sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Interrupce, postizene deti (split ze Smutnych udalosti)
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 18.9.2007 7:47    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:
na druhou stranu si myslim, ze tohle by nebyl pro pritele duvod, aby me opustil.


Hodně často, když se matka rozhodne o nějak víc postižený dítě starat sama, jí opustí manžel/přítel. A já se tomu nedivim, protože to musí bejt vyčerpávající. Sama nevim, jestli bych to na jeho místě zvládla. Ona se musí dítěti 24 h denně věnovat, pokud nespí, tak plně. Odráží se to na partnerskym životě, a myslim, že strašně moc. Já sama si myslim, že bych to nezvládla ani na místě matky, ani na místě otce jako jejího partnera.
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Tue 18.9.2007 7:54    Post subject: Reply with quote

asi to je hodne sebecke ale nedokazem si to predstavit ani ja a myslim ze by som ho dala do ustavu... aj ked zit so svedomim ze som dieta niekam odlozila tiez asi nieje super, .. Confused myslim ze clovek , ked nastane na ta situacia aj tak zareaguje inak,...neviem...
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 18.9.2007 7:58    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 13:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 18.9.2007 7:58    Post subject: Reply with quote

Jedna známá měla problémy s čípkem, tak jí doporučili otěhotnět co nejdřív a pomohli jí hormonama, povedlo se, ale čekala trojčata. Doktor jí doporučil se jednoho vzdát, protože s jejíma zdravotníma problémama by je nejspíš nedonosila nebo potratila. A mohla by ohrozit i sebe. Tak k tomu svolila, čeká teda dvě, ale nesla to dost těžce. Myslim si, že se toho blbýho pocitu, že jedno nechala umřít, asi nezbaví, i když to bylo pro dobro věci Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Tue 18.9.2007 8:14    Post subject: Reply with quote

Kamarad ma tezce postizeneho syna. Dostal ho do sve pece pote, co mu jeho tehdejsi zena vrazila nuz do zad a byla za to odsouzena. Klukovi je myslim 15, nemuze chodit, je na voziku, nemluvi, jen vydava zvuky a vecne se sviji v kreci. Ja nevim jak je na tom mentalne, ale jsou chvile kdy se na me diva a ja v tech obrovskych ocich vidim tak neskutecny smutek ze bych rvala. Kluci jeho veku bali holky, chodi na diskoteky, uzivaji si. On je na kocaru s plinkou. Tata se o nej nemuze starat nonstop, ma jeste mladsiho syna ktereho taky musi zivit, musi chodit do prace, a mama odesla. Tak nezbylo nez ho dat do ustavu. Kdybych vedela, ze moje dite bude postizene a ceka ho neco takoveho, nevahala bych s potratem.

Pls nequotujte.
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 18.9.2007 8:20    Post subject: Reply with quote

Nechcete to někdo oddělit od Exiina příspěvku o simaskejch dvojčatech do novýho tématu s názvem třeba Interrupce? Vim, že na boardu bylo, ale tady asi neni..

Rhi, to je hrozný Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Tue 18.9.2007 8:26    Post subject: Reply with quote

oddeleno.
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 18.9.2007 8:36    Post subject: Reply with quote

Jak už asi víte, já interrupci podstoupila. Bylo to ve 20ti, když jsem byla 14 dní v prváku na vejšce. Bydlela jsem u rodičů ve 3+1 (4 dospělý lidi), neměla prakticky nic. "Otec" byl ten alkáč, se kterym jsme spolu už 3/4 roku nebyli, ale bohužel!!! jsme se občas stýkali.. Jinýho jsem neměla a nikdy jsem nepočítala, že něco bude s ex. Proto jsem přestala brát prášky. A byla strašně nezodpovědná!!! Na vejšce mi bylo blbě, žaludek na vodě, skoro žádná menstruace, tak jsem si udělala test. Byl pozitivní. Rozhodla jsem se rychle. Naši očekávali, že půjdu na potrat, ani si nepřipouštěli jinou možnost. A měli pravdu, věděla jsem to taky. 4 lidi + dítě ve 3+1, kde jsem neměla vlastní pokoj? Vyděláno jsem neměla, chodila jsem do školy a na brigádu, ze který jsem si hradila jídlo, cestovný atd. Otec dítěte nezájem, stejně jako příbuzenstvo z jeho strany. Nechtěla jsem, aby moje dítě strádalo, nemělo by to, co bych mu chtěla dát, žili bysme oba z mála. A ještě by mi asi museli pomoct rodiče. Což je blbý. Žili bysme z ruky do huby, jak se říká, mělo by jen jednu půlku příbuznejch, navíc ex chlastal jak doga, kdoví, jestli by bylo zdravý.. Kdysi jsem byla u kartářky, ještě před otěhotněním, asi půl roku. Řekla mi, že zažiju jeden potrat, ale že to bude jedině dobře, že by se dítě narodilo nemocný a brzo umřelo, nebo že bych ho potratila. Je to drsný, ale já se na tohle upínám. Že to bylo správný rozhodnutí. Potáhnu to sebou celej život, pořádně mi to došlo až po potratu, to byl nejhorší večer mýho života, vybrečela jsem tolik slz jako za celej život do tý doby. Bolí to a bude, ale věřim, že jsem se rozhodla správně. Jedna paní mi řekla, že ta duše žije dál a dostala se do mimča, který bylo chtěný. Tak snad.. Měla to bejt Eliška. A někde ve mě pořád je.

Dodnes o tom neví ani jedna babička, ani děda. Nezvládli by to.

Prosím nequotujte.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 31150

PostPosted: Tue 18.9.2007 8:41    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Tue 18.9.2007 8:41    Post subject: Reply with quote

Tohle chapu. Verim tomu, ze tyhle veci se cloveku vrati, v dobrym i spatnym. Od zname sestra taky byla kdysi na potratu. Byla mlada, dite nechtela, nebyla zajistena atd atd. Po letech se situace zmenila, ona otehotnela a porodila holcicku. Holcicka se narodila ve stejny den, kdy jeji mama kdysi podstoupila ten potrat. Jsou veci mezi nebem a zemi...
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Tue 18.9.2007 8:42    Post subject: Reply with quote

Ja - i kdyz jsem verici Mr. Green - bych v tomhle pripade na potrat sla..

Jinak potrat se cloveku vrati spis v negativni reakci, ale dal to rozmazavat nebudu, protoze to tu stejne nikdo slyset nechce:) a pro dusi "ditete" to dopadne hodne blede.


Last edited by user_33 on Tue 18.9.2007 8:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 18.9.2007 8:45    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 13:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 18.9.2007 8:48    Post subject: Reply with quote

Tátu jsem tenkrát dost zklamala. On ho nesnáší dodnes. Toho ex. Nesnášel ho už před tim. Byl dost naštvanej, tejden se mnou nepromluvil. Mamka mě podpořila. Já na ten tejden zmizela ke kámošovi, nezvládla bych bejt sama ani s našima. Po tejdnu se táta ptal, jak mi je, začal mít o mě starosti, at se moc nenamáhám, at odpočívám. Překvapil mě.

Dneska a vůbec celou dobu od toho, tvrdim, že už nikdy tohle nepodstoupim. Ale je pravda, že kdyby to dítě mělo bejt postižený, udělám to, i když s těžkym srdcem.

Nechápu, jak některý ženský můžou jít na potrat x krát. Známá byla 11x a má dvě děti. Jiná známá byla 9x a má 3 děti. Nepochopim to nikdy.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 18.9.2007 9:06    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 13:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Tue 18.9.2007 9:53    Post subject: Reply with quote

Nejsem proti potratům, ale chápu i ženy, který třeba z náboženskýho hlediska na potrat nejdou. Je to jejich rozhodnutí a pokud se rozhodly nést následky, obětovat život postiženýmu dítěti...neodsuzovala bych je.
Myslím, že i postižený dítě může být šťastný a pokud je schopno dát to najevo, tak v tu chvíli ani ta matka nezalituje svýho rozhodnutí..
Třeba děti s Dawnovým syndromem mají svůj vlastní svět, ale vyzařuje z nich štěstí a radost ze života. Ne vždycky musí být život postiženýho dítěte utrpením.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
Page 2 of 13

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms