sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Prevence rakoviny prsu
Goto page Previous  1, 2, 3
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Thu 29.1.2009 14:31    Post subject: Reply with quote

1. ne, protoze se to v N. dela az od 30 let
2. jsem na to lempl, vim to a musim na to vic myslet
3. od 30 to prohmatani u doktora, od 50 jednou za dva roky mamograf
(pokud to ma byt zdarma, jinak si to clovek muze samozrejme zaplatit kdykoli)
4. taky se z nejakeho zahadneho duvodu moc nebojim, jine druhy rakoviny me desi o dost vic

ed: a prevence zejmena v N. podle me rozhodne dostatecna neni, viz ta vekova hranice
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Thu 29.1.2009 20:47    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:
Koogi wrote:
Myslik a kdo to teda "kontroluje", kdyz ne gynekolog? ja jen, kdo by to teda mel nahmatat, kdyz gynekolog ti to nedela a ani te nenapadlo, ze by mel.


chlap, co tě má ošmatanou, ne? mně aspoň bulku našel přítel. řekla bych, že dlouhodobé šmatání na prsa je ta největší odbornost. pak víš, co tam patří a co ne.

aha...tak to mně je teda tímto způsobem nikdo neošmatává Laughing

oni to gynekologové nemají jako povinnost vyšetřovat prsa? já myslela, že to dělají všichni... a teď tady čtu, kolika z vás to nedělají Shocked to jsem si teda myslela fakt špatně..
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8188

PostPosted: Thu 29.1.2009 23:54    Post subject: Re: Prevence rakoviny prsu Reply with quote

1.gynekolog me pravidelne vysetruje pohmatem i ultrazvukem
2.mela bych to umet (gynekolog mi to ukazoval, plus letacky) ale nedelam to takze to nemam v ruce Embarassed Embarassed
3.nejak se o to nezajimam, protoze mam protekcniho doktora a vysetruje me nad ramec povinosti (na druhou stranu babicka rakovinu mela, mamka trpi na cysty, a me osobne rekl, ze mam tu zlazu tak zdurelou, ze v mych dvojkach az trojkach neni vubec zadny tuk, takze urcite riziko u mne je Confused )
Back to top
View user's profile Send private message  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19329
Location: vedle blázince

PostPosted: Fri 30.1.2009 9:46    Post subject: Reply with quote

První gynekolog mi taky nevyšetřoval prsa, v ordinaci jsem byla vždycky max. 5 min. i s prohlídkou Rolling Eyes . Přestoupila jsem jinam a byla jsem hrozně vykulená, že mi nová gynekoložka ohmatala prsa, ale příjemně mě to překvapilo a nová doktorka dokonce byla vyděšená, že beru od 16 HA a ta stará gynekoložka mi nikdy nevzala krev, ani neměřila tlak a dokonce se mě ani neptala na dědičné choroby.
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14087

PostPosted: Fri 30.1.2009 10:26    Post subject: Reply with quote

Koogi wrote:
aha...tak to mně je teda tímto způsobem nikdo neošmatává Laughing


tak mě taky neošmatával jak z instruktážní brožurky...a našel.
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20107

PostPosted: Fri 30.1.2009 11:10    Post subject: Re: Prevence rakoviny prsu Reply with quote

1. Vysetruje vam gynekolog behem preventivni prohlidky i prsa?
První gynekoložka mi prsa nikdy nevyšetřovala a dokonce když jsem si stěžovala na bolesti v prsou tak jediné co mi poradila byla výměna podprsenky. Druhý gynekolog mě taky rukou nevyšetřoval, ale poslal mě na ultrazvuk.

2. Ovladate techniku samovysetreni prsu?
Několikrát do roka si prsa prohmatám, ale není mi to moc příjemné. Techniku ovládám.

3. Vite na co vsechno mate v oblasti prevence rakoviny prsu narok? Vite jaka vysetreni a v kolika letech se delaji? Myslite si, ze je prevence v dnesni dobe dostatecna?
Vím že se od 45 let chodí na mamograf. Jinak si ho kdykoliv můžu zaplatit.

4. Bojite se rakoviny a citite se ji ohrozene a nebo si ji nepripoustite?
Rakoviny se bojím všeobecně, ale doufám, že prevencí se vyhnu alespoň téhle. Teď ale mám strach o mamku, protože má už roky v prsu bulku. Před lety to sice nic nebylo, ale příští týden půjde na mamograf, tak se modlím, aby bylo všechno v pořádku.
Mamka nebyla na gyndě asi patnáct let. Od začátku loňského roku jsem jí přemlouvala, aby tam šla na preventivní prohlídku. Po roce se tam skutečně objednala, tak se modlím, aby to dopadlo dobře.
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sun 8.2.2009 0:16    Post subject: Reply with quote

1. Vysetruje vam gynekolog behem preventivni prohlidky i prsa?
Pred asi polrokom mi vysetroval ultrazvukom
2. Ovladate techniku samovysetreni prsu?
viac-menej, obcas sa trochu postlacam Smile
3. Vite na co vsechno mate v oblasti prevence rakoviny prsu narok? Vite jaka vysetreni a v kolika letech se delaji? Myslite si, ze je prevence v dnesni dobe dostatecna?
no viem ze od cca 40-ky je to zadarmo, inac sa to musi platit...A myslim si, ze o rakovine prsnika sa vcelku dost hovori, viac ako o inych..najma teda v zenskych casopisoch. Ale uz som zazila prevenciu nazivo..jeden doktor presadzoval, aby som sa prsnikov zbavila, lebo som ohrozena...no...aj taka moze byt prevencia
4. Bojite se rakoviny a citite se ji ohrozene a nebo si ji nepripoustite?
bojim sa rakoviny, som dost ohrozena a snazim sa nepripustat si to...ale tak ja som v trochu inej pozicii... o to viac sa bojim ist ku kazdemu lekarovi (iba zubara sa nebojim)
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Fri 13.2.2009 19:08    Post subject: Re: Prevence rakoviny prsu Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms