sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Bude svet ešte iný?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Tue 1.7.2008 23:04    Post subject: Bude svet ešte iný? Reply with quote

Obcas ma napadne, ze ci svet bude iny...ci sa vrati do minulosti...ci zena prestane byt emancipovana a opat bude zena za plotnou, ci sa prestanu ludia tak hromadne rozvadzat, ci bude opat normalne vziat sa po skole a mat deti...

Nieco take som myslela, je kopec inych prikladov....
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Tue 1.7.2008 23:06    Post subject: Reply with quote

podle me ne Embarassed a nemyslim to pozitivne
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Wed 2.7.2008 5:40    Post subject: Reply with quote

Myslím, že svět určitě bude jiný. Ale jiný. (tzn. ne stejný jako už někdy byl)
Stejně jako je dnešek jiný než včerejšek.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Wed 2.7.2008 5:53    Post subject: Reply with quote

v tomhle veku to bude leda tak jeste horsi..
_________________
Everything can be taken from a man or a woman but one thing: the last of human freedoms to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way. - Viktor E. Frankl
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Wed 2.7.2008 5:59    Post subject: Reply with quote

záleží na každým, co chce vidět.. nikdy není nic jenom horší nebo jenom lepší.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 2.7.2008 6:16    Post subject: Reply with quote

Přesně tak, věci nejsou dobré nebo špatné samy o sobě, to hodnocení jim dáváme my. Co je pro jednoho dar z nebes, může být pro druhého katastrofa a naopak.

A co se těch vztahů týče, tak jsem zrovna nedávno četla, že už se to začíná lehce vracet k tomu, co bylo předtím. Generace našich prarodičů a rodičů radila svým dětem, ať se do manželství a rodičovství nehrnou, protože měli určitou zkušenost. Jenže teď tu prej máme širokou skupinu singles, která si mládí užívala, nevázala se, ale taky do nějakých těch 30 zažila 2, 3 velké rozchody a bojí se do dalších vztahů citově investovat. A taky to není ideální, takže zase předávají opačnou zkušenost.
Já osobně si myslím, že není na světě takový člověk, aby se zavděčil všem a každému může být úplné houby po tom, jak žije někdo jiný.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Wed 2.7.2008 6:50    Post subject: Reply with quote

omlouvam se, ale v tomhle ohledu jsem pesimista a fakt bych radsi ani nechtela videt, co se v tomto svete skutecne deje..
_________________
Everything can be taken from a man or a woman but one thing: the last of human freedoms to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way. - Viktor E. Frankl
Back to top
View user's profile Send private message  
sashenka
*


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1053

PostPosted: Wed 2.7.2008 7:13    Post subject: Reply with quote

Takéto prognózy sa asi ani neoplatí vytvárať. Doba sa niekedy vracia späť a často aj v negatívnych polohách. Nie som ale zastancom katastrofických scenárov. Znásilnenia? Týranie? Rozvody? Zbrane? To všetko tu stále bolo. ľudské nutkanie nech je akokoľvek "zvrátené" sa nemení. Jediné čo je iné je rozvoj vedy. Nebolo toľko vrážd...jasné, lebo neboli podmienky. Ťažko sa realizoval masový vrah, ktorý nemal koňa a v dedine ich bolo 40 Smile . Všetko má dve stránky...každý vynález, každá doba a konieckoncov aj každý človek.
A ešte aby som nebola príliš OT...myslím, že o rozvodovosti či sobášoch hneď po škole atď. v určitej miere zodpovedá aj akési morálne vedenie mladých. Myslím však, že je stále lepší rozvod ako na báze zásad kresťanstva držať vzťah aj v zlom aj v najhoršom.
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Wed 2.7.2008 7:24    Post subject: Reply with quote

Ja som tiez pesimista a nemyslim si, ze sa nieco "zlepsi", ale ako pisala mexxie, pre kazdeho je dobre nieco ine. Dnes ked su zeny vzdelane a dokazu si na seba v pohode zarobit, uz nie su podriadene, "nedrzia hubu a krok". Ked su nespokojne v manzelstve, poziadaju o rozvod a myslim, ze toto sa bude stupnovat...Podla mna to vsetko zalezi od moznosti, cim ich ma clovek viac, tym viac spekuluje a je nespokojny...Kriminalita zas prameni z nedostatku, zlych podmienok a pod.
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
JÁjenJÁ
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7327
Location: doma :)

PostPosted: Wed 2.7.2008 10:20    Post subject: Reply with quote

kenzucha wrote:
omlouvam se, ale v tomhle ohledu jsem pesimista a fakt bych radsi ani nechtela videt, co se v tomto svete skutecne deje..


Já bohužel taky, ale stejně se snažím zachovat si pro sebe ten "svýj svět" a žít ho tak, aby se mi na něm líbilo.
I když to okolí mi to občas kazí Laughing
Já ted měla blbý období, kdy jsem byla tak hnusnej pesimista, že se mi z toho zvedá žaludek, přišlo mi, že jsou na mě všichni lidi zlí, ale s tím je ted konec!!!
i kdyby měl být okolní svět sebezkaženější, já se chci ze života radovat a sama udělám všechno proto, aby ten "muj svět" byl čím dál lepší Very Happy
_________________
Sebeláska je jediná láska, která trvá navěky

O. Wilde
Back to top
View user's profile Send private message  
synapse

kytky 4, meta: 2750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 2695
Location: země Pána Koblih a jeho tupých voličů

PostPosted: Fri 4.7.2008 17:28    Post subject: Reply with quote

já si myslím, že svět se mění nepřetržitě, každým dnem, ale jde to po malých krůčcích, takže viditelné globální změny jsou znát až po delší době, aneb jak řekl Hérakleitos: Vše plyne Wink
_________________
MIAOW!
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Fri 4.7.2008 23:18    Post subject: Reply with quote

ako som tak kukala Slunce, seno, erotika, ktore sa natocilo pred 15 rokmi, tak ma napadlo....budeme mat este niekedy bobry?
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Fri 4.7.2008 23:31    Post subject: Reply with quote

josie wrote:
ako som tak kukala Slunce, seno, erotika, ktore sa natocilo pred 15 rokmi, tak ma napadlo....budeme mat este niekedy bobry?


ne! Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Fri 4.7.2008 23:34    Post subject: Reply with quote

a dobre som to napisala? bobry/bobre??? Laughing madar

no skoda no Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14650
kytky 7, meta: 14650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14354

PostPosted: Sat 5.7.2008 0:34    Post subject: Reply with quote

no, všechno je možný, ani bych se některym věcem nedivila... může se nám zdát absurdní, aby se vrátilo něco, nad čím teď třeba kroutíme hlavou nebo to bereme jako přežitek... ale pak se někde někdy odněkud vynoří MÓDA... a najednou bude normální mít bobra ven z plavek, dělat sex až po svatbě, nosit kalhoty s vysokánským pasem, shánět si ženichy přes družbu, patřit k plotně, vracet se do kostela k bohu nebo jánevim toužit po krásných nových prestižích... Třeba jo.

Doufám, že tohle téma nebylo myšlený nějak extra vážně Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms