sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Závist
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Mon 14.1.2008 18:11    Post subject: Závist Reply with quote

koukám že tohle téma tady není Smile vyloženě čistě o závisti.

chtěla bych tímto tématem ku všeobecnému prostěchu nalézt nějaký vyvážený bod mezi "normální" závistí a mezi nezdravou a špatnou závistí.

Arrow co myslíte?existuje nějaká tolerantní hranice závisti?
Arrow závidíte vy někomu?(budeme se bavit otevřeně, doufam že bude upřímné a budete psát opravdový názor i s rizikem že se třeba objevíte v JNVP Laughing )
Arrow myslíte že závist může být někdy prospěšná?


pište své názory, myslím že by tohle téma mohlo být zajímavé.


já se přiznám že závidím. vidím nějakou holku,která je značkově oblečená a ten den se třeba podívám na aukro nebo ebay, jestli tam něco není levně...
mezi mé vlastnosti patřila vždycky, ale autotréninkem jsem se naučila jí využívat ku svému prospěchu. závidím někomu skvělou kariéru a tak jsem šla na vejšku abych jí měla taky...víte co myslím? závidím třeba kámošce znalosti z historie.ale rozhodně nechci aby je neměla, spíš si půjčuji historické knížky, učím se o historii, hledam si něco na netu..abych byla taky tak v obraze jako ona.

takže si myslím že závist (ta druhá, motivující)je někdy i dobrá věc Wink
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Mon 14.1.2008 18:16    Post subject: Reply with quote

Myslím si, že závidí každý. Já také závidím. Třeba nový mobil, dovolenou na nějaké místo, kam bych moc chtěla, ale nemůžu, víc peněz, postavu...

dokud se jedná o závidění, kdy si řeknu jéé, to bych chtěla tak, ale nemám, to mě štve, ale co se dá dělat, je to podle mě ok. Dle mého to navíc může přispět i k tomu, že člověk začne dělat něco s tím, aby tu danou věc, vlastnost atd. měl také.

Pokud to však přeroste v nepříjemnou závist spojenou s pomlováním, útoky na osobu, vůči níž závist cítíme, je zle.
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Mon 14.1.2008 18:21    Post subject: Reply with quote

indulona wrote:

Pokud to však přeroste v nepříjemnou závist spojenou s pomlováním, útoky na osobu, vůči níž závist cítíme, je zle.

tohle jsem právě nikdy nepochopila. kam až ta závist může dojít. vždycky jsem měla spojeny tyhle útoky s tím, že mimo závisti ten dotyčný člověk tomu druhému musel něco provést co mu ublížilo nebo ho jinak poškodilo. pokud se tohle děje z ryze samotné závisti, tak je to docela mazec..to ten člověk musí mít vážně příjemný život Rolling Eyes
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Mon 14.1.2008 18:27    Post subject: Reply with quote

Zavidim vsem a vsechno Embarassed Ale ne, ze bych to druhym neprala, to zas ne. Akorat chci mit vzdycky to co nemam a kdyz to mam tak to pro me ztraci na vyznamu Embarassed
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 14.1.2008 18:31    Post subject: Reply with quote

nevím, jestli závidím..třeba si řeknu, jé, ta se má, to bych taky brala..ale spíš mě to popožene k lepším výkonům nebo jak to říct...

jinak toho závidím asi málo..
nezávidím nikomu postavu, oblečení, věci, ani vztahy - to všechno mám já skvělý a nemám potřebu se insprovat od jiných..

závidím nekomu to, že může dělat co ho baví,závidím často lidem lepší školy - to jo, pak že není znechucenej světem, že je v pohodě..prostě závidím to, co nemám.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Mon 14.1.2008 18:34    Post subject: Reply with quote

LadyCroft wrote:
indulona wrote:

Pokud to však přeroste v nepříjemnou závist spojenou s pomlováním, útoky na osobu, vůči níž závist cítíme, je zle.

tohle jsem právě nikdy nepochopila. kam až ta závist může dojít. vždycky jsem měla spojeny tyhle útoky s tím, že mimo závisti ten dotyčný člověk tomu druhému musel něco provést co mu ublížilo nebo ho jinak poškodilo. pokud se tohle děje z ryze samotné závisti, tak je to docela mazec..to ten člověk musí mít vážně příjemný život Rolling Eyes


Lady, já myslím, že to možné je.

Na základce jsme měli holku, která byla trošku sociální případ. Měla asi 3 sourozence, pracoval jen táta...Nikdo se jí nijak neposmíval, prostě jsme to brali tak, jak to bylo. jenže ona všem ostatním hrozně záviděla. To, že mají oblečení z obchodů, barevné mobily, diskmany (tehdy ještě mp3 tolik nebyly), že jezdíme k moři, byt jen do Chorvatska atd. Zašlo to tak daleko, že o těch, kterým záviděla nejvíc roznášela dost hnusný pomluvy. Například o jedné holce, kterou sem dost dobře znala řekla učitelce, že jí viděla, jak se líbá s jedním našim učitelem. Byl z toho hroznej průser, nakonec se to všechno vyřešilo a tahle příšerná osoba odešla dělat peklo jiným lidem na jinou školu...
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Mon 14.1.2008 18:37    Post subject: Reply with quote

Tak uplně upřímně moc nezávidím, závidím akorát lidem, co mají talent na jazyky a snadno se je učí a závidím lidem, co mají pevnou vůli. Jinak asi nic a určitě nikomu nezávidím nic hmotnýho. Proč taky. Třeba ten člověk jezdí po světě, má peníze, může si toho hodně dovolit, ale přitom je nešťastnej, nemocnej, je sám, ...
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-


Last edited by Suny on Mon 14.1.2008 18:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Mon 14.1.2008 18:38    Post subject: Reply with quote

Indul: tak to je mazec... Rolling Eyes
tyhle lidi musí mít šílenej život. když tohle dělá, značí to že se tím musí hrozně užírat
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Mon 14.1.2008 18:40    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Thu 5.6.2008 19:46; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Mon 14.1.2008 18:44    Post subject: Reply with quote

To je pravda...hrozně závidím lidem, co se nebojí...já sem třeba opředena různými strachy a děsně mě to štve...ale to je zase na jiné téma.

nebo to s těma jazykama, to taky. a matikou...no našlo by se toho hodně, ale není to nic, za co bych "vraždila"
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Mon 14.1.2008 18:44    Post subject: Reply with quote

já jsem občas dost povrchní takže i ty hadry Smile ale spíš si říkam při pohledu na tu dotyčnou co bych asi mohla zkombinovat svého abych taky tak pěkně vypadala. a když to nemám, šupajdím na ebay nebo aukro Very Happy

a taky závidim lidem (budu), kteří mají vyvinutou logiku...
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 14.1.2008 19:04    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:
Ja samozrejme zavidim, jako kazdy:) Ale ne nejakym tim hnusnym zpusobem, jako ze bych toho dotycneho "nenavidela" nebo ho pomlouvala.
Spis me ta zavist nakopne udelat neco se sebou. Je to takova motivace.

A podobne jako suny spis zavidim lidem to co maji v hlave, nez znackove hadry.

chtěla jsem sem napsat něco podobného.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30291

PostPosted: Mon 14.1.2008 19:04    Post subject: Reply with quote

já závidím podle toho, jestli mám zrovna záviděcí období Laughing (což souvisí s tím, jak jsem spokojená, a taky jak často potkávám lidi, kterým bych mohla závidět)
Teď zrovna nezávidím vůbec nic, jsem taková apatická. Jindy ale třeba jdu a závidím pomalu každé holce na ulici, že vypadá líp než já Mr. Green

Celkově bych ale řekla, že s věkem u mě "záviděcí záchvaty" ustupují, asi už mám víceméně všechno, co chci, a s tím, co nemám, jsem smířená.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 31160

PostPosted: Mon 14.1.2008 19:13    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 14.1.2008 19:15    Post subject: Reply with quote

max: proč myslíš, že nezískáš? Já závidím tak, že to tomu druhému přeju. Třeba závidím E. (ale závidím v dobrém nebo jak to říct!), jak je dobrá a že bych taky taková chtěla jednou být... ale není to tak, že bych jí to nepřála. Naopak mě to ještě víc motivuje. Ráda se proto i obklopuju úspěšnýma lidma.. jsou pro mě hnací motor a velmi mi pomáhají jen tím, že jsou (ani o tom sami neví).
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms