sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Londýýn
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Sun 27.11.2011 11:22    Post subject: Reply with quote

Metti, nekaž mi to! Evil or Very Mad Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Mon 28.11.2011 12:05    Post subject: Reply with quote

Nee, tak já nechci aby ses tam netěšila Laughing Jako vypadá to tam pěkně, trošku dražší a trochu více lidí, ale asi se to dá přežít Wink Je pravda, že ten den už jsem těch lidí měla až někde ... Asi jsem neměla chodit na Oxford street a tam potom se zaseknout v davu lidí Bojik Laughing
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Mon 28.11.2011 13:04    Post subject: Reply with quote

Dobrá, takže Oxford street a Hydepark nedáme do jednoho dne Laughing Hele metti a kde to v tom HydeParku je? Na netu je napsána Serpentine road, ale to je dost široký pojem Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Mon 28.11.2011 13:25    Post subject: Reply with quote

My jsme jeli na Marble Arch a tam to už je kousek do Hyde Parku Wink A uvidíš velké atrakce a a ruské kolo. To nelze minout Mr. Green Zvlášť v noci, když to celé svítí. Jinak ty atrakce stojí kolem 4-6 liber za jízdu no Confused
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Mon 28.11.2011 13:35    Post subject: Reply with quote

Na atrakce jít nechci, jen se tak podívat Smile Takže je to kousek od Marble Arch, dobře, díky:-)
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Tue 6.12.2011 20:07    Post subject: Reply with quote

Nevíte někdo, jestli se dají koupit lístky na MHD v Londýně už na Gatwicku? Asi ne, co? Mě jde o to, že na Victoria station bude u okýnek zase šílená fronta. Pak tam mají nějaké automaty, kterým jsme ani já, ani přítel nerozuměli, každopádně, dají se v nich koupit papírové travelcard? Nevíte někdo?
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Tue 13.12.2011 10:28    Post subject: Reply with quote

Tak jsem se konečně dostala k tomu napsat těm, co mi psali, ať někam napíšu, jaký to bylo.
Na host family si (narozdíl od spolubydlící, ta tam nebyla moc spokojená) nemůžu stěžovat, byli super a myslím, že jsem si s nimi sedla Love Byli to manželé původem z Íránu (ale bylo to jakési složité, Atefeh vyrůstala v Německu a Bahimova mateřština je turečtina a rodinu má v Dubaji plus mi říkal, že než se odstěhovali do Anglie tak byli i v USA, Kanadě a ve Švédsku Laughing ). Doma se ale hodně bavili Farsí a v TV si často puštěli programy pro Íránce v Londýně nebo jednu přímo íranskou televizi, tam se večer dívali na telenovelu, to bylo zajímavý : ))) Jsou to muslimové (když jsme se jich se spolubydlící ptaly, jak slaví Vánoce tak říkali, že dřív neslavili, protože jsou muslimové, ale teď slaví s dětmi), ale žádní striktní, Atefeh vůbec nenosila šátek, kouřila, nevšimla jsem si, že by se 5x denně modlili a tak : ))) Mají 2 děti, 10letou holčičku a klukovi bych hádala tak 16, ale asi je měli později, Atefeh bych hádala tak 45 (ale kvůli váze-mimochodem, kromě Bahima byli dost při těle všichni-vypadala starší) a říkala, že manžel je starší o 7 let, takže něco málo přes 50. Já jsem se s nimi narozdíl od spolubydlící, která buď byla v pokoji nebo přespávala u sestry, která taky v L.bydlí, bavila hodně, chodila jsem si s nima zapálit Laughing Anglicky neuměli nějak zvlášť perfektně, tak asi proto jsem jim dobře rozuměla Laughing Atefeh vařila jak kdy, občas se moc nepředřela (třeba tu první sobotu tam věděla, že budeme celý den lítat po centru a na večeři nám dala fazole z plechovky a toast) nebo to bylo moc mastné, ale v celku mi tam chutnalo, hlavně jídla s těstovinami a rýží. Měli jsme i nějaké typické íránské jídlo, bylo to jak rizoto, akorát bez sýru a ostřejší.
Na snídani byly teda každý den toasty+na výběr máslo, plnotučný sýr, džem nebo šunka, takže toasty už hodně dlouho nechci vidět : )))...2x nám k nim udělala vajíčka.
Pokoj jsme měly pěkný, podkrovní, s velkými postelemi, pak hodím fotku. Akorát ten net, no, ten dost blbnul.
Jinak jsme všichni bydleli v Harrow a nepotkala jsem tam skoro žádnýho rodilýho Angličana, ale hlavně černochy a muslimy (na každým rohu byly Halal obchůdky a hodně zahalených paních na ulicích).
V práci to bylo horší, šéf byl jedinej, komu jsem tam nerozuměla ani slovo Laughing ale když jsem se ptala naší učitelky, když nás na pracovištích obcházela, jak mu rozuměla, tak říkala, že jo, že už s Indy jednala, ale že přízvuk měl strašný tak mě uklidnila, že to není problém u mě Laughing Byla to cestovní agentura, kde pracovala celá jeho rodina (Indové)-většinou tam byl on a jeho tchán (ten byl fajn, takový starý pán, brebentil jak opička Embarassed : ))), občas jeho manželka a jeho mamka (ta tam byla jednou). Já jsem aktualizovala Excel (vždycky ráno jsem tam z účetní knihy opsala jména a částky nových zákazníků), přepisovala databázi, poslední dny psala a posílala Christmas cards...občas jsem nedělala nic, jenom se dívala, co dělá šéf nebo mi řekl, že nic nepotřebuje a ať chvíli počkám : ) Plus mi teda dával hodinu na oběd, to jsem vždycky chodila do Bon Café na panini a čaj.
Tak moc mi to tam nešlo a byla jsem zmatená jak lesní včela, ale napsal mi v pohodě referenci, že jsem chodila včas, byla jsem příjemná a tak.
Jinak metra jsem se fakt bála zbytečně, bylo to opravdu pěkně vyznačený a stačilo jít po šipkách : ) Nejvíc se mi líbilo London Eye (sice strašná pálka, ale nelituju, bylo to hezké) a Camden Town, tam jsem se dobře bavila.
Ale ty 2 týdny mi zatím stačily bohatě, bylo to docela hektické. Jednou bych se ale do Británie chtěla vrátit, ale spíš na výlet, strašně by mě lákaly skotské a velšské hrady, protože už roky hltám britské historické romány, jezera a Edinburgh.
Jinak od college jsme první den dostali uvítací balíček (mapy metra, brožurku o Harrow, dva zápísníky a batoh) a na konci teda ten certifikát a Europass Mobility.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Sun 1.1.2012 18:15    Post subject: Reply with quote

Exi (a vůbec vy, které jste tam byly Smile ), jak je nejvýhodnější cestovat po Londýně, prosím? Chtěla bych bydlet v dosahu metra. Tak Oyster card?

Pokud mi zdraví dovolí, chtěla bych si zajet na tu Leonardovu výstavu
Back to top
View user's profile Send private message  
Ivanka
Quo vadis?


Joined: 03 Feb 2008
Posts: 2927

PostPosted: Sun 1.1.2012 18:27    Post subject: Reply with quote

Rokkan: jak dlouho tam budeš?
_________________
„Můžeš mě odkopávat, křičet na mě a stejně je mi jasné, že ti chybím.“
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Sun 1.1.2012 18:30    Post subject: Reply with quote

Nejspíš v pátek večer přijedeme a v neděli odjedeme.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ivanka
Quo vadis?


Joined: 03 Feb 2008
Posts: 2927

PostPosted: Sun 1.1.2012 18:41    Post subject: Reply with quote

Rokkan: mně na podobnou situaci bylo doporučeno koupit si 2x lístek na 24 hodin. Na ten jeden den stojí tuším kolem 5,50 GBP.
_________________
„Můžeš mě odkopávat, křičet na mě a stejně je mi jasné, že ti chybím.“
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Sun 1.1.2012 18:44    Post subject: Reply with quote

Áha, tak díky Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Sun 1.1.2012 19:02    Post subject: Reply with quote

Ivanko-od nového roku zdrahli Confused rokkan, pokud nemáš už koupenou oyester kartu, tak bych si ji na ty dva dny nekupovala. http://www.tfl.gov.uk/tickets/14416.aspx v tom odkazu máš ceny jízdenek, záleží jestli budeš jezdit v 1. nebo v jiných zonách. A celodenní jízdenka stojí 7 liber.
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Sun 1.1.2012 19:24    Post subject: Reply with quote

Koukám, že je to docela složitý. Uvidím, kde budeme bydlet a pokusím se zorientovat v zonách. Děkuju, Metti.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18445

PostPosted: Sun 1.1.2012 19:29    Post subject: Reply with quote

ta doprava ve VB mě ruinuje Sad ach jo, proč musím v létě do Londýna? Sad nemám na to Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next
Page 11 of 12

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms