sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Co byste dělaly vy?
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Elévka
kytky 0, meta: 25


Joined: 01 Oct 2007
Posts: 12

PostPosted: Mon 1.10.2007 21:08    Post subject: Co byste dělaly vy? Reply with quote

No, tak mám taky nějaký ten problém...
Je to asi trochu složitější na vysvětlení, ale zkusím to stručně a jasně... Na základce se mi líbil jeden spolužák. Začalo to někdy v sedmičce. Protože seděl na angličtině přede mnou, občas jsme prohodili pár slov a trochu mě provokoval, jak to kluci v tomhle věku dělají, jenže já patřila k těm trochu zakřiknutým holkám, co se nicméně tváří důležitě a chladně, takže jsem několik týdnů vytrvale předstírala nezájem (pochopte, sedmá třída, jestli si to ještě pamatujete... Wink ). Jenže potom zasáhla jedna spolužačka, která začala po celé třídě šířit, že JÁ se JEMU líbím. Asi nás to oba vyděsilo, já bych v té době za nic nepřiznala, že vě mně kluk dokáže vyvolat sympatie, on je, i když se to dosud možná nezdálo, docela stydlivý, takže se úplně stáhnul a skoro ze dne na den jsme se začli tvářit, že se vůbec neznáme. Do toho jsem se s tou spolužačkou dost pohádala, protože ona s NÍM měla "vztah" v šestce na škole v přírodě (nebojte se, za chvíli se dostaneme do přítomnosti Smile ), což vyšumnělo asi po týdnu z jeho strany a vlastně mě obvinila, že se mu líbím. Do konce roku jsme spolu s tím spolužákem nekomunikovali. V osmičce jsem souhrou náhod zase seděla za ním, tentokrát na němčině. Zase jsme si spolu začali povídat, bylo to mezi námi trošku napjaté, ale nikdy se nestalo nic víc, než že mi ukradl jelenní lůj nebo na mě vybafnul na ozdravném pobytu (to zapříčinilo, že můj borůvkový jogurt k snídani skončil na jeho tričku, které jsem musela následně ručně vyprat Smile ). Můžu říct, že celou dobu, nějaké ty dva a půl roku, jsem ho měla vážně ráda. Bylo jsem "mladá", ke spokojenosti mi stačilo, že si mě všímá víc než ostatní, že si spolu vždycky tak dobře pokecáme a že ho dokážu rozesmát. Potom základka skončila, na rozlučce jsme se loučili pořádným objetím a naše cesty se rozešly. Navíc jsem se ze svého rodného sídliště musela s rodiči odstěhovat za město. Mimo školu jsme se nestýkali, možnost, že se někde potkáme, byla nulová. Tak jsem všechny ty pozitivní city pěkně uspala a poslala je k ledu (umím to...). Proběhlo několik třídních srazů, jenže buď jsem na nich byla já, nebo on. Poslední sraz se konal nedávno. Tentokrát jsem věděla, že tam oba budeme, protože jsem se podílela na organizaci. A moc, moc jsem se na něj těšila. První část neprobíhala zrovna ideálně, protože jsme seděli na opačných koncích stolu. Sice jsem si skvěle pokecala se všema na svojí straně, ale chtěla jsem se taky dostat k němu. Už jsme byli na místě pět hodin a nepovedlo se mi to, bála jsem se, že mi odejde, tak jsem to raději vzdala. Jenže po jedenácté hodině padnul návrh, že se přesuneme jinam. Opravdu jsme se přesunuli, pár lidí odpadlo, takže nás zbylo asi patnáct. Už jsem se o to vůbec nepokoušela, ale nějak došlo k tomu, že jsme skončili vedle sebe v čele (museli jsme se zdrcnout...). Tak jsme si začali povídat. Páni, přísahám, takhle jsem se ještě s žádným klukem nebavila! Bylo to neuvěřitelné, ani vteřinu jsme nemlčeli, pořád jsme si měli co říct, byli jsme na stejné vlně, mluvili jsme bez přestání přes dvě hodiny jenom spolu a stejně jsem mu nestihla říct polovinu věcí, co jsem chtěla. Bylo to absolutně báječné a mně bylo tak hezky, do toho se vrátily všechny moje po tři roky uspávané city. A tu výřečnost nemohl způsobit alkohol, protože my dva jsme skoro nepili. Až asi po hodině mi došlo, že jsem se s ním vlastně chtěla bavit celý večer a teď na to konečně došlo. Vážně jsem si nikoho jiného nevšímala, ani on (a to mu po pravici seděla nejhezčí holka ze třídy, se kterou měl techtle mechtle na lyžáku Wink ), ale nebyl to úmysl, prostě jsem nikoho jiného nepotřebovala a čas utíkal vážně rychle. Ke konci se k nám najednou přifařilo pár lidí, možná úmyslně, najednou jsem se probrala, jinak vůbec nevím, co se na tom srazu poslední dvě hodiny dělo Embarassed . Začalo se plánovat, kdo kam odejde, a jedna kámoška se ho zeptala, kde bydlí, on odpověděl, že tam a tam, ve mně trochu hrklo, vždycky jsem si myslela, že bydlí trochu jinde. Šlo o to, že já ten večer spala v bytě po babičce, protože tak pozdě bych se k nám domů už nedostala, a ukázalo se, že ten byt je v domě, který stojí přímo naproti tomu jeho. "Jo, tak to pojedeš s ní (jako se mnou)," zpečetila to kámoška. Takže nás čekala ještě společná cesta domů. Venku jsem začla být trochu nervózní, za chvíli jsme mířili už sami dva k zastávce, ale opět to bylo super a pořád jsme měli co řešit. On bydlí trochu mimo, než byla naše základka, čekala nás i cesta busem, ale zjistili jsme, že ten jede až za půl hodiny, tak jsme se na to vykašlali a šli půl hodiny ten šíleny krpál pěšky. A byl moc milý a já skoro chtěla, aby ta cesta neskončila. Jenže pak už přišel čas se rozloučit, ještě mě zdržel tím, že mi ukazoval nové auto, no a potom jsem já trochu zpanikařila, hrozně rychle se s ním rozloučila asi ze tří metrů, protože jsem stála u kufru a on u kapoty... Nevím, co do mě vjelo, samozřejmě, hned, jak jsem se otočila, připadala jsem si jako kráva. Vždyť se nějaký rok neuvidíme, mohla jsem ho alespoň obejmout nebo mu klidně navrhnout, jestli nechce někam zajít, čert už to vem, ale co se dá také čekat od zmatkářky, která ječtě s nikým nechodila Rolling Eyes .
Nechala bych to být. Zkrátka si povzechla, řekla si, že život jde dál a smiřovala se s tím, že o slušného kluka, který by měl zájem, nezakopnu. Ale je to už pár dní a stále musím myslet na to, jak mi s ním bylo dobře. A jak se mi líbí snad všechny jeho vlastnosti i to, jak vypadá. Asi si říkáte, že kdyby měl vážný zájem, tak by se ozval sám, ale já vím, že snad všechny jeho vztahy musela prvním krokem odstartovat holka, je to takový ten ťuňťa. Vím, že teď s nikým nechodí, s poslední holkou se po několika měsících rozešli (řekl mi to docela důrazně). Ale konečně k jádru pudla... Já bych ho za nějaký čas dokázala pozvat, jestli si nepůjde někam sednout. Jenže oficiálně jsme pořád jen kamarádi. Já ho mám vážně moc ráda, až se sama divím, že jsem takového citu schopná, protože jsem žádného kluka tolik nechtěla. Ale je dost možné, že on ke mně (už?) nic podobného necítí. A bojím se, že jestli to tak je, tak přijdu i o to přátelství. Na druhpu stranu, co je to za přátelství, když se vidíme doslova jednou za pár let...
Co byste dělaly vy? Riskly to, abyste pro klid v duši věděli, že nepřicházíte o velkou šanci? Nebo raději nechaly věc být a těšily se na to, že si jednou za rok pokecáte jako nejlepší kámoši? Možná se vám už stalo něco podobného. Těch posledních pár dní, kdy se snažím nechat všechny rozvířené myšlenky usadit a dívat se na věc racionálně, mám pocit, že na mě téma "láska mezi kamarády" útočí snad ze všech filmů, serálů a rozhovorů známých.
Trápí mě to, nevím, kterou cestu zvolit, Každopádně to nechci řešit TEĎ, potřebuji nějaký odstup, aby se přesvědčila, že už z toho nejsem na hlavu. Budu moc vděčná každému, kdo tu slátaninu dočte až sem a poradí mi... Děkuju...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Mon 1.10.2007 21:12    Post subject: Reply with quote

abstrakt by nebyl? Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 1.10.2007 21:17    Post subject: Reply with quote

no tak, tohle asi nikdo číst nebude Embarassed Cool
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Nereide
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 463
Location: ve světě fantazie

PostPosted: Mon 1.10.2007 21:20    Post subject: Reply with quote

Elévka Arrow já bych ho určo někam pozvala, však to nemusí bejt rande, ale když jste si tak ksvěle pokecali na tom slučáku, proč si nepokecat i mimo slučák...však když se spolu parkrat sejdete, tak uvidis jestli by to melo cenu nebo ne a třeba se odhodla sam,ale jak pises prvni krok udelej ty...
_________________
Tak ty chceš umřít? A co já, lásko, a co já? Mám trčet na tomhle světě, který bez tebe je zpustlejší než chlív?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Mon 1.10.2007 21:21    Post subject: Reply with quote

Jo, my jsme tady líný Laughing

Ale tak jsem to přelouskala a vlastně se to dá shrnout do sdělení - líbí se mi bývalý spolužák ze základky, viděli jsme se na třídním srazu, skvěle jsme si popovídali, on nikoho nemá, já nikoho nemám, jsme oba stydliví... co mám dělat?

Můj návrh - ozvi se mu, za to nic nedáš. Fakt nemá smysl řešit nějaký "přátelství", jinak to dopadne tak, že se znovu uvidíte možná za x let.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Nereide
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 463
Location: ve světě fantazie

PostPosted: Mon 1.10.2007 21:23    Post subject: Reply with quote

Lenore Arrow jo dalo by se to tak shrnout Laughing
_________________
Tak ty chceš umřít? A co já, lásko, a co já? Mám trčet na tomhle světě, který bez tebe je zpustlejší než chlív?
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Mon 1.10.2007 21:23    Post subject: Reply with quote

Tak jsem to přelouskala (příště by to šlo stručněji Wink ) a šla bych do toho, prostě bych to riskla, podle mě v týhle situaci nemáš co ztratit, ty sice píšeš "nejlepší" kamarád, ale to je podle mě trochu nadsázka, když se vůbec nevídáte a podle mě než něco neuděláš, tak na něj stejně budeš pořád jen myslet. Aspoň budeš vědět, na čem seš.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 1.10.2007 21:31    Post subject: Reply with quote

za poradenství se u nás účtuje 70 kč na hodinu Cool
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 1.10.2007 21:36    Post subject: Reply with quote

tak jsem to taky přelouskala. měla jsem kdysihorší starosti, takový podobný a vykašlala jsem se na to. teď mám fajn přítele a je mi dobře
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Elévka
kytky 0, meta: 25


Joined: 01 Oct 2007
Posts: 12

PostPosted: Mon 1.10.2007 21:46    Post subject: Reply with quote

Ja se omlouvam, ze je to tak dlouhe, rozepsala jsem se, ani mi to neprislo, alespon vidite, jak toho mam plnou hlavu...
Takze diky vsem, co se vyjadrily. Jste celkem za jedno, jestli do tydne uplne nezmenim nazor, tak to asi zkusim... A jestli to nedopadne podle mych predstav (coz je velmi pravdepodobne), alespon budu vedet, na cem jsem, a mit klid...
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Tue 2.10.2007 9:19    Post subject: Reply with quote

Elévko to chceš čekat ještě týden? Kuj železo dokud je žhavé, pokud jste oba nezadaní a rozumíte si, tak se podle mě nemáš čeho bát, rozhodně bych nějaké další setkání navrhnul, nemusíš sním přece hned začít chodit...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Tue 2.10.2007 10:25    Post subject: Reply with quote

Já bych ho taky někam pozvala, každý pozvání přece nemusí hned být rande,prostě jako kamarádka. A dál uvidíš. Každopádně tím nemáš co ztratit Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Tue 2.10.2007 10:32    Post subject: Reply with quote

Uf...přečetla, dočetla a .... určitě ho někam pozvi. Nemáš co ztratit. Vždyť ho přece nežádáš o ruku. I kamarádi mužou zajít na kafe... no a pak uvidíš.
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Tue 2.10.2007 17:57    Post subject: Reply with quote

Nic nove, ako vsetci ostatni aj ja ti radim zavolaj ho von ako kamarata, nemas co stratit...neskor by si si mohla vycitat, ze si nic neskusila...
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Tue 2.10.2007 19:37    Post subject: Reply with quote

Jojo, urco ho nekam pozvi! Twisted Evil
Je mozny, ze budete jen kamaradi, ale mit kamarada taky neni spatny.. Ale myslim, ze by vam to mohlo vyjit.. Wink
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms