sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Erasmus
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 70, 71, 72  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Thu 20.9.2007 16:19    Post subject: Reply with quote

grant 350 euro ji stacil? Shocked to by me teda fakt zajimalo, z ceho zila, kde bydlela, protoze 350 euro je na francii sakra malo, s tim tam nevystacis ani kdybys jedla pomalu jednu suchou bagetu denne a vic nic...a je to malo i na montpellier, ktery nebude tak moc drahy jako treba pariz nebo annecy....ja mam do portugalska mit 333 na mesic a je mi jasny, ze mi to stacit nebude, uz kdyz dam tak 200 euro na bydleni kazdy mesic...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29862

PostPosted: Thu 20.9.2007 17:27    Post subject: Reply with quote

No to taky nechápu, z čeho žila Shocked Tolik by mi nestačilo ani tady, natože ve Francii.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 20.9.2007 19:37    Post subject: Reply with quote

platila za pokoj v hotelu 150, z čehož dostala příspěvek 50 euro měsíčně na bydlení ze strany montpellier, takže za pokoj platila měsíčně 110 euro,(byl to nadstandartní nový pokoj, za ty starší a ošuntělé by platila 120 mínus příspěvek 50 což mi přijde fajn a koleje jsou nejlevnější varianta ubytování v montpellier) mhd nejezdila, koupila si kolo za 20 euro (jinak měsíční průkazka na mhd stojí 21 euro). oběd, vydatný i s moučníkem měli v menze za 4 euro, za kino dávala 8 euro.

co je na tom k nepřežití?
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Fri 21.9.2007 9:57    Post subject: Reply with quote

no, ja nevim, ale 150 euro za bydleni mi prijde sakra malo na francii...neverim tomu, ze by montpellier bylo tak levny...
150 euro nestoji bydleni ani v lisabonu/ v portugalsku, ktery je mnohem levnejsi nez cela francie....
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Fri 21.9.2007 10:30    Post subject: Re: Erasmus Reply with quote

Smile


Last edited by BaBetka on Fri 19.10.2007 14:42; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 21.9.2007 20:57    Post subject: Reply with quote

green, nožná je to proto, že ve francii se každý orientuje podle paříže = jedno z nejdražších měst v Evropě. A lisabon je zase hlavní město a všechna hlavní města jsou přeci jen dražší..i v Praze je o dost dráž než třeba v budějicích.

Montpellier není sice malé město, je to taky centrum, ale nevím..možná to bude tím, že je turisticky nezajímavé, je až na jihu a hlavně je to studentské město, v němž jsou 3 (!) univerzity

ale s těmi 150 nekecám, to je pravda, z čehož levnější ošklivější pokoj stojí 120 a ještě když si požádáš o příspěvek tak můžeš z každého odečíst 50 euro
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13874

PostPosted: Sat 22.9.2007 0:16    Post subject: Reply with quote

Erasmus budu asi taky brzo řešit, ale zatím jsem jenom ve stádiu, kdy si říkám "že bych někam jela", ještě ani nemám zjištěné, kam vlastně můžu. No, můj sen je Montpellier Laughing Ale neumím francouzsky, nějakou tu konverzaci bych možná nahodila, ale nic odbornýho... Nebo Nizozemsko, nebo Itálie (a ta by byla na tu zahradní architekturu asi nejvhodnější)
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Sat 22.9.2007 7:45    Post subject: Reply with quote

shrew- ja vim, jak vypada montpellier, byla jsem tam dvakrat Smile a neorientuju se jen podle parize, druhy nejdrazsi mesto ve francii je annecy, coz je docela maly mesto, mnohem mensi nez montpellier.
proste mi to prijde malo, ve francii jsem parkrat byla, znam lidi, co tam nejakou dobu bydleli/studovali, tak proto mi to proste prijde malo, tot vse
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 22.9.2007 21:15    Post subject: Reply with quote

jasný, v pohodě. jako já mám našetřeno ze své zásoby můžu dát k dobru dalších 350 euro (takže dohromady bych měla na měsíc 700 euro, možná i víc, podle toho na jak dlouho by mi to vyšlo-takže já to neřeším, ale pokud jsou ceny jak jsem psala, je to fajn a s 350 se vyžít DÁ!) ), ale vzhledem k tomu, co jsem od známých slyšela, to nebylo prostě nutné, pokud tedy necestovali. V bydlení se se 150 eury shodli všichni z montpellier, a pokud budu mít účet ve francouzské bance, možná se dočkám jako někteří šťastní toho příspěvku 50 euro. a hodlám tam šetřit a pracovat, ne tam rozhazovat a flámovat a k moři si ráda těch 10 km dojedu na kole Wink Laughing ale jak říkám, tohle neřeším. prostě poměry v paříži a v annenc y znán, ale no možná to bude tím,že montpellier je fakt univerzitní město, tak ty ceny budou levěější. prostě 150 mi přijde akorát.

ale dost už o penězích, green, jestlis byla v montpellier, musíš mi o tom vyprávět!!Smile) tos byla jen tak na výletě nebo studijně?
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Sun 23.9.2007 7:20    Post subject: Reply with quote

kdyz jsme byli na vymene na gymplu v Nimes, tak jsme byli i v Montpellier, je to tam vazne pekny, je na tom videt, ze je to univerzitni mesto, hezka je fakulta mediciny, v centru mesta...ale byla jsem tam vzdycky jen na den, ale skvele jsme se tam s kamoskou ztratily Laughing
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 23.9.2007 9:55    Post subject: Reply with quote

heh, no to se mám na co těšit Laughing ne, dík Wink
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Guest






PostPosted: Thu 18.10.2007 11:29    Post subject: Reply with quote

Nevíte někdo náhodou, kam na Erasmus by se dalo jet s oborem PTR (Překladatelství - tlumočnictví: ruština) na FF UK? Koukala jsem u nás ve škole na nástěnku, ale tam mezi těma zeměma vůbec žádný Rusko neni...tak bych chtěla vědět, jestli třeba někdo z vašich známejch z FF s ruštinou někam nevyjel...já bych jela třeba ve druháku, stačil by mi půlrok ...
Back to top
 
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Thu 18.10.2007 14:21    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 10:48; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Callli
kytky 0, meta: 25


Joined: 17 Oct 2007
Posts: 16

PostPosted: Wed 31.10.2007 10:35    Post subject: Reply with quote

Mykéna wrote:
Erasmus budu asi taky brzo řešit, ale zatím jsem jenom ve stádiu, kdy si říkám "že bych někam jela", ještě ani nemám zjištěné, kam vlastně můžu.


Já asi taky tak nějak Laughing ale chtěla bych vyjet do nějaké německy mluvící země - třeba Švýcarsko mě docela dost láká - akorát teda nevim, jestli je ta švýcarská němčina vážně tak odlišná od německé nebo to není zas tak velký rozdíl... nevíte někdo?
_________________
"...ty se ptáš, co ti dám víc
nechceš plátno, jen pár skic
a radši širák než hotel Ritz,
pusu, ne výšku katedrál,
jen tanec ve dvou,
žádný bál, jsi má neznámá do rovnic
a mlčky se ptáš, co ti dám víc..."
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 31.10.2007 10:54    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 10:48; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 70, 71, 72  Next
Page 2 of 72

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms