropestrce:/ ale zacnu znovu..

tohle tema je supr. inspiruje me neco delat se svym vnitrne znecistenym telem Embarassed
_________________
Everything can be taken from a man or a woman but one thing: the last of human freedoms to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way. - Viktor E. Frankl
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Mon 21.9.2009 21:49    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Mon 21.9.2009 22:43    Post subject: Reply with quote

rozhodne to asi zabira, kdyz memu tatovi to zachranilo zivot.. sel za jednim lecitelem, ktery leci sportovce a nebere si za to skoro ani zadne penize.
a ja radsi bylinky, nez vytazky, i kdyz ti to neberu:) a treba mas pravdu.

mozna jsem se spletla v pojmech, treba mi tata rikal vycisti jatra, daji se do poradku.. Smile
_________________
Everything can be taken from a man or a woman but one thing: the last of human freedoms to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way. - Viktor E. Frankl
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13144

PostPosted: Tue 22.9.2009 8:02    Post subject: Reply with quote

Kenzie, a užívá ten ostropestřec pořád, nebo stačila ta pár měsíční kůra a ted je to ok i bez bylinek?
já mám zkušenost s bylinkami, že fungují skvěle, ale jen dokud se berou..
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Tue 22.9.2009 15:23    Post subject: Reply with quote

on uz ho ted neuziva, zacal pit pivo(spis tak 2-3x do mesice), ale max. dva pullitry, nema problemy a doktorka mu to dovolila.. citi se moc dobre, podle jeho vlastnich slov.
myslim, ze cas od casu ma mesic na ostropestrci, ale co mi vypravel, tak posledni mesice to ma uz hodne volne.
muzu se ho dnes zeptat.

jiva, jeste me napadlo, znas stevii? v podstate "sladidlo", ale mnohokrat ucinnejsi, ktere ma i pozitivni vliv na zdravi. Ja si ho chci koupit, tady neni k dostani oficialne jako potravina, ale treba Sladky polibek kupuje kamaradka, vydrzi ji 2 mesice.
http://stevia.ic.cz/
_________________
Everything can be taken from a man or a woman but one thing: the last of human freedoms to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way. - Viktor E. Frankl
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Wed 23.9.2009 20:06    Post subject: Reply with quote

kenzie, na stevii mam uz delsi dobu zalusk Wink maji ji pry po kvetinarstvich normalne zivou a je to docela pry odolne, ale musim se po ni poptat spis v praze, u nas jsem ji nesehnala Sad
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Wed 23.9.2009 21:24    Post subject: Reply with quote

myslis, ze rostlinka je lepsi? : ) neumim si predstavit, jak je stevia silna, treba by stacilo rozdrtit listecek do buchty... Mr. Green asi blbost, co?
_________________
Everything can be taken from a man or a woman but one thing: the last of human freedoms to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way. - Viktor E. Frankl
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Thu 24.9.2009 17:30    Post subject: Reply with quote

no, prý se to tak nějak dělá Smile ta sladivost je podle mě dost silná, našla jsem si v mámy věcech do práce sladidla, co se používají ve školních jídelnách, a ty jsou tak pětkrát slabší.

ještě bych se chtěla někoho zeptat, je hodně nezdravé jíst kukuřičnou mouku/ krupici (polenta)? dneska jsem polentu vyzkoušela a hrozně mi chutnala, ale prý se to s kukuřicí nemá přehánět (mi tvrdí matka a nedokáže vysvětlit proč)

jinak je to hrozně dobrý s česnekem, slunečnicovým a dýňovým semenem a z toho placky opečené v troubě Very Happy
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Sun 27.9.2009 10:45    Post subject: Reply with quote

a hlavne sladidla nejsou prirodni:) narozdil od stevie..

mm neco o kukurici a soji jsem slysela v dokumentu "food matters", ale nepamatuju si to.. pokud se nepletu, rikali, ze neni dobre to jist casto a jak rikam, duvod si nepamatuju. mozna wewe:)
_________________
Everything can be taken from a man or a woman but one thing: the last of human freedoms to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way. - Viktor E. Frankl
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13144

PostPosted: Sun 27.9.2009 12:32    Post subject: Reply with quote

jivo, stevie má sladivost vysokou. máme ji doma, nějakou dobu jsem si ji dávala do kafe, stačí ta jejich malá odměrka, to je tak desetina lžičky. ale brzy mě to přestalo chutnat, já sladidla nemám ráda.

a kukuřice má myslím vysoké GI. a máma mi taky vždycky říkala, že se po ní tloustne=)
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
wewe
Why is raven like a writing desk?


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3873

PostPosted: Sun 27.9.2009 13:20    Post subject: Reply with quote

kenz - nech si spominam ako chcem, dako vobec neviem co tam o tom vraveli Embarassed
_________________
Not until we are lost do we begin to understand ourselves.

And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music...
Follow your joy
ॐ नमः शिवाय
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sun 27.9.2009 14:16    Post subject: Reply with quote

Laura wrote:

a kukuřice má myslím vysoké GI. a máma mi taky vždycky říkala, že se po ní tloustne=)

to možná jo. tak snad to trochu zachránila tím, že do ní přidávám semínka a spoustu otrub. Smile
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37704
Location: Praha

PostPosted: Tue 29.9.2009 19:12    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26561

PostPosted: Tue 29.9.2009 19:21    Post subject: Reply with quote

Já je jím taky Smile Jsou hodně sladký, ale říkám si že aspon nějaký vločky jím Mr. Green a prijde mi to lepsi nez třeba buchta (takovy ty kupovany co jsou fakt jen bila mouka a cukr).
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 9 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms