sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Jak budete vychovávat své děti?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 5.10.2007 23:14    Post subject: Jak budete vychovávat své děti? Reply with quote

Jen tak, pro zajímavost...
K čemu je budete vést, k jakým vlastnostem? Budete je vychovávat k víře? Myslíte, že budete rodiče, kteří jim splní všechna přání nebo naopak přísnější (myslím materiálně-třeba drahé hračky a věci jen o Vánocích a na narozeniny nebo podlehnete i jindy když po něčem budou toužit?). Budete je finančně podporovat až budou starší nebo jim řeknete ať si najdou brigádu a starají se i samy? Co tresty-třeba zarachy? Necháte je různé věci vyzkoušet na vlastní kůži a svobodně nebo jim vštěpovat své zásady? Budete s nimi otevřeně mluvit o sexu a zamilování se? Pokřtíte své dítě?
Atd. Chápu, že většina to teď ještě nemůže takhle konkrétně říct, spíš mě zajímají vaše představy.
Back to top
View user's profile Send private message  
Sluníčko:-)
hu


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 5386

PostPosted: Sat 6.10.2007 6:43    Post subject: Re: Jak budete vychovávat své děti? Reply with quote

Výchova je těžká...Nechci vypadat jak nějaká budoucí macecha,ale svým dětem všechna přání plnit nebudu.Odstrašujícím příkladem ve výchově je moje sestřenice,má 2 kluky,od narození maj na všechno,na co si ukážou,a teď jsou rozmazlený,až to neni pěkný Confused Co chtěj,si vyřvou,a maminka ochotně kupuje další stavebnici za 2 tisíce,apod. ... Rolling Eyes
Budu je spíš vychovávat k tomu,aby si vážily toho,co mají.Vytouženou hračku třeba dostanou u příležitosti Vánoc,narozenin,svátku..Finančně je podporovat budu,když uvidim,že se samy snaží (tim myslim pozdější věk,okolo puberty).Jako školákům jim dávat kapesný samozřejmě budu..podle toho,jak s nim budou nakládat.
Tresty...já nejsem zastáncem trestů.Daleko radši bych byla,kdyby moje děti samy chápaly to,co dělat nemaj a co je špatný.To se vždycky nepovede,ale otevřenou komunikací se budu snažit je k tomu vést.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 6.10.2007 7:07    Post subject: Reply with quote

Tak jo, připusťme variantu, že jednou budu chtít mít děti Smile

Případné potomky bych chtěla vést k samostatnosti. Mám docela dost aktivit, takže nepředpokládám, že bych dětem stála neustále za zadkem, dělala všechno za ně, "vodila je za ručičku". Na druhou stranu tím nechci říct, že bych se jim vůbec nevěnovala. To určitě ne. Chci jim dát hodně lásky a péče, ovšem nikoli na úkor všeho, čemu se ráda věnuju.

Ráda bych jim nabídla širokou škálu činností, kterým by se mohly věnovat - mám na mysli různý zájmový aktivity. Podporovala bych je v tom, co je bude bavit.

Chtěla bych být matkou, se kterou budou rádi jezdit na dovolenou Cool Bylo by fajn jim třeba stačit ve sportu, bejt akční...to jsem třeba u našich dost postrádala.

Určitě bych chtěla, aby náš vztah byl otevřený...takže diskuse o sexu a vztazích obecně by snad nemusely být úplně tabu.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
missE
let's go


Joined: 26 Jun 2007
Posts: 464

PostPosted: Sat 6.10.2007 8:44    Post subject: Reply with quote

Rose Madder wrote:
Ráda bych jim nabídla širokou škálu činností, kterým by se mohly věnovat - mám na mysli různý zájmový aktivity. Podporovala bych je v tom, co je bude bavit..

Rose Madder wrote:
Chtěla bych být matkou, se kterou budou rádi jezdit na dovolenou Cool Bylo by fajn jim třeba stačit ve sportu, bejt akční...to jsem třeba u našich dost postrádala.

Určitě bych chtěla, aby náš vztah byl otevřený...takže diskuse o sexu a vztazích obecně by snad nemusely být úplně tabu.


tenhle názor se mi moc líbí Smile

Vzhledem k tomu, že jsem vystudovala celkem hodně humanitníí obor, tak už si dokážu hezky představit, jak se dokáže výchova pokazit Very Happy .
Své děti bych taky určitě vedla k samostatnosti, ale kapesné bych nedávala na začátku každého měsíce. Naši mi vždycky říkali, že mi dají peníze na to, co potřebuju (pokud to neni blbina) a vyplatilo se to. A jak tady Rose Madder řekla, tak bych chtěla, aby se věnovaly tomu, co je baví...To považuju za jedno z nejdůležitějších věcí...Protože, jak se říká, dítě je prázdna nádoba, kterou je třeba po povrch naplnit kladnými podněty...
_________________
krása tkví v oku pozorovatele
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11745

PostPosted: Sat 6.10.2007 9:01    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.


Last edited by Ester on Sat 24.10.2009 15:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Sat 6.10.2007 10:35    Post subject: Reply with quote

Svým dětem chci být jednou dobrou kamarádkou i matkou zároveň. Chci, aby ke mně měly otevřený vztah, nebály se s čímkoliv za mnou přijít...a tomu musím svou výchovu přizpůsobit. Cool
Nechci být přísná za každou cenu, ale spíš pochopit a až pak soudit, neunáhlit se. Chtěla bych, aby jim nespadlo všechno do klína samo, ale aby se i oni samy snažily a zároveň měly pocit, že se nemusí bát přijít s jakýmkoliv problémém a že doma najdou pomoc.
Pokřtít je chci, vést k víře taky, ale nenutit. Ukázat jim obě možnosti, různé pohledy na svět, aby se v dospělosti rozhodly podle sebe.

Mým snem je velká spokojená rodina, kde si navzájem pomáhají, navštěvují se a ...prostě jako v pohádce Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30284

PostPosted: Sat 6.10.2007 10:41    Post subject: Reply with quote

Já se obávám, že by se moje představy o výchově nepodařilo přenést do praxe; fakt se bojím, že bych ty děti nevychovala a kdyby jo, tak by stejně zvlčely ve škole Laughing Když jdu kolem nějaké střední školy, tak se těch mládežníků bojím Bojik
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19493
Location: vedle blázince

PostPosted: Sat 6.10.2007 10:47    Post subject: Reply with quote

Hlavně bych chtěla vytvořit takovej ten rodinnej krb, kterej u nás doma chybí. Společná snídaně, oběd ( o víkendech), večeře. Společné povídání a tak. Hlavně chci své děti naučit správně a zdravě jíst, sportovat, aby něměly problémy s tloušťkou a nedopadly jako já Rolling Eyes . Chěla bych je podporovat v různých činnostech a zájmech. Neodbývala bych je, kdyby si se mnou chtěly popovídat nebo řešit nějaký problémy. Byla bych jim naprosto otevřená. Naučila bych je zacházet s penězi a znát jejich hodnotu. Rozhodně bych je nerozmazlovala, ale ani nebyla příliš přísná.
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20434

PostPosted: Sat 6.10.2007 10:51    Post subject: Reply with quote

Já budu asi děsná matka. Nesnáším rozmazelný děti. Nic nedostanou jen tak, když budou chtít něco koupit tak budou muset být hodné. Taky chci aby něčeho v životě dosáhli, tak budou chodit na jazyky už od školky. Taky bych je ráda vedla k nějakému sportu. Ale nechci být pro ně jen přísná máma, ale taky kamarádka. Budu jim vymýšlet zábavný program aby neseděli doma a nedělali blbosti. Třeba můj manžel tvrdí, že díky tomu, že dlouho hrál závodně basket a měl náročné tréninky, tak neměl čas na drogy apod. Většina jeho kamarádů drogy brala a dost je to poznamenalo.
Minulý týden k nám přišly na návštěvu sousedů dcery. Starší Nela se radovala, že je venku ošklivo. Nějak jsem to nepochopila - zrovna děti ze špatného počasí nemívají radost. Ale jejich rodina pořád jezdí na nějaké výlety a "vejšlapy", tak měly holky radost, že si můžou hrát jenom doma a nemusí se zase někam trmácet. Ale holky jsou strašně slušně vychované. Nikdy jsem od nich neslyšela žádný křik. Jednou bych chtěla mít se svýma dětma tak hezký vztah jako mají oni.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sat 6.10.2007 10:57    Post subject: Reply with quote

budu se snažit, abych to dokázala tak jako mý rodiče..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Crazy girl
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7214

PostPosted: Sat 6.10.2007 11:02    Post subject: Reply with quote

Budu prisna mama a vim to uz ted.Kdyz vidim dnesni mladez,budu se snazit je od toho co nejvice oddalit,aby jim to nic nerikalo,asi jako mne. Nebudu je rozmazlovat,kupovat jim drahe veci,protoze az vyrostou,tak uz je clovek tezko ovladne. Chtela bych s nimi mit dobry vztah,aby meli ten pocit,ze kdykoliv budou chtit a potrebovat,ze se na me mohou obratit s kazdym problemem. Budu je vest k samostatnosti,ale zaroven jim budu trochu stat za prdeli Cool K vire je vest nebudu,to urcite ne,budu je podporovat v jejich zajmech a rozhodne jim nebudu prikazovat,co maji delat,dle svych predstav-pr: nebudu jim cpat,aby hraly basket jen proto,ze ho mam rada ja,kdyz oni by radsi aerobick nebo hokej.

Tyhle predstavy si myslim,ze me budou drzet uz naporad Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Sat 6.10.2007 12:38    Post subject: Reply with quote

Predevsim vim, jak sve deti vychovavat nebudu-tak jak rodice vychovali me.

Chci byt mama co pomuze, co nebude jen kritizovat, ale i vyslechne, budu se svemu diteti snazit ukazat veci z ruznych uhlu, ne jen z tech, ktere by se hodily me.

Co se tyce viry-do niceho je nutit nebudu, ani krtit je nebudu. Az budou vetsi, ukazu jim mozne cesty a necham na nich, ktere si vyberou.

Po materialni strance nevim, chtela bych byt dusledna, nechci jim toho dat ani malo-ani moc, ale kde je vlastne ta zlata stredni cesta? Myslik Z vlastni zkusenosti vim, ze neni dobre, kdyz dite dostavalo vsechno... Ono je pak tezke uvedomit si, ze v zivote to tak nechodi.

Co se tyce sexu a lasky-budu se snazit vysvetlovat situaci vzdy umerne veku.

Kdyz deti budou chtit zkusit drogy, klidne jim je sezenu (myslim lehke drogy) a reknu jim at je vyzkousi v me pritomnosti a samy si zijsti co je to za svinstvo. Alkohol a cigarety jsou v urcitem veku formou rebelie (opet vlastni zkusenost) a mam pocit, ze tady se zakazovanim nic nevyresi. Ale samozrejme se je budu snazit drzet co nejdal.

Zarach podle me neni reseni, ani fyzicke tresty ne-i kdyz v urcite mire urcite neuskodi.

A budu se snazit podporovat je financne dokod nedostuduji a na brigady je nutit chodit nebudu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 6.10.2007 12:48    Post subject: Reply with quote

la fraise wrote:
Kdyz deti budou chtit zkusit drogy, klidne jim je sezenu (myslim lehke drogy) a reknu jim at je vyzkousi v me pritomnosti a samy si zijsti co je to za svinstvo. Alkohol a cigarety jsou v urcitem veku formou rebelie (opet vlastni zkusenost) a mam pocit, ze tady se zakazovanim nic nevyresi. Ale samozrejme se je budu snazit drzet co nejdal.


Právě přemejšlím, jak bych se k tomuhle jako matka postavila. Naši mi v tomhle směru dávali hroznou volnost. Věděli, že zkouším drogy (ne jen lehké) a přesto nezasáhli. Prostě mě nechali si všechno vyzkoušet a dělali, že o tom nevědí. Asi spoléhali, že si potřebuju přijít sama na to, co ano a co už ne.
Už od 14 jsem trávila noci mimo domov (o víkendech)...vracela jsem se třeba ve 4 ráno; ve vyšším věku později.
Stejně tak věděli, že relativně dost piju a přesto nezasáhli.

Je fakt, že jsem jim teď celkem vděčná. Myslím, že jsem si zkusila, co jsem zkusit potřebovala a našla jsem si svoji správnou cestu. Nicméně když tak nad tím hloubám, nevím, zda bych uplatnila podobný postup. Asi bych zešílela, kdybych věděla, co můj potomek provádí. Na druhou stranu jsem měla i kamarádky, kterým rodiče všechno zakazovali a ve finále to bylo ještě stokrát horší.

Tak fakt nevím.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Sat 6.10.2007 12:53    Post subject: Reply with quote

Rose-ja jsem to mela taky tak, ale musim rict, ze ja jsem v tomhle smeru "hodna holka" Nevinnik.
Poprve jsem se opila v 17, lehkou drogu zkusila v 18 a dost, zijstila jsem, ze je to svinstvo.
Obcas kourim-nasi to vi, vadi jim to-samozrejme, ale zaroven vi, ze to nedelam casto a nedelam to doma-respektuji to.
Doufam, ze to nekdy jako mama zvladnu podobne. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30284

PostPosted: Sat 6.10.2007 13:01    Post subject: Reply with quote

Když mě přijde, že pokud k těm drogám budeš mít sklony, tak stejně žádná výchova nepomůže Confused Fakt nevím, jak tomu zabránit.
U nás třeba o drogách nikdy nepadlo ani slovo, rodiče mi teda nic nezakazovali, ale bralo se to tak samo sebou, že nic takovýho dělat nebudu.
A já jsem nikdy drogy nezkoušela, ani lehký, nikdy jsem neměla v puse cigaretu... akorát si občas dám někde alkohol, ale že bych se opíjela, to ne (a když chci, tak se mi to stejně nepovede Laughing ); prostě mě to neláká. Jenže já bych na takový dítě určitě štěstí neměla Rolling Eyes
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms