sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
EPILEPSIE
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nikolaos
Agent Provocateur


Joined: 26 Jan 2007
Posts: 2820
Location: Circus of damned

PostPosted: Sat 17.11.2007 13:52    Post subject: EPILEPSIE Reply with quote

chcela by som vedieť či tu niekto má z vás epilepsiu poprípade aké sú važe skúsenosti a info. Niečo som si prečítala ale chcela by som priamo nejaké skúsenosti zo života. Mne blízka osobe Sad bohužiaľ epilepsiu má som sa nedávno dozvedela. Crying or Very sad
_________________
Vykašli se na to zlato, Ty nemůžeš za to, že mi je, tak jak mi je, nejsi to Ty, je to jen chemie.
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Sat 17.11.2007 15:26    Post subject: Reply with quote

Nikolaos, to je mi lito
Moje kamaradka ma taky epilepsii. A jelikoz je to moje dobra kamaradka, stravila jsem s ni spoustu casu. A myslim, ze ji to prinasi velke utrpeni/jak by ne. Casto omdliva, nesmi ridit a pit alkohol.
A jeste jedna moje spoluzacka ma epilepsii, ale s ni se mi vybavuje jeden zazitek, kdy jsme sli/asi pred 2roky...na penovou party a ona se tam zacala dusit, relativne totiz tam vubec nesmela a prijela sanitka a ona mela takovy krece, no proste jsem se strasne o ni bala a i v jednu chvili jsem se rozbrecela, protoze v tom zmatku jsem nevedela co delat, teda ja jsem ani delat nic nemohla, pomohli ji jinyl. Ale je to opravdu strasne Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sat 17.11.2007 15:47    Post subject: Reply with quote

nám se na střední stalo že jsme byli se třídou na chatě, a jeden spolužák tam dostal epileptický záchvat úplně poprvé v životě... Sad bylo to hrozné, vůbec jsme to nechápali, měli jsme štěstí že kluci byli pohotoví a drželi ho na zemi aby si něco neudělal, chudák když pak přišel k sobě vůbec nevěděl co se stalo...=(

přijde mi šílené že se poprvé může projevit až třeba v 18, 19, přece jenom když s tím člověk žije odmala je to něco jiného naž takhle z ničeho nic...
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Sat 17.11.2007 16:34    Post subject: Reply with quote

Geike wrote:
nám se na střední stalo že jsme byli se třídou na chatě, a jeden spolužák tam dostal epileptický záchvat úplně poprvé v životě... Sad bylo to hrozné, vůbec jsme to nechápali, měli jsme štěstí že kluci byli pohotoví a drželi ho na zemi aby si něco neudělal, chudák když pak přišel k sobě vůbec nevěděl co se stalo...


To samý se stalo i nám na střední. Navíc mu zapadl jazyk a nebýt kámošky, asi by tu už dnes nebyl Sad
Není to příjemná nemoc, ale dá se s ní naučit žít, hlavně je důležitý změnit a dodržovat správný život. styl, vyhýbat se situacím, který můžou záchvat vyvolat...
Back to top
View user's profile Send private message  
--Niko
Guest





PostPosted: Sat 17.11.2007 16:52    Post subject: Reply with quote

jemu sa prejavila v 14r. zatiaľ čo sme spolu tak som nič z tej choroby nepozorovala len musí brať lieky raz denné takú malú pilulku Neviem či ma ľahkú formu ale nejaká záchvaty mi nespomínal zatiaľ
Back to top
 
courten
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4502

PostPosted: Sun 18.11.2007 19:37    Post subject: Reply with quote

Já znám tři lidi s epilepsií - jedna holka ze školy, kámoška a můj táta. Nejhorší byl jeden z tátových záchvatů, měl pěnu u pusy, šílený křeče, vyvalený oči... navíc ti lidi maji hroznou sílu, takže mi i málem zlomil ruku Confused je to hrozná nemoc... s tátou nebydlim, takže už sem pak žádnej další záchvat nezažila, ale tenhle, přestože se stal v mých 8 letech, tak ho mam v paměti, jako kdyby se to stalo včera...

Hlavně je zvláštní, že si ti lidi vůbec nepamatujou, že nějakej záchvat měli... možná je to i dobře.
_________________
Ona je rebel
kouří na zastávce
jí to chutná
v týhle válce
a její vnitřní orgány
tolerují její rebelství.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sun 18.11.2007 22:48    Post subject: Reply with quote

courten wrote:
Hlavně je zvláštní, že si ti lidi vůbec nepamatujou, že nějakej záchvat měli... možná je to i dobře.


to jo, já bych nechtěla, aby mě kamarádi viděli v takovém stavu... Sad samozřejmě že člověk, jehož kamarád má záchvat, si neřekne "fůůůj...", spíš ho lituje, ale možná dobře že ten nemocný neví, co se s ním děje...
Back to top
View user's profile Send private message  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19338
Location: vedle blázince

PostPosted: Mon 19.11.2007 11:04    Post subject: Reply with quote

Niko - to je mi hrozně líto Sad
Před dvouma rokama jsem byla na školním výletu, kde s námi ještě byla jedna třída. V lese jedna holka z té třídy dostala epileptickej záchvat. Bylo to hrozný, ale nejhroznější a nejděsivější bylo, že záchranka přijela až za skoro 2 Exclamation Exclamation Exclamation hodiny. Museli jsme tam 4x volat. Oni prostě nás údajně nemohli najít, tak se na nás vysrali, ať si ta holka klidně chcípne Mad . Naštěstí to byl "jen" nějaký lehčí záchvat. Jsem z toho ještě doteď rozčilená. HNUS.
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
----Niko--laos
Guest





PostPosted: Mon 19.11.2007 15:16    Post subject: Reply with quote

čitala som na nete, že až 80 percent chorých sa môže vyliečiť Shocked myslíte, že je to korektná info???
Back to top
 
Misul
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 09 Feb 2007
Posts: 2714
Location: rodinná sekta:D

PostPosted: Tue 22.1.2008 19:29    Post subject: Reply with quote

tak s epilepsii mam osobni zkusenosti, neni to nic prijemnyho, ale diky bohu u me to byla jen lehci forma epilepsie a zachvaty jsem mela jen malokdy - diky vynikaji doktorce, kt to vcas objevila a podchytila a napsala mi prasky kt mi pomahali. Uz pres rok jsem "vylecena", nic neberu a modlim se aby se mi to nevratilo.
_________________
'Never allow someone to be your Priority while allowing yourself to be their Option'
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 22.1.2008 19:45    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Wed 4.6.2008 19:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Tue 22.1.2008 19:57    Post subject: Reply with quote

Jaká je příčina vzniku epilepsie? To je vrozená vada? Mám něco v sobě, že to může být způsobeno nějak při porodu.. ale vůbec si tím nejsem jistá. Jaký jsou další příčiny? Nevíte?
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29899

PostPosted: Tue 22.1.2008 20:03    Post subject: Reply with quote

Google říká:
+ Primární, idiopatické – Jejich příčina není známá, ale je možná i genetická příčina; jde o více jak ½ případů
+ Sekundární
# Poruchy vývoje mozku v těhotenství (např. v důsledku chromozomálních poruch, anomálií, požívání alkoholu, otrav, infekcí,..)
# Těžký porod
# Úrazy hlavy (krvácení do mozku, nedostatek kyslíku, …)
# Zánět mozku nebo mozkových plen
# Mozkové nádory
# Předčasný rozpad mozkové tkáně
# Poruchy prokrvení (arterioskleróza, ischémie mozku, …)
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Misul
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 09 Feb 2007
Posts: 2714
Location: rodinná sekta:D

PostPosted: Tue 22.1.2008 20:57    Post subject: Reply with quote

presne jak rika google, muzes to bud zdedit nebo to v tobe vyvola nektera pricina kt vypisovala lenore, ale aspon u me nebylo pricinou ani jedno z toho.
_________________
'Never allow someone to be your Priority while allowing yourself to be their Option'
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13952

PostPosted: Tue 22.1.2008 22:50    Post subject: Reply with quote

Moje kamarádka má epilepsii. Hrozně intenzivně a v kuse jí bolela hlava, poslali jí na všechny možný vyšetření, nejdřív mysleli, že je to nádor, a pak jí našli tohle. Dostala léky, asi 2 roky to vypadalo, že to bude v pohodě, ale teď v létě dostala o prázdninách první záchvat Sad Měli jsme jet pod stan, ona tam přijela nakonec jen na jedno odpoledne, seděla pod stromem ve stínu a koukala na nás, nemohla nic. Confused
Pak ještě znám 2 lidi z tábora, ale ti už se vyléčili. Ono se to dá vyléčit celkem dobře... ale jestli 80 %, to nevim. Ráda bych tomu věřila.

Jo a kamarádce se stala taková příhoda, procházela přes park a našla tam na zemi ležet chlapa v nějakym záchvatu. Tak jí to trklo, co by to mohlo bejt, zavolala záchranku a čekala tam, až se dá dohromady. Když ho přešel záchvat, sednul si a dvě minuty jenom čuměl a mlčel jako živá socha, vůbec jí nevnímal. Asi to bylo poprvé, protože když potom mu vysvětlovala, co se dělo, vůbec jí to odmítal věřit a utekl Confused
_________________
Za práva holubů.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms