sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
prdlajz

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 12.12.2007 22:04    Post subject: prdlajz Reply with quote

Arrow
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Sun 22.6.2008 11:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Wed 12.12.2007 22:16    Post subject: Reply with quote

vzhledem k tomu, že mě při přečtení názvu tématu.. naběhl obrázek zasněžených vysokýh hor zalitých zapadajícím sluncem..tak se asi už k hlubšímu zamyšlení nedonutim..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Wed 12.12.2007 22:26    Post subject: Reply with quote

Hej, mam vnutornu krajinu. Vlastny svet, zijem tak povediac dualisticky, ale vzdy viem rozlisit hranicu medzi realitou a tym vlastnym svetom. Je to akasi sucast mna. Rozpravam sa sama so sebou,vacsinou moj svet tvoria moje tuzby, ktore su v nom uz zrealizovane,... ked premyslam cez den vacsinou je tam vzdy pokoj. Je to akysi unik kde som vzdy sama sebou. A dost sa s tym spajaju moje sny-ale to je celkom ina kapitola. To co prezivam v noci, na to by nestacili ani knihy (napisat). Ani psycholog nevedel co s tym. Achjo Smile Keby niekto vedel. kto by mi mohol pomoct alebo prist na to preco sa mi to a to sniva, dajte vediet.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 12.12.2007 22:53    Post subject: Reply with quote

no já jsem třeba uvažovala, jestli není mým světem moje úchyla vtělovat se do různých příběhů, lidí, světů, do postav z knih, z pohádek, z filmů..je to taková trochu divadelní úchylka..a trochu tím paradoxně popírám sama sebe...když se vtěluji do jiných osob..přehrávám si situace a všechno v mém světě, v mém vlastním prostoru..
ne, já nechodím s kusem hadru po bytě, já jsem hraběnka Stradová a nosím šaty s vlečkou...tohle mi z dětství zůstalo, ten fiktivní svět..moje jiné já, ale trochu se v tomztrácí moje skutečné já, jelikož tenhle prostor, to je jenom hra na něco jiného..a kde jsem tedy já...


sun, myslím, že i sny, k tomu patř, jestli k tomu máš ještě co povědětSmile
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Thu 13.12.2007 16:48    Post subject: Reply with quote

No jo.. a ty vlastne robis nejaky projekt? Alebo nieco take? Mas nejake otazky ??

U nas v triede sme tri "umelecky zalozene baby" takzvane "umelecke jadro triedy" alebo aj "tri socky" Laughing tie maju tiez vlastny svet. Ostatni nas povazuju za blaznov Laughing Aj ked, myslim, ze kazdy clovek ma vlastny svet, ale niekto do neho jednoducho nevstupuje. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
terka.23.k
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3853

PostPosted: Thu 13.12.2007 17:18    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
no já jsem třeba uvažovala, jestli není mým světem moje úchyla vtělovat se do různých příběhů, lidí, světů, do postav z knih, z pohádek, z filmů..je to taková trochu divadelní úchylka..a trochu tím paradoxně popírám sama sebe...když se vtěluji do jiných osob..přehrávám si situace a všechno v mém světě, v mém vlastním prostoru..
ne, já nechodím s kusem hadru po bytě, já jsem hraběnka Stradová a nosím šaty s vlečkou...tohle mi z dětství zůstalo, ten fiktivní svět..moje jiné já, ale trochu se v tomztrácí moje skutečné já, jelikož tenhle prostor, to je jenom hra na něco jiného..a kde jsem tedy já...

tohle se mi taky docela casto stava....vzdycky sem si strasne rada na neco hrala
a nekdy si predstavuju urcitou situaci, kde jsem s konkretnimi lidmi a vypravim si s nimi tak, ze mluvim za sebe i za ne
a porad mam nutkani si zpivat, povidat si sama se sebou, rikat si nahlas co mam udelat a jak, premyslim nahlas....a kdyz jdu sama po meste (bydlim na vesnici, takze tam mam klid), tak mam strasne nutkani mluvit, atd., ale proste vim, ze kdybych to delala, tak me lidi povazuji za blazna
_________________
hledám ticho co zastavím za chodu
za chodu ticha hledám svobodu
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Thu 13.12.2007 17:26    Post subject: Reply with quote

terka: ja tiez presne toto iste Laughing Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30289

PostPosted: Thu 13.12.2007 18:23    Post subject: Reply with quote

A jak to souvisí s tou vnitřní krajinou? Já jsem to teda pochopila úplně jinak, jako nějaký hluboký filosofický zamyšlení, proto sem taky nepřispívám Laughing ... tak by mě zajímalo, jestli jsem blbá, nebo jestli je tohle OT
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
terka.23.k
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3853

PostPosted: Thu 13.12.2007 18:29    Post subject: Reply with quote

mozna to nejak s vnitrni krajinou souvisi, nevim, to by mi nekdo musel definovat, co presne vnitrni krajina je, coz se asi ani neda

jenom me to tak napadlo po tom, co sem si precetla prispevek Shrew Smile
_________________
hledám ticho co zastavím za chodu
za chodu ticha hledám svobodu
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Thu 13.12.2007 18:34    Post subject: Reply with quote

No tak možná by nebylo úplně od věci definovat, co se tou vnitřní krajinou myslí, je-li to téma diplomky, ne?
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 13.12.2007 20:53    Post subject: Reply with quote

lenore, přispívej, to jsem chtěla...já psala, že by se to nemělo brát tak pejorativně...a čím víc to bude "filozofický, tím líp.. Smile ale když už se to tu rozjelo..jsem se bála, že téma zamře, jen přispívej... Cool
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 13.12.2007 20:56    Post subject: Reply with quote

Rose, to, že je to téma diplomky, bych prosím zas tolik neřešila, jelikož u nás na fakultě se tím nemyslí vůbec nic..jednou kdysi dávno tohle téma někdo vymyslel, a už hezkých pár let je v nabídce témat diplomových prací, já si to vybrala, jelikož si myslím, že i když téma nemáme upřesněné a nic neznamená, jen :namaluj obrazy na toto téma, tak bych z toho přeci jen mohla něco víc získat na základě nějakých hlubších úvah...takže, uvažujme.. Wink
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30289

PostPosted: Thu 13.12.2007 20:56    Post subject: Reply with quote

No já jsem právě nic nepsala, protože jsem usoudila, že mi chybí ta filosofická hloubka Laughing Ale k samomluvě bych měla co říct Mr. Green

BTW mě by ani nenapadlo, že by krajina mohl být pejorativní pojem.. co je na tom pejorativního? Myslik
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 13.12.2007 20:59    Post subject: Reply with quote

no..nevim, tady to sklouzlo (i mojí vinou)k samomluvě a přehrávání si nějakých vnitřních situací..lenore, klidně sem napiš cokoli tě napdne, a nehleď na to, že budeš mimo mísu..pojmi to po svém..mě děsně štve, jak na jakýkoliv námět se lidé pptají "a jak to má být? jak je to myšleno?"

je to myšleno jak vy sami chcete a pojměte to jak se vám líbí, ok? Wink
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Fri 14.12.2007 14:58    Post subject: Reply with quote

ako by som nakreslila svoju vnutornu krajinu? pri prvotnej predstave - velmi chaoticke, velmi ale fakt velmi, sive a bordove farby, skrutene poprepletane postavy, ktore obmyva voda. Rolling Eyes som psychopat Neutral
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms