sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Má student právo na změnu profesora?

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Aquamarin
kytky 2, meta: 400
kytky 2, meta: 400


Joined: 05 Nov 2007
Posts: 362

PostPosted: Wed 14.11.2007 16:35    Post subject: Má student právo na změnu profesora? Reply with quote

Jde o to, že můj původní učitel onemocněl a to už od října, proto nám dali jiného jen na tu dobu než se uzdraví ten původní. Jenže tenhle novej je o hodně lepší, umí to vysvětlit(jedná se o španělštinu), nechodí pozdě a nekončí dřív(s tím minulym jsme měli mít 3 hodiny vkuse a z toho jsme měli tak ztěží 45 minut).Ten původní se má vrátit v lednu a tohohle "vyhodí". Chci se tedy zeptat, jestli jste se s něčim podobnym setkaly, a jestli na to neexistuje nějakej zákon jako že je na to právo...snad mi rozumíte. Nějak jsem se rozepsala Embarassed ale snad mě chápete. Prostě nevím jestli tu rovnou říct řediteli, nebo nějakou žádost???Ale jak?Přece si nemůžu stěžovat konkrétně(nic nás nenaučí, chodí pozdě, končí brzo, jo jednou mi řekl, že už ho to nebaví a proto končíme tak brzo,)no já nevim můžu tohle?Díky a omlouvám se že je to tak dlouhý, nevěděla jsem jak to přesně vysvětlit
_________________
Tohle přežiješ, musíš!
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Wed 14.11.2007 16:45    Post subject: Reply with quote

já myslim, že si stěžovat klidně můžeš a můžeš řediteli i říct důvody který tu píšeš i to poč je ten nový lepší..záleží na řediteli no..My jsme si na jedu slečnu stěžovali tak dlouho až jí vyrazil..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29867

PostPosted: Wed 14.11.2007 17:07    Post subject: Reply with quote

Aquamarin - proč bysis nemohla stěžovat konkrétně? Já si naopak myslím, že to nejde nekonkrétně Laughing Tohle jsou dost pádné důvody.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Aquamarin
kytky 2, meta: 400
kytky 2, meta: 400


Joined: 05 Nov 2007
Posts: 362

PostPosted: Wed 14.11.2007 17:13    Post subject: Reply with quote

Vážně myslíte??To je super!No když já právě nejsem moc průbojná, tak jsem nevěděla, ale je fakt že je víc lidí, kteří to chtěji udělat, jenže problém je že o tom jen mluví no...tak to chci zkusit, ono se to zdá jako normální věc, jenže u nás třeba všechno vyřizuje jeho sekretářka a neni moc příjemná, a když něco nejde tak jen řekne, "no prostě to nejde"..tak uvidím, zkusim si stěžovat:)
_________________
Tohle přežiješ, musíš!
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29867

PostPosted: Wed 14.11.2007 17:18    Post subject: Reply with quote

Tak za zkoušku nic nedáte. Je fakt, že nějaký vymahatelný právo na změnu učitele asi nemáte, to je na tom řediteli, koho zaměstná, ale mohl by při tom vzít v potaz váš názor.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Aquamarin
kytky 2, meta: 400
kytky 2, meta: 400


Joined: 05 Nov 2007
Posts: 362

PostPosted: Wed 14.11.2007 17:33    Post subject: Reply with quote

NO to by teda fakt měl, vždyt to i kazí pověst školy že jo, když to řikaj fakt všichni.
_________________
Tohle přežiješ, musíš!
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Wed 14.11.2007 17:39    Post subject: Reply with quote

normálně si stěžuj, u nás stačí aby vyplynulo na povrch, že jsou nějaký dlouhodobý neshody mezi učitelem a většinou třídy, a přijde řetitelka na hospitaci, projedná to s učitelem (a oznámí mu třeba, že ho bude 'špehovat' - to se stalo právě s naší němčinářkou) ... ale mění ho většinou až na konci roku. Confused
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10021

PostPosted: Wed 14.11.2007 17:50    Post subject: Reply with quote

U nás si děcka stěžovali že dostali v 4. ročníku na přípravu k maturítě z chemie absolutně neschopnou, blbou učitelku co naši třídu nesnáší, a říďa se sice snaží, ale stejně nemá nikoho kdo by ji mohl nahradit(nevychází rozvrh¨a nové lidi jen tak přijímat nemůžou..takže stížnosti jim moc nepomohli..
Back to top
View user's profile Send private message  
Saris
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1333

PostPosted: Wed 14.11.2007 20:03    Post subject: Reply with quote

U nás si děcka stěžovali na učitelku angličtiny, až jim ji vyměnili Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Any
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Sep 2007
Posts: 2606

PostPosted: Wed 14.11.2007 20:59    Post subject: Reply with quote

My jsme měli ještě na nižšim gymplu neschopnou občanářku. Byla alkoholička, neučila, zápisy v sešitě žádny, ani nevěděla, kdo jsme a co bereme a ředitelka nám neveřila. Překecali jsme ji s pomocí třídního, aby si ji pozvala a promluvila. Po tom, co XY přišla nalitá a místo do otevřených dvěří ředitelny plnou silou vrazila do futer a nevěděla která bije, ji vyhodili. Laughing Laughing

Jinak Aqua, přece když to napíšete jako oficiální stížnost, tak to musí projednávat, ne že to nejde. Navíc máte výhodu, že nehrozí, že by za něj nebyla náhrada. Držím pěsti. Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Wed 14.11.2007 20:59    Post subject: Reply with quote

u nas akykolvek prejav, stazovanie alebo tuzba zasiahnut do okrajovych zalezitosti skoly znamena pred kobercek, vynadanie, v horsom pripade podmienecne vylucenie, uz mame celkom pekny zbornik absurdnych nahravok z riaditelne Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Milan
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 12 Oct 2007
Posts: 407

PostPosted: Wed 14.11.2007 22:51    Post subject: Reply with quote

sun Topic wrote:
u nas akykolvek prejav, stazovanie alebo tuzba zasiahnut do okrajovych zalezitosti skoly znamena pred kobercek, vynadanie, v horsom pripade podmienecne vylucenie, uz mame celkom pekny zbornik absurdnych nahravok z riaditelne Laughing

Tak si pak na skolskem uradu stezujte na reditele Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Chantelle
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 2507
Location: bažina zoufalství a propast beznaděje

PostPosted: Thu 15.11.2007 8:22    Post subject: Reply with quote

Já myslim, že když si půjde stěžovat víc lidí, tak to bude mít větší váhu než u jednoho člověka. Zkus třeba přemluvit další lidi ať jdou s tebou, aby si v tom nebyla sama.
Back to top
View user's profile Send private message  
Aquamarin
kytky 2, meta: 400
kytky 2, meta: 400


Joined: 05 Nov 2007
Posts: 362

PostPosted: Thu 15.11.2007 15:28    Post subject: Reply with quote

Tak jsem byla u ředitele a překvapil mě. Byl milej a vyslechl mě v pohodě, a dokonce mi řekl, že to ještě projedná, ale že rozhodně je také pro toho nového profesora, protože prý už v tý škole před 10 lety pracoval(odešel kvůli vážný nemoci prej) a za jeho času studenty skvěle připravil, dělali i státnice a tak. Tak snad se to trochu pohne. PRý musí počkat až se vráti tamten z nemocenský...no tak nevim jak to dopadne ale doufám.Každopádně bylo fakt dobrý tam zajít, měly jste pravdu Smile
_________________
Tohle přežiješ, musíš!
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms