sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Bušení srdce
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Tue 10.7.2007 7:01    Post subject: Bušení srdce Reply with quote

Mám s tím docela trápení teď. Se mi stalo, že jdu večer spát a najednou se probudím, srdce mi buší hrozně rychle, nemůžu dýchat a v krku mám knedlík, a taky podivně stáhlý hrdlo, jako když vás někdo vyleká, tak ta situace potom, nebo když vás zavřou na hřbitov o půlnoci a vy se krčítě v rohu, máte strach a jste bezmocný.
Nejdřív jsem si myslela, že se mi něco zdálo, ale pak se mi to stalo podruhý, když jsem šla spát, lehnu si, ještě ani nezavřu oči, a ten samej pocit. Jako fyzicky mi je dobře, to se snažím i koncentrovat se na tělo, ale zjistim, že tím to není, a vlastně se ani nebojim, klidně jdu po tmě v noci ven na zahradu, když nemůžu spát a tak, ale prostě mám hrdlo stažený, a hrozně mi buší srdce, strašně rychle. Confused
Nevítě někdo co to je? Stalo se mi to jen třikrát. Ale nemůžu kvůli tomu spát. A není to každý večer. Prostě jak to přijde, tak to odejde...
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 10.7.2007 8:22    Post subject: Reply with quote

Nikky, to skoro vypadá, jako by to bylo psychického rázu. Nestalo se v té době něco, co tě rozrušilo? Z čeho bys třeba měla strach, cítila se ohrožená nebo tak?
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Tue 10.7.2007 8:33    Post subject: Reply with quote

Mexxie, já vůbec nevim Confused když se mi to stalo poprvé, tak jsem spala v celým baráku sama, protože mamka byla v nemocnici kvůli srdci, měla jsem na starost psy a možná jsem se trochu bála, já fakt nevim. Ale podruhý zase u mě spali kamarádi po grilovačce a to jsem se nemusela čeho bát, dokonce jsem se šla projít na ulici v jednu ráno....prostě nevim...ale je fakt když se zamyslim, tak se všechno sere... Confused ..nejdřív nám umřel pejsek po 15 letech, pak dědeček Crying or Very sad , ted byla mamka v nemocnici, a zjistili ji nějakou srdeční vadu a lítá ted po doktorech, kamarádky skoro žádný nemám, který bych měla u sebe, a tak mi nezbejvá nic jinýho než v těhlech chvílích bejt sama, uzavřít se, a tens trach a zoufalství prostě polknout a jít dál... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Tue 10.7.2007 8:38    Post subject: Reply with quote

Mne se stava to same, ale jeste s tim, ze se u toho jeste nemuzu hybat, takze ty uzkostlive pocity jsou asi zpusobene tim.. nemas neco podobneho?
Pry je to vlastne opak namesicnosti, tam mozek spi a telo se pri tom hybe au tohohle je mozek vzhuru, ale jeste se "nestihlo probrat" telo..
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 10.7.2007 8:41    Post subject: Reply with quote

Tohle se stávalo kámošce (co tady popisuje annysek), ale u nich to prej bylo duchama nebo co Very Happy prej u nich chodili duchové a když je kámoška viděla, stalo se jí tohle..
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Tue 10.7.2007 8:43    Post subject: Reply with quote

Maty, mno, abych rekla pravdu, tak jsem si poprve taky myslela, ze je to neco takoveho, protoze jsme u toho jeste jakoby citila takovou nejakou pritomnost.. Moc si na to nevzpominam, bylo to dost traumaticke, ale citila jsem se, jakoby na me neco tlacilo, nebo tak..
Tak snad je to u Nikky neoc jineho..
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 10.7.2007 8:48    Post subject: Reply with quote

No je to zvláštní.. Kámoška řikala, že fakt něco viděla, i pohybovat se, a občas se jí tohle stalo. Bála se to říct, že se jí doma vysmějou, a jednou se svěřila mamce a ta jí řekla, že se jí to taky stává..
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Tue 10.7.2007 9:59    Post subject: Reply with quote

to mam aj ja, ale vacsinou ked idem spat, resp. zaspavam tak som v stave ze este nespim a citim ako mi busi srdce, nemozem dychat, meraveju mi koncatiny
je to psych. razu, segra to mala ale silnesjei/aj cez den a podobne/ a je to asi urcity stav uzkosti...
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Tue 10.7.2007 11:26    Post subject: Reply with quote

No já fakt nevím z čeho to mám, ale před chvílí se mi to stalo znovu, sice trošku mín intenzivní, ale stalo. Jela jsem autem a měla jsem prostě dost blbej pocit...jako tušení nebo co já vím, bála jsem se nějaký bouračky nebo nějaký nehody a myslela jsem, že to neuřídím, jak mi tlouklo srdce Confused Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Tue 10.7.2007 12:12    Post subject: Reply with quote

To může být ze stresu a nervů, moje mamka to má. A ty události co popisuješ jsou asi spouštěčem-smrt pejska a dědy, nemocná maminka...to bude tím. Co třeba zkusit nějaké relaxační cvičení popř. aspoň relaxační hudbu, nějak se uvolnit a odpoutat? Doufám, že brzo bude líp Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 10.7.2007 13:19    Post subject: Reply with quote

Já si taky myslím, že to bude z nervů Sad Nejlepší by bylo, kdyby ses pokusila zjistit, kdy se ti to stává, které situace to spouštějí, a pak se snažila to nějak odbourat.

Mně se jednu dobu stávalo něco podobného, vždycky před usnutím mi začalo hrozně bušit srdce, jako bych se něčeho bála, a pak jsem celou noc nemohla spát. Když jsem přišla na to, proč jsem se tak blbě cítila, přešlo to.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29899

PostPosted: Tue 10.7.2007 13:28    Post subject: Reply with quote

To vypadá jako něco, čemu v Americe říkají anxiety attack, a je to taková "populární" porucha. Je to přehnaná reakce na stres, nemusí být ani vyvolaná žáným konkrétním podnětem v danou chvíli.
Někde píšou, že to taky může souviset s hypoglykémií, tak třeba před spaním zkus něco sníst (i když se to asi "nemá" Laughing ).
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Tue 10.7.2007 15:59    Post subject: Reply with quote

Lenore - to nebude můj případ, já před spaním jím vždycky Embarassed Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Corey
@ng3


Joined: 03 Feb 2007
Posts: 2348

PostPosted: Tue 10.7.2007 16:04    Post subject: Reply with quote

tak tohle mam taky,....hlavne když třeba nekam jdu nebo tak....kde to moc neznám....nebo mezi cizí lidi,...a vim, že nemužu mit řidičák, že bych se za volantem asi zbláznila...... je to asi hlavne tim stresem no......
taky mám kolikrát takový hrozne hnusný pocity, že se neco stane.... strach...atd:(
_________________
lepší shořet než vyhasnout..
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Tue 10.7.2007 17:03    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Dellores on Tue 20.5.2008 13:13; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms