sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
za kolko vam to jazdi?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Tue 25.9.2007 6:26    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:
...


Souhlas. Wink

Ale zajímalo by mě, kolik to audio stálo. Protože investovat x desítek tisíc do audia do hlučného auta mi přijde k ničemu. Jak říkáš, kdyby měla toho lexe, tak tam se drahá soustava vyplatí. Ale do aut typu 206 podle mě bohatě stačí rádio, který dostaneš z továrny.
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Tue 25.9.2007 6:46    Post subject: Reply with quote

proboha....to je jako hadat se na tema tuning vs styling....
nereste to radsi Laughing
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Tue 25.9.2007 7:12    Post subject: Reply with quote

Daimler wrote:
BadHans wrote:
...


Souhlas. Wink

Ale zajímalo by mě, kolik to audio stálo. Protože investovat x desítek tisíc do audia do hlučného auta mi přijde k ničemu. Jak říkáš, kdyby měla toho lexe, tak tam se drahá soustava vyplatí. Ale do aut typu 206 podle mě bohatě stačí rádio, který dostaneš z továrny.


Hmmm, to není zas tak úplně pravda. Jestli poslouchá "hipec", tak totiž kvalitu á la Mark Levinson ani nepotřebuje. Potřebuje, aby to dělalo hluk a bylo to jakž takž čisté - a k tomu jí popsaná muzika docela stačí. Možná bych doporučil splašit někde za pár korun pasivní výhybky a samostatné výškáče, aspoň dopředu - je to fakt rozdíl.
Rádia z výroby jsou dobrá u prémiových značek, ale u menších aut se na hlasitější poslech vážně nehodí. Nejsem příznivcem řvoucích rádií, mám za to, že by člověk měl především slyšet okolní provoz (sanitky apod.), ale zase - proti gustu... Wink
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
bob ash
Kníže Ignor


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1388

PostPosted: Tue 25.9.2007 9:56    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:


Hmmm, to není zas tak úplně pravda. Jestli poslouchá "hipec", tak totiž kvalitu á la Mark Levinson ani nepotřebuje. Potřebuje, aby to dělalo hluk a bylo to jakž takž čisté - a k tomu jí popsaná muzika docela stačí. Možná bych doporučil splašit někde za pár korun pasivní výhybky a samostatné výškáče, aspoň dopředu - je to fakt rozdíl.
Rádia z výroby jsou dobrá u prémiových značek, ale u menších aut se na hlasitější poslech vážně nehodí. Nejsem příznivcem řvoucích rádií, mám za to, že by člověk měl především slyšet okolní provoz (sanitky apod.), ale zase - proti gustu... Wink


Překvapivě solidní audio má Caprice - na to, že je to sériovka v 20 let starým tuctovým rodinným autě, tak se to poslouchat dá.

A co mě teď překvapilo ještě víc, je audio v '90 Fordu Tempo, což je sice ultimativně a kolosálně špatný auto, ale dobře hrající rádio je vždycky ta jediná věc, na kterou po půl hodině přijdu jako na klad dotyčnýho werku.

Ostatně když už jsme u toho... Nedotáčivý je to jako hovado, má to totálně měkkej podvozek, kterej se přesto podařilo vyladit tak, že o jakýkoliv kvalitě jízdy se nedá ani mluvit (houpe a drncá), je to líný, má to mírně dementní automat a hlavně, když si do toho člověk sedne, má pocit, že je něco špatně (opakem je Mercedes W123, kterým jezdím zároveň, a kde má člověk pocit že je naopak všechno tak nějak dobře a jak má bejt).
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Tue 25.9.2007 14:17    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:
Hmmm, to není zas tak úplně pravda. Jestli poslouchá "hipec", tak totiž kvalitu á la Mark Levinson ani nepotřebuje. Potřebuje, aby to dělalo hluk a bylo to jakž takž čisté - a k tomu jí popsaná muzika docela stačí. Možná bych doporučil splašit někde za pár korun pasivní výhybky a samostatné výškáče, aspoň dopředu - je to fakt rozdíl.
Rádia z výroby jsou dobrá u prémiových značek, ale u menších aut se na hlasitější poslech vážně nehodí. Nejsem příznivcem řvoucích rádií, mám za to, že by člověk měl především slyšet okolní provoz (sanitky apod.), ale zase - proti gustu... Wink


Naše HTO má to nejlevnější rádio, který bylo možný koupit. A věř mi, že hlasitý dokáže být až až. Sice celej interiér drnčí, ale co už. Laughing Ale jestli to někomu nestačí, tak je nedoslýchavej.

Na druhou stranu chápu, že pokud někdo jezdí na tunink srazy, asi hlasitou audio soustavu "potřebuje".
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
greedy
E39 lover


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 748

PostPosted: Tue 25.9.2007 14:35    Post subject: Reply with quote

Podla mna to ako je radio hlasne nema s kvalitou zvuku nic spolocneho. A je ti to uplne na nic, ked vnutri vsetko drnci
Back to top
View user's profile Send private message  
handbrake
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2348
Location: ahead

PostPosted: Tue 25.9.2007 14:58    Post subject: Reply with quote

greedy wrote:
Podla mna to ako je radio hlasne nema s kvalitou zvuku nic spolocneho. A je ti to uplne na nic, ked vnutri vsetko drnci


ale ma to dost spolocne, ak je to kvalitne pri brutalnej hlasitosti tak to je dobre audio. ze sa to nekurvi cim to je hlasnejsie.

moj zazitok s niecim podobnym boli BaW 801 kazdy mal vlastny zosilovac a hralo to audio DVD ci co zostavicka mocne cez 500 000SK a poznat to bolo. tak nejak hlbsie a viacvrstvovitejsie to bolo.fakt zazitok. a nielen pri hlasnom posluchu....verim ze Lexus je nieco podobneho ak nie este lepsieho.

hip-hop v pugu nemusim ale kym do mna nenarazi preto ze ma nepocul trubit tak mi to je vac menej jedno....ja mam led zeppelin Cool
_________________
Keď Chuck Norris spadne do vody, nie je mokrý, ale voda je Chuck Norris.
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Tue 25.9.2007 15:26    Post subject: Reply with quote

Přesně tak: nejde přece o to, udělat kravál, jde o to, aby to i při vysoký hlasitosti bylo ještě srozumitelné. Aby tam nechyběly vejšky, středy ani basy. Levný rádio při jakymkoli vyššim volume začne zkreslovat, chrčet, chrastit... pak to dělá dojem daleko většího kraválu, než kvalitní, stereo, který hraje čistě a ve skutečnosti je ještě hlasitější...

U Lexusu LS460 jsem napsal tohle, snad to vystihne podstatu problému:

"Zatímco v běžném rádiu musíte u mnoha skladeb měnit hlasitost (forte je prostě moc velký kravál, zatímco pianissimo není skoro slyšet), tady se nemusíte starat. Stačí nejhlasitější pasáž nastavit těsně pod hranici bolesti ušních bubínků (a že jí tohle „rádijko“ umí sakra snadno překročit) a je to. Hudba burácí, ale nikde nezaslechnete drnčení, rezonanci, nebo sebemenší náznak, že by snad reproduktory nestíhaly věrně vyjádřit požadovaný zvuk. U tichých pasáží zas uslyšíte všechno, co mikrofony prošlo – od vrzající podlahy pod muzikanty u klasických děl, po nádechy hráčů na trubky a saxofony u jazzových balad."
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
handbrake
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2348
Location: ahead

PostPosted: Tue 25.9.2007 15:32    Post subject: Reply with quote

spot on Wink
_________________
Keď Chuck Norris spadne do vody, nie je mokrý, ale voda je Chuck Norris.
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Tue 25.9.2007 16:38    Post subject: Reply with quote

Myslik jenom by me zajimalo, jaky radio a repro koupit abych to mel cisty.
jde mi jen o to, abych nemusel hybat s hlasitosti.

BTW, abych nebyl mimo, ja jsem mam ted spotrebu 6.9 =)
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Yasuyuki Kazama
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225
Location: DFCH

PostPosted: Sat 29.9.2007 16:53    Post subject: Reply with quote

tak já ani psát spotřebu nebudu,protože jí mam nepochopitelnou Laughing
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
handbrake
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2348
Location: ahead

PostPosted: Sat 29.9.2007 17:27    Post subject: Reply with quote

Yasuyuki Kazama wrote:
tak já ani psát spotřebu nebudu,protože jí mam nepochopitelnou Laughing

? Paranoidnik
_________________
Keď Chuck Norris spadne do vody, nie je mokrý, ale voda je Chuck Norris.
Back to top
View user's profile Send private message  
handbrake
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2348
Location: ahead

PostPosted: Fri 5.10.2007 8:31    Post subject: Reply with quote

ked idem na 5.stupni na dialnici na plny powa (pretlacam kobercek) 175-180km/h tak si to pyta 12 na sto Embarassed (to bude tou aerodynamikou od spolocnosti BRICK DESIGN STUDIOS Laughing )
ale staci ist pootm aspon par km/ po okreskach a zase to spadne pod 8 aj nizsie. bo tam to zere kolo 5l ked si drzim speed...krasa
_________________
Keď Chuck Norris spadne do vody, nie je mokrý, ale voda je Chuck Norris.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Page 16 of 16

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms