sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Oznámení všem z aorty
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 189, 190, 191 ... 311, 312, 313  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Tue 18.12.2007 14:20    Post subject: Reply with quote

Co jsem se tak koukala na HK fórum tak většina má vystudovanou VŠ nebo ji ještě studuje. Samozřejmě, hodně studují védy a učí se sanskrt, hindí a podobné jazyky, ale "světské" vzdělání rozhodně zakázané není-tuším, že Feli někam psal, že četl, že se oddaným zakazuje se vzdělávat, což je hloupost. Nikdo nechce, aby se člověk zavřel do chrámu a vykašlal se na školu.
A ano, Feli má pravdu, s tou prací potřebným, ale někdo hledá i tu duchovní realizaci Razz

NEQUOT.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 18.12.2007 14:33    Post subject: Reply with quote

Exi: nasel jsem v nekolika clancich, ze neni vhodne studovat jinou filozofii, nez vedska pisma (ci jak se tomu rika)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Tue 18.12.2007 14:46    Post subject: Reply with quote

To nevím, každopádně mě osobně baví zabývat se různými věcmi a filozofiemi a neupnu se jen k jediné. Ale myslím, že by to po mně nikdo nechtěl. I když na to samozřejmě budete mít ten argument s ptáčkem a lapáním, že : )))

Ale ať už to nezaplacávám, chtěla jsem jen oznámit, že kdyby vám volalo číšlo +420477100111 tak to neberte, je to prý nabídka nějakého zvýhodněného volání anebo když to člověk zvedne tak oni to hned položí a člověku se pak na výpisu ukáže dárcovské volání. Zpátky se jim dovolat nejde a celkově je to nějaké podezřelé. A hlavně jsou prej otravní.
Mně to dnes volalo, nezvedla jsem to a zadala jsem to číslo do vyhledávače, tak jsem se to dozvěděla, z jednoho fóra.
Tak to neberte!
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Tue 18.12.2007 14:59    Post subject: Reply with quote

me zase volalo tohle cislo +13015612846 Laughing ale nevim, mel jsem to ve zmeskanejch.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28843

PostPosted: Tue 18.12.2007 15:07    Post subject: Reply with quote

Exi, ja musim rict, ze se mi tvuj pristup k tomu celemu libi. Prijde mi, ze to beres rozume. Jen doufam, ze to tak i zustane:)

Kyo to je ze zahranici, ne? To by nemelo byt tak tezke odhadnout, kdo ti vola.
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Tue 18.12.2007 21:22    Post subject: Reply with quote

Felicity wrote:
Exi: nasel jsem v nekolika clancich, ze neni vhodne studovat jinou filozofii, nez vedska pisma (ci jak se tomu rika)
divas se na vsechno jen z jednoho uhlu pohledu, coz je skoda. proto mas potom takove zavery. Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19743

PostPosted: Tue 18.12.2007 21:27    Post subject: Reply with quote

Kenzi a tak co k tomu řekneš? Feli už to nadhodil několikrát, ale od tebe jsem na to ještě rozumnou reakci nečetla. Je to tedy pravda nebo ne? "Můžete" číst nějakou jinou filozofii?
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Tue 18.12.2007 21:56    Post subject: Reply with quote

Muzeme cist co chceme, ne? Mluvila jsem o tom uz drive, jsem si tim jista, nerekla bych, ze se tomu vyhybam. Kazda cesta, pokud nas nauci lasky k Bohu a tim padem i vsem zivym dusim, ktere on stvoril, je spravna. ale v tehle dobe jich moc neni a je tezke nejakou najit. Dneska jsem cetla uvod ke Krsna knizce, co se tak moc libil Exi, mohl by vam to osvetlit. Psal ho George Harrison.

Všichni hledáme Kršnu.
Někteří lidé o tom nevědí, ale je to tak.
Kršna je Bůh, Zdroj veškeré existence. Příčina všeho, co je, bylo a kdy bude.
Jako Bůh je neomezený a má mnoho Jmen:
Alláh, Buddha, Jehova, Ráma. Všechna jsou Kršna, všechna jsou stejná.
Bůh není abstraktní; Jeho osobnost, která je Svrchovaná, Věčná, Blažená a plná Poznání, má jak osobní, tak neosobní aspekty. Tak jako jediná kapka vody má stejné vlastnosti jako oceán, tak také naše vědomí má vlastnosti Božího vědomí.. ale vzhledem k našemu poutu k hmotné energii a ztotožňování se s ní (fyzickým tělem, smyslovými požitky, hmotným vlastnictvím, egem, atd) bylo naše skutečné a transcedentální vědomí znečištěno a není schopno projevit zřetelný odraz, tak jako špinavé zrcadlo.
Po dobu mnoha života náš styk s pomíjivým vzrostl. Toto pomíjivé tělo, pytel masa a kostí, je mylně považováno za skutečné já a tuto pomíjivou situaci jsme přijali za konečnou. Po mnoha staletí zůstali velcí světci živým důkazem, že nepomíjivé a věčné uvědomování si Boha může být obnoveno ve všech živých duších. Každá duše je v podstatě Božská.
Kršna říká v Bhagavad-gítě: "Jogín, který ukázňuje své já, se osvobodí od všech hmotných nečistot a dospěje k nejvyšší dokonalé blaženosti ve styku s Nejvyšším Vědomím."
Jóga (vědecká metoda, jak poznat Boha, nebo vlastní já) je způsob, kterým očistíme své vědomí, zabráníme dalším znečištěním a dospějeme na úroveň dokonalosti, plného poznání a blaženosti.
Jestliže Bůh existuje, chci Ho vidět. Nemá význam věřit na něco, co se nedá dokázat. Uvědomování Kršny a meditace jsou způsoby, pomocí kterých může člověk skutečně uzřít Boha. Můžeme Ho vidět, slyšet, hrát si s Ním.
Možná, že vám to připadá pošetilé, ale Bůh zde opravdu je a je s vámi. Existuje mnoho jógových cest - Rádža, Džnána, Hatha, Krijá, Karma, Bhakti - které jsou svými mistry prohlašovány za správné.
Swami Bhaktivedanta je, jak jeho titul říká, Bhakti jogi, jogi následující cestu oddanosti. Sloužením Bohu každou myšlenkou, slovem, skutkem a zpíváním Jeho svatých jmen vyvine oddaný rychle vědomí Boha. Zpíváním Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare/ Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare si nepochybně uvědomíme existenci Kršny. Chuť pudingu poznáme jen tehdy, když ho ochutnáme. Žádám vás, abyste využili této knihy a ponořili se do jejího obsahu. Také vás prosím, abyste se setkali s Bohem nyní, prostřednictvím osvobozujícího procestu jógy (spojení) a abyste dali míru šanci.

All you need is Love (Krishna). Haribol. George Harrison, 31/3/70

(z tohoto textu vyplyva mnohe, jsem zvedava, kdo docte a bude natolik inteligentni, ze pochopi:)
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Tue 18.12.2007 22:08    Post subject: Reply with quote

A taková otázka mimo - jak se k tomu vlastně Exi dostala? To se dala do úzkého styku s Tebou? Smile


(a k příspěvku nade/pode mnou - jestli považuješ za inteligentní jen ty, kteří mají na tohle stejný názor jako Ty (tudíž, že se s tím povídáním ztotožńují....?), tak to je pak těžké...
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Tue 18.12.2007 22:16    Post subject: Reply with quote

Ne, myslela jsem to uplne jinak .. pokud pochopili. Protoze tenhle text vam muze zodpovedet spoustu otazek.
Ani nevim, jak se k "tomu" Exi dostala. Krsna je vsepritazlivy. Smile

Vy se k Bohu take jednou dostanete. Akorat vam to bude trvat o x zivotu vic. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Tue 18.12.2007 22:20    Post subject: Reply with quote

Quote:
Feli má pravdu, s tou prací potřebným, ale někdo hledá i tu duchovní realizaci
Jak ja rikam, jde to sloucit.. http://www.ffl.org/

pardon za citaci, ale nevim, jak to bez ni dodat:)
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Tue 18.12.2007 22:23    Post subject: Reply with quote

omg, tady to zacina vypadat jako silna propaganda Laughing
uz je to jako v seminari rozebirat filozoficke texty Mr. Green a snazit se prijit na to,jak byly mysleny.. no nic.
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.


Last edited by la fraise on Tue 18.12.2007 22:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Tue 18.12.2007 22:24    Post subject: Reply with quote

vis, kdyz se me tu nekdo pta, tak proc neodpovidat konkretne? co je na tom spatneho? tohle jste po mne chteli a kdyz odpovim, tak je to zase spatne? co vlastne ode me chcete? pohonit si ego? Shocked Rolling Eyes

uz snad ani nebudu reagovat. omg.

mimochodem, na seminari te toho hodne naucili, vidim. kdyz nezvladas ani teorii..

pardon za vybuch, ale ja uz z toho tady fakt nemuzu, pokazde se najde nekdo, komu se nelibi jakakoliv moje odpoved, at uz je hodne obecna a nebo dojde na konkretni udaje..


Last edited by user007 on Tue 18.12.2007 22:28; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Tue 18.12.2007 22:26    Post subject: Reply with quote

ne, ego si nehonim, ale uz by to pomalu chtelo vlastni tema.. je tim zaplacla pulka oznameni.. nereagovala jsemna tebe, reagovala jsem celkove. blbe jsem se vyjadrila, zeditla to a ujasnila.
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Tue 18.12.2007 22:29    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by user007 on Wed 19.12.2007 5:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 189, 190, 191 ... 311, 312, 313  Next
Page 190 of 313

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms