sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
co s tím?

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lucka
Guest





PostPosted: Mon 23.7.2007 12:02    Post subject: co s tím? Reply with quote

Ahoj všichni,
mám problém se svou babičkou. Ona žije hrozně moc zdravě, je jí 60, ale vypadá o 15 let mladší. Po mně chce, abych žila stejně. Neustále mi předhazuje, že jsem tlustá - uznávám - hubená nejsem, ale myslím si, že na výšku 170 cm není 69 kg zase tak moc, nebo jo? Budu Vám vděčná za jakoukoli radu, jak se s neustálou kritikou vyrovnat. Ona to myslí dobře( prý ), ale nechápe, že v 18 -ti letech si prostě sama rozhodnu, jak budu vypadat. Nikomu jinému to nevadí, jen jí, i když jí do toho vlastně nic není. Dál jí vadí, že s přítelem nesportujeme. Ani jeden z nám sport nemá rád, ale ona to prostě nechápe...poradíte? Díky, Lucka
Back to top
 
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 23.7.2007 12:07    Post subject: Reply with quote

Já bych jí rázně vysvětlila, že chci žít podle svýho, a pokud jednou přijdu na to, že chci žít zdravě jako ona, udělám to, ale až to sama uznám za vhodný. At se nezlobí, ale že je to můj a přítelův život. Co víc poradit..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Orsej
wants to break free
kytky 6, meta: 8250


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8142
Location: Bohemian Kingdom

PostPosted: Mon 23.7.2007 12:14    Post subject: Reply with quote

Vztahy v rodině jsou těžká věc, kdybych věděla, co s tím určitě bych poradila, jenže já se odmala vyrovnávám s tím samým problémem, akorát opačně. Já jsem zase přirozeně štíhlá a vysoká, moje babička obézní a měří 150 cm. Nedokáže pochopit, proč rychleji netloustnu a hledá v tom záměr. Dívá se na pořady o anorektičkách a bulimičkách a potom mi předhazuje příznaky. Jednu dobu mě dokonce chodilo kontrolovat za dveře záchoda, jestli neuslyší zvracení. Promiň, že moc neradím, jen ti třeba pomůže vědomí, že nejsi sama. Musíš se s tím vyrovnat, hlavně, když budeš sama spokojená se sebou. To je nejdůležitější. Smile
_________________
Open your eyes, look up to the sky and see...
Back to top
View user's profile Send private message  
culotes
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4783

PostPosted: Mon 23.7.2007 12:36    Post subject: Reply with quote

.. jeee, chci mít tvojí babičku, aby mě do toho někdo nutil Laughing
Jinak nějaké rady nemusí být nadarmo, žít zdravě přece neznamená jen hubnout.
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Mon 23.7.2007 16:36    Post subject: Reply with quote

Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu... asi bych si snažila něco z babiččinejch rad vzít. Starý lidi maj některý životní zkušennosti, který se můžou hodit.

Jinak souhlas s Matyldou...prostě bych jí řekla, že už jsem velká a je to můj život a chci si ho žít, jak uznam za vhodný.

Jinak myslim, že výšku k váze máš v normě, ale kila samy o sobě moc nevypovídaj...
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Mon 23.7.2007 18:02    Post subject: Re: co s tím? Reply with quote

Lucka wrote:
Ahoj všichni,
mám problém se svou babičkou. Ona žije hrozně moc zdravě, je jí 60, ale vypadá o 15 let mladší. Po mně chce, abych žila stejně. Neustále mi předhazuje, že jsem tlustá - uznávám - hubená nejsem, ale myslím si, že na výšku 170 cm není 69 kg zase tak moc, nebo jo? Budu Vám vděčná za jakoukoli radu, jak se s neustálou kritikou vyrovnat. Ona to myslí dobře( prý ), ale nechápe, že v 18 -ti letech si prostě sama rozhodnu, jak budu vypadat. Nikomu jinému to nevadí, jen jí, i když jí do toho vlastně nic není. Dál jí vadí, že s přítelem nesportujeme. Ani jeden z nám sport nemá rád, ale ona to prostě nechápe...poradíte? Díky, Lucka


to máš jedno, mně zase rodiče, šéfík i sem tam kámoší taky pěkně popichujou. Rolling Eyes
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Mon 23.7.2007 18:08    Post subject: Reply with quote

babicka to urcite nemysli zle...nehadala bych se s ni, jen bych ji taktne dala najevo, ze vim, co mi vyhovuje a co ne...na druhou stranu si myslim, ze nejakym sportem byste si mohli zpestrit vztah...ne nadarmo se rika sportem ku zdravi...podle me by byl idealni tenis...neni nic krasnejsiho nez vybehnout na kurty za ranniho kuropeni...
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Mon 23.7.2007 18:14    Post subject: Reply with quote

hlavně společné pocení prohlubuje vztah
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Mon 23.7.2007 18:14    Post subject: Reply with quote

Man má recht Smile
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Guest






PostPosted: Mon 23.7.2007 19:21    Post subject: Reply with quote

Holky( a chlapče ) Laughing , díky moc za Vaše rady a zkušenosti.
Back to top
 
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms