sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Přepalování a stahování
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Považujete přepalování a stahování filmů, her a hudby či znělek za zločin?
Ano, považuji, ale této činnosti se dopouštím nemůžu si pomoct, taková je doba, dělají to všichni.
42%
 42%  [ 12 ]
Ne, nepovažuji a proto klidně stahuji. Je to jen pro domácí účely, tak to přece nemůže být trestné, nebo ne?
42%
 42%  [ 12 ]
Ano, považuji to za zločin a nestahuji žádná ilegální data.
0%
 0%  [ 0 ]
Nic nestahuju, neumím to a j mi to jedno.
14%
 14%  [ 4 ]
Total Votes : 28

Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 28.11.2008 11:29    Post subject: Přepalování a stahování Reply with quote

doufám, že už tu takové téma neníSmile

jaký na to máte názor? diskuzi nechávám volnou...

edit: v rámci vánočního období by byla možná aktuální otázka darovali byste svému blízkému místo ponožek jeho oblíbené přepálené dvd? (v případě, že by originál prostě nešel nikde sehnat ani koupit a byl by nedostupný..)?
nebo vlastnoručně vytvořenou kompilaci oblíbených písní obdarovávaného?

a tak vůbec tu můžeme probírat etiku stahování filmů, hudby, her a přepalování jako takového
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Fri 28.11.2008 11:49    Post subject: Reply with quote

tak já to mam tak, že cdčka oblíbenců si kupuji a zbytek si NECHÁM STÁHNOUT kamarády, co mají přístup na rapidshare Laughing

mam doma celkem sbírku a prostě autora, který si to "zaslouží", tak si ho koupim.například legendu Ozzyho Osborne, Bocelliho,pak AC/DC apod zásadně kupuji. takový ty blbosti jako je britney, beyonce apod necham klukům aby mi to stáhli.

to samé s kinem-na dobrý filmy nebo na něco co chci vidět do kina jdu a co nestihnu, to zase hodim klukům do seznamu na stažení. myslím že je to vyrovnané jak to mam, protože plno lidí vim že jenom stahuje a stahuje
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Fri 28.11.2008 11:56    Post subject: Reply with quote

Já stahuju a neznám nikoho, kdo by nikdy nic nestáhl nebo nemá nic vypáleného:)

Vypálené cd-čko jako dárek k Vánocům by mě potěšil jedině tehdy, kdyby se skutečně jednalo o něco speciálního - třeba video ze společných akcí, výběr "našich" písniček nebo film,který nelze až tak snadno sehnat je taky fajn věc (třeba přítel nemohl sehnat jeden film s českými titulky a tak byl hrozně rád, když jsem mu to věnovala (ale ne na Vánoce)) ......
ale v jiných případech by se mi to asi moc nelíbilo - dát jen tak obyčejné vypálené CD-čko k Vánocům.

Není to správné, na tom se shodneme asi všichni - řekla bych, že je to podobný pricnip jako když si koupíte fake kabelku LV. Ale asi tak nic víc, než že si budu tohle myslet, s tím neudělám. Vlastně akorát jsem si řekla, že si příště koupím cd-čko moji oblíbené skupiny v originále (a taky číhám na aukru na výhodné akce originálních starších cd Embarassed ) - to jsem se rozhodla po tom, co o tom říkali na jednom koncerte - a trochu OT, ale líbila se mi reakce nějaké skupiny (snad to byli zrovna Kryštof, nevím...), kdy si fanynka přinesla na autogramiádu vypálené CD a sebevědomě chtěla, ať ji ho podepíšou - a oni ji ho pak podepsali úplně jinými jmény, protože "na falešné cedečko falešná jména"
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Fri 28.11.2008 11:59    Post subject: Reply with quote

no tak to je masakr Shocked že si někdo dovolí na autogramiádu přinést vypálený cedko Laughing
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Fri 28.11.2008 13:35    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 28.11.2008 13:47    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Fri 28.11.2008 13:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14650
kytky 7, meta: 14650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14353

PostPosted: Fri 28.11.2008 13:51    Post subject: Reply with quote

mě dostal ten dovětek v anketě - "Je to jen pro domácí účely, tak to přece nemůže být trestné, nebo ne?" Nábytek je taky pro domácí účely a nekradeš ho. Ježiš, to je jak z tý reklamy "auto byste neukradli" Laughing

Osobně si myslim, že CD a DVD jsou předražený. Některý céda jsou snad dražší, než nejlevnější mp3 přehrávač. Originály si kupuju snad jenom v levnejch knihách nebo když to má být dárek Embarassed Přepálený CD bych jako dárek někomu asi nedala, pokud by šlo o něco, co se dá jednoduše stáhnout nebo koupit...

A jestli to považuju za trestnej čin... já moc nevím, co to přesně už je trestnej čin Embarassed Když si člověk stáhne jedno album, tak to ale podle mě takovou hodnotu nemá. No jo, jenže kdo dneska zůstane u jednoho alba?

A eticky? No samozřejmě, že bychom za to měli platit. Otázka je, jestli je nutný platit tolik moc.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 28.11.2008 13:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Fri 28.11.2008 13:57    Post subject: Reply with quote

pokud znáte IT crowds tak je tam někde v druhé sérii výborná reklama na tohle pirátství, jak tam ukazují jak se nemá krást a že je to špatné a pak zezadu přijde policista k takové mladé holce co zrovan stahuje něco v počítači a prostřelí jí hlavu...takový dobrý kameňák, v otm seiálu spolu s jejich komentáři je to geniální
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Fri 28.11.2008 14:03    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18460

PostPosted: Fri 28.11.2008 14:03    Post subject: Reply with quote

já stahuju jen to legální, co je nelegální, to stahovat neumím Sad Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Fri 28.11.2008 14:04    Post subject: Reply with quote

tak toho asi moc nestahuješ, Ruth, co? A co posloucháš? Rádio nebo máš originální cd?
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18460

PostPosted: Fri 28.11.2008 14:12    Post subject: Reply with quote

honey wrote:
tak toho asi moc nestahuješ, Ruth, co? A co posloucháš? Rádio nebo máš originální cd?

youtube Smile
nebo CD co mi dala kdysi jedna vzdálená příbuzná, když rušili CD distributorskou firmu
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30283

PostPosted: Fri 28.11.2008 15:24    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14650
kytky 7, meta: 14650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14353

PostPosted: Fri 28.11.2008 15:43    Post subject: Reply with quote

Já z toho taky nemam dobrej pocit. A teďka ještě k tomu potřebuju AutoCAD, studentská verze zdarma mi nejde stáhnout, jsem připos***** to upirátit, a koupit to legálně, tak na to fakt nemam.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms