sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Sexualita v dětství
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bibis
kytky 2, meta: 850
kytky 2, meta: 850


Joined: 04 Feb 2007
Posts: 828

PostPosted: Tue 6.11.2007 16:25    Post subject: Reply with quote

ja kdyz byla hlidat as i4letou holcicku, tak chtela, abych ji knizku, v tomto smyslu, jak tu pisete, precetla...jen sem ji prolistovala, a ze zacatku to bylo docela pekne udelany jak se seznamili maminka s tatinkem atd...az postupne tam byli pomalu nahy a v posteli pod perinou a bylo tom, tatinek ma količek a maminka sterbinku, no cumela sem jak blazen a radsi sem cetla knizku o Ferdovi...
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Tue 6.11.2007 17:02    Post subject: Reply with quote

melly wrote:
Ja si myslim, ze take to "nechytaj sa tam, to slusne deti nerobia" moze byt velmi skodlive pre dieta aj pre jeho dalsi zivot, to by som nerobila. Snad keby to bolo velmi ocividne, snazila by som sa ho usmernit - ked je malicke mozno odputanim pozornosti k nejakej hracke, ak by bolo vacsie asi by som mu naznacila, ze je to intimna vec, ktoru inym ludom neukazujeme.

Ano, přesně tak. Najít tu míru-ani aby se dítě nevěnovalo jen "tomu", ale zároveň mu za to nenadávat, ale myslím, že každé dítě nějak instinktivně pochopí, že na veřejnosti se na sebe nešahá.
Jinak plození dětí bych taky vysvětlila na tom semínku, ale aby to pak dítěti nebylo divný jak Mykéně : ) tak bych asi nemluvila jen o tatínkovi a mamince, ale prostě muž a žena. A až by bylo dítě starší tak bych se s ním klidně bavila o sexu otevřeně, kdyby mělo zájem Cool Mně mamka teda nevysvětlila vůbec nic ani si se mnou o těchhle věcech nepovídala a taky jsem se všechno dozvěděla až v Bravíčku Mr. Green ale vždycky jsem záviděla svojí nej kámošce, že mají s mamkou kamarádský a otevřený vztah, baví se o sexu a svých zážitcích úplně normálně a přijde jim to přirozený.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 6.11.2007 17:23    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 18:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 6.11.2007 18:20    Post subject: Reply with quote

myslim, že asi jo, podle mě mají k sobě v tehle věcech stejný ohlaví blíž..nebo prostě kdo z rodičů má k dítěti důvěrější vztah, ten ať vysvětluje Laughing

jinak, já budu asi říkat(kdyby to dělalo na veřejnosti) že to se nahlas neříká, a ve společnosti nedělá..atd. jako budu je snažit vychovávat k tomu, že je to v pohodě, ale je jejich věc, kam si šahají, ale že je to tabu. chtěla byc, aby to "to se nedělá" pochopily stejně jako "to je tvoje soukromá věc a ostatním do toho nic není, jako třeba to, že se taky nebude procházet nahatá po městě, nebo že se před lidma nebude drbat na zadku a šťourat se v nose nebo nebude říkat paní učitelce hele ty máš stejnou sukni jako moje babička...

a jak vysvětlit dětem ty sexuální věci? rozhodně nemá podle mě cenu balamutit o čápovi. a chtělo by to, aby už při nástupu v první třídě vědělo jak to je, aby se pak zbytečně nezatěžovalo myšlenkama, jaktože jaruška nemá taínka, atd. ana maminka a tatínek bych to nehrála,

prostě když se mají dva lidi moc rádi, tak se jim může narodit děťátko, ale musí se mít hodně rádi, líbat se, objímat se, spinkat spolu, a když budou chtít miminko, tak ten pán zaseje do té slečny semínko, a stanou se z nich tatínek a mainka...

no je to asi blbý ale nic lešího mě nenapadlo:)))

a "semínko" mi připadá docela vhodný výraz, protože mužské semeno je přece regulérní výraz
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms