sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Závislost na hrách (split ze Zadaní/nezadaní)
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Wed 2.1.2008 9:14    Post subject: Závislost na hrách (split ze Zadaní/nezadaní) Reply with quote

Lenore: Téma pro diskuzi o závislosti na počítačových hrách/internetu a pod. a jejich případném zhoubném vlivu na vztahy; srovnání s ostatními závislostmi; obhajoba her atd.

greenwood wrote:
Rokkan wrote:
Já bych z toho Wowka asi zešílela...nebo bych začala hrát taky a ještě víc než on...


ja jsem to priteli dokonce zakazala hrat Laughing Embarassed

jenze to neni problem te hry, to je o lidech

a ze na hrani muze vzniknout zavislost? jasne, ale to muze i na alkoholu, huleni, na jidle, na automatech, na kave, potencialne navykove je leccos a jde jen o to, jak konkretni clovek to riziko zvladne

a to co predvadi pritel Exi neni o tom, ze hraje WoW, ale ze je hulvat (resp. aspon ty projevy co Exi popisuje takove jsou).
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30289

PostPosted: Wed 2.1.2008 9:38    Post subject: Reply with quote

Tak já bych mu zakázala všechno potenciálně návykové kromě sexu Twisted Evil Laughing

Ne, ale docela jsem ráda, že já ani přítel tohle nehrajeme... je to hroznej mor Laughing A vím, že je to fakt zábavný (taky jsem hrála, i když ne WoW), ale taky mi to přijde jako děsná ztráta času, to budu radši dělat něco užitečnějšího Embarassed
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Wed 2.1.2008 9:44    Post subject: Reply with quote

Pro mě je board to co pro jiné Wowko.

A je to venku... Laughing Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Wed 2.1.2008 9:45    Post subject: Reply with quote

Ja to zas vnimam jako odreagovani a relax a z toho pohledu to pro me docela uzitecny je, protoze odreagovavat se a relaxovat potrebuju Smile
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30289

PostPosted: Wed 2.1.2008 9:49    Post subject: Reply with quote

Ale tak jo, já se odreagovávám studiem věcí, který vůbec k ničemu nepotřebuju Embarassed Laughing A board je samozřejmě taky závislost Confused

Prostě jsem si všechny počítačový hry zakázala, sezení u počítače si užiju víc než dost a když už, tak chci dělat něco aspoň marginálně užitečného Laughing
A proč to vlastně rozebíráme v tomhle tématu? Myslik

Tak já teda jsem pořád zadaná.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 2.1.2008 9:57    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Thu 5.6.2008 19:46; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Wed 2.1.2008 10:17    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:
Rhi, ale proc je teda tolik lidi na hrach zavislych? Umis si predstavit, kolik vztahu to uz rozbilo?

tehle otazce nerozumim, ja prece netvrdila ze to neni navykove nebo ze na tom zavislost vzniknout nemuze, tohle mi pripada ze to stavis do roviny ze melu o necem, o cem vim houby
coz v tomhle pripade teda rozhodne neni pravda
a proc je tolik lidi zavislych na drogach? na internetu? kolik vztahu uz rozbily jine zavislosti? zadna zavislost neni IMHO v poradku
kdyz nekdo zacne pit a stane se z nej alkoholik, reknes: "za to muze ten alkohol, ale ne on, on je chudak"..??
proc teda treba existuji lidi kteri si kazdy den daji sklenicku nebo se prilezitostne napiji a nema to zadne negativni nasledky, a jini se stanou alkoholiky? nemelo by se taky uplne zakazat piti alkoholu? vzdyt prece kolik vztahu uz rozbil alkohol a jak je nebezpecny...!!
alkohol, drogy, online hry atd, jsou jenom prostredky
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 2.1.2008 10:32    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Thu 5.6.2008 19:46; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Wed 2.1.2008 10:37    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:
No ale u techhle her to je temer pravidlem. Skoro kazdy se prilezitostne napije, ale asi vetsina neni alkoholiku ne?
Ja nevim, soudim podle sveho okoli, ale jsem o tom docela presvedcena.

Ja taky soudim podle sveho okoli. WoW hraje pritel a spousta kamaradu, ze kterych zavislost nepozoruju na nikom. Ja ho hraju taky a zavisla se necitim byt. No ale zrejme si teda pletu pojmy a dojmy a to vsechno jsou jenom vyjimky z pravidla.
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30289

PostPosted: Wed 2.1.2008 10:40    Post subject: Reply with quote

Já spíš myslim, že u těch her je to takový záludnější... když někdo začne moc pít, tak hned všichni vidí, že je alkoholik, když někdo sedí celý den u hry, už takovou nálepku nemá a vypadá to, že je vlastně všechno v pohodě, vždyť si jen hraje Confused
Ale neřekla bych, že jsou na tom závislý automaticky všichni.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Wed 2.1.2008 10:44    Post subject: Reply with quote

A co když někdo sedí celý dny u boardu? Question Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Wed 2.1.2008 10:45    Post subject: Reply with quote

Já si už zakázal hrát cokoliv, jelikož vím, že jak k tomu sednu tak jedu 16 hodin denně, do doby dokud mě nesmažou, nedokážu hrát jen tak pro zábavu, musím být nejlepší... (Ještě že jsem takový buger a všude mě smazali včas za porušování pravidel Laughing , krom GW a tam se nám naštěstí rozpadl team Laughing )

Ed: Jinak "závislost" na boardu mi přijde daleko přijatelnější, jelikož člověk alespon neztratí kontakt s normální řečí a dozví se tu spoustu užitečných informací využitelných i v realu. Narozdíl od herních informací, které ho z reality uplně vyšoupnou...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 2.1.2008 10:58    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Thu 5.6.2008 19:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Wed 2.1.2008 11:23    Post subject: Reply with quote

U nas uz je WOWko taky a je to tema cislo 1. Ne moje, ale jeho s klukama, kamkoliv se hnem, nemelou o nicem jinem. Asi zahesluju pocitac a bude Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Wed 2.1.2008 11:41    Post subject: Reply with quote

Tak ja WoWko hravam s nim... zalezi to od ludi. Co jednemu prijde normalne, moze druheho zarazit.
Mam dvoch starsich bratov a oni hravali hry odmalicka, vyrastali spolu s erou pocitacov, teraz maju okolo 3o rokov. sazmorejme, ako male dievcatko, ich sestra, som robila vsetko co oni - podobne som sa obliekala(myslim sposob), citala knihy co oni, hrala hry co oni. Takto som sa naucila a mozem povedat ze ma to dost bavi a nemam problem hrat vacsinu hier, mam oblubene, hry zboznujem (nemam rada Sims, Zootycon a podobne hovadiny, to ma fakt nebavi). Skor hry, ktore vacsina (nie vsetky) bab nechape alebo nenavidi. /-->vid board Laughing
Priatel, ten hrava VSETKY hry. Proste sa v tom vyzna no, cita casopisy, kuka net, hry odskusava, ak ho hra bavi tak ju prejde alebo chvilu hra a odlozi. Vedla pocitaca som este viac CDciek, hier a pod. asi nevidela. Hraval aj ine MMORPG ako WoW - Ultima Online, Guild Wars, chvilku Cabal Online a spolu hravame WoW.
Takze je to aj o tom ako si ludia sadnu...dokazem ho pochopit, lebo pre mna je to zabava, odreagovanie, pokecam si tam s ludmi... tak chapem ze niekedy ked je napriklad velmi zima vonku, sa mu nikam nechce a chce len hrat atd.

A ak mam poveadt nieco co sa tyka Exi-nho problemu alebo tak.... Bolo urcite obdobie medzi nami, ked to krachovalo, proste si zvykol, ja som robila co sa dalo pre neho atd.. a vtedy uz zacal na na kaslat, nechcel ist von a hovoril ze radsej bude hrat, ze preco to sakra nedokazzem pochopit ze on chce hrat atd.. lenze on hral tyzden v kuse a nechcel ist nikam. A toto nebol problem hry, ale problem vztahu. Mohli sme za to obaja, ze to tak dopadlo. Ja som zmenila svoj pristup, on pochopil, ze ked ma chce mat, musi sa snazit.. kriza presla a dnes ideme questit do Outlandu Laughing

Nie fakt, ten problem hladaj niekde inde, nie v hrach.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms