sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
.:Maturita:.
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 95, 96, 97
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Damigella
kytky 2, meta: 600
kytky 2, meta: 600


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 583

PostPosted: Wed 11.7.2007 23:02    Post subject: Reply with quote

To jsem nevěděla, že na 3.lf nejsou dostupné učebnice v češtině... No to se mám na co těšit, já a angličtina.. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
amos
AMOS - KamPoMaturite.cz


Joined: 13 Jul 2007
Posts: 8
Location: Praha

PostPosted: Fri 13.7.2007 14:49    Post subject: Jak udělat maturitu - 10 rad jak zvládnout maturitu v pohodě Reply with quote

O maturitě se říká, že je zkouškou dospělosti. Něco pravdy na tom asi bude, protože kromě prověření vašich školních vědomostí se zároveň ukáže, jestli se dokážete samostatně naučit velký objem látky a zvládnout psychický nápor, který s sebou maturita přináší. Stres si vytváříte jednak sami (třeba tím, že nestíháte opakovat, jak jste si předsevzali), jednak k němu přispívají otázky od kamarádů a členů rodiny typu: „Učíš se?“, „Už máš vypracované všechny otázky?“, „Uděláš to vůbec?“... A do toho se máte učit!

Nakupte si včas vypracované maturitní otázky, zvolte si vhodně maturitní předměty, případně začněte chodit na kurzy, doučování v předmětech, které vám tolik nejdou, přesto z nich budete maturovat, případně dělat z nich příjímací zkoušky.


1) Můžete-li si vybrat, maturujte z předmětů, které vám jdou a baví vás

2) Maturitní předměty si zvolte i v posledním ročníku střední školy

3) Maturitní předměty volte i podle předmětů, které budou u vašich přijímacích zkoušek na VŠ

4) Domluvte se s kamarády na společné přípravě či vypracování maturitních okruhů

5) Nakupte si již zpracované a knižně vydané maturitní okruhy

6) Poraďte se se staršími spolužáky a kamarády, kteří už to mají za sebou

7) Přiměřeně komunikujte (nepodlézejte, ale ani neprovokujte) s učitelem, kterého budete mít u maturity

Cool Udělejte si svůj vlastní studijní plán (rozvrhněte si termíny pro opakování), který zkuste dodržovat. Nepřeceňujte se, nechte si dostatek času.

9) Učte se jazyky (v zahraničí, na kurzech, doučování, intenzivnější přípravou) – jsou povinné u maturity a většinou i přijímacích zkoušek

10) Pamatujte, že svaťák není zase tak dlouhý. Málokdo se dokáže efektivně učit více než 8-9 hodin denně. Začněte s přípravou asi 3 týdny předem!

11) Během přípravy nezapomínejte na relaxaci, jděte si zasportovat, do kina, a neseďte jen nad učením.

Poznámka na závěr: každý, kdo udělá maturitu, časem zjistí, že se tolik nestalo a že ty nejtěžší zkoušky má ještě před sebou. Jsou to třeba přijímací zkoušky, které vyžadují často větší přípravu a úsilí než maturita, a pak zkoušky na vysoké škole, kde objem učiva bývá mnohonásobně větší. Maturita je však první velkou zkouškou v životě a pocit z neznámého vyvolává napětí.
_________________
Jiří Kadlec
www.KamPoMaturite.cz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Fri 13.7.2007 20:20    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 10:20; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 13.7.2007 20:22    Post subject: Reply with quote

Roflnik Roflnik Roflnik

nechce taky napsat něco normálního?? Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Morgane
Ne m´appelez pas Char...


Joined: 09 Jul 2007
Posts: 139
Location: pays rêveur

PostPosted: Fri 13.7.2007 20:57    Post subject: Re: Jak udělat maturitu - 10 rad jak zvládnout maturitu v po Reply with quote

amos wrote:


4) Domluvte se s kamarády na společné přípravě či vypracování maturitních okruhů

5) Nakupte si již zpracované a knižně vydané maturitní okruhy

6) Poraďte se se staršími spolužáky a kamarády, kteří už to mají za sebou


Maturanti, pokud splníte svědomitě bod 4 a 6, zcela jistě se vyhnete plnění bodu 5 (tedy bodu zcela zásadního pro autora příspěvku) a ušetřené peníze za knižně vydané maturitní témata investujte do pitného režimu na maturitním večírku Wink
_________________
Morgane de vie
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 14.7.2007 10:02    Post subject: Re: Jak udělat maturitu - 10 rad jak zvládnout maturitu v po Reply with quote

Morgane wrote:
amos wrote:


4) Domluvte se s kamarády na společné přípravě či vypracování maturitních okruhů

5) Nakupte si již zpracované a knižně vydané maturitní okruhy

6) Poraďte se se staršími spolužáky a kamarády, kteří už to mají za sebou


Maturanti, pokud splníte svědomitě bod 4 a 6, zcela jistě se vyhnete plnění bodu 5 (tedy bodu zcela zásadního pro autora příspěvku) a ušetřené peníze za knižně vydané maturitní témata investujte do pitného režimu na maturitním večírku Wink

Jo, to je fakt Laughing
Navíc nechápu, k čemu by mi měly být knižně vydané maturitní okruhy, když každá škola a každý učitel má jiné požadavky (a jiný okruh maturitních otázek). Stačí si ty knížky prolítnout a zjistíte, že jsou dost povrchní a že si stejně budete muset většinu otázek obstarat ve vlastní režii.

A co se té spolupráce se spolužáky týče, dodala bych, že je dobré spojit se s těmi, o kterých víte, že jsou tak nějak na stejné vlně jako vy a něco vědí. Často se k té spolupráci totiž spojí lidi, kteří mají úplně jiný styl učení nebo neumějí hledat informace. Stává se (dle mých zkušeností dost často), že lidi neumí vypíchnout to důležité, takže jsou schopní vypracovat otázku místo na dvě stránky na deset, a ještě vynechat to podstatné. A to je pak na nic, stejně si to musíte dodělat sami.
A čím víc lidí ve skupině, tím větší pravděpodobnost, že se přicmrndnou takoví, co svoje témata jenom odfláknou a těží z práce ostatních.
Back to top
View user's profile Send private message  
Neahoo
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9403

PostPosted: Sat 28.7.2007 17:14    Post subject: Reply with quote

Porad jsem se jeste nerozhodla, z jakeho predmetu budu ustne maturovat - pisemnou maturitu budu delat z fyziky, matiky a chemie. Pak mam jeste dve ustni zkousky - vybrala jsem si chemii, ale u toho druheho predmetu porad vaham. Bud to bude matika, fyzika nebo biologie. Prijimacky budu delat snad jen na jednu skolu - na 2.LF (z biologie, chemie a fyziky). Fyziku jsme brali podle francouzskych osnov, ktere jsou uplne jine, ale letos ty cesky osnovy budeme dohanet pri seminari (na nej budeme mit pry moc dobreho ucitele, ktery s tim ma zkusenosti) - tak si mam dat teda fyziku? Matika mi jde zatim dobre, ale nebudu na ni mit cesky seminar - jen francouzsky, ktery me na ceskou ustni maturitu asi moc nepripravi, a navic se mi matika nehodi k prijimackam. Z biologie budu mit seminar letos, ale zase biologie me tolik nebavi a myslim, ze by se mi ta latka dost motala, az toho bude vic. Kazdopadne to ale asi budu muset umet k prijimackam...

Co byste mi poradili vy?
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sat 28.7.2007 17:19    Post subject: Reply with quote

Neahoo, já bych si vzala asi tu BIO, kvůli přjímačkám, zabiješ tak dvě mouchy jednou ranou, ale zas na druhou stranu budeš určitě ve stresu, tak jestli by nebylo lepší si vzít něco, co tě baví a jde ti víc než BIO a tu BIO se pak v klidu naučíš na přijímačky.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17706
Location: VePř

PostPosted: Sat 28.7.2007 17:22    Post subject: Reply with quote

ja bych si dala rozhodne fyziku, k biologii mam odpor. na prijimacky ti staci si projit ty modelovy otazky, ta biologie je ti vicemene na nic. aspon ja bych rekla, az na nejaky zaklad genetiky. protoze ja mam v bizuli cernou diru a nijak to nepocituju. za to ta fyzika ti mozna k necemu bude i potom dal na skole.
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Neahoo
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9403

PostPosted: Sat 28.7.2007 17:37    Post subject: Reply with quote

No ja prave bizuli taky moc nemusim - bavi me jen clovek a genetika (ta me teda bavi dost, uz se tesim az ji budem letos konecne probirat). Ale to predtim zas tolik ne... Ale prave nevim, jestli s tim dam prijimacky, musela bych asi dost bodu nahnat na fyzice a chemii. A s fyzikou je to docela problem, protoze od ty doby, co ji mame ve franine, tak to stoji za nic, protoze ten ucitel je fakt mamlas a nic neumi Mad Driv jsem v ni byla dobra, chodila jsem na olympiady, ale ty posledni tri roky to drhne, a bojim se, ze to za ten rok nedozenem - i kdyz ten ucitel je skvelej - uz me ucil, je mu uz pres 70 a ma me dost v oblibe, nejak si o me udelal dost zkreslenej obrazek, tak se bojim, ze ho zklamu, ale kazdopadne je ochotnej se mnou byt i mimo normalni hodiny a kecat o fyzice, jak dlouho budu chtit. Jen se bojim, ze to proste nebudu chapat a nepujde mi to Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 95, 96, 97
Page 97 of 97

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms