sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Strategie učení
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sat 17.1.2009 18:19    Post subject: Reply with quote

.....


Last edited by pam on Thu 8.4.2010 23:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Sat 17.1.2009 18:22    Post subject: Reply with quote

jasne, to je muj vecny problem - ja se treba na svoji prvni zkousku, ze ktery jsem byla uplne vyklepana, ucila stylem prepisovani vytvorenych poznamek + konzultace s ucebnici - a to byly dve 800strankovy knizky a bylo to casove sileny a je mi jasny, ze to takhle nepujde Confused
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Sat 17.1.2009 18:25    Post subject: Reply with quote

pam wrote:
já se na běžnou zkoušku (na první pokusy) učím taky chvíli (tak dva dny, od rána do noci)...spíš to tak chodím zkusit a většinou to vyjde. Když to nevyjde, tak se na druhej pokus učím dýl Smile


Já to mám podobně, ale neučím se od rána do noci, to mně zatím přijde jako nadlidskej výkon Embarassed
Třeba dneska sem se začala učit na pondělní zkoušku, učila sem se chvilku po obědě a pak na to vlítnu večer tak na 2 hodiny. Zítra to bude podobně a pak ještě v ponděí ráno chvilku. Takhle nějak to dělám a když to nevyjde, tak tomu věnuju víc času.
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 17.1.2009 18:27    Post subject: Reply with quote

pam wrote:
to jo, ale teď se třeba musím na zkoušku naučit 300 stránkovou knížku a nedokážu si představit, že bych si to měla vypisovat Shocked to bych psala celý zkouškový Laughing

tak ja chapu vypisovani jako vypichnuti tech nejdulezitejsich bodu z cele kapitoly, okruhu atd., ja mam treba vypisky ve forme odrazek, a za chvili mam udelanou zakladni osnovu, ktere se pak drzim. I na zkousce mi ty veci mnohem rychleji naskakuji a hlavne si to dlouho pamatuju, protoze jsem si to sama vytvorila a proslo mi to rukou Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Sat 17.1.2009 18:33    Post subject: Reply with quote

ja teda uceni od rana do noci musim praktikovat, protoze na jednotlivy zkousky nemam zrovna moc casu...ted jsem par dni nemusela do prace, tak jsem toho musela vyuzit Laughing
vypisky si delam jak kdy, treba ted jsem si vypisovala jednotlivy otazky k integraci, co byly v predchozich letech, protoze se porad davaj ty samy dokola...ale jindy na to fakt nemam nervy a ani chut, abych se s tim tak piplala...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13117

PostPosted: Sat 17.1.2009 19:15    Post subject: Reply with quote

pam, no to jsem dělala do jednoho předmětu -historie USA..naznačoval otevřené otázky a že po náš bude chtít hlavně provazby, příčiny a následky, abychom to chápali..celkem mě to začlo bavit..byla jsem v polovině, když jsem objevila testy z loňských let a málem to se mnou švihlo, byl to sběr dat, jmen, nic moc co bylo v mých výpiskách, kde jsem se snažila vypíchnout hlavní děj a základní data jako Stamp Act, Boston Tea Party, Missouri Compromise, Emancipation Proclamation......a testbvyl o něčem jiném..takže v polovině jsem toho nechala, a vím že bych to takhle rozhodně nestíhala u všeho ale tohle mě bavilo (do okamžiku než jsem zjistila že je mi to nanic=)

ale na jiný předměty jsem se naučila zase z výpisků někoho jiného, bez nich by to prostě nešlo, sice si podtrhávám ve wordu, ale to taky nestačí
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
tracy
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 25 Apr 2007
Posts: 5286

PostPosted: Mon 17.5.2010 15:38    Post subject: Reply with quote

vzhledem k tomu, ža začíná zkouškové, vytahuju téma:)
budu ráda, pokud se tady někdo podělí o nějaké nové tipy jak se co nejefektivněj a nejrychlej učit:)

já jsem na nic nového nepřišla, akorát dost vážně uvažuju o tom, že si notebook předelám na jiný stůl a určím si "studijní stůl" a "pc stůl", ptz zjišťuju, že na jednom místě se to nějak nedá:))
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Mon 17.5.2010 15:55    Post subject: Reply with quote

já se kvůli ntb učím v posteli a to ho musím mít na stole ještě ke všemu vyplý Embarassed
a i tak mě to pořád láká, tak se vždycky určitý čas učím a za odměnu si dám 15 minutovou přestávku na netu Embarassed
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
tracy
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 25 Apr 2007
Posts: 5286

PostPosted: Mon 17.5.2010 21:39    Post subject: Reply with quote

la fraise, to je dobrý nápad, s tou přestávkou, to asi začnu praktikovat, že si to tak přesně určím..jinak to pak totiž je spíš čas strávený u netu s přestávkama na učeníSmile)

mě by třeba zajímalo, jakým způsobem se učí (a motivuje k učení) jiva, ptz tu tady sleduju a její píli jí fakt hrozně závidím!
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Mon 17.5.2010 21:44    Post subject: Reply with quote

vycházím z předpokladu, že jsem úplně blbá a půjde to jedině násilím. ale s netem mám taky problém, třeba zrovna teď Smile
mno a taky když se učím třeba v půl šestý ráno, tak se na netu nic neděje, takže to je v klidu...

odměny taky praktikuju- mám za odměnu běh nebo procházku vždycky Smile
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Tue 18.5.2010 10:31    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Sat 9.8.2014 15:10; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Faiby
+


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 5707

PostPosted: Tue 18.5.2010 20:20    Post subject: Reply with quote

la fraise wrote:
já se kvůli ntb učím v posteli a to ho musím mít na stole ještě ke všemu vyplý Embarassed
a i tak mě to pořád láká, tak se vždycky určitý čas učím a za odměnu si dám 15 minutovou přestávku na netu Embarassed

tak ty přestávky taky praktikuju Laughing akorát se to teda vždycky časově vymkne.. Laughing Confused
ale když už odměny, tak i tresty.. takže pak natvrdo ntb zavírám a trénuju pevnou vůli na čas Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message  
andrea-lin
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1504

PostPosted: Sat 23.4.2011 19:16    Post subject: Reply with quote

Za tri tyzdne mam maturitu, zacinam byt mierne nervozna Laughing teraz je velkonocne volno, tak sa ucim od stvrtku cely den, kazdy den dam 3 temy z literatury, tej sa bojim najviac, lebo mam takeho profesora, co vyzaduje presne to, co nam nadiktoval, tie iste vetne konstrukcie Confused a to sa neda proste.. Inak ked sa ucim, musim mat uplny klud, najlepsie ked som sama doma, texty si zvyraznujem a potom nahlas opakujem. Ked mi nieco fakt nejde zapamatat, tak si to prepisem. Stale si hovorim, ze ved aj blbsi zmaturovali, ale aj tak mi to neda a proste sa bojim, ze co ak.. Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Sun 24.4.2011 16:53    Post subject: Reply with quote

já musím mít taky vyplej kompl a pokud možno se přesunout k jinýmu stolu nebo, ještě líp, do jiné místnosti. Co mi moc nejde je učení se v knihovně, což celkem dělají moji spolužáci. Já si to musím všechno přeříkávat, takže by mě odtama asi brzo vyrazili. Abych u učení vydržela, vždycky si navařím litr čaje, donesu si sem nějaké ovoce nebo něco a pak se snažím vydržet co nejdýl. Odměnový pauzy u počítače už nedělám, protože se to vždycky zvrhne a místo 15 minutové přestávky je z toho třeba víc než hodina. Ale když vydržím jet třeba dvě tři hodinky, tak pak chodím ven, nebo šlapu na rotopedu, snažím se vyvážit činnost hlavy nějakou fyzickou aktivitou a je fakt, že to pomáhá asi nejvíc, pak jsem schopná zase sednout a soustředit se víc, než kdybych v pauze sledovala seriál nebo četla knihu.

a tobě, andreo, závidím, že máš teď o velikonocích čas na učení na maturitu. Mě čeká maturita za 4 týdny a od čtvrtka, kdy začalo volno, je tu každý den na návštěvě sestra s dětma, takže se k učení dostávám až k večeru a mě se nejlíp učí dopoledne, takže toho moc neudělám. Trochu mě to děsí, protože čas se krátí a já mám pořád pocit, že jsem vlastně ještě pořádně nezačala..
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8452
Location: AT HOME

PostPosted: Mon 2.5.2011 11:44    Post subject: Reply with quote

mam pri uceni velky problem
at spim malo nebo moc, jak sednu k uceni zacnu usinat, po ctvrt hodine Confused
ale ne usinat jakoze se mi chce spat, ale uplne se mi zaviraji oci, az je mi z toho zle a musim jit spat Embarassed . Asi chapete, ze takto se toho moc nenaucim .......nevite nekdo jak tomu zabranit? kafe apodobne nepomaha Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
Page 12 of 13

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms