sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Erasmus
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 70, 71, 72  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Wed 31.10.2007 11:08    Post subject: Reply with quote

Anonymous wrote:
Nevíte někdo náhodou, kam na Erasmus by se dalo jet s oborem PTR (Překladatelství - tlumočnictví: ruština) na FF UK? Koukala jsem u nás ve škole na nástěnku, ale tam mezi těma zeměma vůbec žádný Rusko neni...tak bych chtěla vědět, jestli třeba někdo z vašich známejch z FF s ruštinou někam nevyjel...já bych jela třeba ve druháku, stačil by mi půlrok ...


no, mozna to bude tim, ze Rusko neni v Erasmus programu Wink

do Ruska se jezdi na mezivladni a meziuniverzitni dohody, takze si zjisti, jestli na PTR mate nejaky takovyhle dohody, pokud ne, tak se koukni jeste na stranky domu zahranicnich sluzeb - www.dzs.cz a tam se proklikej az k tem stipendiim... resp. klikni na tohle a tam je mas vypsany Wink
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
mokosha
kytky 1, meta: 175
kytky 1, meta: 175


Joined: 31 Oct 2007
Posts: 166

PostPosted: Thu 1.11.2007 19:01    Post subject: Reply with quote

Pokoj za 150? tak to je hustý! já platim 300. Ale asi by se dal sehnat i levnější, já bydlim na koleji, tak mám aspoň kontakt s ostatníma studentama. Jinak jsem na rok, každej den visim na icq a skypu (internet máme na pokoji, i když někdy je to děsně pomalý), s přítelem máme oba webkamery.říkám si, že by mi stačil i ten půlrok, jsem takový domácí typ:-) Ale všichni do mě hučeli, že rok je lepší, tak jsem tu na rok, jasně, mohla bych to ukončit, když budu mít dost kreditů, ale nejsem přece srab Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 1.11.2007 20:55    Post subject: Reply with quote

mokosha wrote:
Pokoj za 150? tak to je hustý! já platim 300. Ale asi by se dal sehnat i levnější, já bydlim na koleji, tak mám aspoň kontakt s ostatníma studentama. Jinak jsem na rok, každej den visim na icq a skypu (internet máme na pokoji, i když někdy je to děsně pomalý), s přítelem máme oba webkamery.říkám si, že by mi stačil i ten půlrok, jsem takový domácí typ:-) Ale všichni do mě hučeli, že rok je lepší, tak jsem tu na rok, jasně, mohla bych to ukončit, když budu mít dost kreditů, ale nejsem přece srab Laughing


na jaké univerzitě jsi?
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
mokosha
kytky 1, meta: 175
kytky 1, meta: 175


Joined: 31 Oct 2007
Posts: 166

PostPosted: Sat 3.11.2007 14:23    Post subject: Reply with quote

jsem v Nizozemí, nechci říct kde, co kdyby tohle fórum náhadou navštívil třeba můj přítel Bojik
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Sun 4.11.2007 9:49    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
green, nožná je to proto, že ve francii se každý orientuje podle paříže = jedno z nejdražších měst v Evropě. A lisabon je zase hlavní město a všechna hlavní města jsou přeci jen dražší..i v Praze je o dost dráž než třeba v budějicích.



Shrew, tak já se třeba neorientuju podle Paříže (ptz bydlím v Annonay) a taky mi to přijde málo. 350 euro na měsíc =150 za bydlení... =200euro za měsíc.... z čehož si máš platit všechno... jídlo, dopravu, třeba nějaké to kino.... ?! no to teda wow Shrew.... to nemáš šanci....
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 12:37    Post subject: Reply with quote

ewe, já žiju skromně. to tu asi většině lidí moc neříká.


nevím jestli pojedu, ewe, protože se nás zatím(!) přihlásilo asi 10 a výběrové řízení bude probíhat formou losování.

a jinak to, že si budu sama vařit beru za samozřejmost, do kina ani jinam nechodím ani tady v čr, tak probych jinde měla, raději si udělám hezké procházky. a jestli si budu zařizovat průkazku na mhd, nebo si koupím kolo, to ještě nevím.

(jinak přímo na stáž mám našetřeno z vlastních zdrojů asi ???

ale trochu mě štve tenhle přístup, á si tam nejedu užívat, jedu tam studovat a pracovat. a taky chci dokázat umět hospodařit s penězi. když je buduvyhazovat za kina, k čemu mi to bude? to můžu klidně zůstat doma a válet se a vyjde mi to na stejno.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Sun 4.11.2007 13:27; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 12:44    Post subject: Reply with quote

ale tak to záleží na každém individuálně, co od cesty čeká, jestli pohodový pobyt a nebo jestli si chce něco dokázat.

Každopádně co mě se týká, tak ty peníze na svém účtě ze svého fondu našetřené mám. Jde mi o princip.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Sun 4.11.2007 12:51    Post subject: Reply with quote

shrew - tak treba pro me je erasmus de facto pulrocni dovolena, s tim,ze se naucim poradne (snad Rolling Eyes ) portugalsky, zkusim si studium v cizim jazyce, jiny system skolstvi a tak...nejedu tam jenom pro to, abych se ucila a ucila a nic nepoznala,nezazila...chci tu zemi procestovat a uz to stoji dost penez (napr. bych strasne rada letela na azory, protoze vim,ze z cr se tam jen tak nedostanu)...ale stoji to za to...erasmus neni jen o studiu, erasmus je o potkavani lidi, sbirani zazitku....alespon teda pro me... (moje predstava erasmu je priblizne jako ve filmu "L´auberge espagnole" Laughing )
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 13:06    Post subject: Reply with quote

Laughing Laughing Laughing ježiši tak už to chápu, greenwood


tak v tom případě chápu ty obavy, že z toho nejde přežítSmile jak říkám, já mám dost peněž z vlastních zdrojů, ale kdybych to měla brát jako výlet, můžu siza ty peníze taky pěkně vyjet. ale já tam chci fakt studovat (nejen jazyk) a nějak se tam svojí prací i prezentovat Embarassed Very Happy když se jim třeba bude líbit co dělám..je dobré mít ve francii kontakty Embarassed Cool Smile
navíc studium na výtvarce v ontpellier, co mi kamarádka íkala, není žádný med..neměla moc času na jiné aktivity, pořád se dělají nějaké práce, jeden předmět se ve skutečnosti skládá z několika proopojených předmětů a tak..takže od toho očekávám hlavě spoustu práce, plus se tam chci svojí prací hodně ukázat:)
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibis
kytky 2, meta: 850
kytky 2, meta: 850


Joined: 04 Feb 2007
Posts: 828

PostPosted: Sun 4.11.2007 13:19    Post subject: Reply with quote

Shrew: myslim, ze jestli mas nasetreno ., tak se myslim bat nemusis, jeste jak rikas, ze zijes skromne a nebo se dokazes prizpusobit, tak myslim, ze mit problem nebudes...

Green: psala sem si ted s jednim klukem od nas ze skoly, co je v Lisabonu a rika, ze je to tam proste uzasny, lidi, lisabon, akce, vylety a tak...Pry se pro erasmaky delajit ruzny vylety a tak, ale ty neco stoji..
Ja budu hodne zavisla asi na rodicich, prt tolik uspor jako ma Shrew, opravdu nemam, ale myslim, ze co se tyce jidla a obleceni se dokazu uskromnit, do kina tam asi taky mockrat nepujdu. Spis budu vsechny usetreny penize smerovat na vylety...


Last edited by Bibis on Sun 4.11.2007 13:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Sun 4.11.2007 13:24    Post subject: Reply with quote

Bibis- ja tolik taky rozhodne nasetreno nemam....de facto nemam skoro nic, kontokorent to jisti Rolling Eyes Laughing ale kazdopadne mam dohodnuty s rodicema, ze mi daji nejaky penize...stejne jako dali segre...

a co se tyce vyletu a tak - tak me porad pisou z erasmackyho klubu ty my univerzity o nejakych akcich a tak Very Happy a kamaradky, co tam jsou ted - jsou teda v coimbre a porto, tak ty taky porad nekam jezdi...ale ty vylety nejsou tak drahy a hlavne jako kdyz uz tam jsem,tak si to tam snad poradne projezdim Twisted Evil

shrew - me nejde treba tolik o penize,ktery utratim na mejdanech a tak ( i kdyz tech bude taky pozehnane Rolling Eyes ), ale proste hlavne o to cestovani, abych proste mohla pak rict "jo, znam portugalsko, pul roku jsem tam zila"...
jo a s tou dovolenou - to je mysleno tak, ze konecne po skoro dvou letech nebudu delat dve skoly, nebudu k tomu chodit do prace...takze pro me to bude fakt dovolena Cool
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 13:26    Post subject: Reply with quote

bibis, mohla bys tu částku prosím editnout?

jinak děkuju:) . nebojím se, já jen, že mi tu dost lidí psalo, že jsem se asi zbláznila, že nebudu mít peníze na kino, cestování, atd..ale já sleduju jiné cíle a jedním z nich jetaky osamstatnění, a ne výlety a rozhazování peněz (to umím totiž velice dobře Laughing )
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibis
kytky 2, meta: 850
kytky 2, meta: 850


Joined: 04 Feb 2007
Posts: 828

PostPosted: Sun 4.11.2007 13:51    Post subject: Reply with quote

shrew: uz to je, promin kdyztak, ze sem to napsala...

green: s tema penezma, to holt uvidime...jak to tam bude Smile
v jakym erasmackym klubu jsi ???
ja sem fakt na zacatku zatim se seru s tema predmetama a tak...
Na ty vylety se taky teda hafo tesim, snad to tak drahe nebude
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Sun 4.11.2007 15:07    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
ewe, já žiju skromně. to tu asi většině lidí moc neříká.


nevím jestli pojedu, ewe, protože se nás zatím(!) přihlásilo asi 10 a výběrové řízení bude probíhat formou losování.

a jinak to, že si budu sama vařit beru za samozřejmost, do kina ani jinam nechodím ani tady v čr, tak probych jinde měla, raději si udělám hezké procházky. a jestli si budu zařizovat průkazku na mhd, nebo si koupím kolo, to ještě nevím.

(jinak přímo na stáž mám našetřeno z vlastních zdrojů asi ???

ale trochu mě štve tenhle přístup, á si tam nejedu užívat, jedu tam studovat a pracovat. a taky chci dokázat umět hospodařit s penězi. když je buduvyhazovat za kina, k čemu mi to bude? to můžu klidně zůstat doma a válet se a vyjde mi to na stejno.



hm, k první větě se vyjadřovat nebudu....
ale i pokud žiješ skromně, vaříš si sama a "nevyhazujeě" za kina, tak to je streašně málo.... ale to ti asi ted nemá cenu říkat, to poznáš sama


a nemusíš si zrovna "užívat", můžeš hodně pracovat, studovat... ale třeba budeš někdy chtít s nějakými kamarády někam zajít, podniknout výlet... a můžeš mi věřit, že pro zlepšení jazyka je posezení s rodilými mluvčími nebo kino docela dobrá věc
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 15:14    Post subject: Reply with quote

tak je jasné, že to musím poznat sama, ale jak jsem říkala, peněžní rezervu na to jako mám. ale prostě..nevím jak to říct...jsou i lidé, kteří tu rezervu nemají tak velkou jako já, já už sem psát nebudu, kolikjsem si na erasmus našetřila Embarassed
no a oni to zvládlitaky, víš tak proto to chci zvládnout taky..

a navíc..já nevím, ale ty asi ve francii žiješ déle, tak budeš zvyklá na jiný způsob života, al když já tam pojedu na pár měsíců, tak bude jednak třeba trvat, než spotřebuji svoje zásoby šamponů, jídla, prostředků, vložek, atd., které si přivezu z čr..takže za tři měsíce utratm míň, než kdybych tam žila déle, a musela si postupně začít nakupovat a obnovovat věci které mi vydrží dva měsíce a jsou drahé (šampony, prášky, oblečení, vložky, atd..teď mě víc nenapadá..) už samozřejmě po půl roce mít nebudu, abudu si je muset kupovat za eura mnohem dráž než kdybych vyšla se zásobami, což mohu vyjít dva měsíce, ale nemohu vyjít půl roku a víc..

myslím,že vyžít ve francii po půl roce je těžší, než tam přijet s nějakým inventářem a "vydržet přežít" pár měsíců

Laughing Myslik nenapsala jsem to moc zmateně?
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 70, 71, 72  Next
Page 3 of 72

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms