sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
televize, noviny..
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13385

PostPosted: Fri 18.1.2008 15:00    Post subject: televize, noviny.. Reply with quote

myslím, že tu takové téma ještě není, a pro me je celkem aktuální

Zajímáte se o dění ve světě,v ČR? Máte přehled co se kde deje?
Čtete noviny, a jaké? (ted jsem si vzpomnela, nekde jsem zahlídla debatu, které noviny jsou jakého polit. ražení) takže jaké noviny čtete a proč a které rubriky?
díváte se na televizní noviny? na kterém kanálu?
baví vás to, nebo vám je nepříjemná myšlenka, že jste mimo, a tak chcete být informovaní?
nebo na to kašlete a o pokud to zrovna neřve ze všech médií, moc nevíte co se deje?


a jeslti máte lepší nápad na název tématu, sem s ním, nelíbí se mi, ale nemůžu přijít na nic vhodnějšího
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Fri 18.1.2008 15:04    Post subject: Reply with quote

Já se přiznávám, že noviny moc nečtu, ale na zprávy koukám každý den, většinou na ty od sedmi i od půl osmé a každý den ráno brouzdám na seznamu v novinkách, co se stalo zajímavého.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Fri 18.1.2008 15:10    Post subject: Reply with quote

Tak na zprávy a koukám a docela ráda, zajímá mě to - a koukám na všechny kanály, ale nejradši mám zprávy na ČT1 nebo na Primě.

Noviny čtu občas, a vybírám si jen určitý rubriky (třeba moc nečtu politiku), ale na novinách mi hrozně vadí, jak jsou obrovský a špatně se v tom listuje Laughing A nejradši mám DNES

Na netu taky sleduju zprávy, ale zase, moc nečtu témata politický, spíš mě zajímají nějaký aktuality, co se kde děje apod ...

A přehled myslím mám Smile
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Fri 18.1.2008 15:14    Post subject: Reply with quote

Suny wrote:
ale na novinách mi hrozně vadí, jak jsou obrovský a špatně se v tom listuje Laughing

Přesně. Ty se fakt dají číst jen doma na stole, několikrát jsem to zkoušela v metru, ale moc to nešlo.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 18.1.2008 15:16    Post subject: Re: televize, noviny.. Reply with quote

Zajímáte se o dění ve světě,v ČR? Máte přehled co se kde deje?
Zajímám a troufám si říct, že celkem přehled mám. Akorát politika mě moc nebaví, ale snažím se.
Čtete noviny, a jaké? (ted jsem si vzpomnela, nekde jsem zahlídla debatu, které noviny jsou jakého polit. ražení) takže jaké noviny čtete a proč a které rubriky?
MF Dnes, ptž ostatní mě tak nebaví. Navíc už tam skoro všechny reportéry "znám", ráda čtu Komárka, Bendovou, Jandourka, Spáčilovou...Čtu zprávy z ČR a zahraničí, přílohu z našeho kraje a kulturu. Ekonomiku a sport jen výjimečně. A o víkendu mě baví příloha Víkend a Kavárna a kultura.
díváte se na televizní noviny? na kterém kanálu?
Jo, mám je zaplé u PC, ale poslouchám je. Nejprve si pouštím Události na ČT1, abych věděla, co se fakt důležitého stalo a pak TN na Nově, který jsou sice úplně nanic, ale vždycky mě pobavěj. A ráda poslouchám Ozvěny dne na Radiožurnálu.
baví vás to, nebo vám je nepříjemná myšlenka, že jste mimo, a tak chcete být informovaní?
Obojí.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28505

PostPosted: Fri 18.1.2008 15:16    Post subject: Reply with quote

televizi v poslednich mesicich prakticky nesleduju, takze mi zbyvaji noviny - nejradsi mam Hospodarky, hlavne zahranicni rubrika je nejlepsi, jsou tam clanky i o udalostech, o kterych se v jinych novinach nezmini ani pul slovem...taky mam rada jejich ekonomiku a i prilohu Vikend a In
pak ctu jeste Pravo, to je zase dobry na domaci politiku

no a pak si ctu noviny na netu, vetsinou na idnes nebo na aktualne, zahranicni jenom brazilsky a africky bbc, pak jeste jiny portugalsky psany zpravy o udalostech v lusofonnich zemich

no a z jinych tiskovin si ctu Reflex, semo tamo Tyden a kdyz na ni natrefim, tak i Mezinarodni politiku
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Ritchma
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2042

PostPosted: Fri 18.1.2008 15:21    Post subject: Reply with quote

Koukám na zprávy na jedničce a na nově, sleduju idnes a čtu sem tam hospodářský noviny...... Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Fri 18.1.2008 15:21    Post subject: Reply with quote

Zajímám se tak normálně. Mám ráda přehled a nesenáším, když někdo o něčem mluví a já sem mimo. Zprávy sleduju na Nově, protože mě nejvíc baví. Ano, někdy jsou sice poněkud "zbulvarizované", ale já se prostě nevydržím dívat na čt1. Ještě Prima docela ujde.

A jestli čtu noviny? Noo, tak maximálně 24hodin a Express Mr. Green Jseou hezky malé a zadarmo Cool Jinak si čtu zprávy na netu, pokud mě něco zaujme.

Osobně nechápu, jak někdo nemá vůbec žádný přehled o dění aspon u nás. Nedávno jsme se ve škole v jednom předmětu bavili o prezidnetských volbách a asi 3 holky vůbec nevěděly, kdo je Jan Švejnar...to mi příjde hrozné.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Fri 18.1.2008 15:25    Post subject: Reply with quote

Na zprávy koukám, protože to je záminka, proč půl hodiny nic nedělat Nevinnik Většinou si pouštím ČT1.

Noviny čtu výjimečně, přijdou mi dost povrchní, z většiny českých deníků mám pocit, že akorát tak rádi šíří paniku Confused A vyloženě mě iritujou stránky s názorama, nevím, jak za takové žblepty můžou být ti lidi placení. Nechci k tomu přispívat svýma deseti korunama Laughing
Když už, tak si vezmu Hospodářky (zdá se mi, že jdou nejvíc do hloubky), nebo Lidovky (přijdou mi nejpřehlednější).
Jinak čtu pravidelně na internetu novinky, idnes a blesk, občas kouknu na aktualne.cz. Několik let odebírám Týden, ve škole jsem si párkrát do měsíce prolistovala Ekonoma, Euro a Strategii. V poslední době mě zaujal Respekt (no jo, nová image Embarassed ).

Přehled ale moc nemám, nebo rozhodně ne takový, jako před pár lety. Pozornost věnuju máločemu, spíš zahraničním zprávám než domácím, protože jak už jsem řekla, přijde mi, že čeští novináři rádi rýpou jenom proto, aby rýpali, a baví je manipulovat názorem veřejnosti (viz třeba kauza Čunek).
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13385

PostPosted: Fri 18.1.2008 15:28    Post subject: Reply with quote

já se právě stydím, že přehled nemám..já prostě sedět u tech televizních novin nevydržím Confused ..je mi úúplně šumák, co se kde deje, co se deje v politice, katastrofy, vrařdy, reformy Embarassed Confused
jenže jaksi proti mé vůli bych se zajímat měla- zaprvé kvůli přijímačkám, za druhý škola - třeba v aj se nás neustále ptá, co si myslíme o Klausovi a jeho názoru na glob.oteplování (to jsem teda ještě vedela=) nebo kde je nejvíš uprchlíků, nebo kdo je proti Bushovi, jeslti víme kde Švejnar je profesorem apod
noviny si čtu vždycky ráno při snídani a to stylem, že si přečtu palcový titulky mf dnes, pak ještě víkend a když me neco pravdu zaujme
spíš si ale projedu magazín Embarassed
pak si ale přijdu jak pako Confused
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Fri 18.1.2008 15:31    Post subject: Reply with quote

já zprávy a televizi moc nestíhám, přehled o světě mám celkem taky,i když ne do velké hlouby o dané problematice. občas si přečtu metro, idnes a seznam...
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Fri 18.1.2008 15:34    Post subject: Reply with quote

Zpravy sleduju obcas na Nove. Ale rada koukam na Strepiny a podobny porady.

Z novin ctu jedine Express, protoze ho mame kazdy rano na nadrazi, tak si ho beru do autobusu, kdyz jedu skoly.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9577

PostPosted: Fri 18.1.2008 15:52    Post subject: Reply with quote

Noviny moc nečtu a musím přiznat, že celá naše rodina se místo Televziních novin prostě dívá na Mash Laughing takže ty jsem už neviděla hodně dlouho.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Fri 18.1.2008 15:55    Post subject: Reply with quote

Jé tak to závidím, u nás když táta nevidí tv noviny (na ČT1, popřípadě na Primě), tak je z toho večerní tragédie a má zkažený celý příští den Laughing
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9577

PostPosted: Fri 18.1.2008 16:10    Post subject: Reply with quote

Suny wrote:
Jé tak to závidím, u nás když táta nevidí tv noviny (na ČT1, popřípadě na Primě), tak je z toho večerní tragédie a má zkažený celý příští den Laughing


Ale u nás se taky vždycky musel taťka dívat na Televizní noviny, hlavně na ty na Nově. Ale jakmile začali zas dávat Mash, tak nikoho noviny nezajímaj Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms