sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
studující a pracující přítelové..
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 20, 21, 22  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20579

PostPosted: Tue 13.11.2007 15:32    Post subject: Reply with quote

kika wrote:
na každým bylo vidět, že se moc starat nemusí, že je asi ještě živí rodiče..

kiko,jak jde tohle na někom "vidět"?
Back to top
View user's profile Send private message  
LADY SNOWBLOOD
kytky 1, meta: 200
kytky 1, meta: 200


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 193

PostPosted: Tue 13.11.2007 15:35    Post subject: Reply with quote

Lothórien- citovala jsme celou větu, kterou Exilia napsala, nenapadlo mě, že mám vytrhnout jen její část. Moje vyjáření je snad jasné, navíc jsem ho vysvětlila, tak co ještě?

Nemyslím si, ža až bude Exilia na škole déle, bude pohrdat kýmkoliv. Jen si myslím, že Exilia zatím tak trošku pohrdá vysokoškoláky, má VŠ pomalu za zbytečnou. Přitom VŠ prostředí a lidi moc nepoznala.
_________________
"Jestliže se rozhodnete být hloupí, měli byste alespoň mít svobodu rozhodnutí, jaký druh hlouposti chcete. Dávám vám úplnou svobodu." OSHO
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Tue 13.11.2007 15:38    Post subject: Reply with quote

Nepohrdám VŠ (aspoň teda o nic víc než někteří VŠ pohrdají učňákem Mr. Green ) jen mám prostě potřebu se těch bez VŠ zastat, ptž jsou mezi nima taky správní, chytří a dobře si vydělávající lidi Cool Ale to už bych se opakovala.
VŠ samozřejmě za zbytečnou nemám.
A jinak mě napadá-jak se tedy pozná typický VŠ, který je tam teda už trochu dýl? : )))) Už jsme si tady probrali co je typické pro lidi z učňáku, tak by mě zajímalo, co je typické pro VŠ.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Tue 13.11.2007 15:39    Post subject: Reply with quote

ja vim ze nic jako klasickej vysokoskolak, klasickej stredoskolak ani klasickej clovek s ucnakem neni. vsude je tolik vyjimek a rozdilnejch typu a charakteru lidi ze se to pausalizovat neda. spis na urcitejch skolach a urcitejch oborech prevladaj urcity lidi podobnyho zamereni a ve vysledku jsou tak nejak celi podobni.. proto jsou pojmy "cvutak" nebo "matfyzak"a kazdej vi o co jde, a kdyz ne, staci si treba v Dejvicich sednout pred CVUT a pozorovat co se tam pohybuje Cool ale ani tam to urcite neznamena to ze ty skoly absolvuji jen sami takovi.. je tam urcite i dost normalnich lidi
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Tue 13.11.2007 15:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 13.11.2007 15:39    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 17:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20579

PostPosted: Tue 13.11.2007 15:43    Post subject: Reply with quote

já to tu celý pročetla a mám teda dojem že tady NIKDO nepohrdá učňákem...jen od svého protějšku očekávají něco jiného.připadá mi to normální.vrána k vráně.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tlapka
kytky 1, meta: 50
kytky 1, meta: 50


Joined: 13 Nov 2007
Posts: 43

PostPosted: Tue 13.11.2007 15:49    Post subject: Reply with quote

Shocked docela koukam na nektere vase zkusenosti. Ja rozhodne nemuzu generalizovat, blbec se najde v kazdem vzdy a ve vsude. Zalezi na hodnotach, ktere clovek ma, podle nich posuzuje druhe a dela si pratele....
Ja mam studujiciho pritele, ktery je rozhodne ambicioznejsi nez ja Laughing, obcas mam z nej i pocit menecennosti Embarassed , a to sama studuji VS, protoze ma opravdu, ale opravdu velky prehled a vysoke naroky. Na jednu stranu me hodne posouva dal a nuti me ucit se nove veci a totalne nezakrnet. Na druhou bohuzel nema skoro vubec cas Crying or Very sad a v budoucnu to asi nebude o nic lepsi, spis naopak, protoze je to totalni workoholik....
Chodila jsem i s SS, prisel mi nad veci, v pohode nad nicim si moc nelamal hlavu, byl spokojenej, takova jistota...ale ja jsem se s nim proste nudila Embarassed
Ja holt potrebuju k nekomu vzhlizet no Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25533

PostPosted: Tue 13.11.2007 15:49    Post subject: Reply with quote

Chanteau wrote:
kika wrote:
na každým bylo vidět, že se moc starat nemusí, že je asi ještě živí rodiče..

kiko,jak jde tohle na někom "vidět"?



Tak tohle samozřejmě neber doslova.. Rolling Eyes Ty lidi tam na mě tak působili..chováním, vyjadřováním..prostě bezstarostná "zlatá mládež", jak tady někdo napsal..
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 31158

PostPosted: Tue 13.11.2007 16:52    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 21.5.2008 12:19; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Tue 13.11.2007 18:40    Post subject: Reply with quote

Chanteau wrote:
kika wrote:
na každým bylo vidět, že se moc starat nemusí, že je asi ještě živí rodiče..

kiko,jak jde tohle na někom "vidět"?


tu by som odporovala
studujem vs, neodsuzujem ludi s ucnakom, poznam trebars kopu skvelych barmanov a profi casnikov, ktori nemaju ani maturu a precestovali polovcu sveta, su vo svojom odbore fakt machri a su to rozhladeni ludia... praca ich bavi, zivi ich viac nez dobre tak preco studovat dalej...
ale na druhej strane sama chodim na vs, cez vikendz pracujem a tak je to o vacsine mojich spoluziakov. je pravda ze veci ako byt, a zakladne veci mi platia este nasi, ale trebars oblecenie./ pokial to nieje vec ako zimna budna alebo vacsia polozka si kupujem sama, takisto ako cast stravy, ked chcem niekam ist von, na kulturu, restauracie, bary...a musim povedat ze vacsinou je to tak u vsetkych ludi okolo mna co studuju. nemam prachy, nejdem von je bezna vec, a nik sa v 22 rokoch neodvazi prist domov a povedat daj mi 500 korun do baru..iste su aj taki, ale myslim ze vacsina studakov sa snazi a pracuje popri skole. mam aj pracujuce kamosky, ktore maju trebars obchodnu akademiu, hotelovu ako ja a nesli dalej na vs, a absolutne s nimi v komunikacii problem nemam
je to o cloveku, ako bolo povedane su ludia s Vs co su totalne prizemni , a su ludia bez matury ktori su na urovni
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Tue 13.11.2007 19:54    Post subject: Reply with quote

Mně třeba nedávno známá řekla, že nechápe, jak já můžu studovat filozofickou fakultu, když chodím oblíkaná normálně. Má pocit, že na fildě jsou exoti v batikovaných tričkách s mega šálama kolem krku atd. už nevim jak to popisovala, ale ty batikovaný trička si pamatuju Smile pobavilo mě to. Já chodím na VŠ zatím jenom chvilku, takže nevím ani jak to tam pořádně chodí, natož abych věděla, že zrovna na fildu chodí hastroši a blázni. Ale sama sem si toho teda nevšimla Smile

A taky nemám ráda, dyž se řiká např "Na fildě se strašně chlastá" a podobně, to mně přijde jako uplnej nesmysl to takhle říct.


Jinak abych se vrátila k tématu, tak obdivuju přítele, že chodí do práce zároveň studuje, sem na něho za to hrdá, ikdyž ve škole občas dost bojuje. Ale vím, že na to má! A kvůli tomuhle se snažím zahánět myšlenku, že já se na školu vykašlu.
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 13.11.2007 20:15    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 17:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 31158

PostPosted: Tue 13.11.2007 20:17    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 21.5.2008 12:19; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Tue 13.11.2007 20:25    Post subject: Reply with quote

max, jako taky sem tam dost takových lidí viděla, ale ne víc než potkám třeba ve městě, beru to tak, že někteří mají takovej styl a s tím co studujou to až tak nesouvisí. Ale zas je jasný, že třeba na dějinách umění budou víc umělecky založení lidi, takže se třeba oblíkají víc odlišněji a kreativněji než ti co sou tam kde já Laughing a protože u nás v kruhu jsou uplně normálí lidi oblíkající se jako já, tak mně to tak vůbec nepřišlo Very Happy
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25533

PostPosted: Tue 13.11.2007 20:28    Post subject: Reply with quote

maxmiliana wrote:
Chapu, so chtela Kika rict, presto mi unika ta souvistost mezi VS a snobstvim.
Byla jsem na party s lidma, co studuji VS a byli to strasni snobove.
Urcite to nebyli snobove protoze studovali skolo. Proste dva nahodne jevy.



Max ono je to asi daný i tím, že ty lidi znám z vyprávění tý kamarádky..měla jsem o nich nějakou představu a ta se bohužel potvrdila..Z jejího vyprávění vím, že jsou za vodou a nemusí se o nic starat..ale taky jsem čekala, že to třeba budou fajn lidi.. Embarassed Bohužel..na pohled všichni krásní a sympatičtí..ale povrchní..Já to takhle neumím popsat.."Snobové" bylo asi špatný slovo.. Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 20, 21, 22  Next
Page 9 of 22

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms