sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Au-pair v zahraničí
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Piranha***
Guest





PostPosted: Sat 17.2.2007 12:18    Post subject: Reply with quote

Tak budu v Anglii v pondeli 14 dni. Strasne rychle to tu utika,pripadam si jako bych prijela vcera.
Mela jsem stesti a mam uplne suprovou rodinku. Teda nechci to zakriknout,ale opravdu jsem tady spokojena. Moje anlictina je opravdu otresna,ale rodina mi hode pomaha...
Decka jsou v pohode,sice trosku zlobi,ale jsou to deti,ze jo.
Moje deti jsou ve veku 3 a 6 let. Mala chodi do skolky od pul 9 do pul 5 a Jamie chodi od pul9 do 15:15. Kdyz odejdou tak si udel svoji praci a mam volno dokud se J. nevrati,nebo pro nej nemusim zajit do skoly.
Skolu mi pomohla najit ta mamka a je to skola neplatici a budu moct nastoupit uz ted.
Jinak me leteka stala 1600kc s easyjet.
Back to top
 
qe
kytky 1, meta: 100
kytky 1, meta: 100


Joined: 21 Feb 2007
Posts: 87

PostPosted: Wed 21.2.2007 20:09    Post subject: Reply with quote

ed
Back to top
View user's profile Send private message  
Danny
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7052

PostPosted: Fri 6.4.2007 23:47    Post subject: Reply with quote

Rozhodla jsem se, ze na podzim taky odjedu. Chci bud Spanelsko nebo Ameriku, v krajnim pripade Anglii. Myslite, ze je lepsi zainvestovat a jet od Student agency nebo klidne i od nejake mensi agentury? A jeste jsem slysela, ze au-pairky v Americe maji lepsi podminky, ze je to tam nejak osetrene zakonem, nevite?
_________________
Tak mě aspoň hlaď nebo vem si lať
a řádně mě zmlať, tak ať.
Back to top
View user's profile Send private message  
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Sat 7.4.2007 7:02    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲


Last edited by Snowy on Sat 28.6.2008 7:34; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Danny
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7052

PostPosted: Sat 7.4.2007 12:11    Post subject: Reply with quote

Jj presne tuhle agenturu jsem nasla. A taky jsem nasla tabulku s prumernejma vydelkama, ve Spanelsku se da vydelat ze vsech uvedenych zemi nejmim, kolem 6 tisic za mesic. A v USA pres dvanact tisic. Rikam si, jestli by mi 200 euro na mesic stacilo, kdyz bych jidlo mela od rodiny a za jidlo ja utracim nejvic. A nechci si tam jet vydelat, ale nasbirat zkusenosti a hlavne se naucit jazyk. A kdyby se neco stalo, tak Spanelsko je bliz nez USA. Navic ve Spanelsku vetsinou chteji, aby se na deti mluvilo anglicky, takze bych pouzivala anglictinu i spanelstinu. Ted si jeste udelat ten ridicak Myslik
_________________
Tak mě aspoň hlaď nebo vem si lať
a řádně mě zmlať, tak ať.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19564

PostPosted: Sat 7.4.2007 15:14    Post subject: Reply with quote

Danny - znám teda lidi jen z Anglie, ale kamarádka jela se SA a když ji rodina vyhodila na chodník (doslova) tak ji nepomohli. Segra přes jinou agenturu, taky ji rodina vyhodila a našla si rodinu sama. Už je tam na vlastní pěst.

Snowy - ono agentura ti v ničem moc nepomůže, najde ti rodinu a tak, to jo, ale jinak. Máš sice podepsanou smlouvu, ale není tam žádný výpovědní doba (ani pro jednu stranu), takže ti to prakticky v ničem nepomůže. A agentura taky ty rodiny nezná (to je moje zprostředkovaná zkušenost). Do papírů můžou napsat cokoliv a realita je pak jiná. Nejlepší je, když ti rodinu doporučí někdo kdo ji třeba zná.

Danny - ta agentura, u které byla segra dělala i pobytu v USA, bylo to tam daleko přísnější, co se požadavku rodin týká. Více doporučení atd. a myslím, že vyžadují dobrou znalost jazyka a věk snad na 21 (?). Nevím přesně.
Back to top
View user's profile Send private message  
Danny
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7052

PostPosted: Sat 7.4.2007 15:20    Post subject: Reply with quote

Byzzy, ja cetla, ze ve smlouve je vypovedni lhuta dva tydny..? A proc ji vyhodili, jeslti se muzu zeptat?
_________________
Tak mě aspoň hlaď nebo vem si lať
a řádně mě zmlať, tak ať.
Back to top
View user's profile Send private message  
Piranha
kytky 2, meta: 600
kytky 2, meta: 600


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 583

PostPosted: Sat 7.4.2007 20:59    Post subject: Reply with quote

Myslim,ze jsem nekde cetla,ze rodiny v Americe davaji prednost holkam co byly v Anglii. Musis mit dobrou anglinu no.

Ja jsem tady se SA a moc spokojena jsem nebyla. Po odeslani prihlasek se nic nedelo a musela jsem je po par tydech bombardovat e-mailama co se deje.Az po nekolikatem pokusu se konecne zacalo neco dit. Po umisteni se o Tebe SA uz nestara. Mela by se postarat partnerska agentura v Anglii ci jine zemi a jak SA pise ve svych papirech partneska agentura neni jejich pobockou. Mne z anglicke agentury volali po 14 dnech jestli je vse v poradku a jestli jsem spokojena. Pak jsem se s nima jeste spojila kdyz jsem chtela kontakty na holky v okoli a byla jsem znovu ujistena,ze se v pripade potreby mam urcite ozvat. Nevim,nedostala jsem se do situace kdy by me rodina vyhodila nebo bych ji musela z jinych duvodu zmenit takze nevim jak by se zachovali v tomto pripade.
A SA jsem zaplatila 1200 za zprostredkovani...
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19564

PostPosted: Sat 7.4.2007 21:55    Post subject: Reply with quote

Dannny wrote:
Byzzy, ja cetla, ze ve smlouve je vypovedni lhuta dva tydny..? A proc ji vyhodili, jeslti se muzu zeptat?


Ona ve smlouvě nic takového neměla a co vím, tak slečna ze SA taky ne (protože ta taky letěla na hodinu). Já ti fakt nevím, mě příjde, že ty smlouva nemají žádný právní "význam". A stejně, když jsi tak daleko, kdo ti z ČR pomůže Sad

O segře když tak sz jestli chceš Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
catherin
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 145

PostPosted: Sat 12.5.2007 16:34    Post subject: Reply with quote

K tomu vyhazovu na hodinu. Oni se ty rodiny co vyhodi 20ti letou holku v cizi zemi na ulici moc o smlouvu nestaraji. Me se stalo to samy. Smlouva a agentura ti je v teto situaci na dve veci. Kdyz nekam takhle odjedes, tak se musis spolehat sama na sebe a zachovat chladnou hlavu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19564

PostPosted: Sat 12.5.2007 19:12    Post subject: Reply with quote

Omlouvám se za OT!

Catherin - čus babo, co ty na boardu? Segra mi, říkala, že jste byly nakupovala Smile prý seš maniak Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
catherin
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 145

PostPosted: Sun 13.5.2007 10:06    Post subject: Reply with quote

Byzzy wrote:
Omlouvám se za OT!

Catherin - čus babo, co ty na boardu? Segra mi, říkala, že jste byly nakupovala Smile prý seš maniak Smile


Laughing Ja hledala ten novej board a nemohla jsem ho najit, az ted jsem nejak kecaly se snowy na icq a tak jsem se ji zeptala, kam to presunuli. Nekdy nemam co delat, tak jsem si vzpomnela na stary dobry casy prosezeny u stratosfery Twisted Evil

Byly jsme nakupovat, segra v konecnym dusledku vypadala jak hromadka nestesti, jsme prisly domu a nohy nam upadly Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Tue 26.6.2007 15:04    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Tangerine on Mon 9.5.2011 19:13; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19564

PostPosted: Tue 26.6.2007 15:24    Post subject: Reply with quote

Tange - na první straně jsem psala, kolik platila segra.

Počítej letenka - co jsem koukala na easyjet.com, tak letenky jsou ted hodně drahé (přes 4000,- normálně se dají koupit za 2500,-), pak cestovní pojištění (segra ma zá 3000,- od Alianz na celý rok), a pak poplatek agentuře, to segra platila něco kolem 1400,- (ale to je všude různé) a pak nějaké peníze na začátek (ted je bohužel libra drahší opět než bývala Sad ).

Na co se ptát rodiny - tak podle mě hlavně na pracovní náplň - co budeš každý den dělat, na kolik hodin to budeš mít (aby se ti nestalo to co segře a nedřela jsi jak mezek celý den) a pak kolik za to budeš mít. Co měla segra dohodnuté z agentury, tak minimum bylo 55 liber/týdně/40 hodin práce. Jestli budeš mít volné víkendy, jestli chtějí bybysitting (večerní hlídání), jestli budeš mít svůj pokoj (ale to je snad jasné) a o jaké a kolik dětí se budeš starat - hlavně věk.

Pak takové ty věci co se hodí - můžeš říct, že máš ráda zvířátka (to prý mají hodně rádi), že ráda vaříš, atd. Segra měla doma seznam otázek, ale neví kde ho má teď. Ale přiletí v neděli domů - tak jestli bys chtěla víc, tak bych se ji mohla poptat - nebo icq Wink Ráda(y) pomůžem!

Hlavně Tagne - z mojí strany jedna rada. Já jsem byla taky hodně tomuhle otevřená, ale jestli můžu doporučit - jdi k opravdu Angličanům (sestra byla u muslimů a já fakt nejsem rasistka, ale nedoporučuju).

A co se týká spolehlivosti atd. už jsme tady (nebo na starém boardu) o tom s Catherin psaly - když se stane průser, tak tě angentura moc nezachrání - nemá moc jak. Všechno je to sice písemně, ale nemá to asi žádnou právní formu - není výpovědní doba atd. Segru vyhodili na ulici s kuframa (Catherin jednou taky). Ted se sestra u rodiny, kterou ji právě Catherin zajistila (maminky se kamarádi) a to je asi nejlepší - vlastní doporučení.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Wed 27.6.2007 12:15    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Tangerine on Mon 9.5.2011 19:13; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms