sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Proč se nesvěřujete aortě? :-)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Crazy girl
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7214

PostPosted: Fri 17.8.2007 17:26    Post subject: Reply with quote

JA se ted uz taky sveruju mene,asi proto,ze uz si svymi problemy prijdu trapna a ostatni by to,co pro me neni tak zdaleka lehke,mohli povazovat za jednoduchou zalezitost.Tim,co pisu,nemuzu vystihnout ten problem jaky presne je,a dat duraz na situace,ktere tak opravdu byly,proto vzdy,dle mych zkusenosti to zkonci vetami typu:"OD nej pryc.Snad s nekym jinym budes stastnejsi",ac takhle lehke to proste neni.
NAvic mam pocit,ze jsem tim otravna,ze mi stejne pomohou a poradi ti smi lidi,proto jsem si uplnou duveru ziskala jen k jedne osobe( honey ) a vim,ze ona me v tom podrzi,a o lidech,u kterych vim,ze jim take mohu neco napsat,vyuziju toho,ale spise zridka.
Back to top
View user's profile Send private message  
Haemoglobin
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 2079

PostPosted: Fri 17.8.2007 17:27    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Haemoglobin on Sun 9.12.2007 12:54; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Fri 17.8.2007 17:41    Post subject: Reply with quote

Jak psala Lenore - protože si pak připadám slabošsky.
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
celita
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11287

PostPosted: Fri 17.8.2007 17:52    Post subject: Reply with quote

Ja bych se asi bala ze me tu ukamenujete a odsoudite... pisu si denik, to mi pomaha hrozne moc... ale jinak bych sem asi osobni problemy nepsala...mozna casem
Back to top
View user's profile Send private message  
Delfa
kytky 2, meta: 350
kytky 2, meta: 350


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 349

PostPosted: Fri 17.8.2007 17:56    Post subject: Reply with quote

Já mám jednak strach z toho, že si to tu může přečíst někdo známej, druhak se ani moc v reálu nesvěřuju - mám jen hrstku lidí, kterým říkám o svých problémech a určité věci říkám jen mojí psycholožce. Taky by mi to přišlo nefér vůči osobám, s kterými by můj problém souvisel, taky by se mi moc nelíbilo, kdyby o mně někdo psal na diskusním fóru. A v neposlední řadě bych asi měla problém můj eventuelní problém zformulovat komlexně tak, aby se mi dostalo objektivních rad.
Back to top
View user's profile Send private message  
Gilthoniel
Dancing in the moonlight


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4952

PostPosted: Fri 17.8.2007 18:09    Post subject: Reply with quote

Protoze osobni veci si rada resim sama, nebo s blizkyma lidma, kterym duveruju...tady toto je je jen povrch, vnitrek neni urcen pro verejne forum:)
_________________
Victim is another name for lover.

Mé srdce děsící se prázdna, vánice
sní o minulosti a o příznivém klima!
Vrak slunce utonul v své krvi, která dýmá.
Ty ve mě zůstáváš jak zlatá monstrance!
(Baudelaire)


Last edited by Gilthoniel on Fri 17.8.2007 18:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Fri 17.8.2007 18:16    Post subject: Reply with quote

Já se taky nerada svěřuju proto, že řada lidí je hned se vším rychle hotova, aniž by se snažili dobrat podstaty věci; pak mi vadí příliš moralizující postoje. Vždycky si říkám, že to nemám zapotřebí, že si dokážu sama vyhodnotit, co je a co není morální.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Askari
Geronimo


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5862

PostPosted: Fri 17.8.2007 18:25    Post subject: Reply with quote

Premyslela jsem o tom kdyz jsem po sobe naposledy editovala prizpevek ve zpovednici ((ktery mi prisel vrcholne "nepotrebny", kdyz jsem si tak cetla cizi problemy)) a vlastne poradne nejspis nevim... Asi strach z toho, ze nektery pocity nebudu schopna vysvetlit, hlavne ne sama sobe natoz potom nekomu dalsimu, a nejvic z veci co resim je stejne proste.. neverejnych.
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Fri 17.8.2007 18:37    Post subject: Reply with quote

Já už se tu taky moc nesvěřuju, protože sem vždycky něco napíšu (viz moje rozsáhlé téma o chystaném rozchodu s přítelem) a nakonec je to úplně jinak Laughing
Ne, vážně, už se mi nějak nechce se svěřovat cizím lidem Smile Já vím, že kdybych konečně přišla na nějaký sraz ( Embarassed ), tak by pro mě mnozí z vás přestali být cizí, ale když mám opravdu problém, který potřebuju vyřešit, radši to budu řešit s kamarády naživo nebo s někým tady přes sz Smile Taky mi vadí, že by si to tady mohl kdokoli z mého okolí přečíst a poznat mě.
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Fri 17.8.2007 20:00    Post subject: Reply with quote

.... protože řeším jen samé voloviny Smile .

Ne, teď vážně. Dřív jsem si připadla strašně skvěle - napsala jsem něco o příteli, cítila jsem se jak chudinka a ostatní mi říkali, jak jsem šikovná, jak on je blb a tak. Jo, tenrkát jsem si říkala - "já za nic nemůžu" ... přitom teď moc dobře vím, že člověk nikdy nemůže poradit správně po přečtení jednoho příspěvku, pokud *jinak* nezná dotyčnou osobu, neví, co je v jejim životě/vztahu normální a běžné a neví, jaký je/jak se chová protějšek s kým je právě ve sporu. Jsou jen jakési fráze, které se můžou použít na uklidnění/povzbuzení, nezaujatost a schopnost (narozdíl od toho "problémisty") racionálního myšlení - přesto všechno si ale myslím, že když bych chtěla radu, raději napíšu někomu, kdo o mně bude vědět víc, než jen že jsem hodná a mám červené boty. A někdy ani těm ne, posledních pár dní řeším problémy jen odsunutím na druhou kolej a káravým vnitřním hlasem "Ty jsi ale kráva"

.... když nejde o život, jsou ostatní problémy hrozně malicherné!
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30283

PostPosted: Fri 17.8.2007 20:43    Post subject: Reply with quote

No když už se tady něco napíšu, tak ani nečekám, že mi někdo poradí. Ono to asi ani nejde, stejně si to musím vyřešit sama a navíc většina lidí mě natolik nezná, aby to dokázali posoudit.
Spíš je to takový ten pocit úlevy, že se někde vykecám, přestanu to v sobě dusit. Nějak prostě uklidňuje, už to že to sepíšu, utřídím si myšlenky... když na to někdo reaguje, tak je to další podnět, další uklidnění, i když mi to vyloženě jako rada nepomůže.
Ale jak říkám, moc se k tomu neuchyluju, protože si připadám blbě. Takže to vždycky schytá Mery, nebo někdo kdo je zrovna po ruce Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Fri 17.8.2007 20:58    Post subject: Reply with quote

Asi tak. Spíš když už mně něco je, tak se tady vykecám, zaplácám tady všechny možný témata vypíšu sem svoje pocity, jak se cítím, co bych chtěla dělat, co mě naštvalo... Je hezký když třeba někdo projeví zájem a zeptá se, ale taky nečekám, žy by mě někdo radil co mám dělat, ani to nechci. To spíš čekám od své nejlepší kamošky (kterou už teda vlastně nemám) nebo od přítele, od mamky. Ale tady to stejně moc nemá význam, protože tady není asi nikdo kdo by o mě věděl uplně všechno a dokázal mně nějak objektivně poradit.
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Fri 17.8.2007 21:18    Post subject: Reply with quote

mám to přesně jako Flowing Wink

Jinak v poslední době spíš čtu a sleduju Cvoknik než abych se svěřovala, přispívám jen tu a tam. Asi proto, že opravdové problémy se přes aortu stejně nevyřeší, vlastně je za mě nevyřeší ani kamarádky v reálu, ale rozhovor s nima mi aspoň pomůže utřídit si myšlenky a slyšet názor někoho, kdo mě zná dost dlouho. Ale přesto je pro mě aorta pořád tak trochu závislost Wink
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Fri 17.8.2007 21:22    Post subject: Reply with quote

no jo a nejlepší je, když sem člověk napíše v jeho očích neřešitelný problém ve vztahu (samozřejmě přehánim) a pulka bardu napíše, že jsem uplná kráva, že mě má přítel omotanou, že to prostě s chlapama neumim a dělám si to sama..
Nebo takový to povyšování nad mladýma holkama, ted si to neberte osobně..jasně taky se směju některým problémům náctiletých, ale pak si uvědomim, že jsem byla v podstatě stejně blbá a musela jsem si na to přijít sama, někdy mám chut napsat něco fakt sprostýho, protože vim, že ty mladounký holky ubližujou samy sobě..ale na druhou stranu zkušeností přibývá s věkem, takže neni důvod někumu nadávat nebo se mu smát..

nejhorší peo mě je, když čtu třeba ve zpovednici někoho, kdo se fakt trápí vážnou věcí a prostě mu nejde pomoc, a vlastně ani povzbudit.. tak nenapíšu nic a jen sleduju jak jeho příběh pokračuje..

Mě svěřování nějak nevadí, beztak tady řešim nepodstatný píčovinky..
Ale spousta lidí se tu prezentuje jako by spolkli všechnu moudrost světa..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Fri 17.8.2007 21:26    Post subject: Reply with quote

dřív jsem se svěřovala dost, ale to je tak 2-3 roky zpět.
A proč se nesvěřuju? (i když občas něco prohodím)

A) jsem nedůvěřivá, vůči některým lidem extrémně a navíc k tomu mám dost pádný důvod

B) do mýho soukromí nikomu nic není a nelíbí se mi, že si to tu může přečíst kdokoliv, o kom třeba já nic nevím,pak se cítím hrozně zranitelná

C) už mě to ani nebaví, když potřebuju radu s něčím osobním, řeknu to kamarádce nebo kamarádovi, který mě znají pořádně a můžu to s nima probrat, aniž bych pořád dokola musela někomu něco vyvracet a uvádět je do situace

D) nerada píšu sz, mám pak dojem, že otravuju...takže i kdybych tady něco s někým chtěla probrat, nenapíšu mu

E) občas mám dojem, že dokážu sama vydedukovat, co by mi kdo poradil ... Laughing

F) když jsem na board před 4 lety přišla, bylo to něco úplně jinýho, než dnes, přijde mi, že se lidi mezi sebou tolik neznali, bylo daleko víc diskuzí a zároveň se daleko víc lidí svěřovalo. Založit ted tady téma (a řešit v něm nějaký osobní problém), tak si připadám jak exot. Nehledě na to, že i lidi mi přišli o něco míň nabroušený a jedovatý.

A přes to všechno je tu pár lidí, kterým věřím (možná by byli překvapeni, koho tím myslím) a jsem ráda, když mi občas něco napíší/ nebo mě jen vyslechnou.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
Page 4 of 11

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms