sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Alkoholizmus, narkomanie a jiné závislosti
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Thu 6.9.2007 6:56    Post subject: Alkoholizmus, narkomanie a jiné závislosti Reply with quote

Nenašla jsem tu téma, který by bylo přímo na tohle zaměřený. Vedla mě k tomu četba o fetálnim alkoholovym syndromu dětí, který se naroděj na alkoholu závislym rodičům. Je to dost smutný. Vůbec to, že se lidi stanou na něčem takovym závislý. Z mýho pohledu to nechápu, nechápu proč si vědomě ničej zdraví a jakou útěchu v alkoholu, drogách apod. nacházej. Vždyt se tim problémy nevyřešej, jenom prohlouběj, a to snad ví každej rozumově zdravej člověk, ne? A pít v těhotenství, to je vůbec hrůza. Ani pro to dítě se nedokáže alkoholička chlastu vzdát.. Nebo v jinym případě drog.. Navíc, život se závislym člověkem je podle mě nemožnej, nebo strašně těžkej a hnusnej. Stačil mě ten rok a půl Confused
Hlavně mi přijde, že je závislejch čim dál víc.. Tak, kde jsem dřív bydlela, chlastá skoro každej druhej, je jedno, v jakym věku (kromě malejch dětí). Nedokážu si představit život s člověkem, kterej by si s chlapama přihnul v práci a pak ještě zašel do hospody na pivo (atd.) a přišel domů a táhlo z něj. A takhle každej den. Tam, co jsem bydlela, je to normální a běžný Rolling Eyes Nikdy!
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Thu 6.9.2007 7:18    Post subject: Reply with quote

FAS












Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Thu 6.9.2007 7:22    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 17:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35733

PostPosted: Thu 6.9.2007 7:37    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Sat 10.11.2007 13:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 6.9.2007 7:41    Post subject: Reply with quote

hm já to taky nesnáším, možná proto, že jsme měli alkoholika v rodině Confused Babička hodně pila, nechci to tu moc rozpitvávat, protože už nežije a já se na ni za to vůbec nezlobím, byla to pro mě nejlepší babička na světě, ale bylo to někdy peklo. Nikdy nezapomenu na to, jak po nás házela na schodišti dárky a nebo jak házela z půdy to harampádí, mně bylo tak 9let a hrozně jsem se bála o našeho psa, aby to na něj nespadlo, a jelikož se většina věcí po dopadu rozmlátila, tak jsem to pak v noci tajně holýma rukama sbírala, byla jsem celá pořezaná, ale ani jsem necekla, protože jsem to dělala kvůli našemu psovi, aby si nepořezal packy a taky kvůli našim, naivně jsem si myslela, že na to nepřijdou, protože mi bylo jasný, že se zase kvůli ní pohádají.

Jinak já nepiju, nechutná mi to, chutnají mi leda tak míchaný drinky, nic víc. Když jsme byli mladší, dělali jsme u někoho mejdan s tím, že se musíme opít ... zvedal se nám žaludek, ale stejně jsme pili, jen abychom se opili Rolling Eyes Neříkám, že to občas nebyla sranda, do dneška si na jednu akci pamatuju, ale jsem ráda, že už jsem z těhle let vyrostla.

Když mi někdo podstrčí vodku/tequilu nebo nedejbože ferneta a podobný hnus, tak se musím fakt přemlouvat, abych to vypila.

Moji (už ex) spolužáci třeba chodili o polední pauze na pivo, vypili třeba 10piv a pak měli srandu z toho, jak padají pod lavice Rolling Eyes

A závislost drogová to je už uplně nepochopitelný, to mám taky kamaráda, co je závislej - sice jen na trávě, ale už má docela vyhulenej mozek ... přitom to býval skvělej kluk, teď když se spolu bavíme, vůbec mu nerozumím.

No a abych to ukončila - lidma, co abnormálně pijou a nebo jsou závislý na drogách pohrdám, je mi jedno, jestli měli nějaký životní problém, to má každý a jen slaboch se uchýlí k drogám a podobným věcem. Nesnáším opilý lidi (samozřejmě mi nevadí když se někdo opije jednou za čas, ale ne každý týden Evil or Very Mad ) a už vůbec ne lidi, co hulej nebo berou drogy.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35733

PostPosted: Thu 6.9.2007 7:44    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Sat 10.11.2007 13:17; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Thu 6.9.2007 7:48    Post subject: Reply with quote

Odbourá, dokud tě nezbourá. Mně když je psychicky hrozně, třeba smutno a tak, nebo jsem ve stresu, taky si dám panáka dva, ale bohatě mi to stačí, uvolnim se, vybrečim, ale je zbytečný, abych se ožírala. To by byl druhej den ještě horší. A když takhle člověk odbourává každej den.. Confused Známe.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35733

PostPosted: Thu 6.9.2007 7:49    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Sat 10.11.2007 13:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 6.9.2007 7:50    Post subject: Reply with quote

No tak ty ne, já ano.
kdyby každý svoje problémy řešil pitím nebo drogama, tak to by to dopadlo.
Já měla leta kamaráda, co všechno zaháněl alkoholem, nechala ho holka a od tý doby byl denně nalitej v hospodě a já snášela ty jeho řeči, jak se jde zabít, nebo když mi psal, že stojí na mostě apod ... už jsem ho rok neviděla, nekomunikujeme spolu ... snažila jsem se mu pomoct jak jen to šlo, neměl zájem...tak je pro mě slaboch, protože to co ho potkalo je sice smůla, ale ne taková, aby si kvůli tomu ničil život. Pochopím, když někdo zapíjí žal, ale chvilku!
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35733

PostPosted: Thu 6.9.2007 7:57    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Sat 10.11.2007 13:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Thu 6.9.2007 8:02    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 17:18; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 6.9.2007 8:02    Post subject: Reply with quote

Thereso, jasně, ale já prostě tyhle závislosti nesnáším, lidem, co tím trpí se vyhýbám a nechápu je, a je mi jedno jestli jsem málo empatická, ale kdyby někdo z mých blízkých začal pít nebo brát drogy, tak bych udělala fakt cokoliv, aby s tím nezačali, nehledě na to, že ne každý má vůli jako ty a když začne, už neumí přestat.

Navíc jsem skoro rok chodila s klukem, závislým na sázení, a taky doufám, že už nikoho takovýho nepotkám.

Všechny tyhle závislosti ubližují hlavně lidem kolem, to je na tom nejhorší.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35733

PostPosted: Thu 6.9.2007 8:05    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Sat 10.11.2007 13:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 6.9.2007 8:07    Post subject: Reply with quote

Loth: to je hrůza Sad Jako jak říkám, babičce jsem všechno odpustila, já ji přes to všechno zbožňovala, ale občas to bylo fakt peklo, seděli jsme na zahradě (ona bydlela nad náma) a najednou koukáme, že z balkónu letí telefon - nový, který jsme ji dali, protože ona měla ještě ty vytáčecí, ne ty "vyťukávací" ... a ona na nás řvala, že ten moderní sráč nechce.
Nebo se opila a pak pro mě jela na kytaru, když jsem to řekla mámě, asi měsíc se spolu nebavily, mohla mě zabít.
Nebo máma mi vyprávěla, že se s mým tátou sedm let nebavila, protože odjel na dva roky do Asie, pracovně. A ona mu to nemohla odpustit, že nechal těhotnou mámu doma Rolling Eyes Přitom to všechno dělal pro rodinu, ostatně jako vždycky všechno, jen abychom se my měli dobře Love
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Thu 6.9.2007 8:07    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 17:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms