sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Gentleman
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Mon 19.2.2007 14:30    Post subject: Reply with quote

Tak my tohle teda s přítelem taky "nedodržujeme", do hospody chci aby chodil první, ale on často nechce Laughing a dohadovat se s nim je vždycky největší otrava. Takže až bude jednou v tý hospodě rvačka, tak mi nějaká židle přistane asi rovnou na hlavě. Ochutnávání vína mi přijde fajn, pokud to nepůsobí ze strany číšníka křečovitě, což často v některých rádoby "nóbl" podnicích působí.

Court, proč se "vztekáš", když sis evidentně (soudím dle příspěvku!) myslela, že to ochutnávání vína mužem je z toho a toho důvodu a Byzzy ti prostě jen řekla, že to tak není? Proč hned píšeš, že děkuješ za poučení?
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Mon 19.2.2007 14:31    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
maxmiliana wrote:
A jaky to ma v dnesni dobe jeste smysl pomahat zene do kabatu, kdyz se zena v 99% obleka sama a asi to i docela zvlada?


A dřív to ženy nezvládaly? Laughing


Taky si říkám Mr. Green
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Mon 19.2.2007 14:37    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Nikky on Wed 21.5.2008 10:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29902

PostPosted: Mon 19.2.2007 14:37    Post subject: Reply with quote

Koogi wrote:

Court, proč se "vztekáš", když sis evidentně (soudím dle příspěvku!) myslela, že to ochutnávání vína mužem je z toho a toho důvodu a Byzzy ti prostě jen řekla, že to tak není?


Protože Byzzy nemá pravdu? Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Mon 19.2.2007 15:52    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Koogi wrote:

Court, proč se "vztekáš", když sis evidentně (soudím dle příspěvku!) myslela, že to ochutnávání vína mužem je z toho a toho důvodu a Byzzy ti prostě jen řekla, že to tak není?


Protože Byzzy nemá pravdu? Mr. Green


Tak abyste věděly, je to tak, že ochutnává ten, kdo víno objednává a nebo ten, který se ve vínu lépe vyzná (většinou to je také ten, který objednává). Tak Laughing
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29902

PostPosted: Mon 19.2.2007 16:03    Post subject: Reply with quote

Když už, tak víno ochutnává ten, kdo řekne, že ho ochutná. Nicméně je to celý postavený na hlavu, protože smysl to ochutnávání nemá. Ale už o tom ani slovo, nebo vyletím z kůže Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19599

PostPosted: Mon 19.2.2007 16:05    Post subject: Reply with quote

Lenore - a v čem konkrétně? Víno se v restauraci prostě ochutnává a za tím si stojím! Ale přece se tady nebavíme o tom, co má smysl a co nemá. Ale je to v etiketě.

Ale dobře, uznávám svou chybu v tom, že se nenalévá na ochutnání tomu, kdo víno objednal. Na ochutnávku se skutečně nalije tomu, kdo víno objednal.

Court - tvoji poznámku beru vážně jen jako rýpnutí. A ano asi jsem tě špatně pochopila, ale takhle mi to vyznělo. Ale můžeš mi to vysvětlit přesněji, ty víš, že taková nejsi (nerovnocenná), ale pokud by ti partner chtěl podávát v reatauraci kabát tak bys sis tak připadala? Nebo k jakým situacím se teda přesně vztahovala ta tvoje poznámka?
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Mon 19.2.2007 16:30    Post subject: Reply with quote

Ještě mírnou poznámku k tomu vínu: číšník ho pochopitelně ochutnávat nemá, ale má po otevření přivonět k zátce - podle toho pozná, jestli není víno zásadně zkažené. Pak ochutnává objednávající - což je ve většině případů objednávající a tedy se pravděpodobně trochu vyzná. Už jsem zažil vracení otevřeného vína, protože opravdu nebylo dobré, přestože číšník to nepoznal. Objednával tenkrát skutečný vinař-znalec.
Ovšem uznávám, že ve většině normálních restaurací je takhle procedura spíš jen pro formu. Mnou popisované se dělo ve špičkových restaurací pěti a vícehvězdičkových hotelů a tam to prostě bez jisté etikety nejde.

Co se týče gentlemanství, sám se za gentlemana považuju. Je ale třeba mít míru a vědět kdy a kde. Rád podržím dveře, kabát a když je slečna na podpadcích a blíží se nepříjemný terén (dlažba, schody, eskalátor), rád nabídnu rámě. Jde o to používat mozek a nepřehánět to. A působit při tom přirozeně, což pochopitelně znamená, že sedmnáctiletý nezkušený jinoch to nezvládne. Ale naučit se to musí, tak mějte trpělivost Wink
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29902

PostPosted: Mon 19.2.2007 16:44    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:
Ještě mírnou poznámku k tomu vínu: číšník ho pochopitelně ochutnávat nemá, ale má po otevření přivonět k zátce - podle toho pozná, jestli není víno zásadně zkažené. Pak ochutnává objednávající - což je ve většině případů objednávající a tedy se pravděpodobně trochu vyzná.


Ano, tak nějak jsem to myslela Praise

Byzzy, já už fakt o tom nechci psát. Prostě při tom ochutnávání nejde o to, že máš předvést, jak se ve víně vyznáš a "ocenit", že sis objednala dobře. To si pak můžeš vychutnávat při pití. To ochutnání před nalitím se dělá proto, aby ti nenalili zkažené víno.
Já se přece nehádám o to, jak to probíhá. Vím, že ve většině restaurací je to tak, jak píšete. Jenom říkám, že je to v podstatě nesmysl. A ochutnat (nebo jak říká Hans přivonět k zátce) by měl první číšník a ne to hodit na hosta. To je ovšem ideální případ, který málokdy nastane. Já to zažila asi dvakrát.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Mon 19.2.2007 16:52    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Když už, tak víno ochutnává ten, kdo řekne, že ho ochutná. Nicméně je to celý postavený na hlavu, protože smysl to ochutnávání nemá. Ale už o tom ani slovo, nebo vyletím z kůže Laughing


Klaníš se před Hansem, který napsal to co já a na můj příspěvek jsi napsala to, co je tučný. Asi už z toho magořím a vím, že už se o tom nechceš bavit, ale nechápu to...co na tom mym bylo teda špatně.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29902

PostPosted: Mon 19.2.2007 17:00    Post subject: Reply with quote

Laughing Ach jo, to je fakt dobrá diskuse. Jsem strašně frustrovaná z toho, že se nedokážu vyjádřit tak, aby to někdo pochopil.

Mně jde především o tom, že první má víno posoudit číšník a pak až nalít hostovi (ať už komukoliv, to vůbec neřeším, jestli objednávajícímu nebo někomu jinému. Co vím, tak se většinou zeptá, kdo bude ochutnávat).
Ale opravdu to je strašně nepodstatné, nechápu, jak se z toho mohla rozvinout vášnivá debata Laughing

Už nevím, jak to podat srozumitelněji. Tvrdím:
1) víno se ochutnává, aby se zjistilo, zda není zkažené
2) zkažené víno je pěkně hnusné, radši bych si ho nechala ujít
3) číšník by proto měl nejdřív zjistit, jestli není zkažené a pak až nalít hostovi
4) pak už je to jedno, pokud host přesto bude mít pocit, že je zkažené, může se ozvat
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Mon 19.2.2007 17:09    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Mon 19.2.2007 17:26    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucie
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1868

PostPosted: Mon 19.2.2007 19:35    Post subject: Reply with quote

Court wrote:
tak to je pokrytectvi nejvetsi, ne? chovat se ve "slusne spolecnosti" jinak nez se chovame normalne, abychom vypadali "lepsi".


My se tak chováme i u nás v nonstopu. Doma teda ne, to je něco jinýho, tam se oblíkam sama (třeba i proto, že si musim vyzkoumat, která bunda se nejvíc hodí k oblečení), ale zase mě svlíká, když přijdem a pověsí mi tu bundu do skříně.
_________________
Jak říká Jirka, "Lucinka ma vzdycky pravdu a vic nez pravdu. I kdyz vim, ze pravdu mam ja, ale ona ma vetsi pravdu"
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Tue 20.2.2007 12:03    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Page 6 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms