sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
"Velká láska" jen ve filmech a v červené knihovně?
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Sat 20.10.2007 9:42    Post subject: Reply with quote

Rose Madder wrote:
lucyynka wrote:
Já být tebou Grape, od příštího vztahu bych tolik neočekávála a stála spíš nohama ne zemi. Čím víc budeš očekávat, tím víc možná budeš zklamaná.


A to já bych právě hodně očekávala, požadovala a neslevovala příliš z toho, co chci Twisted Evil (je pochopitelně nutný posoudit, jestli mé požadavky nejsou úplně mimo, což může bejt taky těžký). Každopádně mi přijde, že řada lidí se zbytečně spokojuje s málem (setkala jsem se dokonce i s názorem "proč bych měla být neposkojená, když přece nechodí do hospody, nebije mě,..." Rolling Eyes ). Máš-li co nabídnout, proč nepožadovat totéž?


Souhlasím, každý zná a má svoji cenu. Ale myslím, že zrovna Grape (alespoň podle toho co psala) je hlavou opravdu hodně v oblacích... Navíc se hodně zklamala a další by ji možná čím dál víc podporovalo v negativním pohledu na mužský.. Sad
Chápu, že každá holka chce tu pravou lásku jakou má vysněnou prožít a moc bych Grape přála... ale někdy je opravdu potřeba rozlišovat mezi sny a realitou...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29892

PostPosted: Sat 20.10.2007 9:43    Post subject: Reply with quote

Já nevim, tak snad když se člověk zamyslí, dokáže posoudit, jestli jsou jeho představy reálné. I když to závisí do jisté míry na zkušenostech, takže to asi není úplně lehký.
Třeba v 16 jsem fakt netušila, co od vztahu čekat, tak jsem nečekala nic Laughing Teď už bych byla při výběr partnera podstatně vybíravější... asi až moc, takže bych stejně zůstala sama Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 20.10.2007 9:59    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:
A jak se zhodnocuji realne pozadavky? To je dost tezke...a nikdo neni dokonaly, dokonce ani my ne Cool


Myslíš, že fakt nejsme, jo? Myslik Nevinnik Ale ne, teď vážně. Těžký to asi v některých případech je. Ty požadavky se budou hodně odvíjet od toho, nakolik si člověk cení sám sebe. Jde zase o to, jestli umí být přiměřeně sebekritický. Pokud se člověk příliš přeceňuje, může ve finále požadovat mnohem víc, než může dostat (a naopak).
Pak hraje roli asi i určitej cit (mám třeba pocit, že cítím, kdy jsem už přestřelila a vysnívám si něco, co je totálně mimo). Roli hrajou i předchozí zkušenosti.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Crazy girl
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7214

PostPosted: Sat 20.10.2007 11:39    Post subject: Reply with quote

Tak ja jsem typicky snilek,ktery kdyz ma depku,koukne se na romanticky film,u ktery ukapne slzu a vidi,ze svet muze byt krasny..
Myslim,ze to z casti prenasim i do svych vztahu,neumim si predstavit vztah,kdy by pro me kluk neudelal vse,co potrebuju...potrebuju permanentne citit,ze v jeho zivote hraju urcitou roli a ze mu na me zalezi..nenecham se ale omezovat..to vubec..
ale faktem je,ze jsem docela zklamana z predchozich vztahu,prtoo jsem hodne kriticka a narocna.. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sat 20.10.2007 20:19    Post subject: Re: "Velká láska" jen ve filmech a v červené kniho Reply with quote

Grapefruita wrote:
Napadlo mě, že jsem vlastně hluboce rozčarovaná z chlapů a celkově z toho, co mi v mym dosavadnim životě zatim "nabídli", resp. spíš nenabídli. Vždycky jsem brala vztah mezi mužem a ženou jako snad tu nejvíc vzrušující, tajuplnou a úžasnou záležitost, vlastně jedinou pořádnou věc, která dává životu náboj a šťávu a pro kterou stojí za to žít.


Grape, já si myslím, že to trošku moc dramatizuješ (nemyslím to teď nijak špatně). Nemůžeš promítat do vztahů romantické nebo naivné představy a přemýšlet na tím, co ti kdo nabídl. Taky bych byla opatrná v tom, brát vztahy jako jedinou pořádnou věc, pro kterou stojí zato žít - protože pak se zákonitě dostaví to zklamání a znechucení.

Zkus to nebrat tak vážně, na nějakou osudovou lásku můžeš mít klidně 20 let čas, znám lidi, co prožili největší lásku třeba v 50. Souhlasím s holkama v tom, že bys měla znát svoji cenu, vědět co chceš (respektive nechceš) a podle toho se ve vztazích řídit. A taky si myslím, že poznat, s kterým chlapem ti to klapne "na celý život" taky není jednoduchá záležitost a může to trvat dost dlouho.

Tak nebuď na chlapy naštvaná Wink
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
First Snowflake
conflicted


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 92

PostPosted: Sun 28.10.2007 23:24    Post subject: Reply with quote

Já věřím, že věci jako v romantických filmech prožít klidně můžeš, mě se to stalo, ale není to něco reálnýho, opravdovej vztah je o něčem jiným, věci a lá růžová knihovna se dějou jen při krátkodobejch románcích, kdy je člověk jakoby vytrženej z reality... Ale zas neříkám, že to je špatný Laughing
_________________
Almost everyone you know,without exception,has their heart all wrapped around someone who will never love them back.

Donnie: I made a new friend today.
Dr. Lilian Thurman: Real or imaginary?
Donnie: Imaginary.

In fairy tales, the princesses kiss the frogs, and the frogs become princes. In real life, the princesses kiss princes and the princes turn into frogs.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms