sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Odvrácené následky VŠ
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Fri 23.11.2007 11:06    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Mon 22.6.2009 20:19; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Fri 23.11.2007 11:10    Post subject: Reply with quote

no tak vzhledem k tomu že něco číst protože chci a něco číst protože musim je rozdíl..ted taky nemusim, protože mě nic nenutí, jen mě to prostě zajímá a nebo to potřebuju znát, nebo budu potřebovat, nemusí mě nutně motivovat zkouška z nějakého předmětu..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 23.11.2007 11:14    Post subject: Reply with quote

..
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Sun 25.11.2007 13:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16103
Location: up in the sky

PostPosted: Fri 23.11.2007 11:37    Post subject: Reply with quote

Ach, Shrew, kéž by někdo u nás nečetl některé práce Evil or Very Mad
konkrétně třeba v ekonomii a managementu máme takové profesorky, že práci vracejí i za to, když v obsahu nemáš tečky...

Ale to záleží na přístupu. Máme tam i druhý extrém- jeden profesor vybírá seminárky nejspíš jen proto, aby měl na chatě čím topit (jako jeden z mála je vyžaduje v papírové podobě) Jeden kluk mu jako seminárku do ústavního práva dal okopírovanou kuchařku a on si toho nevšiml Exclamation
tohle považuju za ignoraci, člověk se s tím babře a on to pak mnohdy ani neotevře.... chtělo by to zlatou střední cestu Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Milan
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 12 Oct 2007
Posts: 407

PostPosted: Fri 23.11.2007 12:11    Post subject: Reply with quote

Mo - Souhlasim s tebou, VS casti odrazuje tim, ze clovek neco cist musi. Ono bohuzel tech opravdu zabavnych predmetu je jen cast a nektere zbyle Confused v horsim pripade Rolling Eyes A jako na potvoru se na tech nezabavnych strasne baziruje, maji hrozne moc literatury a zkouska se hroti.

Bibi - Fakt kucharku? Laughing Laughing To snad ani neni mozne.

Dalsi odvracena strana skoly je dopad na muj zrak. Pred VS byl ja ostriz a ted je nekde (premyslel jsem kde presne, ale samotne nekde je docela vystizne)
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 23.11.2007 12:15    Post subject: Reply with quote

Milan: to jo... ale třeba já teď sama studuju i chemii!!! Shocked ke které jsem třeba na gymplu měla celkem odpor... není to o předmětu a jak záživný je, protože zjišťuju, že pro mě jsou najednou záživné i věci dříve naprosto nezáživné.

A se zrakem teda musím taky souhlasit Sad Před VŠ jsem nepotřebovala ani jednu dioprii, teď mám 4!! Confused
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16103
Location: up in the sky

PostPosted: Fri 23.11.2007 12:20    Post subject: Reply with quote

Milane, o něm kolují ještě další a další neuvěřitelné historky, ale to by bylo na samostatné téma (tak mě napadá, proč ho nezaložit? Třeba se to ujme Laughing )
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Fri 23.11.2007 12:24    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Wed 7.7.2010 11:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Fri 23.11.2007 12:25    Post subject: Reply with quote

jenže tartar studuje svůj koníček a celoživotní lásku..jo a taky mě ted vlastně živý.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Fri 23.11.2007 12:29    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Mon 22.6.2009 20:19; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Fri 23.11.2007 12:53    Post subject: Reply with quote

mno tak odvracene nasledky..hm...me odrazujo seci veterinari s keryma sa znam (studenti) ze pokud mam rada zvirata at nechodim na veterinu..paradox ze..ale vysvetlili me to-proste ze uz to pro me budou jen obrovsti prenositele chorob,bacilu atd..ze uz to pro me nebudou ta uzasna stvoreni ale jen pacienti
no,taky urcity druh deformace Confused

mno jinak nasledek moji VS-lenivost lenivost lenivost..nechut se ucit..neumim si usporadat cas ..atd atd Laughing
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Fri 23.11.2007 17:44    Post subject: Reply with quote

TarTar wrote:
jen mi prostě nepřijde, že bych ve škole dostala víc informací než v praxi, to je vše..Můj názor obecně je, že žádná škola člověka na život nepřipraví a stejně po VŠ jdeš do práce učíš se uplně nový věci..
..

tohle je i o osobni zkusenosti, ja vim, ze az pujdu do prace, prevaznou vetsinu veci vyuziju, anebo aspon mi pripada tech informaci tolik, ze nejake zaklady z ruznych oboru snad mam a neco uplne noveho to pro me nebude.

Ale pritel zas rika, ze jeho VS vpodstate ztrata casu je, protoze ho tam moc veci nenaucili a dela si ji hlavne kvuli Bc., protoze sezene praci lip nez s vseobecnym gymplem... Confused /i kdyz nektere programovaci jazyky se daji naucit a VS u toho mit nemusis a zalezi asi, ktery jazyk umis...nebo tak neco/
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 24.11.2007 10:59    Post subject: Reply with quote

Mo Cuishle wrote:
souhlas s TarTar.
Třeba: já studuju ekonomii. Docela mě to baví,ale tím, že MUSÍM něco, ne co chci, mě to zas tolik nebaví.. ve vloném čase si sama studuju o fitness - o výživě, tréninku, regeneraci, motivaci... a popravdě... ač na ekonomii mám papír, mám školu. Myslím si, že mnohem víc se vyznám v té druhé oblasti, na kterou žádný papír ani školu nemám.. Nemusím to číst. Ale prostě CHCI. To není o donucování se k něčemu. Když nechci, tak třeba měsíc nepřečtu ani odstaveček o fitness, ale pak zas třeba je období, kdy čtu o tom něco stále..
Zkouška pro mě je motivace pouze k tomu ,abych udělala zkoušku, ale ne abych rozuměla látce... motivace něco umět a rozumět je pro mě ale něco jiného.

Tak tohle snad nemůže být považováno za negativum vysoké školy. To je přece individuální záležitost, že někdo nedokáže najít motivaci pro studium Confused Předpokládá se, že vš studujou dospělí lidi, kteří mají o daný obor zájem, tudíž se dokáží i patřičně motivovat. Vysoká škola nemá být od toho, aby někoho nutila, tam se předpokládá samostatnost. Zároveň je ale potřeba pro ten diplom něco udělat, aby byla zaručena úroveň znalostí, že. Takže zkoušky jsou nutností. Ale přijde mi jako blbost učit se jenom proto, abych prolezla, člověk tím škodí jedině sám sobě. Ztráta času.

Jako já nechápu, co tady někteří od školy čekají. Že vás stoprocentně namotivuje, všechno naučí a dokonale připraví na praxi? To je fakt nereálné, škola vám může otevřít cestu, ale jinak se přece musíte snažit sami Confused Je na každém, co si z těch 5 let dokáže odnést, jestli se jenom bude vztekat, jak to bylo naprd, nebo z toho vytříská, co se dá Rolling Eyes
Vždyť to není jenom u učebnicích, ale taky o kontaktu s vyučujícími, kteří jsou často kapacitami ve svém oboru, o kontaktu se spolužáky, kteří se o obor zajímají... Jedna informace vede ke druhé.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms